Reiter

Хто розуміється на фарбуванні деревини?

35 повідомлень у цій темі

Доброоо вечора. Виготовив для дружини велике дзеркало, рама з дерева (світла сосна). Завдання пофарбувати в колір інших меблів. Там такий колір чи то молочний чи слонової кіски зі збереженням структури дерева. В тому ж епіцентрі мені нічого не змогли такого запропонувати. 

 

Замовив пробнічки масло-воску українського виробника різних кольорів. Змішавши білий та жовтий колір зміг отримати схожий колір. Наноситься легко, екологічне - мені подобається. Але. Якщо в 1 лар, то повністю матова. Як наношу в 2, то є легкий блиск якраз гарно. Але на дотик воно наче трохи липке, хоч до палтців і не береться. Пробував його мити водою - наче все нормально. 

Питання чи можна цей масло-віск покрити якимось лаком? (фіг вже з екологічністю). Або порадьте якусь фарбу, щоб досягти необхідного ефекту. 

 

На фото меблі в колір яких треба потрапити. Нажаль точно колір фото не передає. 

IMG_20231115_230107.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Доброоо вечора. Виготовив для дружини велике дзеркало, рама з дерева (світла сосна). Завдання пофарбувати в колір інших меблів. Там такий колір чи то молочний чи слонової кіски зі збереженням структури дерева. В тому ж епіцентрі мені нічого не змогли такого запропонувати. 

 

Замовив пробнічки масло-воску українського виробника різних кольорів. Змішавши білий та жовтий колір зміг отримати схожий колір. Наноситься легко, екологічне - мені подобається. Але. Якщо в 1 лар, то повністю матова. Як наношу в 2, то є легкий блиск якраз гарно. Але на дотик воно наче трохи липке, хоч до палтців і не береться. Пробував його мити водою - наче все нормально. 

Питання чи можна цей масло-віск покрити якимось лаком? (фіг вже з екологічністю). Або порадьте якусь фарбу, щоб досягти необхідного ефекту. 

 

На фото меблі в колір яких треба потрапити. Нажаль точно колір фото не передає. 

IMG_20231115_230107.jpg

по маслу вже нічим не покриєте щоб  вийшло як на фото тим більше українського виробника  у вас на меблях пур лак з бронзовою патиною ,якщо хочете на сосні отримати приблизний результат знімайте масло брашуйте мякою щіткою проявиться текстура і криєте білий бейц потім грунт  пур і після висихання 6-10 год матуєте і лак пур бажано тіксотропний глос 30  вийде похоже ,оскільки рамка має невелику площу дерева то порозаповнювач можна не використовувати  все це наноситься розпилювачем і з вентиляцією якщо тільки щіткою ви так як на зразку не зробите нічим взагалі таких лкм не існує

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На фото - частина без структури. 

Для такого йде основа, яка після висихання стає як пластик. Не пам'ятаю як зветься - зелена бурда трикомпонентна і схвачується за 15 хв в "бетон" - я перший раз на рослабоні фарбував, потім пульвер пару годин дер... 

Масло якісне коштує космічні гроші. Колись тріхи таким покривав - брали по 200 баксів за літр. Висихає в напівмат і пластик на дотик. 

Сосну потрібно добре від вологи захистити, щоб кільця не поперли. А взагалі, меблі з сосни краще не робити. Навіть з липи рама краще буде (сам колись робив, також з золотими вставками)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, dfkthf написав:

по маслу вже нічим не покриєте щоб  вийшло як на фото тим більше українського виробника  у вас на меблях пур лак з бронзовою патиною ,якщо хочете на сосні отримати приблизний результат знімайте масло брашуйте мякою щіткою проявиться текстура і криєте білий бейц потім грунт  пур і після висихання 6-10 год матуєте і лак пур бажано тіксотропний глос 30  вийде похоже ,оскільки рамка має невелику площу дерева то порозаповнювач можна не використовувати  все це наноситься розпилювачем і з вентиляцією якщо тільки щіткою ви так як на зразку не зробите нічим взагалі таких лкм не існує

 

Йой скільки нових для мене слів. 

 

Ну я виріб ще нічим не мазюкав, пробував тестовлму шматку, тому гічого стирати не треба. На рахунок щітки, то так і думав. Але можна й без того. Головне колір такий. Ви нащвали купу якихось фарб, але мені то ні про що не говорить. Можете написати як вони звуться в оригіналі? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

На фото - частина без структури. 

Для такого йде основа, яка після висихання стає як пластик. Не пам'ятаю як зветься - зелена бурда трикомпонентна і схвачується за 15 хв в "бетон" - я перший раз на рослабоні фарбував, потім пульвер пару годин дер... 

Масло якісне коштує космічні гроші. Колись тріхи таким покривав - брали по 200 баксів за літр. Висихає в напівмат і пластик на дотик. 

Сосну потрібно добре від вологи захистити, щоб кільця не поперли. А взагалі, меблі з сосни краще не робити. Навіть з липи рама краще буде (сам колись робив, також з золотими вставками)

То так на фото. Насправді там кругом видно структуру. Але десь слабше десь сильніше. Бе сильно, то воно не гладке, а рмфреле, тобто прямо таки структура як після щітки як писали вище чи випалене. І там ще темнмй колів тих "прожилках". Пофарбоване дуже гарно. Я такого ефекту навряд чи добьюся, але хоиілося б хоча б схожого. 

 

А сосну я брав меблевий щит для основи (дзеркало на колесах) та рейки зрощені. Воно все сухеньке, навряд чи поведе

IMG_20240214_203215.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

навряд чи поведе

не поведе - а рельєфне стане. Тим більше клеєне з шматків.  Сосна капризна до вологи, а волокна дуже різні (там "вата", там смола...)

Просто для спортивного... 

Клеїти краще на всю довжину цілими рейками. Зверху 5-6мм "шпон" (щити) з якісного матеріалу, клеїти на поліуритановий (піниться) клей (потім в прес). Можна шпоном (тонкий) - ПВА напряму, але краще через прослойку (типу двп). 

Я б обклеїв - те, що на фото - не той рельєф...

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

не поведе - а рельєфне стане. Тим більше клеєне з шматків.  Сосна капризна до вологи, а волокна дуже різні (там "вата", там смола...)

Просто для спортивного... 

Клеїти краще на всю довжину цілими рейками. Зверху 5-6мм "шпон" (щити) з якісного матеріалу, клеїти на поліуритановий (піниться) клей (потім в прес). Можна шпоном (тонкий) - ПВА напряму, але краще через прослойку (типу двп). 

Я б обклеїв - те, що на фото - не той рельєф...

Не хочеться клеїти. В мене з вологістю нема пиоблем. Візуально воно непооано виглядає. Вибииав щит найбільш однорідний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отаке вийшло дешевим масло воском. Дешевий брав лиш тому, що продавали по 50 г різного на пробу. 

 

Але так, спиртом зтирається, як гарно потерти

IMG_20240218_230806.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Reiter написав:

Отаке вийшло дешевим масло воском. Дешевий брав лиш тому, що продавали по 50 г різного на пробу. 

 

Але так, спиртом зтирається, як гарно потерти

IMG_20240218_230806.jpg

ось назви де ви знайдете те що треба ,але це професійні матеріали для виробничих умов  sherwinn-williams  .herlak .sivam..saerlak..sirka . ми використовуємо перший хоча пробували все беремо його в компанії

 ,,адгезія,, я б радив вам звернутись до профмалярів на місці бо зробити самому тимпаче сосну і без досвіду це нереально ,там розмови були про те шо поведе ,нічого не поведе якщо не класти його у воду там вологість 8 відсотків ,зробить покраску і все ,,на зразку дуб але сосну можна зробить буде похоже  треба браш увать плюс патина

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Bogdan написав:

На фото - частина без структури. 

Для такого йде основа, яка після висихання стає як пластик. Не пам'ятаю як зветься - зелена бурда трикомпонентна і схвачується за 15 хв в "бетон" - я перший раз на рослабоні фарбував, потім пульвер пару годин дер... 

Масло якісне коштує космічні гроші. Колись тріхи таким покривав - брали по 200 баксів за літр. Висихає в напівмат і пластик на дотик. 

Сосну потрібно добре від вологи захистити, щоб кільця не поперли. А взагалі, меблі з сосни краще не робити. Навіть з липи рама краще буде (сам колись робив, також з золотими вставками)

шоб кільця не поперли треба використовувати органічні лкм  а не водні ,хоча іноді для проявлення текстури спеціально проводиться водна провокація потім сушка і покраска результат рельєфна поверхня на сосні дуже гарно особлико на наружці вікна тераси і тд для водної

 провокації

 і гарного результату бажано тангенціальний розпил або змішаний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А як на рахунок масел з твердим воском? Osmo чи типу того. Вони ж йдуть для паркету, столешниць. Отже мають бути стійкі. 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Група в вайбері, може щось з масел порекомендують

https://invite.viber.com/?g2=AQAOJtRH5qEhZEtBua372h0mFy0uo5cJesTVZwtAjU0H%2BGd5kyx4Aq8vEtOdcoya

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Borisovith написав:

Група в вайбері, може щось з масел порекомендують

https://invite.viber.com/?g2=AQAOJtRH5qEhZEtBua372h0mFy0uo5cJesTVZwtAjU0H%2BGd5kyx4Aq8vEtOdcoya

Дякую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, Reiter написав:

А як на рахунок масел з твердим воском? Osmo чи типу того. Вони ж йдуть для паркету, столешниць. Отже мають бути стійкі. 

 так це скандінавські виробник стійкі вони будуть,але не будуть схожі на зразок ,масла гарно ідуть на столєшні ,поли , а для рамки так собі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Покищо схиляюсь до масла з твердим воском, як найпростішого варіанту. 

 

Але ще є думки на рахунок епоксидної смоли з колером. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1. Під масло - Borma, Rustin's шліфування Р100, потім Р150. Шліфую шкуркою SIA червоною, оптимальна для деревини за показниками ціна/якість/витривалість.

2. Перед будь-яким покриттям сосни акуратно наносите на сосну клейову водичку. Ну для вас це буде розчин ПВА у воді 5%. Покрили всю поверхню, чекаєте до ранку. Клейова водичка піднімає залишки ворсу, клей робить їх жорсткішими.

3. Далі шліфування Р150.

4. Далі продули поверхню компресором або пилосмоком. Можна й не робити.

5. Далі антистатичною малярною серветкою видалили пил, залишки.

6. Далі наносите тоноване масло. Перший шар або один шар.

7. Шліфування скотчбрайтом Р240, обдув пилу, видалення залишків пилу антистаьичною серветкою, жругий шар масла.

8. Шліфування скотчбрайтом Р320, видалення пилу - обдув та антистатик, третій шар масла.

9. Остаточне висихання чере 7 діб, наносимо Borma Neutral Cera - твердий віск з канрнаубою, розполіровуємо.

 

Якщо сосна смолиста, між пунктами 4 та 5 додаємо обезжирювання ацетоном.

 

Колір масла краще підберуть ділери Борми, у них багато таких "складних" відтінків.

Послідовність нанесення масла за рекомендаціями фпхівців. Вони для кожного масла свої, у кожної фірми-виробника.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, snikolaev28 написав:

1. Під масло - Borma, Rustin's шліфування Р100, потім Р150. Шліфую шкуркою SIA червоною, оптимальна для деревини за показниками ціна/якість/витривалість.

2. Перед будь-яким покриттям сосни акуратно наносите на сосну клейову водичку. Ну для вас це буде розчин ПВА у воді 5%. Покрили всю поверхню, чекаєте до ранку. Клейова водичка піднімає залишки ворсу, клей робить їх жорсткішими.

3. Далі шліфування Р150.

4. Далі продули поверхню компресором або пилосмоком. Можна й не робити.

5. Далі антистатичною малярною серветкою видалили пил, залишки.

6. Далі наносите тоноване масло. Перший шар або один шар.

7. Шліфування скотчбрайтом Р240, обдув пилу, видалення залишків пилу антистаьичною серветкою, жругий шар масла.

8. Шліфування скотчбрайтом Р320, видалення пилу - обдув та антистатик, третій шар масла.

9. Остаточне висихання чере 7 діб, наносимо Borma Neutral Cera - твердий віск з канрнаубою, розполіровуємо.

 

Якщо сосна смолиста, між пунктами 4 та 5 додаємо обезжирювання ацетоном.

 

Колір масла краще підберуть ділери Борми, у них багато таких "складних" відтінків.

Послідовність нанесення масла за рекомендаціями фпхівців. Вони для кожного масла свої, у кожної фірми-виробника.

Дуже детально. Дякую. Тільки уточню. 7 діб витримка це після тонованого масла? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не тільки, але насамперед доя нього. Просто треба уважно читати технічки - технічні описи. Для Teknos Donna, Osmo, Borma у технічках вказано, що остаточну міцність покриття набуває через 7-14 днів, в залежності від виду масла. При чому маєте пам'ятати, що виробник завжди рахує все для ідеальних умов - температура +20 вологість 60%.....

Це витримка після третього шару масла. Більше жодного разу не наносив, не було потреби.

Змінено користувачем snikolaev28
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, snikolaev28 написав:

Не тільки, але насамперед доя нього. Просто треба уважно читати технічки - технічні описи. Для Teknos Donna, Osmo, Borma у технічках вказано, що остаточну міцність покриття набуває через 7-14 днів, в залежності від виду масла. При чому маєте пам'ятати, що виробник завжди рахує все для ідеальних умов - температура +20 вологість 60%.....

Це витримка після третього шару масла. Більше жодного разу не наносив, не було потреби.

Дякую. А є фото результату? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фото чого? Якого результату?

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3486909941372479&type=3

Це посилання на альбом з коробками на замовлення.

У мене свій випадок - роблю на замовлення, або з прозорим маслом Rustin's, або з тонованим чорним Donna Teknos. Зараз набиваю руки на Borma 1030 hardwax parquet oil.

Мені потрібна повторюваність з надійним на 100% результатом з кількома кольорами. Все.

У вашому випадку потрібно повторити маслом результат професійного фінішу. Для цього потрібно із зразком (відламати кусок - грубо, але точно) йти до ділера, в якого є технолог та колорист, показати що вам потрібно, в свою чергу вони мають розрахувати об'єми рідини, продати її вам з деяким запасом і роздрукувати техпроцесс нанесення/сушки.

Тому мій результат - невеликі вироби, в кількох кольорах, але з максимально вищою якістю ручного фінішу без компресора не відповідає очікуваному вами результату.

На пікдкріплення зазначеного вкажу свою відповідь замовникам - "роблю або у таких кольорах, ось зразки, або за + 150 доларів США, звісно в гривнях, сусіди з СТО підберуть вам будь-який колір, з металіком, відтінками й переходами у професійного колориста, але гроші наперед..."

Я можу ще зробити фініш шелачною політурою за класикою, але то вже значно дорожче ніж ціни СТО.

Змінено користувачем snikolaev28
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А може хтось по фото визначити що задерево в мене на белях? Купував б/в і тому не знаю з чого воно. Вийшло з 2х різних комплектів. Ліжко і тумбтчки з одного, шафа і комод з іншого. 

 

На першому фото верх тумбочки, на другому верх шафи. 

IMG_20240307_161706.jpg

IMG_20240307_161805.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зазвичай таке роблять з частин - в середину третій сорт або щось дешевше, а зверху щит з ламелей першого сорту або коштовнішого матеріалу. 

На фото добре видно стики, якщо вони на всю дошку - то просто щит. 

Як на мене - на ясен більш схоже.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Зазвичай таке роблять з частин - в середину третій сорт або щось дешевше, а зверху щит з ламелей першого сорту або коштовнішого матеріалу. 

На фото добре видно стики, якщо вони на всю дошку - то просто щит. 

Як на мене - на ясен більш схоже.

А я сподівався, що дуб :) Але в принципі всеодно, головне що дерево, зроблено добротно і виглядає гарно. І купив знааачно дешевше ніж нове. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Деталі ліжка в розрізі

IMG_20240308_002906.jpg

IMG_20240308_002912.jpg

IMG_20240308_002915.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В розрізі  - середина - точно сосна, а от ламель не дуже зрозуміла, на сосну також схожа.  

Якщо щит обклеювати тонким - потрібна "прокладка", тут нема і ламель з однієї сторони тонка, що каже про спорідненість матеріалу, а крайня рейка має бути з того ж матеріалу. Клеїти дуже різний матеріал не можна. Тобто - якщо середина сосна, то інше навряд буде з дуба. Оті крайні рейки - такий же матеріал, що і ламелі ззовні, по фотці не зрозуміло. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку