Olexy

Саморобный ЧПК з бетонною станіною

85 повідомлень у цій темі

трохи відмічусь, за цей час фрезернув стола, доробив опри,  токарнув стійки під крокові двигуни

вирізав майже всі деталі з композиту,  майже зібрав вісь z

20220831_191219.jpg

20220831_191245.jpg

20220901_183128.jpg

20220901_183122.jpg

20220901_183504.jpg

20220901_183145.jpg

Змінено користувачем Olexy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Olexy написав:

вирізав майже всі деталі з композиту

а, що за матеріал такий? Де можна купити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@newengine HPL панелі FunderMax  - виробник Австрія. 

У гугла багато пропозицій.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

сьонодні зробив т паз і спробував затягти, тягнув доволі сильно, але, як і писав @Karmadon в якийсь момент - трісло.  бачив колись в продажу  профіль для столів 15х180 отакий.2470-1002_2_AST3D.jpg.jpg

подивився  цінник і присів трохи +-50$/м(3.3кг) 15$кг

заліз на барахолку лох.ua плиту 15 можна придбати за 4.5$ кг.

я розумію що профіль робиться шляхом єкструзії і  то додатково тягне вартість догория але ж  не в три рази і це при тому що лом алюмінію зараз скуповують по 15грн/кг.

коротше буду шукати алюмінієву плиту.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може замовити виготовлення Т-образних планок і поприкручувати їх до основи?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Karmadon написав:

Може замовити виготовлення Т-образних планок і поприкручувати їх до основи?

нашо замовляти, я іх і сам можу зробити, фрезерний китайчик  с ходом на 700мм в мене є.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 години тому, Olexy написав:

HPL панелі FunderMax  - виробник Австрія.

подивився я на ціни... якщо немає дармових обрізків то, гадаю, є сенс робити з дюраля. Тим паче, що дюраль так само добре тримає різьбу в торці листа як і на площині, а ФундерМакс може тріснути по слоям.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години тому, newengine написав:

подивився я на ціни... якщо немає дармових обрізків то, гадаю, є сенс робити з дюраля. Тим паче, що дюраль так само добре тримає різьбу в торці листа як і на площині, а ФундерМакс може тріснути по слоям.

згоден, але в мене він є, того роблю з його

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що ви всі впираєтесь в ті пази?

Різьбові гайки з кроком 50мм виришують багато проблем!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А алюміньовий профіль то зовсім херня! Стіл до якого кріплять деталі повинен гасити вібрації, а алюпрофіль їх створює!

Знову ж таки та сама тема, якщо купити плиту алюмінію, то не пази різати, а різати різьбу! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ganch_er написав:

не пази різати, а різати різьбу! 

 то дуже легко зробити, питання в тому що біля чпк немає компрессору, різьби продувати, але я над тим поміркую.

 

 

Майже доробив усі запчастини. вирізав боковини, і зробив опору гайки  по У, коли усе малював, закинул в проект опору під гайку кгп 1605, а сьогодні до мене допетрало, що по Х гайка 1605 не лізе, а от 1204 в аккурат  проходить,  так зара кгп нема, але в майбутньому вона можливе зьявиться?.  По суті залишилось вирізати косинку ферми осі х, замовити т гайки для профіля, і зробити гайки з капролону або пому по кресленню, і станок можна перебирати. поки всьо20220906_155605.jpg20220907_174832.jpg20220907_174805.jpg

20220907_174752.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Може не вчасно але дуже цікавить ця тема.

 З приводу PLOT. Якого так часто обсірають (Розумію шо не наші але..). Коли "Чернегарос" знущались на тим чпк- Замес смоли вони робили самостійно. То був їх початок. Наразі вони співпрацють з конторою, котра вміе працювати зі смолами. І наче якість їх обладненя непогана. 
 А з приводу станків з цемента. Багато вивчав це питання. В радяньські часи буле обладнаня на базі станін з бетона. Токарні та шліфовальні. Вони краще справлялись з гасінням вібрації ніж чавун.  До наших часів бетон не стояв на місці та може дати фору станинам з полімеру(Смолами). Наразі існують марки від 600 і до 1200 але ці марки можно отримати лише в лабораторних умовох під спецефічні завдання.  Останні використовують для атомних реакторів. Тіж мости теж дуже висока міцність. На наш час деяки країни вже виготовлять точні верстати з бетону. Завдання  для такіх рішень це зменшити ціну, вміст металлу, та отримати жорскість та віброгасіння таке як у чавуну або граніту або ще кращі показники. Час та розробки не стоять на місці, треба наздогоняти :D:Unicorn_Emoji_42x42:
 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Olexy написав:

то дуже легко зробити, питання в тому що біля чпк немає компрессору, різьби продувати, але я над тим поміркую.

Різби вільні глушаться..

Спробуйте, вам сподобається, і з'являється більше маневрів для кріплення всілякої оснастки...

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

зробив розгортку 6,35 з газового амортизатора багажнику шкоды, зробив зьєднувальні муфти, і от лишенько мене вкусив робити 3, ще думав робити 4, в останній мечик зламався.

розрізав ножовкую по металу, пропало світло в майстерні.

доречі на двигунах котрі стоять на чпк вал -6.33, а на двигуні на фото -6,37 прийшлось розжимати муфту бо так не лізло??

20220909_151332.jpg

20220909_155213.jpg

Змінено користувачем Olexy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Відмічусь.

Вчора хотів вирізати пару запасних запчастин для чпк, а потім поміркував що я їх і на звичайному фрезерному зроблю при потребі. короче плюнв і все розібрав(адже починати треда з валів), фоток в процессі роботи не робив, руки масні. на сьогодні все вигладає отак. 

20220914_184957.jpg20220914_184946.jpg

20220914_184934.jpg20220914_185013.jpg

 

по факту, залишилось проточити гвинти,  виставити геометрію, і додати ребра жорсткості на боковушки вісі Х.

Ну і так, більше всього часу втрачено на виставлення направляючих, довше за все грався з валами???

 

 

 

Змінено користувачем Olexy
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Переглядаючи останній ваш допис на фото №2 спочатку подумав, що ви прикрутили позаду рухомого порталу фанеру на просторову конструкцію - подумав, що так підвищили жорсткість... Потім додивився, що то підлога проглядається через просторову конструкцію.

Взявши за основу результат який дає прикручування плоскої задньої стінки до каркасу звичайної шафи припускаю, що аналогічним чином можна підвищити жорсткість рухомої просторової рами. Просто плоску прямокутну площину позаду прикрутити. 

Можливо це дурна ідея, але проста в реалізації. Ну і плюс ребра жорсткості до боковин допоможуть підсилити ефект.

   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@kratmel  про ребра написав в останньому допис, вону будуть і про задню стінку також десь писав. вирішив її  зробити на новому чпк, усе таки я то фрезерував при довжині ферми 625мм, а зараз вона 425мм так що гірше точно не стало

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

сьогодні доробив механіку, жорсткість дуже порадувала. в понеділок переварю стола, підключу  двигуни і косинки накину, трохи юстировки і в роботу. 

20220916_172139.jpg

20220916_172208.jpg

20220916_172123.jpg

20220916_172216.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну шо, зварив і пофарбував підставку, прикрутив до неї станіну , підключив драйвера, і накрутив вольтаж до42в, зараз при кроці гвинта 3мм  станок іздить 2,4метри/хвилину, при утримуванні вісі х або у задирає хвоста, при вазі +-80кг.  

Завтра накину жнртвенного стола з того ж композиту, нароблю отаорів як пропонували раніше і в роботу, вона на його вже підзбиралась.

 

20220920_120502.jpg

20220920_120450.jpg

 

Змінено користувачем Olexy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 закінчив я станочок, накинув жертвенного стола з тогож композиту, фрезернув його, нарізав різьби кинув індикатор а посередині яма в десятку, звідки вона взялась я нажаль знаю, портал важить приблизно 20кг  і то прогинання валів і тут нікуди, вихід фрезерувати на краях стола.

виглядає моє чудо отак:20220924_175919.jpg

20220924_175937.jpg

20220924_175948.jpg

на рахунок усадки бетону - ії не сталось, розмір не поплив взагалі.

ітоговий розмір поля  вийшов  хуz 295х550х75. в понділок спробую пофрезерувати алюміній.

щоб переробив - кинув два гвинта на вісь у, трохи розширив станіну по х було десь 320, і поставив би рейси- хоча б кругл. сборку solidworx скину троих пізніше.

 

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

https://drive.google.com/file/d/1a0WBqWipH2XdVrrr1JUPPbQ9rbDOG9lc/view?usp=drivesdk

 

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну що. вчора взялся гризти алюміній, жорсткості станку дійсно додалося в порівнянні з тим що було.

різав на заглибленні 0.5мм по z і 1100 по Х,У.

Але позвлишались раковини  на боковых поверхностях, поліз в шпіндель і трохи розачарувався, поперше там стоїть 6003 підшипник котрий напресован на вал , а от в алюмінієвому корпусі посадуа через пластикову втулку(втулка зроблена на термопласті ) і тояності в ній нема

 

20220928_143602.jpg

 

 

 

 виточив нову поки із капролону, змазки в підшипнику не було. Змастив, зібрав, трохи прикатав, і отаку поверхню отримав 20220928_143001.jpg20220928_143135.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вирішив трохи переробити плиту вісі z, гнеться собака , давно в мене той профіль алюмінієвий лежав поміряв його, а він в акурат, на 2мм ширше ніж є зараз.

заодно трохи пофрезерував люмінь тонкою фрезою - прикатував станок, за дві години роботи заклинило гайку з поліацеталю, 

капралону хоть-би хни(поліацеталь лайно???)

ну і ще накосячив з уп, на відео зьом по z 1мм, подача  по х,у 1100мм

профіль отакий:20221003_175739.jpg

отакий результат:20221003_175714.jpg

вздовж всього профіля канава глубиною в 4мм залита чимось накшталт єпоксідки з стружкою, такою на металоприйомці купив

20221003_175739.jpg

Змінено користувачем Olexy
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доробив вісь z ,

20221114_171631.jpg

зробив датчик нуля з бронзи, і вкрутив його в станіну, тепер відштовхуюсь не від висоти матеріалу, а від низу станіни(щоправда ще треба його завести до lot плати, зараз просто вручну вимірюю ),але то кайф коли можна залишити замість підтримок  десятку на матеріалі.

20221112_163115.jpg20221112_163659.jpg

Станочок після модернізації трохи заробив, і я на його прикупив новий мотор осі z nema23x76 і почав барахлити вінчестер на пк(купив ssd на 60гіг в розетці)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я ті датчики скрізь виймаю, бо люди стілько потім фрез об нього ломають..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку