Feo

Не дорогі сервоприводи, хто стикався, та що порадить?

8 повідомлень у цій темі

Всім привіт. Буду збирати свій перший чпк, знайшов такі серваки https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/cervomotor-servoprivod-400-2-6kw-servodvigatel-servodrayver-80-130st-IDDpqJ2.html?reason=observed_ad

Ціни на фоні інших дуже приємні. Що скажете?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Настройка довга і муторна. Ціна теж не ахті, якщо мова про 400 W.

Біля нульовий дрифт осі так і не подолав, правда підключав по аналогу. 

Зараз підключив і настроюю  такі на своєму фанерному ЧПУ.

Screenshot_2024-03-10-06-04-41-735_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

 Брав 600Ватні. Підключив по степ/дір. Їздить бодро. Прямий привід на ШВП 1605. Настроювати такий мені легше, як той, що по вашому посиланні. Мануали що в одного, що в другого погані. 

В Ліхунані хоча б погруповані параметри, а не всі запорядком.

В мене одна заминка, 2 мотора на осі, і треба обидва одночасно настроювати. А то є трохи муторно щоб робити все правильно, а не просто щоб рухалось. 

На даний момент на Мач3 і самій дешевій платі ЛПТ на швидкості 10м/хв, прискоренні 700мм/с2, на частоті 48МГц., динамічне відхилення позиції(відставання) 8° оберта мотора, це в свою чергу чуть більше 0.1 мм. Це вже при нагрузці на зібраній кінематиці. Чим менша швидкість, тим менше відхилення. 

Ліхуан мені сподобався, буду брати ще. 8$ китаєць скинув на другій покупці. 

Спершу добре Порахуйте навантаження, маси, редукції, оберти, бажане прискорення, швидкість роботи. Не спішіть заказувати. Це найлегше. І беріть з запасом на один типорозмір в більшу сторону, якщо буде китай,

бо взяли такий як по вашому посиланні взамін фануковського з тими ж характеристиками ( 48НМ), а його виявилось мало, є або вібрація на малих обертах, або сильне відставання на великих. Але працює...на пром обладнанні. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

брал у них такой,это удешевленная версия так как там энкодер не оптический а магнитный,работает четко ,запустил от конторллера по шим сигналу

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, andrysir1 написав:

Настройка довга і муторна. Ціна теж не ахті, якщо мова про 400 W.

Біля нульовий дрифт осі так і не подолав, правда підключав по аналогу. 

Зараз підключив і настроюю  такі на своєму фанерному ЧПУ.

Screenshot_2024-03-10-06-04-41-735_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

 Брав 600Ватні. Підключив по степ/дір. Їздить бодро. Прямий привід на ШВП 1605. Настроювати такий мені легше, як той, що по вашому посиланні. Мануали що в одного, що в другого погані. 

В Ліхунані хоча б погруповані параметри, а не всі запорядком.

В мене одна заминка, 2 мотора на осі, і треба обидва одночасно настроювати. А то є трохи муторно щоб робити все правильно, а не просто щоб рухалось. 

На даний момент на Мач3 і самій дешевій платі ЛПТ на швидкості 10м/хв, прискоренні 700мм/с2, на частоті 48МГц., динамічне відхилення позиції(відставання) 8° оберта мотора, це в свою чергу чуть більше 0.1 мм. Це вже при нагрузці на зібраній кінематиці. Чим менша швидкість, тим менше відхилення. 

Ліхуан мені сподобався, буду брати ще. 8$ китаєць скинув на другій покупці. 

Спершу добре Порахуйте навантаження, маси, редукції, оберти, бажане прискорення, швидкість роботи. Не спішіть заказувати. Це найлегше. І беріть з запасом на один типорозмір в більшу сторону, якщо буде китай,

бо взяли такий як по вашому посиланні взамін фануковського з тими ж характеристиками ( 48НМ), а його виявилось мало, є або вібрація на малих обертах, або сильне відставання на великих. Але працює...на пром обладнанні. 

 

 

Дякую за відповідь. Дійсно, глянув на алібаба "Lichuan servo", то у них ціни також наче приємні. Мені для токарного, направляючі ковзання, тому швидкість то взагалі не принципово. Буду підбирати по потужності, як на старих моторах (100 і 70НМ) тому цікавлять мотори більше, ніж 400в. Мене здебільшого цікавить їх точність. Та чи можна для токарного\фрезерного купувати такі "не фірмові" серваки? Чи будуть норм працювати? Я ж так розумію, в будь якому випадку це краще, ніж шаговики\гібридні двигуни

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Така кіловатна серва через ремінний редуктор 1:3 на ШВП з кроком 5мм дасть холості в районі 5м/хв. І моменту для переміщення маси близько 100кг на прискоренні 400-700 мм/с2 хватить з головою. На один оберт мотора близько 1,6 мм ходу і 17 бітний енкодер на кожен оберт, правда тих 17 біт це не точне положення а математичний результат обрахунку. Як я зрозумів від китайця. 

І так, це набагато краще ніж шаговик з притаманними їм проблемами. + працює з коробки, без додаткових блоків живлення, додаткових кабелів, і навіть як автономний пристрій без контролера.

Навіть якщо настроїти динамічну похибку в 5° вала, то це : 1.6/360*5 = близько 0.02 мм. Але це похибка в динаміці, на швидкості, а в момент утримання позиції без руху ротора, то похибка в районі 5-20 імп. енкодера, на 17 бітному енкодері можете самі порахувати яка це буде мала величина. Це я привів приклад для 48МНz частоти. Якщо контроллер буде хоча б 100MHz, то динамічну похибку можна зменшити вдвічі. 

Мануал по параметрах на обидва приводи можу пошукати, з вашого посилання настроювали близько 4 років тому, на Ліхуан 2 тижні тому, вже працює, і потроху донастроюю, щоб ще краще працювало. На моєму станку з ДСП і фанери, круги є кругами, квадрати квадратами, без скруглень на кутах, при цьому в програмі команди точної зупинки на переході кадрів нема. Робоча подача 5м/хв, холості 9м/хв.

Основна проблема дешевого Китаю це настройка, так як підключити до компа і відстроїти по графіках не получиться. Все на припущеннях і відчуттях. На відміну від тої ж таки китайської Дельти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrysir1 написав:

Основна проблема дешевого Китаю це настройка, так як підключити до компа і відстроїти по графіках не получиться. Все на припущеннях і відчуттях. На відміну від тої ж таки китайської Дельти. 

 

Угу, заказал лидшайн СШД думал ... ага ... как же... подключаются до компа  с прогребами ... через раз ... если настроил ... и то не серва, а куцая обрезка ... 

Денег вернули половину ... а толку ... юзать их на "домашнем ЧПУ"...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шаговик з енкодером чудово підходить для переміщення будь- чого з точки "а" в точку "б". Конвеєри, актуатори, податчики, для приводу магазину інструменту і т. д. 

В ЧПУ задача трохи інша і зав'язана на часі. Там головне це синхронізація між осями і відставання між задатчиком ( планіровщиком траєкторії) і реальною позицією приводу в будь-який момент часу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, andrysir1 написав:

Шаговик з енкодером чудово підходить для переміщення будь- чого з точки "а" в точку "б". Конвеєри, актуатори, податчики, для приводу магазину інструменту і т. д. 

В ЧПУ задача трохи інша і зав'язана на часі. Там головне це синхронізація між осями і відставання між задатчиком ( планіровщиком траєкторії) і реальною позицією приводу в будь-який момент часу. 

 

Да, извините, пишет непрофессионал с домашним ЧПУ, хотел сказать что стоимость лидшайн СШД с двиглом сравнима с той сервой с двиглом 400 Ватт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку