Володимир_Фещук

6Р81Ш мій новий "лобзик"

214 повідомлення у цій темі

@sasha_kosak дякую, це саме те що мене цікавило. Зовнішній діаметр, і ширина

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Запитання. Поробив всі прокладки на консоль (7штук). На колону і повзун робитиму пізніше.

І я от подумав, чи буде корисним для нашого товариства, якщо я пороблю трафарети цих прокладок?

Хоча справа в тому, що геометрія всіх цих кришок, і розміщення отворів в них - не піддаються ніяким законам логіки. Підозрюю, що може бути велика розбіжність.

Мабуть зроблю трафарети чисто для себе. Раптом через пару років захочу відновити ті коробки "по уму". А ні - то перейдуть в спадщину наступному власнику (якщо він колись буде)

IMG_20191012_124336.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доречі, нашвидкуруч поробив собі пробої. Дуже добре вийшло, як для такої одноразової потреби. Маленький лайфхак. Я зробив наскрізні отвори. І тепер дуууже зручно виставляти. Я крізь отвір добре бачу мітку олівцем, і в результаті отвори виходять дуже точними

IMG_20191012_124740.jpg

IMG_20191012_124724.jpg

Змінено користувачем Володимир Фещук
Виправлення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, sasha_kosak сказал:

Втулки точив з чорного капролону, але вони шумноватi. Краще за все робити їх з гуми середньої м'якостi. Фторопласт не рекомендують - вiн тече пiд навантаженням. Замiсть втулок дехто  використовує гумовий МБС шланг, але особисто це я не випробував.

Полиуретан - то что нужно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Красноармеец написав:

Полиуретан - то что нужно.

Як виглядає? (Маю чимало шматків невеликих. Знаю їх властивості, але не знаю назви

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Запитання. Поробив всі прокладки на консоль (7штук). На колону і повзун робитиму пізніше.

І я от подумав, чи буде корисним для нашого товариства, якщо я пороблю трафарети цих прокладок?

 

Для себя можно на бумаге сделать отпечаток, думаю и у других проблем не будет так сделать

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Володимир Фещук сказал:

Як виглядає? (Маю чимало шматків невеликих. Знаю їх властивості, але не знаю назви

https://images.app.goo.gl/LQ2uifJevfb1MjDZ7

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Красноармеец написав:

Я щось тупанув. Я прекрасно знаю, що це за матеріал. Але в мене його немає, нажаль.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І так, вчора поставив назад консоль, і запихнув в неї коробку подач. І поклав каретку на свій транспортний столик. Добре мати крепких родичів :) вирішив, що самому це все тягати тупо.

Хочу дозбирати консоль. Потім буду робити муфту, ставити двигун, але перед цим потрібно буде зробити електрику. А її я планував робити під кінець. А можливо і муфту робитиму, коли вже запущу фрезер.

 

Та запитання ось в чому. Думаю, вже пора і зайнятися купівлею оливи. Потрібно І-30, 32літри. Думаю, доведеться купувати 40л, дві каністри по 20л. Хтось поділиться контактами, де брав?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Консоль я зібрав, полагодив насос, і виготовив той міні-лоток для змащування верхньої частини гвинта в бронзовій втулці. Все зібрав, і поки взявся за інше.

Поставив каретку супорта (вісь Х), все ще раз прочистив, висверлив гужон обломаний ти і зробив новий. Почистив мідні трубки, і дві з них місив заново розвальцьовувати, бо на кріпленні до лубрикатора при відуручуванні штуцерів "позвертав їм шиї". На щастя трубки зроблені як небудь, і їх довжини вистачило, аби переробити. Залишилося лише виточити дві конусні втулочки, які стоять в гніздах лубрикатора.

 

Перебрав ту гайку, що з двох половин. От бачу конструкцію, але щось не можу до кінця зрозуміти, яким чином там вибирається люфт, і як її відрегулювати???

IMG_20191113_175350.jpg

IMG_20191113_175401.jpg

IMG_20191113_175356.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ще одна проблема. З лівого боку від конічних шестерень приводу повздовжніх подач є така собі втулка. Я так розумію, вона центрує гвинт.

Але її внутрішній діаметр 32,3мм, а зовнішній діаметр гвинта 30мм. Невже вона просто настільки розбита? Потрібно зараз приймати рішення, чи робити нову втулку. Який внутрішній діаметр в ній має бути?

IMG_20191113_175456.jpg

IMG_20191113_175411.jpg

IMG_20191113_175443.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Терміново потрібна відповідь про ту втулку. На кресленні ніби немає зазору між нею і гвинтом. Розмірів в паспорті звісно немає. Мене дуже дивує ця ситуація, бо якби її настільки витерло - мало би суттєво пожерти і гвинт, і я мав би знайти жменю бронзової стружки. А нічого з цього немає. Але в той же час, якщо там і має бути зазор в 2мм - то нахіба там взагалі тоді бронзова втулка???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@стани @sasha_kosak @Володимир Tokar-Frezer

Допоможіть будь-ласка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

на 6т80ш тоже была с зазором. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sadam написав:

на 6т80ш тоже была с зазором. 

Настільки великим?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, тільки побачив тему, на моєму станку між втулкою та гвинтом зазор більше 1мм, також сліди зносу, та я поставив як є, сам гвинт на станку дуже зношений, тому й втулку не міняв, може колись при заміні гвинта, якщо підвернеться, поміняю. Думаю, втулка потрібна для підтримки гвинта, та в роботі ніяких незручностей не помітив, тому поки що залишив як є. І ще одне, гвинт має бути рівний, якщо зігнутий, то втулку також швидко розіб'є... Але це тільки моя думка, можу помилятись...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, стани написав:

Доброго дня, тільки побачив тему, на моєму станку між втулкою та гвинтом зазор більше 1мм, також сліди зносу, та я поставив як є, сам гвинт на станку дуже зношений, тому й втулку не міняв, може колись при заміні гвинта, якщо підвернеться, поміняю. Думаю, втулка потрібна для підтримки гвинта, та в роботі ніяких незручностей не помітив, тому поки що залишив як є. І ще одне, гвинт має бути рівний, якщо зігнутий, то втулку також швидко розіб'є... Але це тільки моя думка, можу помилятись...

Отже у мене зазор аж на міліметр більший, при тому, що гвинт по зовнішньому діаметру просажений лише на 0,1. Не розумію, як так. Бо гвинт щільно сидить у шліцевій втулці, по якій ходить конічна шестерня 

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скажу свою думку про цей вузол. Як по мені, ця втулка є опорою для конічної шестерні реверса столу, і ці розміри ( зазор між шестернею і зовнішньою поверхнею) є важливими. Внутрішній діаметр втулки може бути довільним в розумних межах. Іншими словами, якщо посадка шестерні на втулці нормальна, залишити як є. Внутрішній діаметр впливає тільки на товщину стінки та жорсткість самої втулки, як опори для шестерні, не більше. Але це знову тільки моя думка, хто зна, про що думали конструктори, спитати вже мабуть немає в кого... 

Змінено користувачем стани
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, стани написав:

Скажу свою думку про цей вузол. Як по мені, ця втулка є опорою для конічної шестерні реверса столу, і ці розміри ( зазор між шестернею і зовнішньою поверхнею) є важливим. Внутрішній діаметр втулки може бути довільним в розумних межах. Іншими словами, якщо посадка шестерні на втулці нормальна, залишити як є. Внутрішній діаметр впливає тільки на товщину стінки та жорсткість самої втулки, як опори для шестерні, не більше. Але це знову тільки моя думка, хто зна, про що думали конструктори, спитати вже мабуть немає в кого... 

Ви знаєте, я теж дійшов такого висновку. Запитав у @semi, у нього десь такий же зазор. Посадка шестерні в непоганому стані, і посадка шліцевої втулки теж в нормі. А гвинт, між іншим, з невеликим зазором сидить в шліцевій втулці. Тому, мабуть залишу так. Зараз зберу, змащу, і буду вже мити гвинт :)

Хочу ще раз подякувати всім за поради!!!!!!

Це перший "дорослий" верстат, який я ремонтую, і здається я непогано вчуся. Без вашої допомоги було б набагато важче.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Володь, в вайбер кину контакти,де масло купую. Я беру бочками, каністрами теж відправляють. Вибір великий.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, semi написав:

Володь, в вайбер кину контакти,де масло купую. Я беру бочками, каністрами теж відправляють. Вибір великий.

О!!!! Дуже дякую, це те що треба

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Володимир Фещук написав:

@стани @sasha_kosak @Володимир Tokar-Frezer

Допоможіть будь-ласка

Вітаю! На жаль не зможу....

Під стіл ще не лазив ?!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Креслення втулки (матеріал 40х):

Втулка.jpg

 

Змінено користувачем sasha_kosak
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще одна втулка з тогож вузла (матеріал Ст3 та Бр. ОЦС 6-6-3):

Втулка2.jpg

Змінено користувачем sasha_kosak
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sasha_kosak написав:

Ще одна втулка з тогож вузла (матеріал Ст3 та Бр. ОЦС 6-6-3):

Втулка2.jpg

Золота ви людина :)

Саме про цю втулку я і говорив! Отже так і має бути, що внутрішній діаметр 32мм

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку