sergo40

Купив ТВ 320 та й понеслась

206 повідомлень у цій темі

16 годин тому, AStorm написав:

Ага правильно! Я, до прикладу, люнетів так і не помалював..., як тисків на фрезерний...

Ну от виявляеться що не тільки у мене бувае так.

До речі тей люнет що не рухомий він не рідний і був на 5мм вище, тому сфрезеровував  а потім пришабрював, та й рухомий теж пришабрював.

Також все якось чешеться про те що писав про ЗБ чи набивати лінійну шкалу на пінолі. Це ж ті самі граблі може на потом. Напевно треба спіймати момент натхнення розкидати ЗБ і все ж таки зробити.

Чесно кажучи бувають моменти що геть не хочеться коло станка щось робити, прямо якимись полосами то є натхнення то геть нема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, sergo40 написав:

Ну от виявляеться що не тільки у мене бувае так.

До речі тей люнет що не рухомий він не рідний і був на 5мм вище, тому сфрезеровував  а потім пришабрював, та й рухомий теж пришабрював.

Також все якось чешеться про те що писав про ЗБ чи набивати лінійну шкалу на пінолі. Це ж ті самі граблі може на потом. Напевно треба спіймати момент натхнення розкидати ЗБ і все ж таки зробити.

Чесно кажучи бувають моменти що геть не хочеться коло станка щось робити, прямо якимись полосами то є натхнення то геть нема.

Я свою уже как автомат Калашникова разбираю/собираю. 

Какие мысли имеются по поводу шкалы на пиноли?

И люнеты чьи будут?

 

Змінено користувачем Красноармеец
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Красноармеец написав:

Я свою уже как автомат Калашникова разбираю/собираю. 

Какие мысли имеются по поводу шкалы на пиноли?

И люнеты чьи будут?

 

По пінолі думка зажати в патрон другого станка підперти центром (або взагалі на ценирах з хомутиком) для годиться прокатати індикатором думаю що і високої точності не потрібно але все ж таки намагатися треба, завчасно опреділити лінію від якої будуть починатися риски, далі заготовити 3 упори які будуть підставлятися між кулачком і станиною ( один для найдовщої риски другий для середньої третій для самих коротких ) також четвертий упор між кулачком і станиною по заду патрона для занулення начал рисок. Підготувати треба різець з р6м5 ( не твердосплав бо сколеться кінчик ). Таким чином обнуливши поперечку вдавлюемо різець в піноль на однакову глибину, рукою провертаючи патрон по 3 упорах, продольною ведемо лінійне відрахування продераються риски. після продирання риски вертаемо назад патрон на 4 упор і так з кожною рискою. потім потрібно набити цифри і зашліфувати піднятий в результаті продирання і набивання метал. Виходить ця шкала трохи грубувата але ж для пінолі ЗБ згодиться. Звісно ж найкращі результати дае гравірування на ЧПУ робить це Ігорь Кава але чи робить зараз бо війна не знаю. Таку шкалу я вже робив товаришу на школьний токарний тому вся ця процедура пройдена на практиці.

Прочитавши мій пост виглядае начебто все це нанесення якось муторно і довго. В теорії можливо що й так, а на практиці геть не довго і навіть цікаво причому зразу видно як малюеться звичайна лінійка на циліндричній поверхні.

Що до люнетів рухомий рідний а не рухомий не рідний з якогось закордонного верстату. Але думаю з якогось нашого теж можна підігнати ( нічого не бувае не можливого )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поки писав про піноль прийшла ідея що можливо зробити шкалу і на тому самому станкау. Думаю якщо піноль одним кінцем в патроні а другим в корпусі ЗБ вільно прокручуеться то теж все вийде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Писал Игорю пару месяцев назад, хотел линейку на пиноль и планшайбу - в ответ тишина. 

У меня есть не подвижный, но х.з.чей он. На станину становится но оси не совпадают. При отверстии 90 максимум 62 мм взять можно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо центр совпадет то може і рідний ось із паспорта про люнети

2.png

Думаю 36 то опечатка по идее должно 56

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі центром люнета, центр отвору самого люнета може і не бути бо якість литва чугуна при ссср то таке собі чудо,

Потрібно звернути увагу на осі самих кулачків люнета як вони сходяться до центру, То есть они должі копіювати кулачки патрона.

Так я собі ловив центр люнета і сам отвір люнета по чугуну теж не співпадае.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім форумчанам вечора. Було на сьогодні заплановано розібратися з кранами подачі масла до підшипників шпінделя ПБ.

Установленні були ось такі пробки

SAM_0335.JPG

Те що вище саморбне на подобії гокового крану.

Те що нижче рідний закоцаний висверлюванням і нарізкою різьби на скору руку та ще й не по центру (не мною), я його при розборці думав що не висмикну бо крепко сидів. Тому не довго думаючи зробив нові.

SAM_0337.JPG

Спіймати конусність була цікава історія але все вийшло. Краще як би зробив їх раніше коли ПБ була розібрана, тоді пастою можна було б їх притерти, а зараз вже не бо абразив попаде в канали. Але ж способом маркуваня маркером підшліфував до хорошого контакту. Звичайно чистоту поверхні можна дати й кращу але думаю "і так сойдет" бо е шанси що всеодно можуть підсцикать. Тому рацуха така що зробив кришки-заглушки (матеріал чи то єбоніт чи щось подібне) які все закриють.

SAM_0338.JPG

Так буде виглядати на станку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все ж таки зробив примітивну лінійну шкалу на пінолі ЗБ.

SAM_0339.JPG

По простому заточив зубильце з р6м5 спочатку з довшою кромкою, потим сточив до коротшої, і попросту насік рисок і набив цифри, не розбираючи ЗБ. Відрахування вів по лімбу який встановив раніше. Місце розташування шкали позаду корпуса ЗБ бо мені так буде зручніше та і лімб поряд. Градуювання в 1мм. не насікав свідомо щоб не перегромаджувати шкалу та й для відрахунку 1мм є лімб. Так звичайно що примітивно, не дуже красиво, але як по мені з своею задачею шкала справиться.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сірьога,ніфіга собі примітивно...як ті цифри можна було набить?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Конструктор-делитант написав:

Сірьога,ніфіга собі примітивно...як ті цифри можна було набить?

цифри набить просто бо вони продаються ( букви теж ). Йдуть під номерами 1, 2, 3, 4 і тд.

Ось для прикладу

изображение_2022-08-14_194810368.png

правда головне щоб руки не трусились.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Якщо центр совпадет то може і рідний ось із паспорта про люнети

2.png

Думаю 36 то опечатка по идее должно 56

Ясно что литьё то такое, но не на 30 же мм промазать?

Я ещё до того как узнал что центра люнета и оси шпинделя не совпадают на 30мм понял что он не родной. В паспорте написано что оба люнета должны быть открытого типа.

 

, sergo40 написав:

Все ж таки зробив примітивну лінійну шкалу на пінолі ЗБ.

SAM_0339.JPG

По простому заточив зубильце з р6м5 спочатку з довшою кромкою, потим сточив до коротшої, і попросту насік рисок і набив цифри, не розбираючи ЗБ. Відрахування вів по лімбу який встановив раніше. Місце розташування шкали позаду корпуса ЗБ бо мені так буде зручніше та і лімб поряд. Градуювання в 1мм. не насікав свідомо щоб не перегромаджувати шкалу та й для відрахунку 1мм є лімб. Так звичайно що примітивно, не дуже красиво, але як по мені з своею задачею шкала справиться.

Как не странно, получилось довольно не плохо. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, Красноармеец написав:

Ясно что литьё то такое, но не на 30 же мм промазать?

Я ещё до того как узнал что центра люнета и оси шпинделя не совпадают на 30мм понял что он не родной. В паспорте написано что оба люнета должны быть открытого типа

Да 30мм це багато не те що були мої 5мм по висоті. А що далі є якісь задумки як його підігнати? Та й в який бік не співпадае? Краще б як би фото як він стоїть на станку. Може і знайдеться рішення як його підігнати. Всяке ж бувае різні ж можуть бути варіанти по підгонці. Бо дійсно при не співпадаючих центрах деталь начебто і бере але ж все ж таки не правмльно бере. Лазив в свій час на просторах інтернету щоб хоч фото рідного побачить то так і не знайшов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отверстие смещено на токаря. Сейчас быстро не найду ( в телефоне много всего, а снимал в апреле), но когда появится вильный час та натхнення продолжу свою тему и там покажу. Пока редко получается заниматься, к зиме готовимся.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це люнети до тв-320, там дійсно дзюрка дуже маленька, тому ганятись за рідними, то така собі ідея... Знайдіть придатний для адаптації і переробіть, відосів зараз вистачає по цій темі, та й розписано все.

 

post-32140-027451700 1294607358.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім доброго вечора. Знову є що розказати і не мало. Хоч електрика ще не зроблена ( то буде пізніше є цікаві задумки ) але ж треба станок потехеньку оживляти, тому підключивши примітивно з одним електромагнітним контактором і кнопкою Пуск-Стоп запустив двигун разом з коробкою швидкостей і масляним насосом. Маслонасос прокачався дуже бистро що є добре. А от шумність коробки якось не дуже порадувала. Передивившись кучу відео зрозумів що то така її робота від народження. Але все ж таки взяв злив масло И-30 (те що по паспорту) і залив Тад-17 (просто таке було ще мабуть з радянських часів) то стало ж на процентів 30-40 тихіше. Далі підключив трубки і відрегулював подачу масла до підшипників шпінделя. Потім запустивши шпіндель піднімав поступово тиск насосу щоб на різних обертах шпінделя вистачало масла але і щоб не переливало. Сам шпіндль відрегулював не з мінімальними зазорами бо на мою думку треба його тохи прокатати під не великим навантаженням, тому прикрутивши патрон трохи наточив стружки ( до речі про патрон і планшайбу опишу окремим постом там теж все цікаво ), і от тепер слідуючим етапом буде остаточне регулювання шпінделя і проточка планшайби. Також коли запущений станок шла вібрація станини, тому в момент коли він робе відрегулював ножки і вібрація  зникла навіть супорт став ще легше рухатись. Звичайно хотілось би звязати йому ноги, буду думати над цим як зробити щоб було добре.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер про патрон і планшайбу. Сама планшайба після обкатки індикатором показала торцеве биття 0,05мм що з врахуванням що вона не рідна вже є добре проточиться і буде добре (бази шпінделя теж були обкатані там все в паспортних параметрах). А патрон виробництва ссср то тей ще "кубик рубика".

SAM_0341.JPG

Ну от купа заліза з якого витягнемо щось більш менш пристойне.

І так з ліва на право перший абсолютно новий псковський патрон 1984року, другий з конченим корпусом,третій той що був з станком.

Про новий: чистота обробки "хай би воно оте совецьке сказилось" гострі края пазів,фасок на отворах немае,спірль теж гострюща та ще й залисиною.

В другому улітка,сухарі не зношені і немае теї гостроти, там роздовбані пази корпуса на одну сторону після заїзду супортом (мій товариш мені колись його віддав як на тіски. Так він умудрився ухайдохать новий патрон) от з нього і заберу улітку. Третій з нормальними пазами, уліткою, сухарями але розточений подовбаний і з заездоном розточним різцем і також посадка пояска планшайби що була разом зним ну не наче її накручували триста раз разом з каміньцями.

Отак от совецькі деди (мать їх як воно вже задовбало це наследіе) кончали патрони, планшайби, тай станки в цілому. Ну нічого оближу, підшліфую, піджену і все буде добре, не перший патрон ссср прийдеться довести до ума.

Ще трохи про смазку патрона хочу зробити експеримент. Придбав у Хадо ось таке

Opera Снимок_2022-09-03_183240_xado.com.png

Попробую як воно буде, бо цікава штука,читав навіть відгуки про смазку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня была мысль купить фторопластовый порошок для смазки патрона, но этот аэрозоль будит по интереснее.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обробив показаним вище мастилом токарні патрони один 160 і два 125 та ще й трохи залишилось, думаю що вистачить ще на один невеликий токарний або згодиться для сверлильних патронів. Перед обробкою патрони повимивав мойкою для двигуна автомобіля (до речі дуже добре обезмаслюе чугун) і наніс на суху поверхню. При нанесенні не жалів поливав 2 рази. Все воно висохло і покрилось білим налетом, на дотик стираеться але поверхня слизька. На малому токарному вже тиждень як працюе 125 патрон. Та сподобалась мені ця штука патрон крутиться  легко и зажимае так мені показалось що сильніше. Показовим для мене було коли на 160 патроні розточував кулачки (звісно летить в середину дрібна стружка) то після вся стружка практично сама висипалась. Тому поки що для мене ця штука підходить, мабуть замовлю ще, а там видно буде.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обов'язково залишіть відгук як воно через місяць -два, пів року після змазки патрону

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, AStorm написав:

Обов'язково залишіть відгук як воно через місяць -два, пів року після змазки патрону

Опишу обовязково бо й самому цікаво як воно буде на далі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

трохи продвинувся з наладкою

SAM_0343.JPG

поставив патрон проточив прямі та обратні кулачки(прямі б\у а обратні з різних комплектів нові поки що не трогаю), по точності вийшло як для патрона ссср не погано, при зажимі близького до діаметру розточки битя отримав +\- 0,01-0,015 а от при зажимі різних менших то 0,03 то 0,07 то 0,05 при чому що однаково що на прямих що на обратних. Взагалі то результат прогнозований навряд чи від патрона ссср можна витягнути краще( можливо після проточки нових буде краще  бо вони з новака мають уже биття огогого 0,1-0,2) Також виявилась цікава особливість при сильному затягуванні центральних болтів сходяться пази кулачків що навіть не міг вставити кулачки тому одпустив їх і притянув до стану щоб кулачки рухались плотно, напевно цей ефект присутній на новому патроні ( мій новий ) на б\у навряд таке наблюдалось би.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжу далі е задумка посадити ще й 125 патрон бо е не мало хитрих кулачків які використовую на маленькому токарному. то чому б не зробити щоб і тут їх можна було б використатиSAM_0342.JPG

І на радостях прикупив ( не пожаднічав бо давно мріяв про такий ) 4рьох кулачкового китайчика, тепер потрібно буде до нього планшайбу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зупинюсь трохи на ключі для болтів резцедержки

Opera Снимок_2022-09-10_163610_chipmaker.com.ua.png

Глянюв спочатку на ключі унас в барахолці, ну е да, але чи не замутю я собі ключа сам. спочатку думав щось там фрезерувати той квадрат пиляти, довбати і тд.

Та ну його в печень! Взяв старий сателіт від токарного патрона обточив його ельбором добавив ручку та й усьо, тепер маю толковий, з крепким квадратом ключ.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер окремим постом трохи знов про ЗБ

Opera Снимок_2022-09-10_171040_chipmaker.com.ua.png

поскільки на підошві стоять скребкиі е масльонки з обох боків то ЗБ їздить дуже легко, плавно одніею рукою бо постійно на маслі. А от бистрий зажим регулювати на сильнющий затяг не хочу бо вал зажиму там слабуватий, не просто так він у мене був розірваний ( описував раніше ). тому при помірному затягуванні стійкості при точінні буде достатньо. також вистачить сили при засверлюванні не великими сверлами а от при сверлінні великим сверлом ЗБ може відїжати назад. Тому зроблю додатковий бистрозажимний упор позаду ЗБ з сильню фіксаціею.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку