sanlevdb

Направляючі втулки в вилку мотоцикла. Питання.

107 повідомлень у цій темі

8 часов назад, Володимир Фещук сказал:

Та ви що? І багато ви стійок в руках тримали? А чому тоді штоки гне? А чому хром витирає плямою з одного боку, а не по колу?

Это эмоции... Есть что-нибудь интересное, примеры из жизни. Типа, при каких ударах гнуло? и п.п.

В руках держал стойки: в детстве Верховина, потом Иж Ю3, Форт Скорпио 87гв, Форд Скорпио 95гв,, Мицубиши Аутлендер. Гнутых не было.Потёкших тоже не было, Зато амортизаторы на задней подвески менял часто, текли. Это не удачный пример.

Весь вопрос в передачи силы через пару трения В вилке мотоцикла эта сила выше чем в стойках макферсон. Поэтому не применяется пластик, кроме китая.

Так-же не применяется пластик на опорах коленвалов, в опорах ротора стартера. Причина та-же, нагрузка и ресурс. 

 

Змінено користувачем Bravura
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Bravura так, є приклади з життя. Розбирав стійки від легкових, і до автобусів. Впродовж трьох років. Мінімум 1-2 пари щодня. І koni робив, і з електричним регулюванням жорсткості. Зверху в направляючій майже завжди бронзова втулка з тифлоновим покриттям (вийнятки бувають вкрай рідко). Знизу на поршневі пластикове кільце (в більшості випадків). Графіто-молібденовий капролон. Ходить в сталевому циліндрі. Штоків гнутих бачив дуже багато (20-30%). І чимало витертих з одного боку.

Штоки гартовані, вкриті хромом. Діаметри 18-28мм. 28 - це найбільші, які бувають. Стоять на Lt/Sprinter. І навіть там трапляються гнуті, але частіше витираються.

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Володимир Фещук сказал:

@Bravura так, є приклади з життя. Розбирав стійки від легкових, і до автобусів. Впродовж трьох років. Мінімум 1-2 пари щодня. І koni робив, і з електричним регулюванням жорсткості. Зверху в направляючій майже завжди бронзова втулка з тифлоновим покриттям (вийнятки бувають вкрай рідко). Знизу на поршневі пластикове кільце (в більшості випадків). Графіто-молібденовий капролон. Ходить в сталевому циліндрі. Штоків гнутих бачив дуже багато (20-30%). І чимало витертих з одного боку.

Штоки гартовані, вкриті хромом. Діаметри 18-28мм. 28 - це найбільші, які бувають. Стоять на Lt/Sprinter. І навіть там трапляються гнуті, але частіше витираються.

Спасибо за отличный пример!

Сверху бронзовая втулка с тефлоновым покрытием. Т.е. там пластик не работает. И это на Ф18-28мм. А стойки у мото ф40-50мм (по памяти), Диаметр в два раза больше, примерно, значит и усилия в два раза больше.

Если пластик в стойках макферсон не работает, значит в мото тоже не будет работать.

У меня к Вам вопрос. Часто бывают бронзовые втулки с протёртым тефлоном?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

Диаметр в два раза больше, примерно, значит и усилия в два раза больше.

Ну це ви зовсім пальцем в небо тицьнули. А якщо "буханка" вдвічі більша тогочасної японської малолітражки - то повинна вдвічі швидше їхати? Збільшення площі контакту пропорційно зменшує навантаження на 1кв.см. і я майже впевнений, що саме з цього приводу і виходили конструктори вилок мотоциклів. Тому можна лише гадати, яке там навантаження, але це абсолютно пусті слова без розрахунків.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

 

У меня к Вам вопрос. Часто бывают бронзовые втулки с протёртым тефлоном?

Приблизно в 15-20%, не більше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

Сверху бронзовая втулка с тефлоновым покрытием. 

Та ви зрозумійте нарешті, я і на цьому і наголошував, що не просто бронза, а бронза з тефлоновим покриттям!

І я не казав, що так не буде працювати, я наголошував, що бронза з покриттям (!) Працює на гартованих штоках хромованих (!). А ми говоримо про сиру вилку, уловлюєте суть? Ми говоримо про конкретний випадок, а не пишемо книжку про приклади з життя.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Збільшення площі контакту пропорційно зменшує навантаження на 1кв.см. і я майже впевнений, що саме з цього приводу і виходили конструктори вилок мотоциклів. 

Верно, но не всегда возможно увеличивать площадь до нужной величины, конструктивно. И когда это не возможно, применяют материалы с другими характеристиками. Опять Вам пример: опоры коленвалов.

 

Поделитесь опытом. Часто бывают бронзовые втулки в стойках макферсон с протёртым тефлоном? увидел... спасибо!

Змінено користувачем Bravura
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Barth Зовнішній діаметр направляйки має 32 мм, внутрішній діаметр стакану 38. Тому там нічого особливо не помістиш, хіба якщо робити стакани більші ніж в оригіналі. Тоді можна ще доробити і покращити, але то потягне за собою ще переробки. 

@Володимир Фещук Через принцип роботи і напрямок дії сил на перо. 

@Bravura В моєму випадку я буду збільшувати довжину втулки, щоб площа контакту була якраз більша. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

не всегда возможно увеличивать площадь до нужной величины, конструктивно. И когда это не возможно, применяют материалы с другими характеристиками.

Абсолютно згоден.

 

Я вам навіть більше скажу, втулки в стійках і амортизаторах  зазвичай  не бронзові з  тифлоном,  а сталеві з  тифлоном. Я навіть кілька разів зустрічав сталеві з тифлоном втулки в гідравлічних рульових рейках. І один раз бачив "сухарі" в шарнірних опорах вилкового навантажувача JCB. І ще десь... Мабуть на пальцях стріли невеликого екскаватора JCB, чи то було Manitou, точно не пам'ятаю.

Але, давайте повернемося до суті. Конструктивно ресурс закладається в будь-яку деталь механізму. От подумайте, і скажіть мені.

В чому має бути більший ресурс, у втулці, чи штокові (пальцеві, валові, осі, шпинделі, не важливо) ???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
53 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

От подумайте, і скажіть мені.

В чому має бути більший ресурс, у втулці, чи штокові (пальцеві, валові, осі, шпинделі, не важливо) ???

Ответ: ресурс должен быть примерно одинаковый. Иначе бы коленвалы не перешлифовыдали а меняли бы только вкладыши.

Но в данном случае ТС хочет поставить мягкие втулки и менять их. Это его решение.

Но и стаканы все равно будут изнашиваться, меньше или больше, это гадание на кофейной гуще...

Тут важно защита от пыли и грязи. Если в пластик попадет грязь, он сотрётся быстро.

 

Я не пойму, бывают стойки на мото калёные???? Пример есть?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

Ответ: ресурс должен быть примерно одинаковый. 

Не вірно, втулка повинна мати менший ресурс. Це такий же "расходник" як і підшипник.

, Bravura написав:

Иначе бы коленвалы не перешлифовыдали а меняли бы только вкладыши.

Ага, це якщо говорити про реалії, де люди ремонтують двигун, коли півень клюне в череп. Але воно на це не розраховано. Якщо проводити ремонт по мануалу - то не доведеться щоразу шліфувати вал.

, Bravura написав:

 

Я не пойму, бывают стойки на мото калёные???? Пример есть?

 

Поняття не маю. Навіть не буду напрягатися. Я вище вже казав, що майже нічого про це не знаю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

бывают стойки на мото калёные???? Пример есть?

ІЖ-ПС,ІЖ-к16, -30ХГСА , твч 40 HRC на глибину 1...1,5 мм. CZ-250,CZ-500- 40Х, твч 0,9...1,5 мм. Це з тих, що я знаю.   

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Куляста Блискавка сказал:

ІЖ-ПС,ІЖ-к16, -30ХГСА , твч 40 HRC на глибину 1...1,5 мм. CZ-250,CZ-500- 40Х, твч 0,9...1,5 мм. Це з тих, що я знаю.   

А хром сверху есть?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, sanlevdb сказал:

@Barth Зовнішній діаметр направляйки має 32 мм, внутрішній діаметр стакану 38. Тому там нічого особливо не помістиш, хіба якщо робити стакани більші ніж в оригіналі. Тоді можна ще доробити і покращити, але то потягне за собою ще переробки. 

@Володимир Фещук Через принцип роботи і напрямок дії сил на перо. 

@Bravura В моєму випадку я буду збільшувати довжину втулки, щоб площа контакту була якраз більша. 

 

есть выход-внешняя гайка-букса,но тогда надо на перьях резать наружную резьбу,что не просто но и не невыполнимо.Трещетки не дефицит.И конечно изменит оригинальную внешность.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ничего и никогда в ходовой любого Т.С. не бывает полностью каленым,только поверхностно.конечно кроме подшипников.Амортизаторы могут быть просто хромированы твердым хромом или твч и опять хромированы.Потому гнутся при ударах и перегрузке.но не ломаются.Оборванные видел у любителей бездумно лифтовать,неважно зачем-джипы для болота или спринтеры для груза в 8 тонн.

Здесь завтулил бы на всю длину пластиком средней паршивости,желательно армированным и обеспечил пылезащиту.Попутно отполировать контактирующее железо.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bravura написав:

А хром сверху есть?

Да.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо ви вже відходите від оригіналу

Яб на вашому місці поставив паралеограм аля ДКВ 350

Бо телескоп то не тру

 

 

Змінено користувачем PAVLOTSIUPA
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 часа назад, Bravura сказал:

Я как раз занимаюсь тем, что изготавливаю изделия в которых использую стандартные втулки с тефлоновым покрытием. И теперь я их регулярно меняю. И сам прекрасно понимаю, что сделал бы я их из бронзы и остался бы без заказов...

Да, появилось много новых материалов, а с ними и новые подходы: надо сделать дешевле сейчас, а остальное заработаем потом, на ремонте и запчастях.

 

Ну здрасте. У вас халтура какая то. Что бы втулки стирались с такой скорость. Они либо на сухую работают, в песке, либо 24/7/365. 

Стандартный диаметр пера на лёгких мото 31мм, в основном 43мм ну и дальше 52 и тд. Стаканы никто гильзовать не собирается и нагрузки там будь здоров, на скорости 150-200км/ч. Я думаю понятно чем может закончится поездка будь там большие зазоры и люфты.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, sadam сказал:

Ну здрасте. У вас халтура какая то. Что бы втулки стирались с такой скорость. Они либо на сухую работают, в песке, либо 24/7/365. 

Стандартный диаметр пера на лёгких мото 31мм, в основном 43мм ну и дальше 52 и тд. Стаканы никто гильзовать не собирается и нагрузки там будь здоров, на скорости 150-200км/ч. Я думаю понятно чем может закончится поездка будь там большие зазоры и люфты.

Не, я не на мото втулки ставлю. Ремонтирую пром оборудование. Втулки ставлю стандартные, разрезные. Причем в полиамидные детали. Масло - масляное... Но заказчику нравиться, а это главное.

https://vpk-podshipnik.com.ua/product/tup1-38x15-cx-polsha-vnutri-teflon

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Barth сказал:

ничего и никогда в ходовой любого Т.С. не бывает полностью каленым,только поверхностно.конечно кроме подшипников.Амортизаторы могут быть просто хромированы твердым хромом или твч и опять хромированы.Потому гнутся при ударах и перегрузке.но не ломаются.Оборванные видел у любителей бездумно лифтовать,неважно зачем-джипы для болота или спринтеры для груза в 8 тонн.

Здесь завтулил бы на всю длину пластиком средней паршивости,желательно армированным и обеспечил пылезащиту.Попутно отполировать контактирующее железо.

Непонятно, зачем по ТВЧ хромировать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

для удержания пленки смазки-износоустойчивости.И от коррозии.Хром пористый.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
43 минуты назад, Barth сказал:

для удержания пленки смазки-износоустойчивости.И от коррозии.Хром пористый.

Хром твёрдый, а ТВЧ зачет? Зачем упрочнять поверхность если потом покрыть твердым хромом?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, sanlevdb сказал:

В моєму випадку я буду збільшувати довжину втулки, щоб площа контакту була якраз більша. 

 

...і тим самим зменшувати хід вилки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

шоб легко не гнулось.Возьмите любой шток и отрежьте болгаркой а потом проторцуйте на станке,все увидите и даже ощутите.Внутри чуть не сталь 20 по поведению.Снаружи каленая 40Х.Валяется в сырости и не ржавеет,если нет вытертых лысин.Там ржавеет.Проточки под опору достаточно грубо обработаны,на большой подаче,слегка фосфатированы или чтото вроде.От ударов например молотка вмятины остаются.

Похожая технология-поршневые пальцы,но они бывают закалены и по отверстию,т.е.сырые по тору но поверхности все упрочнены.И намного более чем штоки амортизаторов.И упругие элементы,торсионы,не калят сплошняком,стабилизаторы большого сечения тоже.

10 минут назад, gesichtslos сказал:

...і тим самим зменшувати хід вилки?

почему ход уменьшится,если речь об внутренней,в пере,втулке.Это просто труба.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@PAVLOTSIUPA Ви мабуть щось поплутали. Де 'тру' а де 'не тру'. Я відійшов від оригіналу в плані матеріалу втулок і конструкції стаканів.

@gesichtslos Не в ту сторону збільшувати довжину втулки. Там робочий хід на око 200 мм, а втулка буду в іншу сторону збільшуватись, і то на міліметрів 5 не більше. 

@Barth Ні там ще верхня, яку якраз і буду збільшувати. Але в сторону руля, але то збільшення нінащо не впливає. 

Змінено користувачем sanlevdb
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку