vespertinus

Підкажіть як можна використовувати ці абразивні матеріали?

14 повідомлень у цій темі

Попався на моєму шляху незвичайний абразивний інструмент. Коштував недорого тому і купив. Але зараз думаю як його можна застосувати? Справа в тому, що тільки на одному є маркування. А інші не мають жодної ціфри або літери.

IMG_20231111_182233_465.jpg

IMG_20231111_182233_882.jpg

IMG_20231111_143618_825.jpg

IMG_20231111_182233_121.jpg

IMG_20231111_182233_734.jpg

IMG_20231111_182233_288.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю. Це алмаз, крім предостаннього фото. То круг абразивний. Алмаз бере твердосплав, тобто точе його. При цьому поверхню можна довести до дзеркала. Ставиться як звичайний круг на наждак. останнє фото-схоже, теж алмаз. Канавки на пластинах різця робити

Перший круг грубий. Чим менеше цифри, тим грубіше і сильніше йде зйом металу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serg95 написав:

Вітаю. Це алмаз, крім предостаннього фото. То круг абразивний. Алмаз бере твердосплав, тобто точе його. При цьому поверхню можна довести до дзеркала. Ставиться як звичайний круг на наждак. останнє фото-схоже, теж алмаз. Канавки на пластинах різця робити

На останньому фото якись дивний колір чорно-сірий. У мене є одна алмазна тарілка/чашка. Але я брав з відомою маркіровкою. У мене здається на не металевій основі. А ці мають мідний блиск. Я чув що їх не можна без ЗОР застосувати... А перші 3 фото якись загостренний на кут. Для чого він може бути? Різці можна гострити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стосовно яка зв'язка нічого не підскажу. Там бакеліт і ще якась є. Гострий кут, можливо, робили під спец інструмент. Як шаблон. На одній з поверхонь можна як на тарілці грубо обдирати бокову поверхню пластини. Я б так робив

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На першому фото алмазний круг профільний кут при вершині 90 гр металева звьязка працює тілки з охолодженням для твердого сплаву паршиво він підходить тобто підходить але сумніваюсь що в домашеіх умовах ви надасте всі ці умови цьому кругу він швидше за все для обтобки скла кераміки чи каменю.

На третьому фото то емблема Полтавського заводу алмазного інструмента.

На 4 фото круг чашка вона потемнівша можу помилитись але наче схожа звьяка з додаванням міді то вона може класно справлятись з твердим сплавом і причому насухо якщо то вона то вам буде гарним помічником.

5 фото абразивний камінь але він  такий страшний що я б його вже на верстат не ставив так вручну по чьомусь потерти іржу стерти наприклад.

на останньому радіусний кружок здається на органічній звьязці  теж може працювати насухо і вам правильно написали канавочки на різцях твердосплавних вибирать

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

На першому фото алмазний круг профільний кут при вершині 90 гр металева звьязка працює тілки з охолодженням для твердого сплаву паршиво він підходить тобто підходить але сумніваюсь що в домашеіх умовах ви надасте всі ці умови цьому кругу він швидше за все для обтобки скла кераміки чи каменю.

На третьому фото то емблема Полтавського заводу алмазного інструмента.

На 4 фото круг чашка вона потемнівша можу помилитись але наче схожа звьяка з додаванням міді то вона може класно справлятись з твердим сплавом і причому насухо якщо то вона то вам буде гарним помічником.

5 фото абразивний камінь але він  такий страшний що я б його вже на верстат не ставив так вручну по чьомусь потерти іржу стерти наприклад.

на останньому радіусний кружок здається на органічній звьязці  теж може працювати насухо і вам правильно написали канавочки на різцях твердосплавних вибирать

Дякую за таку розголужену відповідь! Тобто всі можна використовувати в "домашніх умовах" окрім першого кружка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serg95 написав:

 Чим менеше цифри, тим грубіше і сильніше йде зйом металу

А не наоборот? Чем меньше цифры - мельче алмаз)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чим більші ціфри тим зарно крупніше а значить агресивніший круг

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

Чим більші ціфри тим зарно крупніше а значить агресивніший круг

Всё верно)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перші 3 фото то є один "кружок". Має маркування АС6 50/40 2 М2-01. Хоча він по діаметру не дуже великий десь 125 мм, але "товстий" 10 мм. І важкенький 1,6 кг

16997272767663878816603952416454.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А "тарілочка/чашка" так відливає міддю. Але яке там зерно ХЗ? 

16997276217173903472821852733750.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перший - алмаз (маркування є АС6). На мою думку - на металевій зв'язці. Профіль круга 1ЕЕ1, ніби. Зерно 50\40 мікрон, якщо вірити напису. Душевні такі габарити.

Для заточки різців я ніколи не мав змоги спробувати алмаз на металевій зв'язці, весь час тільки на бакелітовій (як на вашому другому кругові), тому не знаю, чи зручно це буде робити. Ножі алмазними брусками на металевій зв'язці точаться нормально :-) .

Зерно, я думаю, дрібнувате, в тому сенсі, що буде повільно сточувати матеріал. Тобто, цей круг для фінішної заточки, на мою думку (сам точу на 80\63).

 

Другий круг - думаю, теж алмаз, на "бакелітовій" зв'язці (на органічній, а що вже там точно - то нам не важливо, думаю). І теж такий, приємний по габаритам. 

Нажаль, даних про зерно немає, але тут все просто - точніть акуратно сталь на першому кругу, типу зашліфуйте полоску в сантиметр - а потім половину прошліфованої полоски шліфоніть вже цим другим кругом - і порівняйте, де поверхня грубіша. Нам же не по ГОСТ щось цим кругом шліфувати, а чисто для себе - тому так стане ясно, грубший другий круг від 50\40, чи дрібніший))

 

Третій круг - мабуть, карбід кремнію зелений, 64C. Але яке зерно - нічо не можу сказати. Шукати якийсь круг з відомою зернистістю, і перевіряти попереднім методом - ну, якщо настрій є.

 

Останній круг - на 90% алмаз, як на мене. Може, ельбор, але я так мало бачив ельборів, що дуже сумніваюсь. А схожі по виду алмази бачив. Зернистість, мабуть, можна теж порівняти з першим кругом, при шліфовці чогось пробного.

Щодо використання - здається, 4post тут писав, що використовує круги такої форми для проточування канавок (стружколомів) на різцях. Але, ніби, там радіус був менший.

 

Однозначно, перші два круги гарні, в куркульському господарстві полюбому не пропадуть :-).

 

Змінено користувачем knife_life
Не додивився, зерно 50\40, а не 60\40
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

АС6 (АСВ).Из синтетических алмазов, зерна которых представлены отдельными кристаллами с развитой поверхностью, агрегатами и сростками.Изготовление инструмента на металлических и органических связках, работающих при повышенных нагрузках, применяемых при обработке твердых сплавов, заточке твердосплавного инструмента.Тип связки - Металлическая.Шлифпорошки: АС6; АС15; АС20; АС32; АС50 Микропорошки: АСН.Застосування алмазних кругів з прямим профілем:
- обробка циліндричних, конічних і плоских поверхонь, циліндричних та конічних отворів.
-обробка за одну установку циліндричних поверхонь деталей, і торців виступів.
-обробка пазів і шліців у твердосплавних штампів.
- заточка і доведення твердосплавного інструменту.
- Алмазоносний шар виготовляється з алмазних шлифпорошков і мікропорошків на металевих і органічних зв'язках.
- На металевих зв'язках застосування охолодження обов'язково.

Взято с Полтавської книги

М2-01 Плоское, круглое, внутреннее, продольное шлифование изделий из твердых неметаллических материалов — стекла, керамики, мрамора, гранита, полупроводниковых материалов.

ось книга

CatalogPOLTAVA2006.pdf

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виставте на продаж/обмін, собі придбайте 200мм, бо на звичайному наждаку зі стелею в 3000об ви їх швидко зітрете...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку