стани

Ремонт поперечки токарного станка, не правильний.

87 повідомлень у цій темі

18х3 це від 1Е61М, вибачайте що так пізно, зараз на форум часу нема майже зовсім, тому цю тему не бачив...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, nero написав:

18х3 це від 1Е61М, вибачайте що так пізно, зараз на форум часу нема майже зовсім, тому цю тему не бачив...

Дякую за відповідь, на 1е61 гвинт коротший від мого, креслення знайшов ще тоді. Та й нових на той час у продажу не було, може погано шукав. А б/к ставити то лотерея... Хоча б/к заводський міг бути краще мого нового...  А що пізно- так воно ніколи не пізно, все робиться вчасно, то ми самі підганяємо під себе подіїї, намагаючись оптимально вирішувати свої задачі. Так мало бути, з віком та враховуючи теперішні подіїї трохи стаєш фаталістом... Та до теми це мало відноситься, це тільки мої думки, ще раз дякую за увагу, трохи пізніше продовжу тему, бо в нас часом не тільки інету, а й зв*язку не дуже...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лімб та гайка його фіксації. Трохи підняв на обох накатку, обидві деталі оброблялись на оправках. Виготовлені дві гайки під круглий ключ. Отвір під фіксацію рукоятки був завеликий ( на фото отвір в старому гвинті, більше 6мм), тому на рукоятці з обох боків заварений, просвердлений та розвернутий конічною розгорткою заодно з валом по новому. Як наслідок, і новий конічний штифт, 4мм.DSC06331.JPGDSC06332.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Далі захист від стружки та ЗОР, якщо така буде. Без того ця вся робота матиме шанс повторитися дуже швидко. Частина облицювання корпусу від газового котла, товщина металу 1мм, як завжди з метлому. Чому не нова жерсть- вирішило те, що були готові зігнуті кути, кромкогибу чи чогось подібного не маю, з тонким металом працюю рідко. Ліву частину зігнув, зібрав на прихватках, знайомий обварив напівавтоматом, права була простішою. Майже все закріпив за існуючі різьби, додав тільки дві. Далі металеві шинки та маслостійка резина, ліва сторона закріплена в нарізаних різьбах, права- використав "т"- паз від поперечних упорів, швидше за все у цьому житті ні мені, ні станку той паз не знадобиться... З фото має бути все зрозуміло.

DSC06223.JPG

DSC06224.JPG

DSC06225.JPG

DSC06226.JPG

DSC06227.JPG

DSC06238.JPG

DSC06239.JPG

DSC06240.JPG

DSC06241.JPG

DSC06236.JPG

DSC06237.JPG

DSC06242.JPG

DSC06243.JPG

DSC06244.JPG

DSC06245.JPG

DSC06246.JPG

DSC06261.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Захист направляючих поперечки. Його не було ніякого, по заводу.  Взагалі. Відкатав поперечку на строгальному, зробив нормальну площину прилягання, декілька плямок залишилось, не заважатимуть. Свердлом 3 мм зробив чотири отвори, внутрішні навскоси виходять на площини ластохвосту, зовнішні в канавки змащування основних площин поперечки ( ці фото також не збереглися). В клину зроблені отвір та пази для змащування, щоб при регулюванні не перекривався доступ мастила. Зроблений корпус, який виконує функцію і захисту, і змащування. З фото має бути зрозуміло. Чотири резервуари для мастила, на кожну площину свій. Зверху кришка на ластохвості, знімається вбік, на ній на рояльній петлі закріпленний щиток з маслостійкої резини. Вже коли зробив, зрозумів, що пластини захисту із вчорашнього посту треба було зробити довшими, щоб перекривали і цю деталь, на фото це видно. Це виправити не важко. Видно червому фарбу, так і не витер, мала поздовжня також пришабрена до поперечки. Робота не закінчена, це все, що встиг зробити до 24-го... На фото потрапили болти під шестигранник, вони мали стати замість тих, що під викрутку, в ще не зроблені під них потаї. В резервуари мали стати фетрові пробки, щоб запобігти випадковому потраплянню стружки в канали. Також не можу зараз знайти невеличкі резинові кільця діаметром 6мм, під них зроблені місця, на фото видно, щоб мастило не тікало між корпусом та поперечкою. Десь поклав, де- не згадаю, та то не біда... Загалом цей вузол ще не дороблений, зібраний на живу нитку, не знаю коли і чи доведу це до кінця. Поки що на цьому мабуть завершу, може комусь щось із цього всього  і згодиться...

DSC06231.JPG

DSC06232.JPG

DSC06256.JPG

DSC06257.JPG

DSC06281.JPG

DSC06282.JPG

DSC06283.JPG

DSC06284.JPG

DSC06285.JPG

DSC06286.JPG

DSC06287.JPG

DSC06289.JPG

DSC06290.JPG

DSC06295.JPG

DSC06296.JPG

DSC06298.JPG

DSC06321.JPG

Змінено користувачем стани
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нічого не ясно з тою резиною, яка закриває штурвал і лімб поперечки, для захисту чого вона служить і як працювати з закритим лімбом?..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, AStorm написав:

Нічого не ясно з тою резиною, яка закриває штурвал і лімб поперечки, для захисту чого вона служить і як працювати з закритим лімбом?..

На цьому станку як правило я обробляв порівняно невеликі по діаметру деталі, максимум 55-60мм, при такому положенні поперечки  резина майже повністю вирівнюється, лягаючи на направляючі, в такому положенні лімб та рукоятка відкриті. Можна сказати, захист зроблений під одну задачу. Так як на фото- це саме крайнє положення. Якщо буде щось більше- ця кришка знімається одним рухом разом з резиною. Та й резина то таке, практичне застосування показало б, якби заважала в роботі- зняти не довго,  рік тому ця думка здалась мені не поганою.

Змінено користувачем стани
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Деякі не дороблені дрібниці на результат вже не вплинуть, вирішив спробувати щось проточити. Ст 45, діаметр 35мм, оберти ставив і 750, і 1050, різниці майже не помітив, подача 0,051, глибина зйому при чистових проходах 0,4- 0,5мм. Чистота мене влаштовує. А от конусить воно здорово. Довжина проточки 170мм, до патрону набігає + 0,05мм. На чудо я й не розраховував, станина підношена, а із баби дівка так собі, не дуже...  Для обробки коротких ділянок годиться, а щось довге- то вже не піде, хіба що з відповідними танцями. По резині- виявилося, вона не погано стає за опору лімба, в роботі не заважає, якщо щось і потраплятиме на поперечні направляючі, то не так, як це було раніше. Фото мікрометра де 45 це після проходу при додаванні по лімбу 0,05мм, до того на мікрометрі був 0. В принципі, лімб реагує на новий гвинт відповідно, перевірив декілька разів. Кращого із цієї древньої машини я зараз не вижму...  Мабуть буду завершувати, не на часі зараз такі роботи, сподіваюсь, комусь із цього щось згодиться...

DSC06334.JPG

DSC06335.JPG

DSC06336.JPG

DSC06338.JPG

DSC06339.JPG

DSC06340.JPG

DSC06341.JPG

DSC06342.JPG

Змінено користувачем стани
7

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так а положення ПБ можна пiдрегулювати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б із задоволенням, але не в цьому станку. Тут ПБ сидить на призмах, жорстка та монолітна конструкція. Звичайно, поворот бабки був би ідеальний варіант, але... Тут тільки шліфовка або шабровка направляючих, іншими словами- капремонт згідно всіх норм. Можна, звичайно, спробувати підкласти фольгу на площини призм в потрібних місцях, але, як і в реальному світі так і в станкоремонті махлювання вилазить боком. Якщо не відразу, то в процесі роботи. Та й не наш це метод...  Жорсткість постраждає однозначно. ПБ ще ніколи не знімав, та не здивуюсь, якщо вона пришабрена до станини.

Змінено користувачем стани
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У вас вже хтось верстат ремонтував, тому я не здивуюсь, якщо пб знімалась і при постановці була встановлена на якесь сміття, совєтське головотяпство виключати не можна, тому зняти, подивитись, почистити і поставити на місце - для початку було б непогано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nero написав:

зняти, подивитись, почистити і поставити на місце

Так, сенс у цьому є. Було бажання після каретки розібратися із ЗБ та шпінделем, встановивши нормальний шпіндельний підшипник замість двох конічних, що встановили ремонтники замість передньої втулки, можна було б і корпус ПБ тоді скинути, але наразі цього бажання немає. Після Перемоги може й доберусь, раніше навряд чи... Хоча не впевнений що то допоможе, знос на направляючих є,  пробував щупами та лінійкою ШП 750, коротка, звичайно, але виробітку побачити можна. Цифр не згадаю, не акцентував, є знос невеликий та й є, буртів чи подряпин немає і добре. Так що корпус таки варто буде скинути.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку