am.ok

Загальна тема по 16к20 (різні запитання)

26 повідомлень у цій темі

Щоб не плодити тем, вирішив створити одну, в яку постити різні запитання по відновленню/ремонту 16к20.

 

Почну її з двох дурних запитань: яким чином кріпиться нижній кожух на 16к20? І як повинен виглядати кожух, який закриває гітару?

001_thumb.jpg

002_thumb.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, am.ok сказал:

І як повинен виглядати кожух, який закриває гітару?

Просто прямоугольная крышка, с одной стороны ручка, а с другой стороны 2 изогнутые пластины из пружинной стали. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отож, сьогодні розкинув пб і виявилось, що зірвав джекпот: 697920Л і 17716Л на борту... :(

 

Хто підкаже, де можна взяти гарантовані оригінали (або на що саме звернути увагу, щоб не купити китайські підробки)? Російський ГПЗ вартує брати, чи по якості буде як китай? І чи є резон брати 2-й клас, чи обмежитись 4-м (якщо буде суттєва різниця в ціні)?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, am.ok написав:

Щоб не плодити тем, вирішив створити одну, в яку постити різні запитання по відновленню/ремонту 16к20.

 

Почну її з двох дурних запитань: яким чином кріпиться нижній кожух на 16к20? І як повинен виглядати кожух, який закриває гітару?

001_thumb.jpg

002_thumb.jpg

 

20200121_111748.jpg

20200121_111722.jpg

20200121_111811.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, am.ok сказал:

Отож, сьогодні розкинув пб і виявилось, що зірвав джекпот: 697920Л і 17716Л на борту... :(

 

Хто підкаже, де можна взяти гарантовані оригінали (або на що саме звернути увагу, щоб не купити китайські підробки)? Російський ГПЗ вартує брати, чи по якості буде як китай? І чи є резон брати 2-й клас, чи обмежитись 4-м (якщо буде суттєва різниця в ціні)?

Российские то же все Китай, даже если он точно из РФ, все завалено Китаем, под маркой 15ГПЗ, а 15ГПЗ уже нет с 1992г. Старые советские задние 17716, еще как то можно найти, а вот с передним 697920 проблема. Я еще не ставил 15ГПЗ , но наверно придется, все завалено и у нас и в России, и уже давно, значит наверно ставит и все ходит, не так конечно как советские, по сроку службы. Еще попадаются 4ГПЗ, вроде Саратов, но это то же Китай.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для эксперемента поставил на свой станок китайские. Пол года пока все хорошо. Работает 12 часов в день.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для маленькой мастерской думаю китая хватит за глаза.Оригинала нового найти нереально,а если найдете то как убедится что это не китай?Я бы перед установкой проверил толщину дистанционного кольца..что б потом второй раз не снимать.Выкидывать кольцо совсем сильно не советую,очень легко можно перетянуть.Это просто мое мнение.

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 1/21/2020 в 12:40, viksel сказал:

Я бы перед установкой проверил толщину дистанционного кольца..

Тобто переконатись, що воно дійсно відповідає товщині, яка на ньому написана, чи Ви маєте на увазі щось інше?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 21.01.2020 в 12:40, viksel сказал:

Для маленькой мастерской думаю китая хватит за глаза.Оригинала нового найти нереально,а если найдете то как убедится что это не китай?Я бы перед установкой проверил толщину дистанционного кольца..что б потом второй раз не снимать.Выкидывать кольцо совсем сильно не советую,очень легко можно перетянуть.Это просто мое мнение.

 

Даже для маленькой мастерской не хватит КиТаЙсКоГо подшипника, совдеповский 697920Л найти вполне реально, его цена на сегодняшний день порядка 10т грн.

Если все же решитесь купить 697920Л заказывайте наложкой, и смотрите на качество шлифовки, это очень важно, чтоб не было никаких темных пятен и т д а если подш класом 2, он должен быть просто как пластина КМД весь гладкий, без единой риски-царапки. Китайцы так не умеют. соотвецтвенно по качеству шлифовки ВНУТРЕННИХ поверхностей, можно определить, совдеповский он или китай и главное, чтоб номер (особый) совпадал на наружным кольце,  на дист, кольц. и на сепараторах! Меряя толщину дистанционного кольца Вы не определите, совдеп или китай. Есть еще нюанс, два сепаратора,  первый, там где больше роликов, тот от патрона, там где меньше, от гайки.

А при установке подш. если Вы меняете шпиндель и все гайки шлицевые, тогда дист кольцо оставляем, если подш. ставим на все старое, тогда без кольца, иначе вы его не отрегулируете.  Ну естественно, подш. нужно обкатать на 1600 об, 30-40мин, и проверить нагрев, люфт, индикатор микронный нужен, и т д. Ну это уже совсем другая тема.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Baronessa сказал:

А при установке подш. если Вы меняете шпиндель и все гайки шлицевые, тогда дист кольцо оставляем, если подш. ставим на все старое, тогда без кольца, иначе вы его не отрегулируете.

Чому? 6979 не регулюється, наскільки я знаю. Це робиться на заводі виробнику, на стенді, і саме шліф. товщини дист. кільця вони добиваються зазора в 2 (чи шось таке) мікрона. Тобто відрегулювати його як 318 не вийде, просто встановив, затягнув до упора і все. Чи я неправий?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, am.ok написав:

Чому? 6979 не регулюється, наскільки я знаю. Це робиться на заводі виробнику, на стенді, і саме шліф. товщини дист. кільця вони добиваються зазора в 2 (чи шось таке) мікрона. Тобто відрегулювати його як 318 не вийде, просто встановив, затягнув до упора і все. Чи я неправий?

Все вірно.Підшипник не регулюється.Тільки затяг то упора.Умільці викидають кільце і тішуть себе що підшипник ніби регульований.Потім при якомусь дробленні відразу лізуть підтягувати і перетягують.Але їхній станок нехай роблять що хочуть:D.На ютубі зустрічав відео де викидали кільце в новому підшипнику,чогось..Напевно тому що кільце шліфує все та ж людина,захотіла-пошліфувала добре,а ні то зовсім не шліфувала.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

  По поводу "даже для маленькой мастерской не хватит КиТаЙсКоГо", я бы не стал так утверждать, утвердительно), потому как станков ремонтируется как самими владельцами, так и  сторонними предприятиями много, а предложений "советских" очень мало (если они еще действительно те, за кого себя выдают :D, так есть типа старые "советские" 15ГПЗ и даже с паспортами, только тот же Китай, только по цене как "советский").  Подшипников шпиндельных новых "российских", под названием китайских, продается очень много, знаю, потому  что кум, директор фирмы по оптовой торговле подшипниками. Единственный завод в России, который производит, действительно свои подшипники, хотя не исключено, что кое какая комплектация идет качественный Китай (слышал что, на некоторые подшипники  обоймы идут из Китая, шарики и сепараторы, делают сами), это Вологодский ЕПК, но в наличии нет (родственник в Москве звонил неделю назад), потому что у них дорого, а все завалено Китаем, представитель Волжского (дилер) (родственник им когда то металл поставлял), откровенно сказал, есть в наличии, но Китай. И я думаю, что если бы они не ходили, их бы не брали, (все таки шпиндельный подшипник) ну и соответственно их бы не продавали в таком количестве уже много лет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не можу розібратись з меншою шестернею V вала коробки швидкостей. Міняти її чи ні? Якщо порівнювати профіль зубів з першим фото (де вал в зборі) - видно, що на моїй зуб вже злизаний. Якщо порівнювати з другим фото (шестерня без вала з діректа) - одинакові... O.o

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Те саме з блок-шестернею з III вала? O.o

004.jpg

005.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, am.ok сказал:

Те саме з блок-шестернею з III вала? O.o

004.jpg

005.jpg

Если есть возможность лучше поменять. Но если нет пятен на зубьях, начала характерного крошения (не гладкая поверхность, а мелкие выщербленки), то может еще походить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
35 минут назад, am.ok сказал:

Те саме з блок-шестернею з III вала? O.o

004.jpg

005.jpg

Можно не менять, там зуб коррегированный он и выглядит острым.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кто подскажет как зацентроваться, для сверления отверстий крепления к станине 16К20, в рейке (старой нет). Фото прилагаю.

 

20200206_120032.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В торці ПБ є отвір, в який вставляється палець, який фіксує зовн. обойму підшипника від провороту. Питання: Ф пальця менший від радіуса виємки в кільці підшипника, чи зроблено чітко 0 на 0? Іншими словами, палець чітко сідає в виємку без люфтів, чи ні?

 

20200210_172137.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хто-небудь бачив в продажі це кільце? Або ж бачив креслення цього кільця? Або ж знає, з якої сталі воно зроблене і на скільки одиниць повинне бути гартоване?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Два нових запитання:

 

1. Наскільки критичною є ось така тріщина на ділильному диску-замку на шпінделі 16к20? По суті, тільки на ньому тримається патрон.

2. Як виглядає настройка гітари за допомогою аркуша паперу? Пару разів бачив це в відео, але ніде не було детального опису.

 

IMG_6148_thumb.jpg

IMG_6149_thumb.jpg

IMG_6150_thumb.jpg

Змінено користувачем am.ok
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наступне запитання мого прекрасного монологу (тобто до самого себе): скільки існувало шпінделів до 16к20? Бо я свято вірив, що тільки два: під 318 підшипник & під 6979 підшипник. Але або я щось дуже сильно туплю або щось десь дуже сильно напутано... Я знайшов дуже цікаве креслення саме мого шпінделя (дуже довго шукав саме це креслення). І там діаметр під фланець = 108 мм (на інших кресленнях 103 мм). На цьому діаметрі є дві проточки "ялиночкою" і на фланці теж є канавка. Я правильно розумію, що у канавку фланця повинна вставитись войлочна "ковбаска" і при зборці вона попаде в ті дві канавки на шпінделі і так то всьо щастя "ся загерметизує"?! Це перше запитання. А друге запитання звучить так: це конструктори саме цієї моделі шпінделя $&%@пі-пі-пі чи я чогось не розумію?! Для чого було збільшувати діаметр на шпінделі зі 103 до 108, якщо на ділильному диску-замку тупо не вистачає м'яса (діаметр розболтовки під патрон то не збільшився!) і чи при виготовленні нового, чи при проточці того, який має Ф103 в отворах під гайки товщина м'яса залишиться <1 мм?!! Вдалось мені купити новий диск, а що толку, якщо його треба розточувати до Ф 108 мм?! Розточити не проблема, проблема, що тіла на розболтовках практично не залишиться і знову буде тріщина... Мабуть конструктори п'ятою точкою думали при проектуванні цієї моделі шпінделя...

001_thumb.jpg

002_thumb.jpg

003_thumb.jpg

004_thumb.jpg

005_thumb.jpg

006_thumb.jpg

SPINDLE 16К20_thumb.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка допускається мінімальна товщина диска фрикціона 16к20? Паспорт каже, що з заводу йде 1.5 мм, до скількох мм його можна зменшити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Канавки на шпинделе,масло сгонные, вроде туда не должно ничего вставляться, А по поводу фланца (диска), Может не его нужно расточить а  проточить место (посадочное) куда он садиться на шпинделе, ибо толку от него треснувшего , он должен держать патрон!!!

Змінено користувачем Baronessa
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Питання по внутр. обоймах підшипника 697920: обидві обойми повинні сідати з натягом, чи дальня від патрона може заходити 0 на 0? Бо в мене саме така ситуація. Якщо вірити кресленню, чисто теоретично така ситуація можлива, але чи хтось на практиці стикався з таким?

 

 

000.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поставив сьогодні шпіндель з обома новими підшипниками (обидва совєтюніон з паспортами, 2-й клас) і стикнувся з неприємною ситуацією: шпиндель закусує в одному місці. Тобто крутиться легко, потім відчутний супротив в одній точці і знову легко. Проблема саме десь в підшипниках, так як ні за що терти не може - перевірив. При цьому, люфт в підшипнику 1 сотка, замість потрібних 2-4 мікрон. Виходячи з цього є трохи запитань:

 

1. Чи правильна послідовність дій: поставив шпіндель, торець передньої зовн. обойми вперся в стінку пер. бабки, закрутив фланець, закрутив три гужона, які контрять передню зовн. обойму, законтрив їх іншими трьома гужонами. Затягнув гайку задн. підшипника до упора, затягнув гайку переднього підшипника до упора?

2. Фраза "до упора" - має закручуватись від руки, чи "до упора" - потрібно крутити великим сегментним ключем або за допомогою виколотки, поки гайка не зупиниться?

3. Через що, теоретично може закусувати в одній точці? Які варіанти перевірки?

 

P.S. Шпіндель в холосту ще не ганяв.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість
Ця тема закрита для публікації повідомлень.

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку