Artemuch

Питання про відновлення станка 1а616 чим знімати іржу?

21 повідомлення у цій темі

Усім доброго дня. Став власником 1а616, станок разбарахолений, ушатаний,але грошей вистачило тільки на це;) Я розумію,що дехто скаже,що краще не брати нічого, але не ушатаний. Скажу так, мені поки ,а може і в подальшому, вистачить не супер пупер точного. В токарці 0, але мені він треба для домашнього використання. Маю маленький трактор, станок для хоббі , робити всякі штуки для господарських потреб. Є місця в маслі, там їржі немає, є місця з іржою. Як його правильно чистити? Хочу взяти у брата керхер, спочатку піною безконтактною змити масло, бруд,просушити,а вже потім пхати його в гараж, та розбирати. Чим знімати їржу? З металу, з лімбів, станіни? Може в когось є рецепт,з чого починати,буду вдячний за поміч. Досвіду немає,але бажання є.

Змінено користувачем Artemuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До таких повідомлень бажана додавати фото. Де іржа, на напрвлаючих чи просто на корпусі? 

Мазут і бруд я змивав рідиною для миття двигунів 

Змінено користувачем Rouch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artemuch написав:

Як його правильно чистити?

Знаєте, всі шукають чудо-хімію у інтернеті. Правда в тому, що ніяка хімія (кислоти, катодна обробка у содовому/лужному розчині) з іржі метал у корозійну ямку не поверне. І блискучим старий іржавий метал не зробить.

Тому, дротяна щітка - наше все. Хоча, якщо є бажання погратися у хіміка/гальваніка - спробуйте. Дротяна щітка Вас почекає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artemuch написав:

Чим знімати їржу? З металу, з лімбів, станіни?

Щётки дисковые и гребковые на болгарку, мягкие и жёсткие. Можно также и на точило насадку щётку, многое после разборки удобней чистить.  Деликатные поверхности, направляющие - мочалки для сковородок ( выглядят как стружка, сетка) , тереть с соляркой. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для іржі - перетворювач, тільки якісний. Позавчора мав нагоду попробувати саморобний (сусід по гаражах "пригостив") Йому колись на заводі де він працював виготовили в гальванічному цеху. Помастив ним іржаву трубку - через пару хвилин поверхня блистіла. На тій же деталі попробував перетворювач який купив для машини в автотоварах - просто розмазує ржавчину, ефект майже нульовий.

 Добавте сюди фото станка, так буде легше щось радити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, lebedinskiy написав:

Для іржі - перетворювач, тільки якісний. Позавчора мав нагоду попробувати саморобний (сусід по гаражах "пригостив") Йому колись на заводі де він працював виготовили в гальванічному цеху. Помастив ним іржаву трубку - через пару хвилин поверхня блистіла. На тій же деталі попробував перетворювач який купив для машини в автотоварах - просто розмазує ржавчину, ефект майже нульовий.

 Добавте сюди фото станка, так буде легше щось радити.

будь який перетворювач іржі то ортофосфорна кислота і вода, зайдіть в автомагазин і виберіть де кислоти буде більше. чкщо пам'ять не зраджує вона там до 30% концентрації є.

фарбу можна лугом зняти(кацапською - щелоч)

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Буду виправлятися, додаю фотоIMG_20220927_173519.jpg

IMG_20220927_173440.jpg

IMG_20220927_180610.jpg

IMG_20220927_183250.jpg

IMG_20220927_100617.jpg

IMG_20220927_100559.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Роскажу казочку з життя:

Якось було, працював технологом гальваніки. Якось,  головний технолог запровадив навчання у форматі "легенько вчити всіх технологів по усім технологіям". Технологів багато, тому збирались групами раз на тиждень по 5-7 людей.

Незмінний "вау-ефект" давало занурення іржавої пластини у розчин 20% соляної кислоти з інгібіторами. Відмивало іржу менше, ніж за півхвилини. Потім пластина промивалася водою, досить неретельно, і вішалась чекати группу на наступному тижні. За той час страшненька, але поверхнева іржа знову формувалась, і знову забезпечувала той "вау-еффект".

 

Це я до того, що є іржа, а є ІРЖА. І тільки абразивна обробка не бачить між ними різниці.

І з окалиною приблизно так само. Та і з фарбою - я би глянув як лугом порошкову чи двокомпонентну епоксидку знімати будете...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі бачив дядька на ютубі, який брав губку для посуди,мастив пастою гойя та мастилом і20, цим натирав, а потім натирав штукою для поліровки керамограніту.. мабуть, мілкий абразив якийсь, порошок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Краску знімати,шпаклювати,грунтовати,фарбувати я не збираюся... Я не естет... Для мене в першу чергу "запуск станка" перебрати мінімально,а потім в процесі навчання виявляти та ремонтувати по можливості .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Одну "страшилку" вже знайшов: фартух просів і шестерня приводу,не знаю як називається, не входить в рейку так як повинна. Це знос станіни, я так розумію, чи знос супорта(мабуть ), чи скоріше всього і то ,і то.

IMG_20220927_173434.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artemuch написав:

До речі бачив дядька на ютубі, який брав губку для посуди,мастив пастою гойя та мастилом і20, цим натирав, а потім натирав штукою для поліровки керамограніту.. мабуть, мілкий абразив якийсь, порошок.

В тому і цінність сталевої щітки - вона практично ніяк не пошкоджує поверхню.

 

P.S. Гой - людина неіудейської віри. Тому паста "Гойя" виглядає трохи кровожерливо. :)

Государственный Оптический Институт дав назву тій пасті, яку навряд чи зараз можливо/варто купувати. Є просто гора більш якісних аналогів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artemuch написав:

Краску знімати,шпаклювати,грунтовати,фарбувати я не збираюся... Я не естет... Для мене в першу чергу "запуск станка" перебрати мінімально,а потім в процесі навчання виявляти та ремонтувати по можливості .

мені  вас шкода???

купуйте патрон, змивайте іржу, перевіряйте змазку і намагайтесь точити,хоча я гадаю що шпіндельні підшики мертві  - під замінуі,  направляцки  протерті- шабрити  мінімум.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купил ржавенький хобот от делительной головки. Щеткой нанес солярку, через пару часов (когда забегал в гараж) снова протер, и так раз 5. Ржавчины и след простыл. Был очень удивлен.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дмитрий89 написав:

Купил ржавенький хобот от делительной головки. Щеткой нанес солярку, через пару часов (когда забегал в гараж) снова протер, и так раз 5. Ржавчины и след простыл. Был очень удивлен.

Досить часто, від поверхневої іржі (з вигляду страшненька, але неглибока) може допомогти просте замочування в емульсіі ЗОР на ніч, і потім просто ганчіркою протерти. Але, знову ж таки, метал воно не відновлює і поверхню блискучою не робить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

мені  вас шкода???

купуйте патрон, змивайте іржу, перевіряйте змазку і намагайтесь точити,хоча я гадаю що шпіндельні підшики мертві  - під замінуі,  направляцки  протерті- шабрити  мінімум.

Направляйки планую відновити, чи хотя спробую не зробити ще гірше;)але це згодом,я розумів,що за такі гроші не буде космічний корабель. Чи можна обійтися покупкою кулачків,а не патрона в зборі? я спочатку думав тв16....... А потім зрозумів,що це для дуже маленьких деталей. А коли побачив тв4 вживу.... Я п'ять хвилин був у ступорі,він на картинці здається значно більшим. З цим станком можливостей значно більше. Усім дуже дякую за допомогу в "залізячних" справах. До речі, підкажіть будь ласка що мені придивлятися лінійку повірочну,чи мостік повірочний? Шабер також для мене нове слово;)

Змінено користувачем Artemuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artemuch написав:

Направляйки планую відновити, чи хотя спробую не зробити ще гірше;)але це згодом,я розумів,що за такі гроші не буде космічний корабель. Чи можна обійтися покупкою кулачків,а не патрона в зборі? я спочатку думав тв16....... А потім зрозумів,що це для дуже маленьких деталей. А коли побачив тв4 вживу.... Я п'ять хвилин був у ступорі,він на картинці здається значно більшим. З цим станком можливостей значно більше. Усім дуже дякую за допомогу в "залізячних" справах. До речі, підкажіть будь ласка що мені придивлятися лінійку повірочну,чи мостік повірочний? Шабер також для мене нове слово;)

запустіть його спочатку, нічого не купляйте, можливо після запуску відвезете його назад(може посадочные підшипників шпіндельних мертве, шпіндель погнут, а може знос направляйок кінський), а може десь чавун тріслий, його на лом здали судячи з усього- з ним не панькались.

 Можете спочатку кулачки взяти, зара Ви все одно точності від його не отримаєте. на рахунок рейки , саме я поки нічого страшного не побачив - шестерня ціла, рейка не полизана, лізьте в передню бабку дивіться шестерні і посадки.

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

запустіть його спочатку, нічого не купляйте, можливо після запуску відвезете його назад(може посадочные підшипників шпіндельних мертве, шпіндель погнут, а може знос направляйок кінський), а може десь чавун тріслий, його на лом здали судячи з усього- з ним не панькались.

 Можете спочатку кулачки взяти, зара Ви все одно точності від його не отримаєте. на рахунок рейки , саме я поки нічого страшного не побачив - шестерня ціла, рейка не полизана, лізьте в передню бабку дивіться шестерні і посадки.

Блін, мені аж страшно стало його пускати.... Я такий везучий...... Бабку відкривав, масло старе,але є. Шестерні на вид не викрошені.

IMG_20220926_110251.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Але ж починати з чогось треба.... Не всі одразу починають не з супер пупер... Звісно хотілося би нове,але ж.... Щоб його запустити мені потрібні потроха електрики,та мотор та відмити його. Мотор є, треба площадку варити, з електрикою важче, не спец я. Треба вивчати інтернет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

іще б маслонасос працював, щось мені здається шо там тряпочка по заводу не йшла))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Olexy написав:
, Olexy написав:

іще б маслонасос працював, щось мені здається шо там тряпочка по заводу не йшла))))

А шо,"трапочка" заміняє масло маслонасос?;)

Я дивився на неї,і думаю який ненормальний туда її втюхав....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку