• Объявления

  • softm

   Внимание пользователям! Уточнение правил!   20.04.2019

   В качестве меры защиты от мошенников (есть как минимум еще один пострадавший) вводится правило -  4.2. 
   Вкратце. Вся торговля на форуме - проводится через "барахолку" с применением признака "приватного лота".  ЧЗТВ 100 и 101.
   Жалобы на сделки не прошедшие через "барахолку" администрацией форума не рассматриваются. Никак.

andrysir1

Пользователи
 • Продаж/оценка Барахолки

  0/0 (полученные отзывы)
 • Публикации

  461
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Days Won

  1

andrysir1 last won the day on 27 декабря 2017

andrysir1 had the most liked content!

Репутация

118 Отличная

2 подписчика

О andrysir1

 • Звание
  Постоялец
 • День рождения 12.12.1983

Персональная информация

 • Пол
  Мужчина
 • Страна
  Украина
 • Город
  біля Червонограду
 • Имя Пользователя
  Андрій

Посетители профиля

912 просмотра профиля
 1. G61- точний останов в кінці кожного кадра. Діє поки не буде інший режим активовано. Наприклад G64. За замовчуванням активний G64. Є ще також G09, але не знаю чи він діє в лінуксцнц. Він також призводити до точного останову в кінці кадра, але діє лише в кадрі де прописаний. Наступний кадр і далі вже будуть виконуватись в режимі G64.
 2. Вітаємо в нашому колі. Є в мене планетарка і фартух. Можу обмінятись чи подарувати. Стан не ахті, якщо Вас ціківить то дам фото. Втулки там треба міняти то 100%. 😁😁. Страшна та мрія про тв16. Щоб зробити з нього станок, а не макет, треба багато сил і натхнення докласти, тому можу Вам побажати витримки і цілеспрямованості.
 3. От це і найлегше налашувати. В режимі G1, коли кут при переході між кадрами перевищує певне значення, то можна заставити станок зменшувати подачу до точки переходу між кадрами до такої подачі, щоб прискорення чи подача в точці переходу не перевищувало певного значення( аж до нуля). І то желізно. Тобто при будь-якій подачі станок все одно пройде траекторію з зупинкою(або на мінімальнодопустимій швидкості) в точці переходу, і це буде швидше по часі, ніж використання функції G61. Проблеми появляються при переході кадрів, коли один з них являється кругом, або різниця радіусів відрізняється на порядок, при цьому розрахункова подача при різних радіусах різна, тому і скачок швидкості за одиницю часу також різний, звідси і драбинка на початку проходження другої траекторії появляється. А як заставити станок розганятись чи сповільнятись стабільно, в не залежності від розрахункової подачі?
 4. Але ж в цеху стоїть станок SAMHO, кореєць, з масою осі Z близько тонни, а може і більше, і катається це все по осі X мотором на 28Нм по швп з кроком 32 через ремінний редуктор 1:2, з прискоренням 500, і макс. робочою подачою 12м/хв. І катається з точністю криволінійної траекторії 0.1мм. Спецом малював хвильки в перемішку з лініями, малював еквідистантою( діам.фрези+0.1мм )і різнонаправленою траекторією, розриву перемички ніде не було і весь малюнок чітко вписувався в габаритний прямокутник. Ніде не було підрізів. Подача стояла лише при першому робочому русі F12000 і режим G64, без використання функції високошвидкісної обробки. Зможу навіть зазняти, якщо завтра будуть більші деталі в роботі. І ще таке питання. Чому Ви взяли умову, що вісь повинна вже через 0.06мм набрати швидкість з 0 до 10 м/хв, щоб досягнути такої точності слідування траекторії? Стойка ЧПУ ж контролює і підкоректовує сигнал навіть під час розгону, чи ні?
 5. Спасибі Вам. Проте це виходить критичне прискорення на відстані 0.06мм і скачку швидкості з 0 до 10 м/хв. В реалі цього досягти нереально. Та й цілі такої нема. Задача стоїть не в досягненні такої точності на швидкості 10 м/хв, а набір станком такої швидкості, щоб проходити траекторію з певною точністю. Ну... З такою реальною точністю я напевне погарячкував, проте ніяк не збагну, що мені показує графа PosErr. Час сервоциклу 6.6мс., Доречі час сервоциклу це час від задачі завдання до приходу результатів з енкодера чи до видачі нового(вже коригованого) завдання. Зараз час набору прискорення(AccTc) стоїть 0.1с. Прискорення 300мм/с2. Осі рухаються плавно, але немає чіткої синхронізації осі Х з віссю У. Тобто, якщо не скидати швидкість на переході кадрів програми(при G2 чи G3), то траекторія получається викривленою в сторону руху інструменту. Тобто, якщо рух за годинником, то радіус скручується вправо, якщо ту саму таекторію робити.проти год. стрілки, то вліво. Добре видно при складанні 2 деталей з різним спосом обробки в пакет( десь 1 мм, при швидкості обробки 3м/хв), але то вже сума зміщень з двох деталей. Енкодер на 2500 ліній(10000імп). Пройдений шлях осі 16мм/ оборот енкодера. Тобто в статиці можна відслідкувати чуть більше 1.5 сотки. Що за дані показує графа PosErr? Схема контура регулятора позиції
 6. Версия 1.0.0

  1 скачивание

  Мануал про настройку параметрів стойки NCT2xx. Взято з офіційного сайту NCT Ipari Elektronika. Венгрія.
 7. От тому і не хочу прив'язуватись до швидкості, а до точності, щоб станок сам скидав швидкість з заданим прискоренням/сповільненням автоматом перед різкою зміною траекторії до пепеходу через точку забеспечуючи точність в межах поля допуску. Там графік росту швидкості нелінійний, а по S-кривій,і можна впливати на нього через параметр зменшуючи вібрацію і різкі удари. Також можна настроїти подачу на радіусах по залежності F=√(a*r), де а-прискорення, r- радіус траекторії і станок сам зменшує подачу при виконанні програми. Також можна параметрами задати обмеження при переході між кадрами, або по подачі, або по прискоренню. Але от тут і є нюанс. Якщо настроїти все на роботу в автоматі, то при проходженні кадру з малим радіусом, подача падає дуже сильно(менше 600мм/хв), і при стабільних обертах шпінделя йде припалювання деталі і нагрів фрези. А якщо настроїти так, щоб подача на малих радіусах була достатня для роботи(>1м/хв), то на великих радіусах получається сильний скачок подачі вже після проходження точки між кадрами. Получається драбинка на початку траекторії наступного кадру. Зняв відео відставання системи в динаміці на простій детальці. Сорі за якість. Саме значення FolErr не змінюється при зміні прискорення, змінюється лише швидкість набору значення. Не знаю до яких даних мені потрібно прагнути, щоб забеспечити плавну і точну роботу станка. І чи треба лізти до настройки прискорень в самих драйверах, щоб покращити плавність ходу. Пізніше закину мануал по настройці параметрів системи на російській. Правда переклад трохи для мене не цілком зрозумілий.
 8. Фото одного з станків для розуміння масогабаритів і кінематики
 9. Так. Я розумію, що прискорення відіграють важливу роль. Маса осі зет порядка тонна. Станки в основному з рухомими столами. І теж не легкими. Але привода стоять потужні порядку 25- 50 Нм, в залежності від конструктиву, швп крок 32, через редуктора 1:2 . На даний момент осі можу спокійно розганяти до 20-35 м/хв без вібрацій( чисто по відчуттях) на прискоренні 400 мм/с2. Питання стоїть в логіці роботи інтерполятора, параметрів для настройки динаміки є багато, і я не повністю розумію її. Щоб правильно настроїти, потрібна якась точка від якої відштовхуватись. З чого починати правильну настройку? Управління чпу йде через аналог. Робота осей по G1 повністю влаштовує, вібрацій нема, чистота і точність переходу між кадрами хороша і швидка, а на переходах між кадрами по G2 чи G3 появляється вібрація при автоматичному скиданні подачі на переходах. Але не при гальмуванні, а на початку виконання наступного кадру. В стойці є осцилоскоп, та його функціонал дуже скупий, і я ніяк не можу зррзуміти, як ним користуватись, щоб побачити скачки і зрозуміти природу їх винекнення. Чи то вплив маси і інерції чи перерегулювання системи. Є параметр FoldError, його настроїв в відповідності до мануалу, який говорить, що Folderr= F/ 60*K, де К(гейн)- підсилювач контура регулювання позиції, який в свою чергу має бути по мануалу в залежності від часу сервоциклу. Тобто час сервоциклу=1/4*К. А є ще PosErr- позиція зчитана від енкодера. А от який звязок вона має з FoldErr не розумію. Найкраща робота станка в динаміці, якщо одночасно працювати обома осями тоді, коли FoldErr=-PosErr, або навпаки і прискорення та Гейн однаковий для всіх осей. Але думаю що це неправильно. Настройками можу змінювати кожен з них в ту чи іншу сторону, але йде викривлення траекторії, якщо поставити різний коефіцієнт підсилення контуру регулювання для осей. Тому хотілося б розібратись в самій логіці роботи інтерполятора. Є принципова схема його роботи, але вона виключно окрема на кожну вісь. А як настроїти синхронізацію роботи на перехідних режимах, коли наприклад одна вісь прискорюється, а інша сповільнюється ? Ніяк не дожену на що орієнтуватись і від чого відштовхуватись. Якщо комусь буде цікаво, то можу викласти мануал по параметрах настройки стойки на російській мові.
 10. Станків є кілька. Силове фрезерування мдф, двп, лдсп, дерево в режимі 2Д. Задача попасти в поле допуску 0.08мм при швидкості подачі 6 м/хв. Задачу таку прставив сам собі. Стойку ставим NCT( умовна модернізація старих ЧПУ) і хотілося б відмовитись від режимів G61, щоб траекторія попадала в поле допуску зменшуючи пропорційно подачу на кутах та малих радіусах, бо програм як і станків різних доволі багато, а корегувати УП під кожен станок то є доволі довга процедура якщо УП має кілька сотень рядків.
 11. Всім привіт! Довго думав чи створювати такого роду тему, бо більшість відправить до вивчення основ ЧПУ і взаємодії різних систем і способів управління приводами. Скажу так, читав доволі багато, поняття базові розумію, способи регулювання знаю,навіть кілька фрезерних станків на 3 і 4 осі настроював, проте немає базової освіти в даній галузі, щоб внятно поставити правильні запитання на які хотів би отримати відповіді. Хотів би правильно розібратись в роботі самої системи синхронізації роботи різних приводів. Як я зрозумів роботу будь-якої стойки, то вона працює по принципу "самого слабого звена"😀, то так чи ні? Тобто, якщо уявити роботу двох осей в одній площині, одна важить наприклад тонну, а друга 10 кг.. Від чого залежить межа "розсогласования траектории"( не знаю як це буде українською, бо більшість мануалів на інших мовах), коли наприклад на прискоренні 300мм/ с2 осі не вилітають в помилку по току, проте видно на деталі переліт позиції важчої осі. Тобто питання стоїть в тому, з чого власне починати настройку синхронізації? Як я розумію то треба починати з самого нижнього( тобто з току), далі швидкість, а аж в самому кінці позиція? Тоді виникає інше питання, управління по аналогу(ток, або швидкість) тобто синхронізація по позиції в такому випадку вже стойкою не проводиться, і точність положення треба контролювати через сервопривід, я правильно розумію? Але спершу хотілося б вияснити логіку роботи чпу(траекиорії руху) в одній площині, де дві осі, і яка вісь має пріритет, тобто по чому інтерполятор орієнтується при видачі сигналів на осі? В токарці орієнтація по обертах шпінделя( наприклад при нарізці різьби), так як інерційність шпінделя більша за інерційність осі зет. А як в цьому випадку "думає" інтерполятор фрезера? По швидкості руху інструменту? Ну є параметр макс. "розсогласования" . Як він впливає на систему в реалтаймі при заданій подачі? В мому випадку (стойка NCT), то є лише межа, коли система вийде в аварію при перевищенні даного параметра на будь-якій осі і все. Він сам по собі ніяк не впливає на інтерполятор. Питання стоїть не в тому, як настроїти привода, а в тому, як настроїти роботу(з чого власне почати) при високих швидкостях руху осей(8-10 м/хв в режимі G1) і частій зміні прискорень і напрямку, щоб попасти в поле допуску, незважаючи на подачу і оберти? Тобто хочеться мені задати макс. відхилення траекторії, тоді система розраховує макс. подачу, яка можлива на осях, щоб пройти траекторію з заданою точністю, якщо оберти інструмента завеликі для даної подачі, то вони автоматично зменшуються, для тоги, щоб забеспечити встановлений зєм на один зуб. Питання потужності шпінделя упускаєм, враховуючи, що він завідома забеспечує потрібну силу після певної нижньої межі обертів. Чи можна настроїти систему таким чином? Чи я може зайшов не з того "краю" і шпіндель не зможе адекватно реагувати на частоту зміни заданих обертів?
 12. Я не можу в цьому випадку щось стверджувати бо не маю відповідної освіти і знань в даній сфері, та все ж таки думаю, що проблема в логіці, або прошивці драйвера. Продавець не може таке передбачити, чи провести повноцінний тест на різних режимах. Навіть на сусідньому форумі, де є більше спеців по чпу Вам не змогли допомогти. Або ця проблема відома обмеженому колу людей, і вони мають в цьому свій інтерес, або дійсно вона неординарна, бо на фрезерах, де подача стабільна, це не так критично виражається, і немає такого потоку однотипних деталей в хоббі майстернях. Така моя думка виходячи з того, що проблема однакова на обох драйверах. Думаю треба звязатись з виробником, або з його представництвом і пояснити проблему. Можливо і відправити їм привід з мотором для тестів. А вже після цього на основі висновків можна буде виставляти претензії тій чи іншій стороні. Хоча чисто моя думка, що драйвер настроєний на роботу так, щоб при більших швидкостях не було пропусків. На фрезері по дереву чи пластику це за благо, бо можна крутити мотор стабільно на високих обертах без проблем, і власник такого станка ніколи не замітить проблеми, бо в нього все буде працювати відмінно. А тут такий варіант не пройшов. P.S.Якщо десь прибавилось, то десь має зменшитись. Закон збереження енергії.🌓🔁
 13. Тобто виходить баг в самих драйверах, і виробник щось перемудрив з компенсаціями. Чи пробували розганяти до верхньої межі? На якій швидкості вилітає в аварію?
 14. Підпишусь, дайте дані в приват. Ситуація в мене теж подібна була, правда все вирішилось без особливих проблем. Такий варіант також буде корисним при замовленні не лише товарів і й при замовленні певних видів робіт з розділу про пошук виконавця.