IvanR

Поговоримо про скалки

9 повідомлень у цій темі

Таке питания. Для чого діаметри циліндричних частин повірочних скалок бувають різні по діаметру? Наприклад скалка з хвостовиком КМ2 є 30мм діаметром і є тонша 24мм. Мабуть же ж нащось воно так треба, а от нащо? Хто знає? Питання стало ребром, бо треба скалки. Вони в продажу є, але навіть нові, з консервації уже з плямами. Знайти в ідеалі, дуже важко, якщо і можна, то взнавши ціну, захочеться повикидали/ побити всі станки, проїхатись бульдозером по майстерні, і пролізти на піч спати, бо нащо воно оте все треба. Шучу, але доля правди в шутці є. Коротше, треба перешліфовувати. Так от хочу знати на що впливає, діаметр скалки? Чи важливий цілий розмір? Чи можна, наприклад 29.5мм? І ще, на яку глибину закладені скалки, скільки можна знімати? Фото просто для прикладу. Шліфувати буду не сам, віддам комусь з досвідом, просто "учу мат. часть" щоб знати, що я хочу.

IMG_20240212_191318.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скалки ще бувають базуючі (установочні), наприклад виставити поворотний сліл або призму. Ось коротенька ф40, з оснастки якогось іноземного верстата.

IMG_1817.jpeg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Коли в шпінделі скалка діаметром 40 і в задній бабці скалка теж діаметром 40, то можна легко поміряти одновисокість, чи різновисокість бабок....

А так принцип чим грубше, тим краще - не завжди працює, бо чим грубша скалка і чим вона довша, тим вона більше "ламає" себе в місці переходу на конус. Саме тому дООвгі скалки пустотілі...

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене є пустотіла, десь 300 на 40, крива як поросячий хвіст, по памʼяті на кінці 0,15-0,2 а може вже і більше, давно міряв, імпортна))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

Коли в шпінделі скалка діаметром 40 і в задній бабці скалка теж діаметром 40, то можна легко поміряти одновисокість, чи різновисокість бабок....

А так принцип чим грубше, тим краще - не завжди працює, бо чим грубша скалка і чим вона довша, тим вона більше "ламає" себе в місці переходу на конус. Саме тому дООвгі скалки пустотілі...

О, це вже шось! А чи принципово цілий розмір, чи можна 39.5, чи там 21.5.  Не ясно як скалки закалені, на всю глибину, чи тільки поверхня, як в УСП-шок. І може є ще якісь фінти, для вимірювання, де треба цілі розміри? Чи якісь більш універсальні?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IvanR написав:

О, це вже шось! А чи принципово цілий розмір, чи можна 39.5, чи там 21.5.  Не ясно як скалки закалені, на всю глибину, чи тільки поверхня, як в УСП-шок. І може є ще якісь фінти, для вимірювання, де треба цілі розміри? Чи якісь більш універсальні?

буває що треба від скалки поміряти висоту центра коли бабка стоїть на плиті чи столі...То коли ціле число, то ніби легше рахувати. Скалки або СВЧ, або об"ємна. Рідше цементація. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

Саме тому дООвгі скалки пустотілі...

Саме так ...

 

три найдовші оправки, що в задньому ряду - повністю циліндричні.

Так от,  вони пустотілі, але не насрізь.

Десь на половині довжини - тонка перегородка.

Таке враження, що заготовку свердлили та розточували с двох боків, і не до кінця.

Оставили посередині перепонку.

Довжина - десь за 400 мм.

Діаметр - зараз не скажу, не пам'ятаю.

.

.

.

 

 

3.jpg

Змінено користувачем технократ
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось, ще пустотілі, судячи з шифру - внутрішньозаводский комплект

Довжина 480, діаметр - 27,85.

.

.

 

1.jpg

3.jpg

4.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, IvanR написав:

Таке питания. Для чого діаметри циліндричних частин повірочних скалок бувають різні по діаметру? Наприклад скалка з хвостовиком КМ2 є 30мм діаметром і є тонша 24мм. Мабуть же ж нащось воно так треба, а от нащо? Хто знає?

Питання стало ребром, бо треба скалки. Вони в продажу є, але навіть нові, з консервації уже з плямами. Знайти в ідеалі, дуже важко, якщо і можна, то взнавши ціну, захочеться повикидали/ побити всі станки, проїхатись бульдозером по майстерні, і пролізти на піч спати, бо нащо воно оте все треба. Шучу, але доля правди в шутці є. Коротше, треба перешліфовувати. Так от хочу знати на що впливає, діаметр скалки? Чи важливий цілий розмір? Чи можна, наприклад 29.5мм?

І ще, на яку глибину закладені скалки, скільки можна знімати? Фото просто для прикладу. Шліфувати буду не сам, віддам комусь з досвідом, просто "учу мат. часть" щоб знати, що я хочу.

1.  Достеменно, мабуть, ніхто не знає.

 

2. Вам - точно можна, будь який діаметр.

Аби була в наявності, та рівна !

 

Моя думка, що "некратні" діаметри народжувались набагато простіше, чим ми зараз намагаємось нафантазувати різних наукових теорій.

 

Виникала потреба у оправці,

конструктор, або технолог малював єскіза,

снабженці дивилися, що є на складі з ШХ, або інших "достойних" марок,

знаходили підходящий кругляк, наприклад Ф 30 мм.

Далі відрізали п'ять заготовок, віддавали в на токарну, термічили, і далі на шліфовку.

І от уже шліфовщик був тим останнім Папою Карло, котрий і визначав кінцевий діаметр тої "Буратіни".

Тобто, як досяг кінцевого результату по розмірах та поверхні - так і зупинився.

Отак і з'являлися оті 

 

, технократ написав:

Довжина 480, діаметр - 27,85.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку