sergo40

6т80ш ремонт

64 повідомлення у цій темі

Доброго вечора. Трохи ще провів деяку роботу. Вишабрив ласту, обкатав по різному, все вийшло.

IMG_20231223_143625.jpg

Далі взявся за клин. Привів в порядок задні площини клина до прямолінійності і кута 90гр. Також площини прижимної планки.

IMG_20231227_192504.jpg

Тепер площина ласти клина. Почергово шабрю по плиті і по лінійці.IMG_20231228_122649.jpg

IMG_20231228_122721.jpg

Паралельність контролюю обкатуванням підклинивши по місцю.

IMG_20231228_122215.jpg

Таким чином приведу клин до загальної правильної геометрії. Зрозуміло що при збірці він пролетить бо буде тонкий, для того буде рішення пізніше.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добра всім, з наступаючим новим роком.

Накинув консоль на колону.

IMG_20231231_120521.jpg

Перевірив прилягання ласти, результат хороший кут зійшовся.IMG_20231231_121829.jpg

На грубо проміряв по кутнику з щупами площини чи немає катастрофи. Результат прогнозований, не критична розбіжність є як і думав.

Далі по черзі довести клин.

IMG_20231231_123113.jpg

IMG_20231231_123158.jpg

Хвилювався що погано вкладеться до ласти колони, чи не прийдеться зфрезировувати прижимну планку. Але з цим все добре. Площини сходяться.

Потрібно тільки компенсувати розмір між клином і консолью. Думаю після заміру КМД зробити стальну пластину яка прикручена до клина на гвинти і потім все це підігнати по місцю.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почав робити пластину під клин. Сталь шабрить повне паскудство. Ану думаю попробую з СОЖ. Сталося чудо! з сожкою мягко, пластина не втикаеться, загусениць мало.

IMG_20240102_121106.jpg

IMG_20240102_123738.jpg

Пробував вмочати пластину, потім почав пшикати на поверхню. Ефект однаковий. Пластина струже тільки стружка сиплеться. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Почав робити пластину під клин. Сталь шабрить повне паскудство. Ану думаю попробую з СОЖ. Сталося чудо! з сожкою мягко, пластина не втикаеться, загусениць мало.

IMG_20240102_121106.jpg

IMG_20240102_123738.jpg

Пробував вмочати пластину, потім почав пшикати на поверхню. Ефект однаковий. Пластина струже тільки стружка сиплеться. 

Попробуйте предвариловку делать болгаркой, скорость работы увеличивается в разы

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробував болгаркою 125. Не звично але потроху почав розуміти що куди.

IMG_20240103_160326.jpg

Диск 1мм. На товстий, жирний шар краски. Хочу все ж таки купити міні болгарку. В трьох інтернет магазинах намагався купити grand ушм 75 mini , немає в наявності, хоча висять що є. Ну то таке , раз хочу то знайду.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, sergo40 написав:

Спробував болгаркою 125. Не звично але потроху почав розуміти що куди.

IMG_20240103_160326.jpg

Диск 1мм. На товстий, жирний шар краски. Хочу все ж таки купити міні болгарку. В трьох інтернет магазинах намагався купити grand ушм 75 mini , немає в наявності, хоча висять що є. Ну то таке , раз хочу то знайду.

Я обычной 125й делаю, диск вначале зачистной с прорезями norton octopus, после него несколько проходов отрезным, а потом китайской прямой шлифмашикой и розовым камнем

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжу тему. Трохи було не до станка.

Але все ж таки замучив я того клина, намудохався з ним добряче.

IMG_20240202_152343.jpg

Вийшла пластина 2,6 товщиною. 

IMG_20240201_173606.jpg

Так воно все склалося до купи. Притягнув клина до легкого натягу і поїздив консолью по колоні. Ну шо скажу радості повні штани, все поїхало силою рук мягко і без зажимів. Вичитав з паспорта що зазор клина 0,02-0,03. В мене щуп 0,02 геть і не думав лізти з якого боку яб його не пхав. Потім розслабив під той же щуп 0,02(до речі перевірив мікрометром) то взагалі катав консоль по колоні одной рукою. IMG_20240201_173544.jpg

Ну і нарешті вчора попрацював до пізнього вечора. Все це хазяйство встановив на ноги.

IMG_20240202_152216.jpg

Тепер хочеш колону збирай, хочеш консоль далі шабри, що в який день під настрій попаде.

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вирішив трохи скласти колону, авто валяеться все по кутках. Саме головне не давала спокою система смазки коробки. З паспорта вичитав що передня опора шпинделя смазуеться Циатім 201, а задня непреривно И-20, и всі шестерні теж И-20. Почав додивлятися кудою що біжить, і виявив що до задніх підшипників немае ніякої трубки, хоча отвір зверху є.

IMG_20240208_120249.jpg

Поганенько видно але отвір для масла там куди я вставив проволку, також з верху світиться технологічний отвір який був закритий штіфтом, через нього був засверлений той канал.

IMG_20240208_120848.jpg

Сам вал полий і мае отвори для розбризкування, але ж фантастика щоб в результаті розбризкування масло попало до того каналу вгорі. Тому вирішив добавити трубку до того каналу.

IMG_20240208_120205.jpg

З фото видно положення майбутньої трубки, з ліва де проводка.

IMG_20240208_170610.jpg

Доробив ще один комплект для трубки і знайшовши місце зробив врізку в вал. Тепер залишилося все зібрати. Не знаю як так могло бути з заводу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Додам ще інформації по системі смазки коробки в колоні, бо на кресленні в паспорті цього не має. 

IMG_20240214_095016.jpg

Залив масло ІГП-18. Прогнав вал приводу рукою, масло успішно піднялося, і виявив ще один канал для зливу масла з задніх підшипників шпинделя, на фото для наглядності вставив проволку. Таким чином задня опора шпинделя мае вхідний канал до якого я провів трубку і вихідний для зливу щоб не гнало назовні через шпіндель. В свій час збираючи інформацію по 6т80ш(6т80, 6р10) бачив що на ранніх версіях така трубка до підшипників присутня, а на даних станках її немає і не тільки в мене. Навіть бачив відео де автор жалувався що на 6т80(чисто горизонтал) не довго ходили підшипники. Зробив висновок що це дуже серйозний косяк з заводу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Накинув хобот на колону. А от з цепним приводом хобота награвся. Я б того хто це придумав, запер би в сараї з тим велоцепком, дав би напільнік і поки не перетре не випустив би. Система приводу нормально не працювала, там де вікно над цепом зірочка проскакувала бо немає упора цепка. Натяжка не допомагала, а тянув ще трохи і репне.

IMG_20240216_140735.jpg

Добавивши упор під цепок в тому вікні, все нормально запрацювало і тягнуть цепа сильно не потрібно. Зробив той упор з квадрату 10х10 з врахуванням радіусів які оставила фреза, щоб паз був заповнений повністю. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім вечора. Продовжу тему. Знов треба рухатись по геометрії.

Щоб зробити дві головні площини консолі, потрібно щоб була зроблена площина салазок.IMG_20240301_112054.jpg

Думаю вишабрить по лекальному кутнику, а потім фінішний контроль вже по місцю від осі шпинделя, і останнє виведення геометрії теж від осі. В поперечній проекції контроль теж від кутника привязаного до площини ластохвостів, а також зробив площину там де кріпляться скребки, від неї теж можна обкатуватись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер про салазки. Все також треба прив'язувати до осі гвинта, бо це не змінна база.IMG_20240301_112031.jpg

Обкатався по базі гвинта використавши не зношені поломки площини прдольного ходу стола, точність співпадає що добре.

IMG_20240306_130920.jpg

Зробив правку площин прижимів, і середньої яка не є відповідальною але вона мені потрібна в подальшому. Як видно з фото все обкатано в різних проекціях.

IMG_20240305_111151.jpg

І нарешті найголовніше вже по лінійці, обкатюючи від плити привів до бази гвинта, нижні площини.

IMG_20240305_105007.jpg

Також обкатка від плити в поперечній проекції використовуючи площину не зношених частин ходу стола.

Тепер далі буду робити безпосередньо нижню площину салазок яка ходить по площині консолі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наша пісня гарна нова починаєм її знову. Терзали мене сумніви в точності замірів описаних вище, все із за того що робив не дуже жорсткою стойкою, і при переносі могла бути похибка. І виявилось що не даремно сумнівався. 

IMG_20240318_151425.jpg

Зібрав жорстку стойку і наміряв таку картину по площинах де кріпляться прижимні планки, а ці бази відповідальні.

Все вже виправив, далі буду описувати.

Висновок тричі треба перевіряти.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трохи по темі проміжного процесу. Роблю  головні площини салазок. Поки що чорнове шабріння.

IMG_20240328_134157.jpg

Як видно з фото контроль йде двома способами від двох базових площин. Відбиток краски роблю плитою 400х380(була 400х400 підрізав щоб лягала). А також одною з площин лінійки, бо одною тільки плитою самому важко.

В подальшому на чисто планую доводити на плиті на яку забазую салазки, і від поверхні плити 630х400 буде остаточне обкатування. Далі опишу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку