Х-50

Підкажіть по крокових двигунах. заплутався. На прикладі порівняння цих двох

16 повідомлень у цій темі

Вибачте за дурне питання. але тут плани життя підредагувало. Не можу зрозуміти- який з них потужніший?Чорний - 4H8618M1408 білий  HY200 0240 AC04.  яке живлення у того, що чорний і яке у того, що білий? у білого я так зрозумів треба давати 90 вольт щоб працював штатно? А в деяких місцях бачив 120 вольт. Але це якось незвично високо. Чи є сенс заморочуватися з ним? я так розумію, що є, оскільки він швидший та потужніший за ті, що з низьковольтним живленняім та менше гріється? Його мінус- дорожчі драйвери?  питання в контексті створення верстату ЧПУ з полем 600/300(400) мм та висотою обробки до 100-120 мм. чорний хотів на 4 вісь поставити- але чомусь при крутінні від руки він прокурчується легше, ніж білий?Крок я так зрозумів у обох 1,8 градусів? Можливо різниця поколінь технологій(потужності неодімових магнітів) і він має таки менший крутячий момент?  Є деяка кількість білих, можливо будуть надходження чорних за гуманною ціною, думаю...Планував будівництво дещо пізніше. Дякую за відповіді, вибачте за тупість частини пиатнь, планував пізніше, шанс дістати випав зараз.

0-02-05-0c152c66caa228147b860d86ea364652578987ff200d69ad621968936b7bad2b_4f78b598d0e5d34.jpg

0-02-05-4216f48780784a360bc34f02701f88616fffbb43522851a784d8505b4dd24139_b680ca42ce6001db.jpg

0-02-05-0b58d214d108174cb02e6ee68f161fc5073993d5099110748846876fa1f261d1_8ef1f3a4bb8eb342.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Х-50 написав:

у білого я так зрозумів треба давати 90 вольт щоб працював штатно? А в деяких місцях бачив 120 вольт.

виробник вказує для білого 75В максимум, для чорного 70В, при більших напругах їх не тестують, тому я б не гарячкував.

максимальний струм через обмотку 2.4А і 6.0А відповідно

момент утримання білого приблизно 110N/sm чорного 130N/sm ( для білого вказав значення для варіанту з уніполярними обмотками, тому що в даташиті на чорний це значення тільки для уніполярного варіанту)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую. А чому така велика різниця розмірів у них при незначній різниці крутячого моменту? Різниця поколінь та технологій?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І чого така величезна різниця в струмі? Можливо чорний швидший?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І по паспортах- крок в обох 1,8 градусів. АЛЕ- від руки в  чорного значно менший ніж в білого. як так?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чорний в біполярному режимі може мати момент в 300Н/см і працювати при цьому на швидкості >1000 кроків на секунду. Білий вдвічі повільніший і слабший.

4H8618.pdf  https://en.nanotec.com/fileadmin/files/Datenblaetter/Archiv_Datenblätter/Schrittmotoren/4H8618.pdf

HY200  https://www.ad.siemens.com.cn/club/bbs/upload/file/20170531/6363187097941910273468377.pdf

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чорний придатний для влаштування 4 осі яка обертається(наприклад щоб гравірувати ноніуси ітп) Шпіндель планую 1-1,5 кВт. ставити, можливо спочатку 600 вт

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім. Скажітцією штукою їх живити можна?   https://prom.ua/p1161479205-drajver-shagovogo-dvigatelya.html

 

І що буде, якщо живити не від 70 В а наприрклад від 40 ?Що втратиться?Швидкість чи момент?

І чи сумісні ці драйвери з цією платою керування ? 

clipboard_image_95a8ff1e6e6c78bf.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Х-50 написав:

цією штукою їх живити можна?

можна

2 години тому, Х-50 написав:

Що втратиться?Швидкість чи момент?

в першу чергу швидкість. Тобто - якщо вам треба крутити один крок в секунду, то вистачить і блока 12 вольт. На нормальну швидкість бажано >48 вольт під ці двигуни (чорний)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Х-50 написав:

з цією платою керування

Це не плата керування. Хочете потім танцювати навколо з бубном - підійде. Бо воно то сумісне, та щоб все разом запрацювало (комп-плата-драйвер-двигун) крові з вас поп'є добряче. І може нічого і не вийти, того що ви хотіли.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Це не плата керування. Хочете потім танцювати навколо з бубном - підійде. Бо воно то сумісне, та щоб все разом запрацювало (комп-плата-драйвер-двигун) крові з вас поп'є добряче. І може нічого і не вийти, того що ви хотіли.

Ну а почати та спробувати? І в чому проблема з нею? Яку порадите?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проблема в тому, що комп'ютера з "хардварним" паралельним портом ви не знайдете. Якщо він і є, та він емулюється програмно. І там можливі "розсинхрони", мінімальні, та достатні, щоб станок замість потрібного почав малювати дулі. Плюс електромагнітне оточення, екранування кабелів, їх довжина, землі і пошук точки підключення, швидкість передачі данних і т.д.

Тому контролер треба для початку ЮСБ. Для не початку - автономний, та то вже розкіш.

Може я в чомусь помиляюсь, та в мене склалась така думка.

У вашій ситуації. Дивіться - ви трошки вище показуєте драйвер за 1300грн. І тут же повертаєтесь з "контролером" за 250. Логіка такий дій не спостерігається.

Змиріться з тим, що при ціннику крокового двигуна близько 1000грн все інше не може бути бюджетним. Це як пхати титанові диски 21" радіусу на "волинець" - може й красиво, та їхати не буде.

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Я розумію, що дешево не буде. Проте компи з таким портом потрапляють мені на очі періодично, і останній був не дуже древній(якийсь тонкий клієнт), якби знав то взяв би. Двигуни як не дивно знайдені на прийомці(штук 8), а чорний придбано за 300 грн на місцевому блошиному, добре що не не видрали мідяху з нього, бачив і таке. Плата там же знайдена. Тому на зекономлене будуть придбані більш менш нормальні драйвери. А можливо і контролер, але потім.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Х-50 написав:

компи з таким портом потрапляють мені на очі періодично

компів з таким портом безліч. Та нюанс в тому, що не всі ті порти здатні працювати з контролером. Там купа нюансів з синхронністю, черговістю розрядів і т.п. Паралельний порт по задуму - саме паралельний. Та у комп'ютерній реалізації в певний момент акцентувалося, що той порт в основному принтерний, мікросхеми регістрів з материнських плат прибрали, бо дорого, запхали один контролер периферії. Це все відбувалось ще тоді, коли кабель "центронікс" лежав в кожному комп'ютерному ларьку. А потім і його інтегрували кудись в "мости". І хоч порт і паралельний, та він емулюється і фронти/спади сигналів з'являються на контактах не одномоментно, а послідовно. Хай навіть з наносекундними затримками. Принтеру - до спини, бо там є мікросхема буферної пам'яті, куди грузиться пару слів чи пару сторінок і воно друкує. А контролер ЧПК як на фото вище, видає на двигуни сигнал "на льоту", буферу ніякого нема. Плюс, крім розсинхрону по вісям, зза різних моментів приходу сигналів по різних розрядах і різних моментах вмикання драйверів саме з наносекундними різницями можуть виникати електомагнітні перешкоди. І тоді починаються "танці з бубном". Особливо, коли ви захочете ганяти вісі трошечки швидше.

, Х-50 написав:

Двигуни як не дивно знайдені на прийомці(штук 8), а чорний придбано за 300

Я сам знаходив толкові двигуни за 5 копійок. Та це не значить, що вони так і вартують.

ЮСБ контролер можна знайти за ті ж гроші, що ви дивились на драйвер.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

компів з таким портом безліч. Та нюанс в тому, що не всі ті порти здатні працювати з контролером. Там купа нюансів з синхронністю, черговістю розрядів і т.п. Паралельний порт по задуму - саме паралельний. Та у комп'ютерній реалізації в певний момент акцентувалося, що той порт в основному принтерний, мікросхеми регістрів з материнських плат прибрали, бо дорого, запхали один контролер периферії. Це все відбувалось ще тоді, коли кабель "центронікс" лежав в кожному комп'ютерному ларьку. А потім і його інтегрували кудись в "мости". І хоч порт і паралельний, та він емулюється і фронти/спади сигналів з'являються на контактах не одномоментно, а послідовно. Хай навіть з наносекундними затримками. Принтеру - до спини, бо там є мікросхема буферної пам'яті, куди грузиться пару слів чи пару сторінок і воно друкує. А контролер ЧПК як на фото вище, видає на двигуни сигнал "на льоту", буферу ніякого нема. Плюс, крім розсинхрону по вісям, зза різних моментів приходу сигналів по різних розрядах і різних моментах вмикання драйверів саме з наносекундними різницями можуть виникати електомагнітні перешкоди. І тоді починаються "танці з бубном". Особливо, коли ви захочете ганяти вісі трошечки швидше.

.

 

Дякую. А для 3-Д принтерів такий убогий драйвер підходить? там вимоги менше

Змінено користувачем Х-50
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Х-50 написав:

такий убогий драйвер підходить

для кормушки синичкам.

Ось тут купа відео. На мову озвучки не звертайте увагу, як англійську не розумієте. Досить візуалізації. Зацікавить - інфи купа.

https://buildyourcnc.com/item/electronicsAndMotors-electronic-component-breakout-Mach3-USB-Board

 

у нас таку платку за прибл.1500грн. можна знайти

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку