Urijperetatko735

Жорсткість різця

9 повідомлень у цій темі

Добрий день шановні,є до вас питання:

Маю станок тв-6,та користуюсь розточним різцем 12мм.На вильоті 100мм його відгибає.Я розумію що, щоб його не відгибало то потрібно різець товщий.Але мені цікаво чи добавить жорсткості оправка під різець якщо її удліннити  до мех напайки?IMG_20230628_152248.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Urijperetatko735 написав:

Добрий день шановні,є до вас питання:

Маю станок тв-6,та користуюсь розточним різцем 12мм.На вильоті 100мм його відгибає.Я розумію що, щоб його не відгибало то потрібно різець товщий.Але мені цікаво чи добавить жорсткості оправка під різець якщо її удліннити  до мех напайки?IMG_20230628_152248.jpg

Ви розточуете такий глубокий отвiр?Прям 100мм?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KOLIAN75 написав:

Ви розточуете такий глубокий отвiр?Прям 100мм?

Да

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут багато чинників.

перше, якість самого різця, в сенсі гартування.

друге, якість пластини.

третє, режими.

четверте, на який діаметр розточуєте?  надлишок стружки забивається між різцем та деталлю…

ну і п’яте,  та державка різця…. там призматичне посадкове просиця якщо одним гвинтом тиснути.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Y.fowler. написав:

Тут багато чинників.

перше, якість самого різця, в сенсі гартування.

друге, якість пластини.

третє, режими.

четверте, на який діаметр розточуєте?  надлишок стружки забивається між різцем та деталлю…

ну і п’яте,  та державка різця…. там призматичне посадкове просиця якщо одним гвинтом тиснути.

 

 

Діаметр 53мм,розточюю чюгун

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Urijperetatko735 написав:

Діаметр 53мм,розточюю чюгун

Для такого дiаметра,явно потрiбен вiдповiдний рiзець.Або борштанга саморобна.

Змінено користувачем KOLIAN75
Помилка
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вам потрібна державка с твердого сплаву, та відповідні пластина наприклад tpgx 09 від Iscar. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

18 годин тому, Urijperetatko735 написав:

користуюсь розточним різцем 12мм.На вильоті 100мм його відгибає.Я розумію що, щоб його не відгибало то потрібно різець товщий.Але мені цікаво чи добавить жорсткості оправка під різець

 

Про всяк випадок уточню, що є мінімум два неінтуїтивних моменти в жорсткості:

1) жорсткість однієї й тієї ж сталі практично не залежить від її термообробки. При одному і тому ж діаметрі - тільки заміна матеріалу державки дасть підвищення жорсткості. 

2) жорсткість прутка росте в біквадратичній залежності від діаметру. Державка 1 см діаметром матиме жорсткість X, а 1.2 см = 1,2*1,2*1,2*1,2 = 2X. Це я запам'ятав з тем по жорсткості, які заводив TDuke на ру-чіпі.

 

Відповідно, якщо зробити товщу державку - жорсткість різко виросте, як ви і пишете.

Але чи допоможе оправка? Очевидно, в ідеальному варіанті, коли отвір в ній підігнаний без зазору до діаметра різця - то допоможе.

Та чи можливо так ідеально підігнати? Впевнений, що неможливо ( в даних умовах).

 

Якби ми робили одноразовий інструмент, то можна було б вклеїти на металонаповнену епоксидку вашу державку в подовжену оправку, і щось би воно дало, в плані жорсткості.

Але, все одно, при навантаженнях першою починала б деформуватись епоксидка, і практично більша частина жорсткості оправки була б витрачена марно.

Або, псуючи різець, приварили б його жирненько на кінці оправки, щоб навантаження передавалось від коротенької частини різця, через товстий зварювальний шов, на товсту оправку. Але це, на мою думку, вже прямо дуже потворно :D.

 

На мою скромну думку, найвигідніше зробити борштангу, як рекомендує вище KOLIAN75 . Тим більше, що сталь для неї можна взяти будь-яку, хоч шматок арматури міліметрів від 20 :D

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді,буду шукати товщій різець

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку