Giziz

Начал строить плазморез с ЧПУ.

215 повідомлень у цій темі

1 час назад, Гаврилів Василь сказал:

Та якщо крамсаєте з багатьма пробивками і фігурними різами, то 40хв, а то й по годині може різати. А буває 5хв. на великі листові прямокутні деталі. Дуже залежить від товщини металу і розкрою. Ми всі різьбові отвори відмічаємо станком. Виходить +-0,1мм. Тому часто попінати є де:).

Нам подрядчик с деталями передает карты наладки станка. Очень забавно выглядит время резки листов 6ки на 4000м триумфе. К тому же станки с самозагрузкой, так что нечего там пинать - пока режется один лист нужно разгрузить сменный стол и загрузить заготовку, а ещё детали посортировать. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sadam написав:

Нам подрядчик с деталями передает карты наладки станка. Очень забавно выглядит время резки листов 6ки на 4000м триумфе. К тому же станки с самозагрузкой, так что нечего там пинать - пока режется один лист нужно разгрузить сменный стол и загрузить заготовку, а ещё детали посортировать. 

Так, змінний стіл вирішує зайнятість і продуктивність чи не вдвічі, не поспорю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

До речі, якщо щось цікавить, то можу віддати по блату, бо стільки мені не треба, стільки не проживу і виробництвом плазм не думаю що займатимусь.

Можно в личку что есть? Мысли есть хочу кое что реализовать. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гаврилів Василь, Dimon Спасибо за информацию по поиску метала, буду делать как у вас! 

 

13 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

Про захисти направляючих на плазми я б ще довго поговорив, але мабуть тут не варто.

Почему? Очень было бы интересно, тем более вопрос более чем актуальный. 

Змінено користувачем Giziz
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Giziz А що ви планували робити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Гаврилів Василь Хочу небольшой фрезер с Чпу сообразить, для люминя + гравировка и разметка по стали. Да и на плазме поменял бы направляющие на такого типа как у вас. 

Змінено користувачем Giziz
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якраз такий фрезер треба робити на високоточних рельсах. І з мого досвіду, одразу проектувати захист рельс, систему автоматичного змащування та кабінет. На саморобному гарному фрезері можна лапати сотки.

А от захищати направляючі на плазмі якраз великого змісту я не бачу: немає точностей, зате дуже багато агресивного бруду і гарячих бризг. Якщо стіл водяний, то ще й бризги води.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, Гаврилів Василь сказал:

Якраз такий фрезер треба робити на високоточних рельсах. І з мого досвіду, одразу проектувати захист рельс, систему автоматичного змащування та кабінет. На саморобному гарному фрезері можна лапати сотки.

А от захищати направляючі на плазмі якраз великого змісту я не бачу: немає точностей, зате дуже багато агресивного бруду і гарячих бризг. Якщо стіл водяний, то ще й бризги води.

Полностью согласен. На направляющих такова типа как у Вас фрезер работать не будет, это факт. На своей плазме повесили спереди и сзади войлочные скребки, это конечно не панацея, но свою задачу выполняют, обслуживаем(смазка и чистка) только в начале рабочего дня.   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Товарищи специалисты, есть одна задача, может кто имеет решение, помогите. Есть большое количество деталей толщиной до 20 мм с отверстиями от 5 до 20 мм, качество резки не устраивает, режим потом размечаем потом сверлим. Может кто то задавался целью кернить центр отверстия плазмой, и поделится опытом? И какие есть варианты решения этой проблемы? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Giziz я не дуже спеціаліст, тому поможу як можу. У нас поставало таке питання. Його слід розділити на дві частини:

1) зі сторони коду. Подивіться ось це відео. Вам слід буде відредагувати постпроцесор, щоб сприймав пробивки саме як пробивки, тобто:

а) для плазми старт-стоп;

б) для маркера старт-стоп;

в) для сверління старт-затримка-стоп.

2) зі сторони машини. Якщо машина дозволяє вхідні сигнали, то можна вже самі G-коди міняти на машині, щоб для сверління чекали на закінчення процесу.

Ми реалізовували пробивки плазмою з подальшим розсверлюванням, на них і зупинились через дуже навіть задовільний результат, хоча вже готовий був варіант з кернінням голковим маркером і навіть накинув модель на модуль сверління. А Алі навіть пропонує готові сверлильні модулі для верстатів плазмової різки. Коротше кажучи, це зробити easy-peasy.

Змінено користувачем Гаврилів Василь
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Giziz сказал:

Может кто то задавался целью кернить центр отверстия плазмой, и поделится опытом? И какие есть варианты решения этой проблемы? 

Постійно користуюсь такою фунцією, дуже виручає.

 

В Sheetcam вибираю отвори під розмітку і розміщую на новий слой, далі вибираю операцію сверління і постпроцесор виводить відповідну команду для програми управління. Пронестом рідко користуюсь, але там схожа процедура.

Запитуйте, що саме вас цікавить, режими, підготовка УП, чи програмна реалізація?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Dimon сказал:

Постійно користуюсь такою фунцією, дуже виручає.

 

 

Вот именно это мне и надо. 

 

11 час назад, Dimon сказал:

Запитуйте, що саме вас цікавить, режими, підготовка УП, чи програмна реалізація?

Работаю в пронест. Да наверное все надо, от УП и до отверстия). И если можно то пример УП сбросьте. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Гаврилів Василь

14 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

@Giziz я не дуже спеціаліст, тому поможу як можу. У нас поставало таке питання. Його слід розділити на дві частини:

1) зі сторони коду. Подивіться ось це відео. Вам слід буде відредагувати постпроцесор, щоб сприймав пробивки саме як пробивки, тобто:

а) для плазми старт-стоп;

б) для маркера старт-стоп;

в) для сверління старт-затримка-стоп.

2) зі сторони машини. Якщо машина дозволяє вхідні сигнали, то можна вже самі G-коди міняти на машині, щоб для сверління чекали на закінчення процесу.

Ми реалізовували пробивки плазмою з подальшим розсверлюванням, на них і зупинились через дуже навіть задовільний результат, хоча вже готовий був варіант з кернінням голковим маркером і навіть накинув модель на модуль сверління. А Алі навіть пропонує готові сверлильні модулі для верстатів плазмової різки. Коротше кажучи, це зробити easy-peasy.

 У Вас кернение реализовано как и у Дмитрия или вы пробиваете весь лист? По видео я понял что он меняет слой в пронест с резки на какой то другой, не совсем понятно на какой. Думаю что мне нужен именно вариант с плазмой старт-стоп. Сверлить на этом станке пока не планируем, хотя это очень привлекательная идея, но для этого нужны рельсовые направляющие по типу HIWIN. Если не сложно покажите Ваш УП где реализовано кернение именно плазмой. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Giziz сказал:

Работаю в пронест. Да наверное все надо, от УП и до отверстия). И если можно то пример УП сбросьте. 

Мій УП вам нічого не дасть, від підлаштований під мій станок який керується Linuxcnc. Вам потрібно буде налаштувати постпроцесор під вашу програму, я так розумію mach3.

В пронесті я роблю так: 

- в CAD програмі отвори під розмітку переміщую на новий слой, або якщо вже готовий DXF можна відредагувати його вмонтованою в пронест програмкою 2DCad

далі у вікні "Изменение списка деталей"  > "Свойства импорта файлов САПР"  > вкладка "Импорт САПР" > знімаю галочку "Разрезать все слои при помощи [Процесс резки]" , далі у процесі штамповка вибираю слой з отворами для маркеровки.

- є ще один спосіб, заходим в "Расширенное редактирование детали" на панелі інструментів є "вибрать профили" вибираємо потрібні нам отвори з зажатою клавішею ctrl і справа у свойствах вибираємо процес штамповка (в мене він названий Drill Mark див. фото).

Далі робота за постпоцесором, від видасть код потрібний вашій програмі. А ось який саме код потрібен це вже інша справа )

Спробуйте, таким чином згенерувати УП і подивіться який код вам видає пронест для отворів, які ви вибрали, наприклад M8. Далі перейдем до вашого Мача.

1.jpg

Змінено користувачем Dimon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Dimon сказал:

Мій УП вам нічого не дасть, від підлаштований під мій станок який керується Linuxcnc. Вам потрібно буде налаштувати постпроцесор під вашу програму, я так розумію mach3.

В пронесті я роблю так: 

- в CAD програмі отвори під розмітку переміщую на новий слой, або якщо вже готовий DXF можна відредагувати його вмонтованою в пронест програмкою 2DCad

далі у вікні "Изменение списка деталей"  > "Свойства импорта файлов САПР"  > вкладка "Импорт САПР" > знімаю галочку "Разрезать все слои при помощи [Процесс резки]" , далі у процесі штамповка вибираю слой з отворами для маркеровки.

- є ще один спосіб, заходим в "Расширенное редактирование детали" на панелі інструментів є "вибрать профили" вибираємо потрібні нам отвори з зажатою клавішею ctrl і справа у свойствах вибираємо процес штамповка (в мене він названий Drill Mark див. фото).

Далі робота за постпоцесором, від видасть код потрібний вашій програмі. А ось який саме код потрібен це вже інша справа )

Спробуйте, таким чином згенерувати УП і подивіться який код вам видає пронест для отворів, які ви вибрали, наприклад M8. Далі перейдем до вашого Мача.

1.jpg

Спасибо. Буду пробовать. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В принципе получилось. Но проблема в том что мой постпроцессор выводит код керновки и время задержки как и при резке. Так и должно быть? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Який саме код? Скиньте свій постпроцесор.

Можна в самому постпроцесорі вставити повний код (пошук поверхні > підскок > вкл. дуги > затримка > відкл. дуги ), або щоб не засоряти УП виводити, наприклад, М10 а в мачі відредагувати файл M10 і помістити у нього весь потрібний код.

Хоча не знаю точно чи можна в Mach3 редагувати M10? Можливо хтось підскаже.

Файл m3.m1s я памятю редагував для плазми , якщо ні то створити новий файл типу M100.m1s із потрібним вам процесом і визивати його.

Самі режими вам потрібно підбирати, в мене висота над металом 3-4мм і затримка 60-80мс

Буду біля станка скопіюю файл з повним кодом для маркеровки, можливо чимось поможе.

Змінено користувачем Dimon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 12.04.2020 в 15:52, Dimon сказал:

Який саме код? Скиньте свій постпроцесор.

Можна в самому постпроцесорі вставити повний код (пошук поверхні > підскок > вкл. дуги > затримка > відкл. дуги ), або щоб не засоряти УП виводити, наприклад, М10 а в мачі відредагувати файл M10 і помістити у нього весь потрібний код.

Хоча не знаю точно чи можна в Mach3 редагувати M10? Можливо хтось підскаже.

Файл m3.m1s я памятю редагував для плазми , якщо ні то створити новий файл типу M100.m1s із потрібним вам процесом і визивати його.

Самі режими вам потрібно підбирати, в мене висота над металом 3-4мм і затримка 60-80мс

Буду біля станка скопіюю файл з повним кодом для маркеровки, можливо чимось поможе.

Сам постпроцессор откорректировать получилось, заменял M03 на М031, и на другие, проблема в том что мач тупо не читает код, зависает на линии этой команды((. Вышел из положения иначе, выставил время прожига 0,01 сек (Хотя и это многовато, завтра буду пробовать 0,005) в постпроцессоре, и керновку делаю без включенной THC, а когда доходит дело до резки включаю THC и погнал резать. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То вже дрібниці. Якщо вже почали пробивки робити на плазмі, то назад дороги немає:)

До речі, цікаво чи можна з вільних на ринку комплектуючих зібрати плазму з THC у парі з лазером з автофокусом на пару-трійку кіловат? Ризикую не знайти відповіді, але все ж цікаво.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, Giziz сказал:

Сам постпроцессор откорректировать получилось, заменял M03 на М031, и на другие, проблема в том что мач тупо не читает код, зависает на линии этой команды((. Вышел из положения иначе, выставил время прожига 0,01 сек (Хотя и это многовато, завтра буду пробовать 0,005) в постпроцессоре, и керновку делаю без включенной THC, а когда доходит дело до резки включаю THC и погнал резать. 

Не дуже зрозумів для чого замінили M03 на M031? Постпроцесор для пробивки повинен виводити певний код наприклад M09, ось його вам і потрібно відредагувати відповідно вашим потребам.

THC не потрібно відключати, він не встигає зреагувати під час пробивки.

2020-04-24_120310.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так в том то и дело что постпроцессор выводит М03 для Punch, и для plazma тоже М03. А попытка заменить м03 в постпроцессоре на что то другое приводит к зависанию мача в момент загрузки G кода. Вот пока что такая печалька.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.04.2020 в 19:26, Гаврилів Василь сказал:

То вже дрібниці. Якщо вже почали пробивки робити на плазмі, то назад дороги немає:)

До речі, цікаво чи можна з вільних на ринку комплектуючих зібрати плазму з THC у парі з лазером з автофокусом на пару-трійку кіловат? Ризикую не знайти відповіді, але все ж цікаво.

Как по мне то это затея не простая. Самое первое что приходит в голову это разделение плазмы и лазера по разным кареткам, иначе при постоянной работе плазмы рядом с лазером последнему будет нехорошо. Вы думаете реализовать на своем станке такую идею?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, каретки по Z мають бути різні. На основі існуючих китайських систем цього не зробиш: універсальні мають дуже низьку частоту роботи і є переважно по суті 2D плотерами (усілякі FangLing, Starfire, Szghtech, тисячі їх), а вузькоспецалізовані не вміють транслятором у кілька типів обробок, тому таке можна робити хіба на якомусь ESS, KFLOP, чи MESA. Проблема універсальних плат у тому, що все для них, крім фрезера, треба придумувати велосипедом з нуля.

Але якщо уявити собі як це зробити, то для контролерів висоти добре було б для плазми обрати китайський HYD-THC, який є нічим іншим, як "німецьким" EasyControl ARC від Messer:) з виводом сигнальних контактів на інпут (Manual, Transfer, Collision) та на аутпут IHSArcOn.

А для лазера китайський контроллер висоти лазерного пальника BCS-100 з розпіновкою in/out, які по суті аналогічні плазмі, pureligic навіть виклали мануал російською. Там ще є багато функцій лазера, які для вищеперелічених фрезерний плат не по рилу (flycut, frogleap, autofocus), але загалом це може спрацювати.

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підніму тему. Надіюсь  автор не буде заперечувати.

        Придбав Koike PNC10 (Дякую @Гаврилів Василь ) . Не став робити портал сам, тому що знаю скільки часу та зусиль на це потрібно покласти.

Спробував як це різати метал плазмою за допомогою простенького плазморізу Дніпро CUT 40. Висновок - для моїх задумок підходить.

Придбав Jasik Cut 160, і тут напоровся на ВЧ перешкоди. Ну все як у всіх... Стійка висне або Х та У їдуть на хутір метеликів ловити... :D

        Тиждень курив форуми, міняв провода на екрановані, запихав все що можна і не можна в металорукави, чіпляв феритові кільця, окремо заземляв стіл і плазморіз і все коту під сраку...

        Одного дня тупо не поїхав насильничати станок, А , сів і почав читати *Техника заземления в системах промышленной автоматизации*

Ї щоб ви подумали? Таки не дурний те все писав!

1. Штир Ф16 забитий в землю на 2метри. Так на мою думку я заземлив стіл. То є не правильно!  Має бути кутник забитий в землю на тих самих 2-3 метри трикутником, який зварений смугою між собою.

2. Загальна земля майстерні виглядала так само - штир Ф16 забитий в землю (хоча по самій майстерні земля прокладена металічною звареною смугою 3мм товщиною.) То є не правильно! Знову кутник забитий в землю...

     До чого я це все? Десь в цій темі хтось продав плазморїз з ВЧ підпалом через ВЧ перешкоди. Писав що все перепробував і всі заземлення були розведені. І так пишуть майже у всіх форумах і пишуть що заземлення нічого не змінило.

    В мене Правильне! заземлення зняло проблему повністю. Сьогодні порізав деталі зробивши 354 пробивки + контури і станок ні разу не глюкнув. При цьому свідомо на частині пробивок зробив трошки більший ніж потрібно вихід. В мене водяний стіл і на виході коли заготовка провалювалась під воду плазмотрон пердів а розрядник в плазморізі тріщав як скажений - зависань і глюків не було. Вважаю що проблема вирішена.

   Тепер трошки про джерело тих  ВЧ перешкод. На мою думку цим джерелом є провід, який ми підключаємо між плазморізом і THC для коректного керування висотою плазмотрона. Я пробував відключити цю лінію від THC і запускав станок в ручному режимі. Перешкод і глюків не було. Тут на форумі замовив виготовлення синфазного ВЧ фільтра. Завтра поставлю на станок, в порядку експеримента зніму заземлення і поверну всю стандартну проводку на станок і спробую різати те що різав сьогодні. Думаю що станок теж буде працювати корректно. Про результати сповіщу товариство.

З повагою

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отже мої результати випробувань.

1 - Повернув штатні не екрановані провода на стійку управління, драйвера та ШД. Познімав феритові кільця.

2 - Відєднав заземлення стола і заземлення стійки управління.

3 - Залишив тільки металорукав на плазмотрон та заземлення самого плазмотрона.

Включив станок і не зміг нічого порізати. При підпалі дуги тупо намертво зависла стійка управління станком.

Далі підключив замовлений тут на форумі в шановного StatusQuo  ВЧ фільтр між плазморізом та THC.

1 - Станок ожив і чудово ріже, дуга запалюється без збоїв.

2 - Плазморіз почав коректно працювати як в режимі 2Т так і в режимі 4Т.

Зрозумівши що ВЧ фільтр працює на відмінно і станок без заземлень чудово себе почуває, вирішив повернути заземлення і продовжити випробування.

Після підключення заземлення стола і стійки управління мене чекав ще один сюрприз. Дуга запалюється мякше і стабільніше. Перестав чути розрядник в плазморізі. Дуга запалюється швидше і переходить в плазму на заготовці на більшій висоті плазмотрона. Плазмотрон не *пчихає* при виході з заготовки. При переході через пустоту(на приклад дірку в металі) плазма переходить в чергову дугу і назад стабільно, без збою і не створюються перешкоди для стійки управління.

    Для виготовлення ВЧ фільтра використав схему на малюнку. 

StatusQuo видалив із неї дільник напруги і до синфазного фільтра добавив низькочастотний фільтр для диференціальних перешкод і шумів.

Ну якось так в мене вийшло...

Окремо хочу сказати про майстра (StatusQuo). Людина в четверг вночі отримала від мене схему, а вже в неділю я забрав на НП три варіанти ВЧ фільтра і один з них з його власними переробками! В нас тут деякі продавани довше відправляють оплачений товар...

З повагою

Схема.jpg

Змінено користувачем imsoma
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку