jenya

резцы для нержи

51 повідомлення у цій темі

Дивився на коробці, коли на Алі пластинки вибирав - швидкість різання від 80 м/хв. Для діаметру 14 мм, наприклад, це 900+ обертів. А не забагато?

Верстат 850 кг, 3кВт двигун 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пробував переводити обертання в лінійну швидкість для конкретного діаметру, все одно забагато якось виходить. Наприклад для діаметру 14 мм мінімальна лінійна швидкість, яку я прочитав на коробці пластин, 80м/с. Це 910 обертів. Занадто, здається, якщо не помилився.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, South написав:

910 обертів. Занадто, здається, якщо не помилився.

Для 304 нержі занадто. Хіба тількі знімати помалу, і з постійним охолодженням ЗОР, як в чпу. Інакше будуть миттєво сідати. 

В мене найчастіше нерж точиться 16-32мм, то на суху точу на 500-710 (чі 730, точно не пам'ятаю) обертів. Подача мінімум, заглиблення 0.5- 1 мм з діаметра, не більше. То най оптимальніші режими, як на мене.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А якими пластинками підкажіть будь ласка?

Я собі Descar TCMT та різця під них заказав на Алі, їдуть вже декілька днів. Як отримаю та спробую у роботі - обов'язково відпишуся тут.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, South написав:

А якими пластинками підкажіть будь ласка?

Я собі Descar TCMT та різця під них заказав на Алі, їдуть вже декілька днів. Як отримаю та спробую у роботі - обов'язково відпишуся тут.

Різців різних в мене багато, і пластин під них. Нержу більше подобається точити ромбами DCMT. Також є і TCMT (трикутник 60'). І квадратні є, на державці під 45',  і ромб 80' для розточних. А от ламаний трикутник 80' для нержи не вдобний, бо зазор залишається малий, і коли туди потрапляє стружка, поверхня виходить нерівна.

А от марки і сплави я писав ще на тій сторінці - Корлой, Кеенкутер, Таегутек. Дескаровські взяв тількі маленькі різьбові, і де які фрезерні.

Хоча ні, помилився, фрезерні не Дескар, а Дасан. То ж дескарівські є тількі малесенькі різьбові.

Змінено користувачем Filosof
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось такий в мене на данний момент набір різців і пластин. Зовнішні різці всі 16мм. Внутрішні (круглі) 7, 10, 12, 16 мм 

Основні з них (ті, що найчастіше використовуються) -прохідний з ромбом 55' правий, відрізні, різьбові, розточний 12мм, теж із ромбом 55'. 

Решта використовуються рідше, відповідно до потреб. Трикутники зараз дуже рідко користую, хоча саме з них починав переходити з совкових на сучасні. Але всеж з нержою більш до вподоби ромб 55', він практично універсальний.

20230410_130754.jpg

20230410_125244.jpg

20230410_131515.jpg

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

ВК8+старое сало

Згоден з Вами ,але по нержі мені більше подобається Р6М5, Р18 ну і куди ж без старого сала. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Різав нещодавно нержавійку. Тренувався. А в якості мастила використовував смалець 30+ річної давності (ще бабуся покійна на початку 90-х натопила). І почав той смалець на стружці горіти, і так в мене в майстерні смаженими на салі млинцями запахло! Ледве слиною не захлинувся :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а я люблю медленно и печально. Режимы озвучены. Хотелось бы чтоб кто-то таким же образом заснял как точат нержу теми пластинками, что выше щедро предоставлены. Сразу скажу- меня тот "стружколом" не впечатлил. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Константин Е написав:

а я люблю медленно и печально. Режимы озвучены. Хотелось бы чтоб кто-то таким же образом заснял как точат нержу теми пластинками, что выше щедро предоставлены. Сразу скажу- меня тот "стружколом" не впечатлил. 

 

0,15 подача, при 1,5мм, і 300 обертів - то насилування пластини і верстата. Я на 304-й такого діаметра, точу на 700 з чимось обертів, 0.08-0.1 подача, і зазвичай до 1мм з діаметра. Так, можна і більше, але то зайве. Це нержа, а не сталь 3.

А з приводу стружколома - їх декілька десятків. І розділені вони, грубо кажучі, на три типи - чорнові, напівчистові, і чистові. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Навіть не три, а п'ять

IMG_20230121_201307_647.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

0,15 подача, при 1,5мм, і 300 обертів - то насилування пластини і верстата. Я на 304-й такого діаметра, точу на 700 з чимось обертів, 0.08-0.1 подача, і зазвичай до 1мм з діаметра. Так, можна і більше, але то зайве. Це нержа, а не сталь 3.

А з приводу стружколома - їх декілька десятків. І розділені вони, грубо кажучі, на три типи - чорнові, напівчистові, і чистові. 

Давай кино посмотрим, а? Как стружка сходит?

Я как-то пробовал пластины типа под нержу. Ну они лохмотья впереди себя гонят, при подачах менее 0,1. Ну и куда это годится? Это время, а время- деньги. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Константин Е написав:

Давай кино посмотрим, а? Как стружка сходит?

Я как-то пробовал пластины типа под нержу. Ну они лохмотья впереди себя гонят, при подачах менее 0,1. Ну и куда это годится? Это время, а время- деньги. 

 

2 години тому, Константин Е написав:

а я люблю медленно и печально.

 

Щось не стикується)))

Зазвичай, на 304й нержі стружка в'ється, а не кришиться. Так, іноді буває волосіння перед різцем, але таке зазвичай бува, коли пластина або підсіла, або трохи коцнута.

З приводу "кіно" - в мене на каналі багато відео з токаркою нержі, але майже в усих них токарка тількі невелика частина великого відео. Зараз ліньки копатись, вишукуючи, де воно є, і де його більше. 

А знімати отак окремий відосичок, заради показати які пластини яку гонять стружку - мені нержу переводити шкода, вона дорога, а грошей зайвих нема.

Якщо є час та натхнення, можете поритись в моїх відео. Канал  Bike Inox Tuning https://youtube.com/@BikeInoxTuning

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Filosof написав:

 

Зазвичай, на 304й нержі стружка в'ється, а не кришиться©

 

А моя не знала и покрошилась :)

 

Щось не стикується))©

 

Лучше сорок раз по разу.... 

 

Не, люди, вы забыли как резцы точить? Вся прелесть стружки, любой, шо она крошится,  а не наматывается на штаны, не срезает мясо с костей и т.д. меня в свое время учили, что даже стружка длинной пружиной не должна между станками извиваться. Это реально опасно. Сыпучая самая удобная, безопасная, да ещё и компактно в мешок складывается. Вот к этому надо и стремиться, на любом металле. 

 И чисто любопытно, почему мои режимы, что выше на видео, воспринялись как насилие над пластиной и станком? Это совсем не ""стахановщина ". Если дать меньше подачу, при прочих равных, эта пластина будет крутить пружинку со срывами в сливную стружку. Если увеличить глубину резания, то нержа не успевает сходить, а если сталь то как по маслу. Станок не сильный, это да, мотора всего 750вт, и включение подачи путем сдвигания шестерен, вот разомкнуть под нагрузкой хуже чем сомкнуть до нагрузки. Но то такое, к форме стружке не имеет отношения. 

 

Вообщем "хвастайтесь" не стесняйтесь, показывайте у кого какая пластина какую стружку с нержи спускает. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Константин Е написав:

Вообщем "хвастайтесь" не стесняйтесь, показывайте у кого какая пластина какую стружку с нержи спускает. 

"От зараз все кину, і піду х..ньою займатись" (с)

Чоловіче, я нікому, нічого, не збираюсь доказувати. Кожен др... точить, як йому вдобно. Я вже багато років працюю переважно з нержавійкою. І коли питають поради, як от в цій темі, раджу, виходячі зі свого особистого багаторічного досвіду. І мені глибоко до лімпопо, що комусь там подобається якось по іншому, "в іншій позі і в іншому темпі". А оце ваше бажання мірятись піпіськами - вибачте, то не по адресу, я вже дуже давно вийшов з того віку. І не збираюсь витрачати свій час, недешевий матеріал, і теж не особливо дешеві пластини, на те, щоби щось доказати комусь в інеті, хто все ніяк не вийде з дитячого бажання мірятись піпіськами. Удачі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Константин Е написав:

И чисто любопытно, почему мои режимы, что выше на видео, воспринялись как насилие над пластиной и станком?

 

 Станок не сильный, это да, мотора всего 750вт, 

Ви навіть самі в відео сказали, що це вже тяжко. І самі кажете, що ветстат всього 750вт. От не повинен верстат працювати в напрязі. І пластини теж, якщо вам не хочеться міняти їх як ленти в кулеметі, і ремонтувати вбитий верстат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если нечего показать, тем кто спрашивал, то нечего и рассказывать шо типа нечем заняться и т.д. и т.п. 

А у меня есть что . Вот, вспомнил шо брал на пробу пластинки под нерж, ну, заявлены были под нерж, а как оно там на самом деле... Вообщем я не впечатлён был. 

Я там на видео(ниже) немного запутался в маркеровке, но такое, все равно в среднем все так себе весьма.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Константин Е написав:

Если нечего показать, тем кто спрашивал, то нечего и рассказывать шо типа нечем заняться и т.д. и т.п. 

А у меня есть что . 

От тількі не треба мені вказувати, Що мені робити, що знімати, і що писати. Вам тут на форумі, ні я, ні хтось інший, абсолютно НІЧОГО НЕ ВИННІ. Крапка. Тим паче, коли треба не просто пораду наклацати на клаві, а ще витратити час і матеріали.

І якщо вже дійсно так хочеться побачіти, як то роблять інші, то треба для початку хочаби по людськи то спитати. А не отак, на розпальцованих понтах : "не стесняйтесь, показывайте у кого какая пластина какую стружку с нержи спускает", "Давай кино посмотрим, а? Как стружка сходит?", "Если нечего показать, тем кто спрашивал ...  ... А у меня есть что."... ...  
І що, ви дійсно думаєте, що усі одразу кинуться спускати нержу в стружку, і витрачати пластини і купу часу, знімати і монтувати відоси, щоби оту вашу "хотєлку" потішити? Смішно... 

Взагалі, спочатку, не міг зрозуміти - що ви хочете комусь доказати? І кому, іншим, чі самому собі? 
А зараз, все більше здається, що у вас просто закріпився у голові "пунктик", майже манія, що от обов*язково треба, щоби стружка була дроблена, і ніяка інша. Пробуєте купу пластин і налаштувань, а всеодно на постоянку не виходить. І оце хочете подивитись - а як же ото інші роблять. Тількі прямо сказати чомусь соромитесь, і замість того вирішили пробити через понт. 

От тількі фокус в тому, що на відміну від вас, багатьом глибоко до одного місця та дроблена стружка. Хто постійно працює з нержею, добре знає, що спіральна і зливна стружка, то норма для неї. Так, на одних і тих самих пластинах, на різних режимах, стружка може бути і безкінечною спіралью, і зливною довгою, або "бородою", і може дробитись на короткі спіральки по декілька сантиметрів, або такі-ж невеличкі закрутки зливної, і навіть на зовсім дрібноту кришитись, як на вашому ламаному трикутнику... ... 
От тількі свою форму вона може змінювати на кожному наступному проході.  А іноді навіть на одному проході може мінятись по декілька раз. І що, ви будете витрачати купу робочого часу на те, щоби кожні пару-тройку проходів перемикати режими, щоби стружка обов*язково була мілесенько дроблена, і ніяк по іншому? А де ж тоді поділась "час то гроші" ? 

От особисто в мене, при виготовленні деталей, пріоритети зовсім інші. Перше - якість обробки, і кінцева якість деталі. Друге - ресурс пластин. Третє - щоби режими не напрягали верстат. Четверте - якомога меньше затрати часу, АЛЕ так, щоби то не шкодило першим трьом пунктам.  Спитаєте, а де стружка?  Та то взагалі, навіть не "діло десяте"... Я виготовляю деталь, а не стружку, і режими виставляються для першочергових пунктів, а не для стружки. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні!

Время от времени грызу нержу неизвестных марок с металлоприёмки на 210-м китайце, подача на нём не регулируется.

Пользую пластины типа DCMT и CCMT, типоразмеры под мои державки 070204 и 060204.

Главное не злоупотреблять съёмом и подачей. Даже вручную при черновых проходах (берегу мат. гайку), если без фанатизма, нормально.

Беру всегда на Али, сплав только VP15TF, пробовал и другие, но этот по мне наиболее универсальный, по всему.

За дорогими не гонюсь, по факту беру самые дешёвые, они себя оправдывают полностью и не жалко.

Пластины в большинстве устанавливаю из коробки. Редко, под настроение, могу чутка подточить.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, AlexZT написав:

под настроение, могу чутка подточить.

 

Здрасьте) я извиняюсь, а разве их точат? Это ж как в анекдоте, на 3й раз чаинки всплывают посмотреть на того жадину?))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, garfild79 написав:

Здрасьте) я извиняюсь, а разве их точат? Это ж как в анекдоте, на 3й раз чаинки всплывают посмотреть на того жадину?))) 

А хто Вам сказав, що вони одноразові? ))) То Ви мабуть молоді, і не маєте тої звички, що якщо щось можна відновити, то не є одноразове))) 
 

загружено.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, garfild79 написав:

Здрасьте) я извиняюсь, а разве их точат? Это ж как в анекдоте, на 3й раз чаинки всплывают посмотреть на того жадину?))) 

Приветствую!

Формально эти все пластинки и не только отрезные готовы к использованию из коробки.

Но ... Китай ... знаете ... , раз на раз не приходится, качество действительно, не скажу что плохое, но не всегда одинаковое да и люди об этом пишут.

Я не обязательно говорю за переточку поработавших. Иногда, глянув на кромки даже новой пластины или чуть пустив стружку новой пластиной, возникает желание её чуть подправить, не всегда, под настроение и текущую задачу - вот я о чём.

Ну и что удивительного, ведь всякие ТК, ВК правят, а эти чем хуже. Жадность, она такая.

Да и острота инструмента и углы для мелкого токарника играют чуть более существенную роль, чем для взрослого. На мелком напролом не попрёшь.

Змінено користувачем AlexZT
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

А хто Вам сказав, що вони одноразові? ))) То Ви мабуть молоді, і не маєте тої звички, що якщо щось можна відновити, то не є одноразове))) 
 

загружено.jpg

Ну не старый пожалуй, но совет петросяна за оболочку сосисок помню))) в 90х шутка эта ходила) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, AlexZT написав:

Я не обязательно говорю за переточку поработавших. Иногда, глянув на кромки даже новой пластины или чуть пустив стружку новой пластиной, возникает желание её чуть подправить, не всегда, под настроение и текущую задачу - вот я о чём.

Ну если так разве. Я просто с новыми тупыми не сталкивался))) но я и не так уж давно и много точу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

Навіть не три, а п'ять

IMG_20230121_201307_647.jpg

Можно вас попросить эту таблицу мне в личку закинуть? И может ещё что на эту тему добавите))) заранее спасибо 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку