Reiter

Мала поздовжня. Навіщо вона треба? :)

31 posts in this topic

19 часов назад, Smmasterk сказал:

Я малую продольную использую в основном для трех операций: 

1) точение относительно короткого конуса  (с нужным градусом)

2) При нарезании резьбы 

3)  При продольном точении когда  стандартной подачей  невозможно выполнить необходимую операцию

4) нарезание поликлинового шкива

0

23 часа назад, Reiter сказал:

Та я взагалі "збираю" верстат, а не переробляю готовий. Тому й думаю чи ставити  МП

Если станок планируется исключительно для производства деталей с неким намёком на ЧПУ (ота "гитара"), то МП не нужна (кто-то видел ЧПУ токарный с МП?).
Однако, в ряде случаев (ремонтные работы и т.п.) необходимо установить угол по существующей детали (или образцу). Так-что...

0

2 часа назад, Одессит сказал:

Если станок планируется исключительно для производства деталей с неким намёком на ЧПУ (ота "гитара"), то МП не нужна (кто-то видел ЧПУ токарный с МП?).
Однако, в ряде случаев (ремонтные работы и т.п.) необходимо установить угол по существующей детали (или образцу). Так-что...

Ну воно для себе. Планую, що взагалі не буде лімбів, ручних крутілок, навіть рейки не буде. На поперечку і поздовжню поставлю швп. Переміщення джойстиком і ручним енкодером ....

На фото ПБ і направляючі станини....

20210213_051741.jpg

0

@Наливайко Цілком згоден, але якщо не відхилятися у бік питення "чи має право на існування МП як об'єктивна реальність, що дана людині у відчуттях", то топікстартер чітко окреслив вихідні умови (далі цитую ТС):

1. Планую проект малого токарного верстату. Обов'язково ставитиму "електронну гітару". Одна з функцій "електронної гітари" це проточка конусів в автоматичному режимі.

2. Планую максимальну. З автоматизацією і поперечної теж.

3. Та я взагалі "збираю" верстат, а не переробляю готовий. Тому й думаю чи ставити МП.

Тобто в саму ідею проекту закладені автоматичні повздовжня і поперечна. Тому в рамках даних умов, виходячи з власного куцого досвіду і логіки, вважаю МП зайвою. Крім того, вона, як додатковий вузол збільшить вартість проекту.

Хоча є один нюанс відносно точіння конусів/еліпсів. Не знаю, як щодо електронної гітари, яку збирається використовувати ТС, але в моєму випадку (софт писав сам, не ардуіно) кут конусу виходить досить точним, але чистота поверхні далека від ідеалу, Справа в тому, що як не крути, але імпульси на крокові двигуни відправляються по черзі. І якщо у випадку МП, теоретично можна отримати дзеркало, оскільки рух різьця іде по прямій, то тут, хоч і дрібненькі, але сходи будуть. Хочеш дзеркало -  потрібно шліфувати. Наразі я не бачу, як це обійти. Тож на це треба зважати.

2

9 годин назад, Stebium1 написав:

не может этого индикатор обеспечить. Поскольку речь о разных процессах.

Индикатор измеряет, а подача перемещает. И суть в том что бы обеспечить максимально плавное и минимальное перемещение на один оборот винта.

?????

0

1 час назад, Shlif сказал:

?????

!!!!!

0