4x4

Послідовність розборки 3Л722 (колона, ШВП, бабка)

36 повідомлень у цій темі

Добрий день, прошу порад по послідовності розборки 3Л722 (3Л722В), а саме колони, щоб не зламати ШВП.

Була знята верхня алюмінієва кришка:

 

3l722_1.jpg

 

Далі почав відкручувати дві шліцеві гайки на гвинті ШВП зверху, які походу до мене ніхто не крутив, що вже добре:

 

3l722_2.jpg

 

Але далі не розумію чи можна відкручувати та підіймати плиту-платформу, на якій стоїть вертикальний редуктор (двигуни та сельсін не знімаю), ці шліцеві гайки походу тільки прижимають шестерню.

Що робити далі? Чи треба лізти до електромуфти вертикальної подачі що всередині колони?

 

3l722_3.jpg

 

Задача просто зняти колону разом з бабкою, щоб перевернути її на землі бабкою догори, щоб зручніше було знімати планки, бабку, двигун шпінделя та все інше, дякую.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Весь редуктор разом з швп виходить вверх. Потім знімається плита на якій він стояв. Але все я робив належачи. Бо вся шпіндельна бабка висить на швп. Сумарно там під 500кг (шпіндель, мотор) корпус бабки.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Дядько Максим написав:

Весь редуктор разом з швп виходить вверх. Потім знімається плита на якій він стояв. Але все я робив належачи. Бо вся шпіндельна бабка висить на швп. Сумарно там під 500кг (шпіндель, мотор) корпус бабки.

 

Дякую, я правильно розумію, що колона не тільки на болтах закріплена, а стоїть також на штіфтах?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Редуктор і плита під ним прикручено і приштіфтрвано до верху колони. Шпіндельна бабка висить на швп. Електромуфта потрібна лише для автоматичної вертикальної подачі. Вона тримає гвинт, а шаговик крутить гайку. Всі маніпуляції які ви хочете провести я би радив робити належачи. Перед тим знявши електродвигун. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 теж цікаво , слідкую за темою 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

теж цікаво , слідкую за темою 

Пропоную цю тему як спільну зробити, все ж власників 3Л722 у нас трохи набереться, я вже перебрав гідростанцію та станцію змащування, прийшов час станка.

 

Питання особисто до вас, чи маєте ключ-знімач для оправки? Там головка має бути з зовнішньою різьбою М85х2 та внутрішнім шестигранником на 55.

Думаю купити головку на 55, завтулити та нарізати різьбу. Або зроблю на довбачі.

Змінено користувачем 4x4
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4x4 написав:

Пропоную цю тему як спільну зробити, все ж власників 3Л722 у нас трохи набереться, я вже перебрав гідростанцію та станцію змащування, прийшов час станка.

 

Питання особисто до вас, чи маєте ключ-знімач для оправки? Там головка має бути з зовнішньою різьбою М85х2 та внутрішнім шестигранником на 55.

Думаю купити головку на 55, завтулити та нарізати різьбу. Або зроблю на довбачі.

Буквально тиждень назад  купив на лох , ціна була 800 зторгувався за 500 і купив , бо час  та матеріал витрачений на  ключ  вийде набагато дорожче , розміри та фото скину в вечері але вроді все так як ви написали .

До речі оригінальний ключ теж зварної конструкції

Змінено користувачем Ruslan Oleksiyovuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Різати на лазері 3 блінчика з 20ки, в якому зразу вирізати шестигранку. Зварити пів-автоматом зверху в фасках, проточити, нарізати різьбу. Або одягнути таке кільце на головку на 55. Можна заморочитися, надовбати:)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

Різати на лазері 3 блінчика з 20ки, в якому зразу вирізати шестигранку. Зварити пів-автоматом зверху в фасках, проточити, нарізати різьбу. Або одягнути таке кільце на головку на 55. Можна заморочитися, надовбати:)

прогуглив сама дешева головка  на 55 в районі 500грн   ну і лазер не кругом є тому в моєму випадку пощастило купити готовий ключ за 500

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

прогуглив сама дешева головка  на 55 в районі 500грн   ну і лазер не кругом є тому в моєму випадку пощастило купити готовий ключ за 500

Я свій купляв за 300, бо за ті гроші його б ніхто не робив. Але якщо треба, то варіант з головкою є найдешевшим. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Був без ручки , зробив сам з шестигранника 

20230503_181411.jpg

20230503_181429.jpg

20230503_181432.jpg

20230503_181435.jpg

20230503_181443.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ruslan Oleksiyovuch а яка там М85, права чи ліва?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

М 85 права шестигранник на 55

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хто буде знімати колону/стійку майте на увазі, що бабка клює в сторону шпінделя униз:

 

3l722v_1.jpg

 

Але на самій бабці ближче до кожуха є місце для 16-го римболта, можна таким чином застрахувати щоб усе піднімати та опускати рівно (я робив двома лебідками, одна спочатку піднімає колону, друга за нею дуже акуратно страхує піднімає бабку, але основне зусилля має бути на лебідці колони).

 

3l722v_2.jpg

 

Зняти колону з бабкою то 10% від справи та проблем, а от покласти то все на спину ще той квест.

Коротше положив, верхні планки скинув, чулка редуктора вертикальної подачі зі шліцевої посадки зняв, але зупинився на плиті та що двигуни зверху тримає, так крім 4 болтів ще два штіфти під обратний молоток під М5, завтра буду знімати покажу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще додам, що чалити за верхні отвори у колоні для перевороту на землі треба чалкою не менше 2.5м, щоб не зачепити двигуни, якщо не знімали їх як я.

На фото зверху видно що я доварив вуха на шестигранник, щоб чалка не зіскальзувала в сторону колони. Чому не деревяні дурбелики/підкладки? А якщо то все соскользне чи зламається при провороті, що робити будете?

Ще там зверху трохи мішає механізм рідного УЦИ та сельсин следящий привод, я не знімав, на всякий випадок, але хто планує ставити сучасні DRO та вся труха зверху не треба

Змінено користувачем 4x4
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ви відкрутили під повзуном пластину яка тримає гайку ШВП поперечної подачі? Я бачив декілька раз коли знімали як є, в результаті розбитий паз на гайці або погнута пластина.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Meyson написав:

А ви відкрутили під повзуном

Під яким повзуном, пане, (Слово удалено системой), я що, під строгалем чи під широкоунверсалом?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

1 година тому, 4x4 написав:

Під яким повзуном, пане,

Під тим на якому стоїть колона.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Meyson написав:

Під тим на якому стоїть колона.

Так, звісно, серьгу швп відкрутив, там 4 болти та 2 конічних штіфти під обратний молоток, відкрутили та серьга сама спадає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Дядько Максим Ви казали у відео коли розкидували свій стнок, що наче колона (чи поперечка) регулюється якимось болтами, хоть убийте перелазив все не бачу ніякої регуліровки, можете на фото вказати де вона мала бути? Дякую.

 

lknpvz.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не впевнений на всі 100 але думаю то вони 

 

IMG_20210818_170434.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Не впевнений на всі 100 але думаю то вони 

Ці 4 позаду колони? Не впевнений на всі 100, але там ще по бокам і спереду такіж самі, які ніяким чином палець що торчить з поперечки не регулюють.

В мене повністю розкидані усі частини станка зараз, немає там ніякого регулювання (у мене на 3Л722В 89-гоо року)

Змінено користувачем 4x4
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4x4 написав:

Ці 4 позаду колони? Не впевнений на всі 100, але там ще по бокам і спереду такіж самі, які ніяким чином палець що торчить з поперечки не регулюють.

В мене повністю розкидані усі частини станка зараз, немає там ніякого регулювання (у мене на 3Л722В 89-гоо року)

Чогож 4 позаду?  2 закручені   з торця впираються в крайні грубі прижимні ,при закручувані будуть провертати колону на пальцеві що в одну що в іншу сторону  , ну цетак я вважаю 

Доречі мій теж 89 року , можна одним оком подивитися  на вашу електрошафу 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Чогож 4 позаду?  2 закручені   з торця впираються в крайні грубі прижимні ,при закручувані будуть провертати колону на пальцеві що в одну що в іншу сторону  , ну цетак я вважаю 

Доречі мій теж 89 року , можна одним оком подивитися  на вашу електрошафу 

 

IMG_20210818_170434.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

можна одним оком подивитися  на вашу електрошафу 

Будь ласка, вас обще фото цікавить чи якись конкретні участки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку