Острозуб

Пневмоподшипник нужен совет.

165 повідомлень у цій темі

О, до речі, ось креслення з паспорту АС72

img345.jpg

при валу 22 мм зазор 13-16 мікрон. Вал 22, може автору був би сенс виготовити на заводі опорний вал 22 мм, і використати корпус такого шпінделя як втулку? Якщо ціна на американську втулку не втішить.

Змінено користувачем Наливайко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хоча... по паспорту макс радіальне навантаження на вал шпінделя на відстані 10 мм 78 Н. Коротше, якщо те, що буде кататись на втулці важить більше ніж кілограм 8, ідею в п'єц.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Наливайко цей шпіндель на аеродинаміці працює))) а тут статику роблять

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, пенсионер сказал:

Да нормально у него работает, разница между вашей конструкцией и у него в том что у него воздух приходит в зазор без предварительных дросселей а прямо, а у вас 0.5мм жиклёры стоятдо рабочего зазора.., похоже они всё и губчят.

И в зазоре должно быть сухо, никакого масла, и к воздуху те же требования.

1мм я сверлил.

А вот чертеже кто то кидал на несколько страниц ранее так там 0.4мм указан диаметр

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хотел поблагодарить всех кто активно принимал участие в обсуждении моей головоломки.

Я на считал предложенных вариантов 

исполнения моей конструкции 4 штуки

1 магнитная подушка- повторить не смогу да и налипать метал пыль будет

2 пневмоподшип- жду ответа от америкосов по цене

3линейная шариковая втулка-вариант возможен в изготовлении хотя и очень сложно и долго, в каталогах ИКО японцы предлагают но точно таго как надо нет толи перемещение мало толи сепаратор сильно короткий боюсь гулять вал будет

4втулки с тефлоновым покрытием или безсмазочные подшипы- посмотрел я их как самый последний вариант возможен конечно, но вот размер внутренний они указываю 3сотки в плюсе, если мой вал 1сотуа минуса та из 3 то это уже зазор 4 сотки выходит, мне это не нравиться.

Думаю что это долгая эпопея будет с экспериментами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Наливайко написав:

По любому розберу щоб зняти консерву

Ви там акуратно з дроселюючими отворами, не пропустіть нічого і не розковиряйте, а то вже було))))

Чим будете крутити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, aegis написав:

цей шпіндель на аеродинаміці працює

Відколи?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, aegis написав:

@Наливайко цей шпіндель на аеродинаміці працює))) а тут статику роблять

мимо B| це фулл труъ аеростатичний шпіндель. Штуцер 16 на кресленні це живлення повітрям.

, Meyson написав:

Ви там акуратно з дроселюючими отворами, не пропустіть нічого і не розковиряйте, а то вже було))))

Чим будете крутити?

Добре, візьму термос чаю і нікуди не буду поспішати. Я просто відколи просвердлів 3 тексолітові платки, так хотів оборотистий шпіндель аж свербіло. Цей ще і спробую в якості внутрешліфувальної фортуни, лінійна швидкість інструменту має бути на рівні. Закордонні аеростатичні шпінделі по 1.5 тис дол важать, а цей 600 грн) Приводу ще не маю, бачив частотники на 1500 герц за трішки більше 2000 грн на олухах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Острозуб Я сейчас проделал маленький эксперимент, тут так сложилось с самодельным шлифшпиндельком что в его бабку 

 только штуцер подвода воздуха вкрутить пришлось. Бабка у меня сделана из детали измерительной стойки С1 в которую вставляется измериловка (микатор?) диаметром 28мм. и там по краям есть пояски диаметром 28 и шириной примерно по 17мм а внутри расточеная полость.

Так вот, дул туда компрессором от холодильника и проверял свободу перемещения валами диаметром 27.99 и 27.95мм, и эффект для разных валов разный до противоположного. Без подачи воздуха оба вала по тактильным ощущениям перемещаются в бабке примерно одинаково но при подаче воздуха в бабку то вал с малым зазором во втулках как бы тормозился и перемещался туже, а вал с большим зазором наоборот обретал меньшее трение.

Парящего режима достичь не удалось, производительность компрессора оказалась мала.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Наливайко написав:

Я просто відколи просвердлів 3 тексолітові платки, так хотів оборотистий шпіндель аж свербіло.

Знали б ви стільки я їх пересверлив, як хоч і чим хоч:D Прикиньте як мені воно. Давно прикупив ас72, в роботі ще не був ні разу.

 

, пенсионер написав:

Бабка у меня сделана из детали измерительной стойки С1 в которую вставляется измериловка (микатор?)

Чого туди тільки не вставляється, мікатор, оптикатор, оптиметр, інтерферометр, і ще чого багато стрілочного і оптичного. 28 мм. це стандартна посадка для вимірювального інструменту такого класу, колись було 27,5.

 

, пенсионер написав:

а внутри расточеная полость.

Ну стільки казати що не повинно бути ніякої полості, має бути втулка з дроселюючими отворами, фізику роботи пневмоопор раніше описували.

Подивіться хоча б трошки вище на креслення серійного шпинделя, там графітова втулка і жиклери.

Є думка чому саме графіт, Пригадалась конструкція ущільнювачів на реактивних моторах, там місця ущільнення робили з графіту щоб не закушувало ротор коли зазор вибереться до ноля, ротор в графіті сам собі випилював ідеальну посадку. Якщо по якихось причинах не стане тиску повітря в опорах то розкручений до сотень тисяч обертів вал ой як не скоро зупиниться, скоріш за все зупиниться коли вже прикипить до опор. А графіт просто спрацює як підшипник ковзання, ну і де гарантія що на 100 кіло обертів вал не виростає в діаметрі? Тут принцип як з реактивним мотором, лишнє само вибереться, а так на графіт ніяка сила тертя не діє, от і не сказується те що він мякий, бобіт на вкладишах колінвала також мякий, і  якщо немає проблем з чистотою та тиском масла працює десятки років .

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

мимо B| це фулл труъ аеростатичний шпіндель. Штуцер 16 на кресленні це живлення повітрям.

2 часа назад, Meyson сказал:

 

2 часа назад, Meyson сказал:

Відколи?

відтого що там навіть напрями обертання стоїть))) запустіть в другу сторону і побачите як воно помре))) я, звісно, можу помилятися, але там де вказаний напрям там є кармани і "масляний (чи повітряний)" клин

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, aegis написав:

але там де вказаний напрям там є кармани і "масляний (чи повітряний)" клин

Не виключено. Коли вал стоїть на місці то він всеодно зависає на повітряні подушці, крутіть його хоч в ліво, хоч в право, а хоч взагалі не крутіть, він не торкається втулок.

Також позначка напряму може бути для того щоб не попутали в процесі настройки станка, а то там в основному всі сверла та фрези праві)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, Meyson сказал:

Коли вал стоїть на місці то він всеодно зависає на повітряні подушці

зависає. але коли крутиться в різні сторони є різниця в жорсткості опор

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, aegis написав:

зависає. але коли крутиться в різні сторони є різниця в жорсткості опор

точно? Чи "я так думаю") Я на справді не в курсі, тільки прочитав паспорт, сторінку з ручіпу, і креслення. Ніде про аеродинаміку ні слова. І на кресленні не видно ніяких завихрюючих канавок. Коли проектують всілякі наприклад гідростатичні фігні, то навіть стараються уникнути гідродинамічних ефектів, бо вони порушують запланований баланс сил.

Стрілка з напрямом обертів може служити іншій меті. Шпіндель цей придумали в першу чергу для свердління плат, свердла всі заточені в один бік, типу проти годинникової стрілки. І зажим цанг там центробіжний, можливо для нього є велика різниця в який бік розкручено вал.

, Meyson написав:

Знали б ви стільки я їх пересверлив, як хоч і чим хоч:D Прикиньте як мені воно. Давно прикупив ас72, в роботі ще не був ні разу.

До мене будь ласка на ти. Це в інтернетах загальноприйнято, ніхто не ображається і так простіше.

Мене гребе більше питання не чим крутити, а як кріпити оправку інструменту? Рідних цанг і центробіжного зажиму в мене нема, хіба впресувати хвостовик ER цанги? Які ще ідеї?

, Meyson написав:

Є думка чому саме графіт, Пригадалась конструкція ущільнювачів на реактивних моторах, там місця ущільнення робили з графіту щоб не закушувало ротор коли зазор вибереться до ноля, ротор в графіті сам собі випилював ідеальну посадку. Якщо по якихось причинах не стане тиску повітря в опорах то розкручений до сотень тисяч обертів вал ой як не скоро зупиниться, скоріш за все зупиниться коли вже прикипить до опор. А графіт просто спрацює як підшипник ковзання, ну і де гарантія що на 100 кіло обертів вал не виростає в діаметрі? Тут принцип як з реактивним мотором, лишнє само вибереться, а так на графіт ніяка сила тертя не діє, от і не сказується те що він мякий, бобіт на вкладишах колінвала також мякий, і  якщо немає проблем з чистотою та тиском масла працює десятки років .

Пористий графіт вибрали через набір характеристик. Це і халявність матеріалу, доступність (його вагонами електроерозійники палять), антифрикційність, легкість обробки, пористість і ще мабуть щось, до чого ми не додумались.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Наливайко написав:

хіба впресувати хвостовик ER цанги? Які ще ідеї?

Може під це окрему таму завести?

 

2 години назад, Наливайко написав:

Пористий графіт

Не зовсім, там графіт з спеціальним клеєм для легкості нанесення та обробки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Наливайко сказал:

точно? Чи "я так думаю") Я на справді не в курсі, тільки прочитав паспорт, сторінку з ручіпу, і креслення.

читаю книгу Чернавский С.А. Подшипники скольжения і бачу таку картинку

Безымянный.png

це "продвинуті" підшипники бо мають більшу несучу жорсткість саме через клини

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, aegis написав:

читаю книгу Чернавский С.А. Подшипники скольжения і бачу таку картинку

Безымянный.png

це "продвинуті" підшипники бо мають більшу несучу жорсткість саме через клини

Нічого спільного ні з аеростатикою ні зі шпінделем АС72 ця картинка не має. Міша, ти тролиш мене чи що O.o а то нічого, що по тексту в картинці стрибає "гидродинамический"? На цій чорній силі працюють опори ТВ320, там втулки ковзання, на них масло по трохи зверху капає. На іншій чорній силі, гідростатичній, працюють опори 16М05А наприклад, в них масло подається під тиском 20 кг\см2, і шпінделю монопенісуально в який бік крутитись. Із аеростатикою ситуація схожа, тільки конструктив інший ніж у гідри. Аеростатичні АС72 хочуть повітря під тиском 5-6 кг.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ви прочитали Шейнберга? У нас тут тема про пневматику а не про гідравляку, прочитайте, дуже корисно, я наприклад дізнався багато чого цікавого

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Наливайко написав:

монопенісуально

xD

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привет всем кому интересна эта тема.

Хочу поделиться некоторой инфой по данному вопросу а вдруг кто то тоже решит сваять что то подобное.

И так по пневмоподшипу Игорь графита-америкосы не ответили-зажрались.

Ответили по-моему из Англии так вот цена такого подшипа 456евро! Для меня это ну очень дорого.

Потом попытался я купить полимерные подшипы скольжения.

Но у них даже после запрессовки в корпус по их талмудам зазор составляет 0.05-0.15мм, я не знаю кому такой подшипники может подойти мне он не подходит.

С шариковой втулкой найти что то готовое не получилось, ваять не стал по нескольким причинам.

И снова вернулся к пневмоподшипу, и таки у меня ПОЛУЧИЛОСЬ!

IMG_20200116_152925.jpgIMG_20200116_153004.jpgIMG_20200116_153030.jpg

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Немного изменил конструктив согласно своего диаметра вала и тех материалов из которых ваял.

Еффект начинает проявляться с 4.5 атмосфер, но наилучшая  работа 6-6.5атм.

Как то так.

Змінено користувачем Острозуб
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 31.12.2019 в 20:46, V G сказал:

Вот нашел рисунок, может чем то поможет.

Подшипник можно изготовить из Д16Т с последующим твердым анодированием.  Мне  кажется по ощущениям (коеф. не нашел) пара трения твердый анод и каленая сталь будет лучше бронзы. У меня на заточном инструментальный шпиндель вращается в анодированной втулке, правда без воздуха :) .

air_bearing1.gif

Если что, за основу мной был взят этот чертеж

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Острозуб Поздравляю!, а какой зазор на шейках*?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1сотка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Острозуб сказал:

1сотка

Спасибо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку