akazukr

Як прив'язати деталь по центру отвору 3d тестером?

4 повідомлення у цій темі

Всім доброго здоров'я! В мене як в самоучки роботи на фрезерному верстаті з ЧПК, постійно виникають питання по роботі)) Стараюсь сам вирішити більшість проблем завдань, що виникають в процесі роботи, але дещо я все таки не можу знайти чи не розумію...

 

Так от проблема наступна, в одній з декількох фаз обробки деталі мені потрібно прив'язатись по центру отвору, з інструментів в мене тільки 3d тестер, відповідно X, Y це центр, а  Z будь яка точка на поверхні заготовки. Верстат старенький haas mini mill, в ньому здається нема окремих плюшок для пошуку центру між двома точками. Я щось шукав шукав як це зробити правильно, і не знайшов, чи я неправильно формулюю запит, чи погано шукаю, не знаю((( А розвиватись хочеться, пішов би на курси оператора і програмування в SolidCAM, теж не можу знайти...

Можливо, хтось тикне мене у відео чи статтю де наглядно показано як прив'язатись по центру отвору, з допомогою 3d тестера, чи якщо сам цим постійно займається і матиме настрій зняти для мене невеличке навчальне відео, буду вдячний (роблю дуже смачний і дуже корисний лікер на зелених горіхах nocello, мене вже без нього хлопці на сто не пускають)))).

 

P.S. І ще прохання, можливо хтось знає хороші онлайн, офлайн курси програмування в solidCAM, теж буду вдячний. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора. Наскільки я знаю, повинні бути макро на стійці для використання таких щупів, тому так просто не вийде, на жаль.

По SolidCAM - пошукайте на Ютубі відео, там їх багато, і досить толково зроблених.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю як на самому станку це зробити, але чисто математично це можна зробити дуже просто. Тестером визначаємо координати будь яких трьох точок на колі, бажано по далі одна від одної, цим самим отримуємо координати вершин трикутника який вписаний в коло. Далі шукаємо в гуглі формули для центра вписаного трикутника по координатам і рахуємо. Не знаю як це зробити на самому станку, але впевнений що є купа онлайн калькуляторів де можна ввеси координати і отримати результат, ну або записати формули в екселі і отримати такой же калькулятор тільки офлайн, можливо це ж саме можна перенести в якийсь скрипт на станку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можливо корисними будуть посилання...

тут про макроси для haas які йдуть окремо на дискетці

https://portal.nmcc.edu/course/media/deanduplessis/Manuals/TS27R Tool Probe Manual.pdf

тут про саморобку і про макроси написані вручну

https://www.cnczone.com/forums/haas-mills/318590-cnc-forum.html

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку