Si1ver

Розрахунок котушки реле змінного струму. Як?

38 повідомлень у цій темі

, jenkins написав:

Я б напевно дізнався б скільки витків було в оригінальному

Як би я це міг дізнатися, то не було б цієї теми.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Si1ver написав:

Як би я це міг дізнатися, то не було б цієї теми.

 

Оригінальна котушка з осердям хоч і згорівша зберіглась?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без обмотки. Принаймі я вважаю її оригінальною, бо виготовлена якісно, з просочуванням лаком.

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не зрозумів, то обмотка уже на смітнику?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Саме так. А що б це дало?

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, знаючи вагу міді (проволоки ) і її діаметр можна було б розрахувати довжину, і відповідно кількість витків хоч приблизно, ну і опір теж

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там без шансів. Все було добротно залито лаком. Обмотку довелось не змотувати, а зрізати кусками і здирати. Давно не бачив такого виконання.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Був час і завітала свєта. Котушка намотана в 10т витків, 2,3кОм, індуктивність не вдалось поміряти (імпірично десь біля 20Н повинна бути), бо мій китайський тестер таких величин не бажає бачити. Результат - струм 33мА, нагрів 48-49С у відкритому стані через 1,5 год роботи, 53С в закритому.  Поки ніби все ок.

 

ПС Трішки інфи про попередні котушки.

1.Котушка купована, котра згоріла після встановлення через півтижня роботи - R=1,2кОм , L=9.7H. Температуру нагріву не міряв бо не припускав такого результату.

2. Тут вже стало цікаво що за Х?  Котушка купована R=1,5кОм , L=?H. Індуктивність не записав.Струм близько 50мА. Темп нагріву 70С за півгодини роботи в відкритому корпусі. Далі не бавився. Відправлена продавцю.

3. Моя. Біля 7т витків, дріт 0,14. R=0,9кОм , L=7,8H Струм =80мА. Нагрів до 70С в відкритому стані та овер 70С в закритому корпусі. Заміри через 25-30хв. З цією ще спробую погратись кількістю витків. Цікаво перевірити.

 

 

Змінено користувачем Si1ver
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Був час і завітала свєта. Котушка намотана в 10т витків, 2,3кОм, індуктивність не вдалось поміряти (імпірично десь біля 20Н повинна бути), бо мій китайський тестер таких величин не бажає бачити. Результат - струм 30мА, нагрів 49С у відкритому стані через 1год роботи (в закритому на 57С ). Поки мене все влаштовує.

 

ПС Трішки інфи про попередні котушки.

1.Котушка купована, котра згоріла після встановлення через півтижня роботи - R=1,2кОм , L=9.7H. Температуру нагріву не міряв бо не припускав такого результату.

2. Тут вже стало цікаво що за Х?  Котушка купована R=1,5кОм , L=?H. Індуктивність не записав.Струм близько 50мА. Темп нагріву біля 70С за півгодини роботи в відкритому корпусі. Далі не бавився. Відправлена продавцю.

3. Моя. Біля 7т витків, дріт 0,14. R=0,9кОм , L=7,8H Нагрів до 70С в відкритому стані та овер 70С в закритому корпусі. Заміри через 25-30хв. З цією ще спробую погратись кількістю витків. Цікаво перевірити.

 

ППС

Добавлю трішки після експериментів з кількістю витків.

Від котушки намотаної 0,14-м на приблизно 7т витків відкинув 1т. Результатом було зниження опору до 776 Ом та індуктивності до 5,7H. Струм при цьому на старті становив 108мА. Температура після 30хв роботи в закритому корпусі 82С і лізе далі. 

Вирішив спробувати котушку намотаною 0,11-м котра на 10т витків. Відкинув 1т. Як результат опір зменшився до 2,1кОм . Індуктивність при такому опорі мій тестер відмовився міряти. Стартовий струм становив 41мА та впав після прогріву до 30мА. Температура в корпусі після години роботи стабілізувалась на 63С.

Можливо комусь згодиться

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

синусоїдальної напруги робила пилку

Одне дурне питання. Осцилограму котушки зняти так само як на трансформаторі? Мотнути пару витків вторинної і до осцилографа?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А навіщо?

Я досить велику частоту пропускав через індуктивність. І по наївності подумав, що індуктивність і в африці індуктивність. Хоча знав про "підводне каміння".

Виявилось, що загнати сердечник у ділянку намагніченості, де параметри сердечника змінюються нелінійно - легше легкого. Та - в мене були кілогерци, ампери і порошковий альсіфер невідомого походження.

У вас котушка - тупо магніт. Заморочуватись особливо нема сенсу.

Та якщо хочеться - вмикаємо послідовно з котушкою опір, це щастя до ЛАТРу, до опору - осцилограф через ізолюючий трансформатор і дивимось на форму імпульсів, змінюючи напругу на ланці. Коли сердечник дійде до своєї межі - на осцилографі ми почнемо бачити спотворення синусоїди. Далі беремо купу розумних книжок і калькулятор і розраховуємо магнітні потоки, проникність, втрати і т.п.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

А навіщо?

Та зацікавили просто . Ніколи не приходило в голову подивитись осцилограму на електромагніті. А опір на скільки Ом?

До речі,з цікавості  заміряв індуктивність з осердям і без. Різниця приблизно в 7,5 рази.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Si1ver написав:

А опір на скільки Ом?

аби в діапазон чутливості осцилографа потрапити. Скільки завгодно. Ну і падіння на опорі зменшить напругу на котушці, звісно.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку