Best1

Створення виду патини та захисної плівки на латуні

55 повідомлень у цій темі

Добрий день, може хтось підкаже,як мені створювати на латуні різні відтінки,патіни,як захищати від ударів та атмосферних явищ.Буду викладати фото спроб: по мірі розвитку теми.

20230418_171431.jpg

20230418_171419.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні спробував нашатирний спирт, в кружку залив трохи туди пряжку та нагрів пропаном. Стало темне ,завтра закину фото що вийшло.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нашатир дурня, дуже нестійке.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А що можно спробувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

Нашатир дурня, дуже нестійке.

А що можно спробувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Best1 написав:

А що можно спробувати?

 

Пробував кілька варіантів, найбільш сподобався цей:

https://www.amazon.com/Brass-Finish-3-Ounce-Product-Dimensions/dp/B09JYKZLG7

 

 

Але такого, щоб був стійкий, як анодка по алюмінію, не зустрічав.

339420926_3042893292673434_1346417891605607948_n.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

https://palladiym.prom.ua/ua/g3862529-oksidirovanie-latuni-serebra

Отут спробуйте запитати.

Але щоб воно було стійке до механічних пошкоджень (як нікель, хром чи анодна плівка по алюмінію) сильно сумніваюсь...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Олек77 написав:

https://palladiym.prom.ua/ua/g3862529-oksidirovanie-latuni-serebra

Отут спробуйте запитати.

Але щоб воно було стійке до механічних пошкоджень (як нікель, хром чи анодна плівка по алюмінію) сильно сумніваюсь...

Дякую за посилання.Я планую патину та покрити лаком,тоді функцію захисну буде мати лак.Та якщо е інші варіанти для (латуні)буде цікаво спробувати,та буду викладувати фото

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вам потрібен чорний колір?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Best1 написав:

Я планую патину та покрити лаком

 

В вашому виробі є постійний контакт метала з металом, якій лак таке витримає?

Я б зробив "вінтажна бронза", з часом з'являться потертості в певних місцях і буде виріб непогано виглядати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Олек77 написав:

https://palladiym.prom.ua/ua/g3862529-oksidirovanie-latuni-serebra

Отут спробуйте запитати.

Але щоб воно було стійке до механічних пошкоджень (як нікель, хром чи анодна плівка по алюмінію) сильно сумніваюсь...

Дякую за посилання.Я планую патину та покрити лаком,тоді функцію захисну буде мати лак.Та якщо е інші варіанти для (латуні)буде цікаво спробувати,та буду викладувати фото

20230511_121954.jpg

20230511_122331.jpg

20230511_122601.jpg

20230511_123154.jpg

20230511_123306.jpg

20230511_123838.jpg

20230511_123845.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В кружці небагато амиаку,прогрів 3минути та таке одоробло вийшло,потемніло добре,але не однорідно,зате швидко.Пряжка шліфована 400р.наждачкой,та після амиаку такого химпроцесу вона стала гладенькою.Но мені хотілось би гарний вигляд,однородний під старіння чи антик

Змінено користувачем Best1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Karmadon написав:

 

В вашому виробі є постійний контакт метала з металом, якій лак таке витримає?

Я б зробив "вінтажна бронза", з часом з'являться потертості в певних місцях і буде виріб непогано виглядати.

Важливе зауваженя ,дякую ,буду вивчати та пробувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікава хімія, до речі, що я вище викладав. Якщо зробити процедуру три рази, можна досягти глибокого чорного кольору.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Dedal написав:

Вам потрібен чорний колір?

 

4192656887_w640_h640_pryazhka-dlya-muzhskogo.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розводите мідний купорос у воді до тих пір коли перестане розчинятися, невеликими частинами додаєте соду, реакція відбуваєтся дуже бурхлива з виділенням великої кількості газу, до тих пір поки реакція не зупинится. Дайте відстоятися випаде осад який не розчиняєтся у воді. Воду злити і висушити осад, я викладав його на папір. Потім цей порошок розводиться у водному розчині аміаку бажано 25%, і туди занурюєтся деталь на кілька секунд і отримуєте чорній колір на латуні. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Dedal написав:

Вам потрібен чорний колір?

Я хочу зробити гарний вигляд пряжки,такий як на фото.Якщо е краще спосіб,я буду намагатись зробити

, Dedal написав:

Розводите мідний купорос у воді до тих пір коли перестане розчинятися, невеликими частинами додаєте соду, реакція відбуваєтся дуже бурхлива з виділенням великої кількості газу, до тих пір поки реакція не зупинится. Дайте відстоятися випаде осад який не розчиняєтся у воді. Воду злити і висушити осад, я викладав його на папір. Потім цей порошок розводиться у водному розчині аміаку бажано 25%, і туди занурюєтся деталь на кілька секунд і отримуєте чорній колір на латуні. 

Дякую,так скоро зроблю та виложу фото.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Результат цього рецепту також доволі нестійкий. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Karmadon написав:

Цікава хімія, до речі, що я вище викладав. Якщо зробити процедуру три рази, можна досягти глибокого чорного кольору.

Цікаво выйде хочаб 100пряжок  таких запатинувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Best1 написав:

Цікаво выйде хочаб 100пряжок  таких запатинувати?

 

Мабуть шо вийде. Якщо вилити розчин в пласку ємність, мазюкати пензликом і щоб залишки стікали обратно в ємність.

По великому рахунку можете прислати мені одну штуку, я оброблю, а ви вирішете, чи воно підходить, бо хімія та недешева.

Ну і ще нюанс, сподіваюсь ви курсі - різні сплави по різному реагують.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При такому рівні факторів, які викликають механічні пошкодження, тривало не вистоїть ні чорний хром, ні патина. Та й жодний лак (включаючи електрофорезні акрил-поліуретанові, які тверденькі) теж не витримає.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

 

Мабуть шо вийде. Якщо вилити розчин в пласку ємність, мазюкати пензликом і щоб залишки стікали обратно в ємність.

По великому рахунку можете прислати мені одну штуку, я оброблю, а ви вирішете, чи воно підходить, бо хімія та недешева.

Ну і ще нюанс, сподіваюсь ви курсі - різні сплави по різному реагують.

Так читав про це.На наступній неділі буде ,видно,але Вам відправити це добре,дякую за таку можливість.

22 години тому, Олек77 написав:

При такому рівні факторів, які викликають механічні пошкодження, тривало не вистоїть ні чорний хром, ні патина. Та й жодний лак (включаючи електрофорезні акрил-поліуретанові, які тверденькі) теж не витримає.

 

Мені здаеться ,треба щоб щось виїло поверхню металла.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dedal написав:

Розводите мідний купорос у воді до тих пір коли перестане розчинятися, невеликими частинами додаєте соду, реакція відбуваєтся дуже бурхлива з виділенням великої кількості газу, до тих пір поки реакція не зупинится. Дайте відстоятися випаде осад який не розчиняєтся у воді. Воду злити і висушити осад, я викладав його на папір. Потім цей порошок розводиться у водному розчині аміаку бажано 25%, і туди занурюєтся деталь на кілька секунд і отримуєте чорній колір на латуні. 

 

Цей рецепт доречі дає достатньо тверде покриття, на латуні типу Л63 давало трохи з синім відтінком глянцеву чорноту.

 З мінусів деталі з тонкою стінкою від нього йдуть тріщинами. Пробував ковані з латуні чарки ним покривати, стояли та тріщали на очах. Але пряжці має бути норм. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Best1 написав:

Мені здаеться ,треба щоб щось виїло поверхню металла.

Думаю, що і це не допоможе. 

У вакуумщиків є такий сленговий термін "лід на болоті" - тонке покриття (а патина то порядка до мікрона, якщо щільна), яким би твердим воно не було, не буде стійким на м'якій основі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Олек77 написав:

Думаю, що і це не допоможе. 

У вакуумщиків є такий сленговий термін "лід на болоті" - тонке покриття (а патина то порядка до мікрона, якщо щільна), яким би твердим воно не було, не буде стійким на м'якій основі.

Так що роюбить?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку