Х-50

Чи можна заряджати цим цей літійонний акумулятор?

11 повідомлень у цій темі

 

Доброго дня! Потрапили до мене такі акумілятори з електрокара. Задача- резервне живлення квартири( потреби покищо-світло та ноутбук, не екстремальне навантаження) Скажать- чи можна використовувати цю плату зірідного -бьалансира з таким типом акумуляторів? бо він яя я розумію не чисто літійонний, а літиій-марганцекий? Хтось стикався з такими акумуляторами? Наскільки вини якісні та відповідають параметрам? Дякую за допомогу. Ппотрапили до мене неочікувано, можливо візьму ще собі- думаю. Багато питаньВийшли суттєво дешевше, так як хтось пообрізав виводи. Буду доточувати0-02-05-c346fc760546fb67b0b6fe0602218e8493991def8580a2618013364a7bcf87ae_5a163b427f744823.jpg

0-02-05-0cdaf28ef2c4eafcd6700c904f3b0259b6473b5adc721dbc423fbf0ed79b6437_8efaea8b0d281992.jpg

0-02-05-be505057c38743ee1c1da0c4b5bac3ca7558897819dcd803a236ee329f26a66a_873ff9848efb3e59.jpg

0-02-05-10dcc03b2f39955f4cae6c1feef0522f2a73533cb2d12f48851e2b6da2b62212_699f8cf612c32dc1.jpg

Змінено користувачем Х-50
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрий день. Якщо напруга акумулятора відповідає параметрам бмс плати, то проблем бути не повинно. Тобто, треба дізнатись, чи Ваш акумулятор 4.2 вольти чи ні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То просто платка захисту/балансування. Щоб заряджати - треба відповідну зарядку.

А так - можна, воно підходить, щоб підключити три акумулятори послідовно і заряджати-розряджати їх разом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

То просто платка захисту/балансування. Щоб заряджати - треба відповідну зарядку.

А так - можна, воно підходить, щоб підключити три акумулятори послідовно і заряджати-розряджати їх разом.

Зарядка- це просто джерело живлення на 1-2 Вольти вище(14-15В) ніж максимальна напруга на акумуляторах? Регулятор струму на цій платі звонтований?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

якщо батарейка 3.6 В, то зарядне 4.2. Якщо батарейка не одна, множте 4.2 на кількість. Отримаєте напругу зарядного

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Х-50 написав:

Зарядка- це просто джерело живлення на 1-2 Вольти вище(14-15В) ніж максимальна напруга на акумуляторах?

зарядка - це повноцінний зарядний пристрій, який вміє видавати правильну напругу і струм.

 

7 годин тому, Х-50 написав:

Регулятор струму на цій платі звонтований?

на платці просто ключі, які ділять вхідну напругу приблизно на три частини, вимикають навантаження при напрузі на акумуляторах менше певного рівня (3,0...3,2В) і вимикає зарядку при напрузі на збірці з трьох акумів більше 12,6В. Рівняти напругу порівну воно вміє, а от з 15 вольт менше зробити не може. І напис "60А" значить лише те, що при такому струмі воно працює на межі. Краще менше. Та якщо блок живлення зможе видати 200А - всі 200А спокійно підуть на акумулятори. При цьому платка, звісно, згорить, синім полум'ям.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тобто ця плата це просто балансир та захист від перерозряду та перезаряду- і більше нічого? А яке зарядне порадите для збірки з 3-х акумуліторів? І як знайти характеристики цієї плати? Там на ієрогліфах все

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Х-50 написав:

як знайти характеристики цієї плати

Технічні характеристики 3S 60A:

Балансири: Так

Кількість елементів: 3S (розраховано на 3 акумулятори)

Напруга заряду: 12.6 В

Постійний струм заряду: 20

Постійний струм розряду: 60 А

Перевантаження струмом розряду: 80 A

Захист від перезаряджання: 4.18 – 4.25 В

Захист від розряду: 2.5 – 2.85 В

Відновлення зарядки при зниженні напруги на елементі до: 4.05 - 4.15 В

Захист від короткого замикання

Розмір: 42*60*3,4 мм

Вага: 9,8 г

Контролер BMS 3S з функцією балансування спеціально розроблений для збирання з трьох літієвих акумуляторів з максимальною напругою 12.6В. Контролер використовується для захисту кожного елемента від перезаряду, перерозряду, короткого замикання та перевантаження струмом. Функція балансування полягає у забезпеченні рівномірного заряду кожного осередку (акумулятора). Ця плата захисту підходить для акумуляторів 18650, 26650 і т.д. літієвих та полімерних акумуляторів з номінальною напругою 3,7В. (3,6В.) та максимальною напругою 4,2В.

УВАГА!!! Для нормальної роботи функції балансування розкид напруги на кожному акумуляторі повинен бути менше 0,15 - 0,2В.

трошки більше 100 гривень коштує такий балансир.

 

Змінено користувачем break
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

зарядне для 3 батарейок типо такого https://liitokala.com.ua/product/blok-pitaniya-zaradnoe-sborky-3s-12-6v-3a/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Х-50 написав:

Хтось стикався з такими акумуляторами?

У мене є такі самі акумулятори, і я планую робити те саме, що й ви (у процесі). Безсумнівно, існують стандартні, шаблонні, загальноприйняті підходи до таких задач. Бо їх вже вирішували багато разів до нас.

Є два великі таємні світи, дотичні до цього питання - світ електровелосипедів, самокатів, тощо і світ домашніх сонячних батарей і всього, що з цим пов'язано. А мені вони невідомі, про них ніхто не каже, тому шукаю і розбираюсь самостійно, набиваючи гулі.

 

Підводні камені наступні:

1. Платка, котру ви показали, підійде. Але у мене сильна підозра, що її параметри сильно "китайські". Реальний струм, для довготривалої роботи, буде у 3-4 рази менший.

2. Оскільки барареї вживані, імовірний добрячий розкид ємностей. Батареї потрібно балансувати, тобто вирівнювати їх напруги переливаючи заряд з найбільш заряджених до найменш заряджених. Це потрібно робити доволі великим струмом і не лише у процесі заряду, а неперервно. Потрібен так званий "активний" балансир батареї.

Я замовив на Алі ось таку штуку: JK-BD4A8S4P за 37$ поки ще ціни не полетіли у космос.  Вона містить: захисти, активний балансир, термодавачі і може звязуватись з телефоном через блютуз. Плюс вона типу трохи "фірмова", тому параметри мали б бути схожі на правду. Але врахуйте що ця плата мінімум на 4s (чотири послідовні батареї), якщо ви хочете під'єднати 3 - тому власне ця модель вам не підійде. Треба шукати подібну.

3. Для заряду батареї потрібен зарядний пристрій, тобто він має обмежувати струм і чітко обмежувати напругу на рівні 4.2V x кількість посідовних елементів. Зарядний пристрій наведений вище вам підійде, але врахуйте маленький нюанс - ваші бартаеї ємністю вісімдесят пять ампер-годин. Струмом 3А вони будуть заряджатися... 30-35 годин за умори повного розряду. Я думаю це не те, що вам потрібно :) Я купив регульований блок живлення Flatpack 24V 1500Вт. Чи підійде - не знаю, ще не пробував, тому радити не можу. Не певен, що він буде тримати напругу достатньо точно без плавання і пульсацій.
4. Ваша батарея з трьох елементів матиме діапазон напруг орієнтовно 12.6В (повністю заряджена) до 10.3В - геть розряджена. Тому вам підійдуть звичайні "народні" автомобільні інвертори 12V - 220V. Але врахуйте потужність - нонейми як правило мають вказану сильно завищену потужність, і при тому - пікову, а не довготривалу. Якщо брати дешеву модель - то підбирати з запасом у 3-4 рази. Для ноутбука і світла підійдуть навіть інвертори з "модифікованою синусоїдою". Я ж роблю батарею з 4 елементів, тому перерив пів інтернету, шукаючи інвертор, котрий працюватиме аж до 16.8V.
5. Якщо ваш ноутбук має живлення він USB-C то можна уникнути перетворення на 220V, взявши просто перетворювач 12V - USB-C. Але він має підтримувати стандарт PD 60W або 100W. Більшість (якщо не всі) ноутбуків вимагають напруги 20V

Звичайно, більш досвідчені колеги лише посімються з моїх дитячих міркувань. Але ділюсь тим що знаю і що накопав сам.

Змінено користувачем Quercus
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробую не сміятися, бо далеко не впевнений, що я отой "досвідчений колега". Та літієві акуми в руках тримав. Різні.

По пунктах:

1. Платка китайська, так, параметри завищені. Китайці пишуть, що довготривалий струм 20А, та я б навіть цю цифру трохи ділив.Та для б/в акумуляторів, на яких написано 85А*год струм в 10А буде мінімально достатнім. Заряджатиме півдня, та в такому випадку платка підходить.

2. Для повного щастя погоджусь з необхідністю активного балансиру. Але зважаючи, що хоч акумулятори і бувші у використанні, та, з великою ймовірністю, з однієї збірки, сильно балансувати їх не треба, достатньо в самий перший момент, прямо при купівлі, поміряти напругу. Внутрішній опір, якщо є чим, теж було б добре. Напруга не повинна відрізнятись більше, ніж на 0,01 вольта - тоді можна бути близьким до впевненості, що батарейки нарізали з однієї збірки і вони вже "збалансовані" і примітивної платки, як на фото вище, буде достатньо.

3. Мінімальна зарядка для літію, яка якось працюватиме - звичайний блок живлення, з увімкненим послідовно опором для обмеження струму і напругою збірки при повному заряді. Тобто - треба блок живлення з точною напругою на виході в межах 12,45...12,6В (краще - ближче до нижньої межі) і послідовним опором з розрахунку - струм не повинен перевищувати розрахунковий ні в якому разі.

Наприклад - приймемо струм в 20А. Тоді нам треба блок живлення з напругою на виході 12,5В (стабільних!) і послідовний опір з розрахунку мінімальної напруги на одному акумуляторі в 2,5В. Тобто - 12,5-7,5=5В. 5:20=0,25Ом. Блок живлення при цьому має бути розрахованим на 30А, тобто мати потужність 350-400Вт.

Воно - заряджатиме. "Кривенько", та буде. Якщо максимальний струм обмежити до 1/10 від ємності акумулятора, то навіть ніяк не псуватиме і не скорочуватиме життя акумулятора. Та потрібно розуміти - купа потужності буде просто гріти повітря і заряд навіть з початковим струмом в 20А для акумулятора в 85А*год буде відбуватись годин десять мінімум.

Тому треба нормальну зарядку, яка вміє заряджати правильно. Такий зарядний пристрій вже може коштувати неадекватних грошей, особливо на струм більше 20А.

4. Інвертор для освітлення і ноутбука достатньо простий китаєць. Звісно, не самий паршивий - шукайте відгуки чи реальних користувачів конкретних девайсів. Потужність на коробочці сміливо діліть на 5. Тобто з красивими цифрами "1000Вт" довготерміново видасть ватт 200, не більше. Знову ж таки - потрібно розуміти, що 100Вт від "батарейки" на 12 вольт - це >8 ампер струму. А півкіловатти, відповідно, >40А. Значить всі підключення і переріз дротів треба розраховувати на зовсім не дитячі струми.

5. Що освітлення, а що ноутбук, правильніше живити від низької напруги. Тобто - світло прямо від акумулятора або світлодіоди через відповідний драйвер, а для ноутбука шукати не інвертор 12/220, а блок живлення 12/20 чи скільки там ноубуку треба.

 

Змінено користувачем break
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку