nand1024

підкажіть новачку

39 повідомлень у цій темі

6 годин тому, Виктор Смирнов написав:

А  ножівкою то не страждання? Болгаркою буде швидше. Прі нормальному налагодженні верстата і правільному резці воно все нормально працює. Калене і гарно прикалене, а також деякі лігировані сталі дійсно можуть викликати проблеми.

Зазвичай якщо потрібна точність, то я ножовці віддаю перевагу. Загартовану сталюку сумніваюся що буду обробляти, на ній твердосплавні пластинки швидше зносяться. Це в мене "іграшка" для іграшок, там переважно або пластикоподібний матеріал або щось типу латунні та бронзи буде. 

6 годин тому, Виктор Смирнов написав:

А  ножівкою то не страждання? Болгаркою буде швидше. Прі нормальному налагодженні верстата і правільному резці воно все нормально працює. Калене і гарно прикалене, а також деякі лігировані сталі дійсно можуть викликати проблеми.

Зазвичай якщо потрібна точність, то я ножовці віддаю перевагу. Загартовану сталюку сумніваюся що буду обробляти, на ній твердосплавні пластинки швидше зносяться. Це в мене "іграшка" для іграшок, там переважно або пластикоподібний матеріал або щось типу латунні та бронзи буде. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

проточив з латуні конус, наче не б'є але це якщо його туди достатньо вглиб патрону запхати, якщо патрон затискає 10мм-15мм огризку то скоріш за все буде криво затиснута заготовка, тут або така особливість у всіх патронів такого плану, а бо просто десь кулачок трохи не рівний і поки хоча б на 20мм вглиб не засунути заготовку то точності чекати марно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розточіть кулачки. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перше що прийшло в голову, це напилок)) але для цього треба мати гарні лещата і бути впевненим що всі направлячі рівні, який є самий простий і доступний метод розточки(доступу до заводу та спец обладнання не маю)?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, nand1024 написав:

Перше що прийшло в голову, це напилок)) але для цього треба мати гарні лещата і бути впевненим що всі направлячі рівні, який є самий простий і доступний метод розточки(доступу до заводу та спец обладнання не маю)?

Дуже раджу подивитись відеоуроки Віктора Леонтьєва

там і про повірку станка, і про розточку і про інше досить зрозуміло як для новачка

і профільні книжки потім будуть чітатись не як набір незрозумілих слів, а більш усвідомлено

тут на форумі було посилання, забийте у пошук

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, nand1024 написав:

Перше що прийшло в голову, це напилок)) але для цього треба мати гарні лещата і бути впевненим що всі направлячі рівні, який є самий простий і доступний метод розточки(доступу до заводу та спец обладнання не маю)?

Судячи по питаннях туди вам поки що не варто лізти. Щоб потім не кусати локті і не створювати тему : "Де купити патрон або кулачки". Прийде досвід - розберетеся.

В попередній вашій темі я радив вам передивитися планшайбу та кріплення патрона. Заодне можете перетряхнути сам патрон. Відео в мережі повно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Si1ver написав:

Судячи по питаннях туди вам поки що не варто лізти.

Прислухаюсь до вашої поради. краще зроблю якесь пристосування для доточування маленьких заготовок або буду робити запас 15-20 мм щоб зажимати патроном у разі коли треба перевернути заготовоку.  Можливо бувають спеціалізовані патрони для зажиму маленьких деталей де все зведено так що хоч механіку годиників обточувати можна, в мене все одно супорт більше 40мм не длозволить обточувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

Прислухаюсь до вашої поради. краще зроблю якесь пристосування для доточування маленьких заготовок або буду робити запас 15-20 мм щоб зажимати патроном у разі коли треба перевернути заготовоку.  Можливо бувають спеціалізовані патрони для зажиму маленьких деталей де все зведено так що хоч механіку годиників обточувати можна, в мене все одно супорт більше 40мм не длозволить обточувати?

Є токарні для таких цілей, відповідно звуться годинниковими. Там не патрон, а здебільшого цанга використовується.

І тем на цьому форумі вистачає, шукайте.

А поки ми навіть не відаєм що за токарний у вас.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Si1ver написав:

Є токарні для таких цілей, відповідно звуться годинниковими. Там не патрон, а здебільшого цанга використовується.

І тем на цьому форумі вистачає, шукайте.

А поки ми навіть не відаєм що за токарний у вас.

Та згадаю свій  proxxon що в Києві залишився, там хоч зубочистку затиснути можна було.

Ось мій агрегат.

20230403_154926.jpg

 

20230403_154931.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судя по первому сообщению темы, заготовку диаметром 6 мм. можно вообще сразу отрезать ножовкой и не париться.

При диаметре 6 и длине 15 соотношение 2,5, это не мало. Вообще малые диаметры по возможности всегда немного подпираю центром при отрезании. Как уже сказали, убрать люфты, то-есть регулировка клиньев до плотного перемещения подач (если перемещения лёгкие, считайте что люфт есть). И на этом станке справа на суппорте должен быть болт фиксации большой продольной - его всегда перед отрезанием зажимать. Попробуйте. И ещё, самые узкие пластины, что есть на Али или в Украине, не 2,0мм., а 1,5мм., маркировка MGMN 150 и MGGN150. Те, что MGGN, более агрессивные, для цветняка, но хорошо режут и чернуху, они кстати бывают прямые, правые и левые. Имею прямые и правые, больше понравились именно правые, с ними легче сходит стружка и пыптик (если он есть) остаётся на заготовке со стороны патрона. Да, и сами державки тоже соответственно под ширину пластин. Например MGEHR1212-1,5 (державка правая, сечением 12 на 12 для пластины 1,5мм.). Для пластины шириной 2 мм. обозначение будет тоже, только в конце вместо 1,5 будет 2. У меня со станком шли державки под пластины 2,0мм., но я специально взял на Али державки под пластины 1,5мм., резать стало чуть легче. Кроме того, при необходимости на державки для пластин 1,5мм. прекрасно устанавливаются и пластины 2,0мм.  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім привіт, є питання, хочу встановити на цього станка(який фігурує в цій темі) цанговий патрон, як потім виявилося коли вже питав продавця, то там йде конус морзе №5, він вставляется замість штатного патрона, наскільки я розумію то планшайба на якій сам патрон теж має зніматися і замість неї вставляється цей патрон під конус морзе. Чи правильно я розумію? Якщо все ж таки планшайбу треба знімати, а не в неї встановлювати цей конус, то наскільки складна дана операція, я так розумію треба якісь клинья зробити і за допомогою них зняти її чи як? Ще додам, чи допоможе мені цанговий патрон оброблювати короткі заготовки(15-30мм), бо штатний патрон якщо 3-4см заготовки не обтиснути в патроні  дає биття?

Змінено користувачем nand1024
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Паспорт же у вас є? На станок.

Як правило планшайбу для встановлення  інструмента під КМ5 не потрібно знімати. Сумніваюсь що ваша планшайба сидить на конусі , а не на різьбі шпінделя. Дивіться мануал.

20 годин тому, nand1024 написав:

я так розумію треба якісь клинья зробити і за допомогою них зняти її чи як?

Ні, вибивається/випресовується. Там шпіндель пустотілий (32мм).

 

20 годин тому, nand1024 написав:

Ще додам, чи допоможе мені цанговий патрон оброблювати короткі заготовки(15-30мм), бо штатний патрон якщо 3-4см заготовки не обтиснути в патроні  дає биття?

Важко сказати. Написано порад вже багато, а причину биття ви так і не зясували - патрон/люфти/інше. Якщо винен саме патрон , то так, допоможе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

Підкажіть як правильно, як краще робити, я новачок в цій справі, проточував вал, спробував відрізати відрізним різцем, довжина заготовки була мала(близько 15мм при діаметрі ~6мм) тож задню бабку не прижимав до заготовки при зменшені діаметру до ~3мм вал вигнувшись "наіхав" на різец та зламав пластинку, припускаю також що можливо різець був трохи нижче центру обертання заготовки, в мене зараз немає що підкладати, підклав шмат макетної монтажної плати, по товщині наче підійшло, можливо +-0.5мм відхилення є. Тепер питання, якщо виставляти різець не дуже точно, то краще трохи вище центру брати чи нижче центру? чи прижимати заднею бабкою заготовку якщо точити відрізним різцем? Можна до кінця відрізати різцем чи краще дійти до 5-6мм а потім ножовкою? 

в мене 9craft DBL210. з задньої сторони суппорта, знизу є болти які прижимають супорт до направляючої, підіжми їх трішки. далі болти які прижимають малу продольну(ті що для кута) їх відпусти, поверни малу продольну різцем в сторону до патрона, зажми болти і силою( в міру) поверни назад малу продольну в 0. там в мене є не зрозумілий хід. і буває що в нагрузку іноді відвертає каретку на мене. коли відрізаєш фіксуй переміщеня суппорта(в мене є для цього гвинт). різець встановлюй без вильоту з різцетримача. максимум в притул. відрізай як найближче до патрона. зажимай заготовку завжди за 0 кулачок. проточив, і якщо плануєш знову вставляти заготовку в патрон то постав мітку навпроти 0 сателіта(чи постав мітку собі на патроні, на майбутнє пригодиться. 

Вистави правильно різець. купи автомобільні щупи(Набор) там пластини всі підписані. 

все це про 210 станок. 

Але якщо реально такі малі заготовки то  краще різцем проточити канавку, а далі на обертах ножівкою по металу. Ці станки різати толком не вміють так як немє жорсткості. якщо щось одне то можна помучитись, якщо багато то краще ножівка. булаб автоподача поперечної, було б простіше, а так лімб маленький плавна подача не можлива тому і буває що якщо повільно подаєш то лиже, якщо за швидко то вклинюється в заготовку і її відгинає. 

Дуже не сваріть за це все, в мене теж досвіду +- місяць, що на собі провірив те і написав

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку