Kardan

Пользователи
 • Продажи

  0/0
 • Покупки

  92/5
 • Content count

  227
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4
`

Kardan last won the day on October 18 2021

Kardan had the most liked content!

Community Reputation

152 Отличная

5 Followers

About Kardan

 • Rank
  Постоялец
 • Birthday

Персональная информация

 • Пол
 • Страна
  Украина
 • Имя Пользователя
  Сергей

Recent Profile Visitors

2565 profile views
 1. На мою думку ОМ364,ставилися на так званні Рекси,а народ їх куди тільки не тулив-від ПАЗиків до тракторів.Але для трактора він трохи слабкий-кращеОМ366.
 2. это не якорь,а ротор,скорее всего от поипы СОЖ.Цена лома .
 3. Вибачаюсь.проморгав що треба 5.58,а не 5.48,тільки перезаточка з більшого розміра.Я собі колись виготовляв і 6.60 і 5.50,а зараз 5.50 без проблем можна купити.
 4. А так було завжди-це одноразовий інструмент для нечастого використання,у мене такі під руками для невідповідальних вимірів,а для відповідальної роботи Мари і Мітьки.
 5. По суті то два верстати різного цільового призначення,один для СТО,інший для інструментального виробництва.У кожного з них є свої переваги одного над іншим. По суті координатка стала пережитком минулого,але то не означає що її можна списувати в лом.Просто треба чітко визначитися з переліком робіт і задач для неї. Якщо розглядати точність,то однозначно координатка,тому що призначення її було інструментальне виробництво,а от вся лінійка 278 страждала геометрією ще на стадії виробництва. 278 компактніший,менш енергоємкий,примітивніший і не вимагає дотримання жорсткого температурного режима. Для розточки блоків координатка не потрібна однозначно,нарізати фаски сідел-незручно і ніяк нерентабельно. А от розточувати колодці під насос форсунку в самий раз. Тому вирішувати треба виходячи з конкретних задач і умов.
 6. повністю погоджуюсь.
 7. Саме так-замовника не має турбувати чим то буде зроблено,і чи є у мене необхідний інструмент і досвід, він просто має потурбуватися про оплату моєї роботи,і мені не цікаво де він має взяти на те гроші.А за свої гроші він має отримати якісну роботу,попередньо узгоджену з виконавцем.
 8. А з чого то Ви взяли?Аж ніяк.Свою освіту я оплатив своїми збитими пальцями, заробленими мною ж грішми і своїм часом.Замовник отримав те що йому було треба і за ті гроші які його влаштовували. Гроші які він мені заплатив за ЯКІСНО ВИКОНАНУ мною роботу автоматично стали моїми грішми і аж ніяк не його,він їх обміняв на мою послугу. А що робити з тими грішми вже вирішувати тільки мені-можна їх просадити у автомати,можна принести у сім"ю,а можна на придбання чи виготовлення оснастки чи інструменту.Виконавши ту роботу я зрозумів що за такі гроші я її робити більше не хочу і є два варіанти-відмовитися від неї зовсім,або застосувати приспособи і інструмент що дозволить виконати її швидше і з меншими силами.Я вибрав другий варіант і та робота стала приносити дохід. Хоча клієтам завжди наголошую що ця послуга у мене дорога-практично ніхто не відмовився,хіба декілька раз спробували зробити самі,накосячили,намучилися і прийшли знову.
 9. І ще,якщо майстер не заставить клієта поважати себе-поваги не буде.Як правило клієнт коли відчуває слабину-відразу сідає на голову. Колись давно,один мій знайомий попросив прокататися з ним до Києва забрати акваріумні рибки,Дискуси.Вони на той час коштували 150 євриків за одну.Приїзджаємо,трикімнатна квартира на першому поверсі,всі перестінки знесено,і все до стелі закладено акваріумами-ферма одним словом.Він без усіляких торгів відлистав 900 євриків за шість рибок і задоволений їде додому.На трасі зупинилися випити кави,купуємо пиріжки у якоїсь бабці,і тут його понесло...як почав торгуватися за 50 копійок...Врешті я не витримав,загнув матом і сказав що мені за нього соромно і більше з ним хрен куди поїду.Натомість він відповів що я не розумію того кайфу в торгах...Так ось,людина він не просто не бідна,а навіть багата,там він розуміючи що якщо спробує торгуватися його просто виставлять за двері,мовчав як риба і листав єври,а тут відчувши беззахисність бабці все вилізло наверхи. Теж саме і в нашій роботі з клієнтами-я оцінюю свій труд в енну суму,і якщо когось то не влаштовує,просто йде далі в пошуках. Тому і сам не торгуюсь-або мене ціна влаштовує і я купую річ чи послугу,або шукаю когось іншого. Свою майстерню я створював своїм горбом,мені ніхто нічого не подарував і тому я нікому нічого не винен окрім своєї сім"ї ( і то з деякими уточненнями) і душі Богу,а тепер я в праві визначити яку роботу мені брати і як її оцінювати. А всі ці колгоспи,спілки і т.д. йдуть прямо...наліво...а потім лісом.
 10. Ну да,ви ще згадайте таке улюблене совками слово"рвач"))) Хоча мені наприклад абсолютно індеферентно до того як мене назвуть-головне аби я міг вважати свою совість чистою. Щодо нормогодин-всіх вирівняти? То йдіть з ними до біса. Якщо я наприклад робив одну роботу на початку годину,а потім набрався досвіду,виготовив оснастку і роблю тепер ту роботу за 20 хвилин маю поділити ціну на три? Ще раз кажу-ціна регулюється ринком,був період у житті,коли доводилося працювати в нуль,аби тільки заробити ім"я і мережу клієнтів,тепер можу собі дозволити працювати за ту ціну,яку визначаю сам і чхав я на ціну конкурентів. Ніхто не може гарантувати що завтра я зможу собі дозволити теж саме,кам"яний вік закінчився не тому що закінчилося каміння. Коли дуже хочеться їсти,то і черствий хліб може мінятися на вагу золота,але коли приходить до тебе якийсь хмир і розповідає що тут роботи на 2 хвилини і він сам все вміє,але нема на чому-він іде лісом. Теж саме стосується наприклад крутого інструментального мікроскопа-якщо він коштує у виготовленні 100к ,а в данний момент він нікому не потрібен,то і ціна його як брухту.
 11. Для себе давно дотримуюсь одного правила-кожен товар,а труд теж є товар,коштує рівно стільки,скільки за нього готовий заплатити покупець.Якщо я можу продати свій труд і досвід,своє вміння дорожче,то чому я маю працювати задешево?Благодійність справа хороша,але не треба нею зловживати-інколи роблю просто за "дякую",інколи можу взяти частину озвученої ціни,але то не має бути системою,бо треба окрім годувати сім"ю ще й розвиватися і підтримувати майстерню та обладнання в робочому стані. Ніколи не торгуюсь ні з клієнтами,ні з продавцями-не влаштовує мене ціна,йду далі шукати підходящу,не влаштовує клієнта моя ціна-щасливої дороги і удачі в пошуках. Також не озіраюсь на ціни колег чи конкурентів-я оцінюю свою роботу як мені вигідно.
 12. Якщо він вас влаштовує по ходах,то за такі гроші гріх не взяти,з універсально заточним то не порівнюється,а ціна думаю більша буде. До речі-помітив що ціни на верстати стали помірними,напевно порода чіпмейкерів звелася на ніц(((
 13. А що на шпінделі перевіряли-биття конуса?Перевіряти треба радіальний і осьовий люфт та плавність ходу з шумністю,а це ніпрощо. Хоча шіндель там на підшипниках і в разі чого можна замінити.Ціна питання яка?