Саша

Реновація 6720 ВФ2, 1988 року.

652 повідомлення у цій темі

, Саша написав:

Все ж такі ви недостатньо чітко уявляєте "механіку процесса". 

Добре, для початку попробуйте покрутити маховик по вісі Z.

Він не буде таким легким як вісі Х та У.

Бо є вага супорта і стола. А ще є дозволене паспортне навантаження на горизонтальний стіл в 350 кг. 

Попробуйте від руки попіднімати стіл фрезера з деталькою в 350 кг., на ньому.

А знаєте за рахунок чого штатний мотор однаково стабільно керує вісями Х,У та Z  незалежно від навантаженнях на них?

Весь фокус в сигналі з тахогенератора, бо залежно від нього блок керування міняє висоту і широту імпульса що видається на двигун.

 

та ні він просто підтримвує оберти шляхом збільшення напруги  в простому варіанті . Це щоб не вникати в дебрі.  Якщо ви кинете на стіл максимальну вагу в 350 кг то я вас огорчу у вас несправиться ваш блок управляння і ви будете робити на нестабільних обертах бо 10,5 кн  крутного моменту буде працювати на межі навіть нижче.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо маєте залізну впевненість то пробуйте так зробити.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

 

та ні він просто підтримвує оберти шляхом збільшення напруги  в простому варіанті . Це щоб не вникати в дебрі.  Якщо ви кинете на стіл максимальну вагу в 350 кг то я вас огорчу у вас несправиться ваш блок управляння і ви будете робити на нестабільних обертах бо 10,5 кн  крутного моменту буде працювати на межі навіть нижче.

А механіку і не тільки механіку а і електрику я уявляю чітко. Покрутити маховик по осі неполучится для цього треба включити електромуфту осі. А просто крутити немає сенсу. Фокус не в сигналі з тагогенератора - це просто желізяка яка дає сигнал в якому говориться з якою частотою обертається якорь в даний момент а вець процес крування робить ЕШИМ чи як його там, він дає більшу напругу чи меншу в залежності від потреби . І все це робиться дуже швидко але не митьєво. Повторюсь я взагалі рукою кручу зараз і грузив я десь кілограм під 100 і як це рукою піднімати я знаю . Але це не чпу де важлива звязка час і рух і оберти

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

Якщо маєте залізну впевненість то пробуйте так зробити.

 

та вже почав робити. Саме цікаво що я так розумію що йду первопроходцем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

prdesna, раджу не марнувати часу на ідеї типу підключити напряму або через китайскький регулятор, я цей весь шлях пройшов років 5 тому працювати неможливо, шаговий двигун також не рекомендую в звязку з не високими робочими оборотами і шумом від ШД, хоча варіант робочий.

Автор підійшов на мою думку найкраще, але варіант таки не бюджетний, більшість сервоприводів має управління +-10В можна організувати управління з потенціомертом.

Ну і все ж таки з часом захочеться ЧПК і цю серву можна буде використати на одну із осей.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

prdesna, раджу не марнувати часу на ідеї типу підключити напряму або через китайскький регулятор, я цей весь шлях пройшов років 5 тому працювати неможливо, шаговий двигун також не рекомендую в звязку з не високими робочими оборотами і шумом від ШД, хоча варіант робочий.

Автор підійшов на мою думку найкраще, але варіант таки не бюджетний, більшість сервоприводів має управління +-10В можна організувати управління з потенціомертом.

Ну і все ж таки з часом захочеться ЧПК і цю серву можна буде використати на одну із осей.

а чому працювати неможливо , можно конкретніше. Люди підключають через частотнік і працюють  хоча на низьких обертах асинхронник маєнизький  крутний момент. Якісь конкретні аргументи хотілось би почути а не допуски і думки, в моїхь думках все має бути чудово зважаючи на те що я до цього працював ручками. Н арахунок шагового двигуна  я до цього про нього і думав це більш бюджетний варіант по відношенню із сервоприводом. Пишуть що він не йде а чого ніжто не каже бо і самі незнають. В ЧПУ системах років 5-7 назад стояли кругом шаговики і все апрацювало аж на ура.  А тут бац і не буде  працювати - (медицинский термин означающий непроизвольное воспроизведение бессвязных отрывков речи) все буде працювати тим паче що шаговик має дуже гарні утримуючі характеристики і високі крутні моменти на низьких обертах, а враховуючи що сьогодні шаговики йдуть із зворотнім звязком  то і подавна все працюватиме на ура. До речі в чому різниця між шаговиком і сервоприводом? А по поводу шуму то це просто (медицинский термин означающий непроизвольное воспроизведение бессвязных отрывков речи), в майстерні так "тихо" що про нього думають тільки хто на дивані. По питтанню управління там є питання але варіант робочийна  по ціні це досить дорого один комплект 10000 грн на вісь в мінімумі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

на осі можно з таким самим успіхом використовувати і шаговий двигун, до речі в нього мертва хватка на утриманні в положенні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, prdesna сказал:

в моїхь думках все має бути чудово

вам вже вище привели аргументи чому не буде нормально працювати, при фрезировці або сверлінні нагрузка не буде одинаковою, і двигун буде зупинятися, вам прийдеться постійно підкручувати регулятор.

Не вигадуйте велосипед найдіть робочий привід, або ж ставте ШД.

Не дарма ж на всіх станках ставили приводи зі зворотнім звязком.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, prdesna сказал:

По питтанню управління там є питання але варіант робочийна  по ціні це досить дорого один комплект 10000 грн на вісь в мінімумі.

з управлінням все просто, в продажі є генератори частоти з потенціометром або ж від ардуїно, також можна виводити на дисплей реальну швидкість подачі.

За 10 тис. можна найти бу сервокомплект.

Різницю між сервою і ШД не буду розписувати, таких тем в неті багато можна почитати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

вам вже вище привели аргументи чому не буде нормально працювати, при фрезировці або сверлінні нагрузка не буде одинаковою, і двигун буде зупинятися, вам прийдеться постійно підкручувати регулятор.

Не вигадуйте велосипед найдіть робочий привід, або ж ставте ШД.

Не дарма ж на всіх станках ставили приводи зі зворотнім звязком.

запитую вже раз двадцятий як тоді працює у людей все з частотником .  Я б сказав що то не аргументи а припущення такі самі як і в мене. Якщо двигун зупиниться то ніякий тахогенератор його не врятує двигун згорить, все просто. Нічого не потрібно буде підкручувати це все фантазії.  Таке враження що ніхто не фрезерував ручками крім мене. Ставить то ставили але повторюсь ви ручками фрезерували , якщо ні то спробуйте  це буде для вас відкриття.  

то в чому різниця між серво та шаговиком а то розказували що шаговик нейде а тут тишина

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

д

, Dimon написав:

вам вже вище привели аргументи чому не буде нормально працювати,

 догадок було наведено декілька а от аргументів ні , бо повторюсь люди ставлять частотнік і все працює , до речі Ігорь з Києва навіть запрошує на перегляд роботи. То хто зі спеців скаже чому ні  чому не буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

з управлінням все просто, в продажі є генератори частоти з потенціометром або ж від ардуїно, також можна виводити на дисплей реальну швидкість подачі.

За 10 тис. можна найти бу сервокомплект.

Різницю між сервою і ШД не буду розписувати, таких тем в неті багато можна почитати.

ардуїно це повна лажа для дітей призначена, його розрекламували і всім втюхують , скажем так для лохів. Бачу ви далекі від управляння сервою, я також далековато а ви набагато діалі. Там трішки все простіше і в той же час складніше.  За 10000 грн можно взяти нову серву і досить непогану.  Швидкість подачі на дисплей вивести аж ніяк неможливо по простій причині - там є шестерні , є винт і треба рахувати скільки проїде мм за один оберт вала. Цього серва не зробить сама а тим паче якесь ардуніно. А по питанню різниці серво і шд рекомендую в інеті вам почитати, а так зауважу що це геть різні двигуни з різним принципом роботи і різними можливостями і функціями, і я думаю що ніколи один не замінить інший

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, prdesna сказал:

Бачу ви далекі від управляння сервою

Це говорить людина яка не розуміє для чого потрібен тахогениратор!!!

 

Бачу ви далекі від управляння сервою

По чому ви побачили?

Ви написали що є питання по управлінню, я запронував варіанти. Що вам не сподобалось?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, prdesna сказал:

д

 догадок було наведено декілька а от аргументів ні , бо повторюсь люди ставлять частотнік і все працює , до речі Ігорь з Києва навіть запрошує на перегляд роботи. То хто зі спеців скаже чому ні  чому не буде.

Вы глубоко ошибаетесь сравнивая простой рег. оборотов и ЧП! В частотнике плавный разгон/торможение (я управляю направлением мимо стопа, он сам это делает). В простом приводе надо остановить ротор, потом реверсировать. Частотник достаточноно стабильно держит обороты (и малые тоже, момента хватает)даже без обратки(зависит от режима, настроек и крутости ЧП?). Вам люди правильно говорят: ДПТ управляется импульсами ШИМ, мощность (момент) при этом сохраняется, в отличии от регулировки напряжением. Грубо говоря нормальный привод ДПТ тот же ЧП, только для постоянки?. Да, движок с простым регулятором крутить будет, но как стартануть на допустим сразу 500об.? Ток будет дай бог. Или поциометром с нуля поднимать?? Я тоже мудохался с ДПТ и простыми драйверами, много нюансов вылезло. Не было б шарового  ЧП, пришлось бы искать норм драйвер ПТ. Ну или серву (ШД) ставил бы. У ДПТ (серв, ШД)значительно шире диапазон рег. оборотов. Ну и есть всякие варианты стабилизации оборотов по току, по импульсам с коллектора без тахо.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

Це говорить людина яка не розуміє для чого потрібен тахогениратор!!!

 

Бачу ви далекі від управляння сервою

По чому ви побачили?

Ви написали що є питання по управлінню, я запронував варіанти. Що вам не сподобалось?

ардуніно для управляння це не управління.  Ви розумієте що робить тахогенератор? Ардуіно це не варіант а тупик.  Ви бува не торгуєте цею платкою ардуіно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, prdesna сказал:

ардуніно для управляння це не управління.  Ви розумієте що робить тахогенератор? Ардуіно це не варіант а тупик.  Ви бува не торгуєте цею платкою ардуіно

вище згадувалось ардуіно, тому я і запронував цей варіант. Вирахувати передачу не бачу проблемою. Мені здається що ви любите поспорити.

На цій ноті закінчую з вами дискусію.

Змінено користувачем Dimon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Вы глубоко ошибаетесь сравнивая простой рег. оборотов и ЧП! В частотнике плавный разгон/торможение (я управляю направлением мимо стопа, он сам это делает). В простом приводе надо остановить ротор, потом реверсировать. Частотник достаточноно стабильно держит обороты (и малые тоже, момента хватает)даже без обратки(зависит от режима, настроек и крутости ЧП?). Вам люди правильно говорят: ДПТ управляется импульсами ШИМ, мощность при этом сохраняется, в отличии от регулировки напряжением. Грубо говоря нормальный привод ДПТ тот же ЧП, только для постоянки?. Да, движок с простым регулятором крутить будет, но как стартануть на допустим сразу 500об.? Ток будет дай бог. Или поциометром с нуля поднимать?? Я тоже мудохался с ДПТ и простыми драйверами, много нюансов вылезло. Не было б ЧП, пришлось бы искать норм драйвер ПТ.

я якраз і не помиляюсь . Мова йде про те що без тахогенератора світ зупиниться і нічого не буде працювати бо небудуть підтримуватися стабільні оберти двигуна. А я говорю що то все нісенітниця бо навіть коли робити подачу ручками то виходить непогано по якості, а хто поставив частотник то той також не має зворотнього звязку але при цьому чудово працює. А плавний розгін та гальмування це добре але поки ми його не розглядаємо тим паче що я незнаю чи воно в оригиналі є (розгін)   а тормоз в деяких моделей моторів йшов вбудований.   Ротор стане майже митево оскільки на ньому є редукція і навантаження, а при цьому і оберти невисокі.

 

Небуло в ті часи ШИМ просто небуло  як і небуло імпульсних випрямителів.   На 500 обертів так само стартуємо як і на 5. Нажали кнопку і все. Як ви стартуєте шпиндель на 900 обертів нажали пуск і все.  Оті здорові ящики які  називаються ЕШИМ чи як там це всього навсього тиристорний блок керування двигуном.  Я так розумію цього ніхто не робив.

 о

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

д

 догадок було наведено декілька а от аргументів ні , бо повторюсь люди ставлять частотнік і все працює , до речі Ігорь з Києва навіть запрошує на перегляд роботи. То хто зі спеців скаже чому ні  чому не буде.

Вибачте, але ви або не читаєте що вам пишуть, або чекаєте готового рішення яке вам запропонують , не буде гарно без нарікань робити ДПТ без зворотнього зв"язку , й не коректно порівнювати роботу ПЧ та приводом ДПТ, підіть найлегшим шляхом ,а саме ПЧ + низькообертовий асінхронний двигун , думаю будете приємно  вражені ціною та можливостями останнього.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну у меня так и вышло. Немного маловато на ускоренной, но не сильно критично. Просто повезло с ЧП и асиком. Хороший привод ПТ по цене сопоставим с ЧП. Серва комплект тоже где то там. Ну у каждого свои возможности и бюджет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, prdesna написав:

запитую вже раз двадцятий як тоді працює у людей все з частотником

Магія ))) чиста магія й не більше .

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

вище згадувалось ардуіно, тобу я і запронував цей варіант. Вирахувати передачу не бачу проблемою. Мені здається що ви любите поспорити.

На цій ноті закінчую з вами дискусю.

То ваші справи, а що вам здається я не знаю.

 

Я дійшов до певного рішення  виложив його сюди  і що отримав - куча народу почала мене переконувати та критикувати що такого не може бути тільки тому що не може, при цьому якісь аргументи відсутні одні якісь загаль фрази типу ардуіно чи ще щось.  В мене таке враження що  зібралися одні торгівці серваками чи шаговиками.  Якщо я правий і запрацює то це буде дуже бюджетний варіант  десь в розмірі 500-1500 грн .  і таке враження що це людей лякає.

 А може замість того щоб цілий день якусь ахінею писати що не буде робити краще булоб потратити час на обдумування цього питання.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, karp написав:

Вибачте, але ви або не читаєте що вам пишуть, або чекаєте готового рішення яке вам запропонують , не буде гарно без нарікань робити ДПТ без зворотнього зв"язку , й не коректно порівнювати роботу ПЧ та приводом ДПТ, підіть найлегшим шляхом ,а саме ПЧ + низькообертовий асінхронний двигун , думаю будете приємно  вражені ціною та можливостями останнього.

та все я читаю, а ви напевне ні, я ніде не порівнював роботу ДРС з ЧП а лише говорив що у ЧП немає як правило зворотнього звязку і все робить це до того що народ кричить криком що небуде робити без тахогенератора, я нераз писав що крутний момент від тахогенератора аж ніяк не залежить . По ціні ЧП + асинхронник в районі від 7000 грн.

, karp написав:

Магія ))) чиста магія й не більше .

 

ой боюсь що щось інше - відсутність дивану

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

та все я читаю, а ви напевне ні, я ніде не порівнював роботу ДРС з ЧП а лише говорив що у ЧП немає як правило зворотнього звязку і все робить це до того що народ кричить криком що небуде робити без тахогенератора, я нераз писав що крутний момент від тахогенератора аж ніяк не залежить . По ціні ЧП + асинхронник в районі від 7000 грн.

Це якої ж потужності ви надумали ставити ПЧ + аінхронний двигун? що такий бюджет конський у вас вийшов , це по перше , по друге ПЧ не потрібен зворотній зв"язок , він буде видавати встановлену вами частоту поки зусилля не заведе його до помилки від перевантаження , ДПТ ж без зворотнього зв"язку так не зможе , скажімо ви встановите найнижчі оберти на ДПТ й дасте йому навантаження , а так й буде , то звертаючись до казки про Алладіна ви пустите Джина , але бажання у вас буде одне ...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Асик 1Квт/ 900об. тянет норм. Примерно такой стоит у меня. ЧП Мицык 2.2КВт(1.5 хватит). В принципе ДПТ без ОС будет работать пока ему мощи хватит справляться с нагрузкой, потом начнет снижать обороты. Ессесно для стабилизации ему (драйверу)надо как то это понимать.

Змінено користувачем ig3757
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, karp написав:

Це якої ж потужності ви надумали ставити ПЧ + аінхронний двигун? що такий бюджет конський у вас вийшов , це по перше , по друге ПЧ не потрібен зворотній зв"язок , він буде видавати встановлену вами частоту поки зусилля не заведе його до помилки від перевантаження , ДПТ ж без зворотнього зв"язку так не зможе , скажімо ви встановите найнижчі оберти на ДПТ й дасте йому навантаження , а так й буде , то звертаючись до казки про Алладіна ви пустите Джина , але бажання у вас буде одне ...

та не так. Отримавши сигнал від тагогенератора  про оберти двигуна і зрівнявши їх з розрахунковими  блок управляння їх підніме ти знизить щоб вони відповідали  заданим параметрам. У частотніку  цього немає, а при навантаженні оберти впадуть і що їх вирівняє. Ми про це день говоримо а потім ще мене звинувачують в тому що я люблю сперечатись і нічого не розумію. Я шокований.  Ви хоть сами зрозуміли що написали? Він частоту буде видавати і що далі?   У ДПС тут йде напруга  на нього а там частотою регулюється повна аналогія.   Я думаю вам треба розібратися зо таке асінхроннік що таке ДПС колекторний, вони виконують одну задачу обертають а тільки принцип у них роботи трішки різний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку