zooh

Допоможіть вибрати плазморіз.

59 повідомлень у цій темі

, ig3757 написав:

Я так зрозумів ток там великий тому що він товсту плиту в глуху стружить.

На перших трьох фото строгач розрахований на максимальний робочий струм 315А та діаметр вугільного електрода 4-5-6 і навіть 8мм (якщо наловчитись працювати) Відповідно силова жила та отвори обдуву повітря розраховані на такі ж параметри. 

На нижніх фото строгач розрахований на струми до1000А і діаметр вугільного електрода здається до 16мм. Ним можна строгати і меншим діаметром, але розхід повітря при цьому буде досить високим. Якщо  ж цей показник не лімітований, то і ним можна працювати електродами малого діаметра. Правда він значно важчий.

 

, ig3757 написав:

На 2-3мм. плиті ток може бути меньшим?

Першим строгачем з електродом діаметром 4-5мм на струмах 180-200А при торканні до металу товщиною 2-3мм моментально утворюється круглий отвір діаметром 8-10мм. Тому строгачами і працюють в основному на грубих металах, хоча ніхто не забороняє строгати/різати тонший метал на менших струмах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозумів, дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю, знову треба допомогу. Користуюсь плазморізом однофазним CUT 50, все добре, якби не одне але - просідає напруга, лінія не тримає навантаження. Ріжу 6 мм, дивлюсь в сторону трьохфазних апаратів, на 100 А не потрібно, тих самих 50-60 мало б бути достатньо, ціна також має значення. Є за 12 тис., і є 20, що вибрати, підкажіть, дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То візьміть до нього трифазного трансформаторника китайського. Так, пілотної там не буде, але то легко вирішується.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маєте на увазі трифазний плазморіз?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

таки простіше переробити старий, та краще зробити трифазний самому. 

Нічого складного нема. Але дешево не буде.

Є на ютубі багато прикладів, пізніше скину дядька який зробив дуже просту і працюючу схему. 

До слова, можна перемотати транс трифазний що на 36 вольт. 

І ще до слова, мій трифазний транс для плазми важить майже 100 кг, на ньому більше 40 кг міді. Він десь на 120 Ампер. Купити такий транс хоча б за 20 штук - то вже за щастя буде...

ПС. Простіше зробити транс на 380 вольт (фаза+фаза) - навантаження вже буде на порядок менше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я свого трифазника, нового в фанерній упаковці, з повним комплектом розхідників минулого року за 7к з доставкою взяв, на 63А, був у продавана і потужніший, але мені не треба було більшого.

Самому робити обійшлось би дорожче

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Bogdan написав:

таки простіше переробити старий, та краще зробити трифазний самому.

Як бути з управлінням?

теж було загорівся ідеєю зробить то з транса від ВДУ506. Навіть перемотувать не треба. Первинну в трикутник, вторинну (а їх по 2 на кожному осерді (по 60В), з'єднать послідовно = 120В і в "зірку"  Ларіонова, то буде близько 280В ХХ.

Але. якщо то регулювать баластом, то на фехралі можна розоритися. (120В на дузі)

Тому як зварювальний баласт розрахований на 60В і 22-28В на дузі. Тобто баласт має бути в декілька разів потужнішим. Тобто щоб мати достатнє січення того ж фехралю для певного струму, і при тому довжину рази в 4 більше. Якщо я то вірно розумію.

Чи семісторне по первинній і конденсатор після випрямляча (якщо такий потрібен)?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, gesichtslos написав:

Чи семісторне по первинній і конденсатор після випрямляча (якщо такий потрібен)?

на виході модулем. Резистор - то зло гаряче.

Модуль штука не дешева, але все вирішує і класно. 
зображення_viber_2023-01-15_15-03-37-911.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене той транс раніше на плазмі і стояв. Там на кожну обмотку є для управління, в оригіналі було на тиристорах. Але така схема і складніша, і гірша в роботі, а по ціні не сильно і виграє.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не пхайте тірістори в первинне коло, тим більше з детектором нуля, тим більше в трифазному апараті, поставте совєтські пари діод+тірістор на вторичку, не так воно й дорого вийде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Там на кожну обмотку є для управління, в оригіналі було на тиристорах. Але така схема і складніша, і гірша в роботі, а по ціні не сильно і виграє.

506g.png

Але ту схему тут не вийде застосувати. Там тиристори мають змогу закриватись. І не відбувається значного підвищення напруги після моста. Реактором зміщення L1 заповнюються прогалини (які властиві схемі Мітковича). Але того мало, там ще встановили огромезний дросель.

Вже була думка, щоб встановити дроселі насичення, але де їх взяти?...

Саме основне, не можу ніде знайти наскільки рівним (зглаженим) має бути вихідний струм для плазморіза. Чи то взагалі не принципово?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розворушив тему, спілкуйтесь на здоров"я, та дайте відповідь на моє питання по вибору обладнання на 380 вольт із того, що можна купити на сьогодні. Ціни стартують від 10 тис., на 100А нема потреби, та і лінія не витримає. Моніторю постійно оелікс, продавці хвалять і Луч, і Фортуна, і все, що продають, самому зробити навряд, от і питаю допомоги.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось - простіше нема куди. Транс поставити на 380 (ф+ф)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, zooh написав:

Розворушив тему, спілкуйтесь на здоров"я, та дайте відповідь на моє питання по вибору обладнання на 380 вольт із того, що можна купити на сьогодні. Ціни стартують від 10 тис., на 100А нема потреби, та і лінія не витримає. Моніторю постійно оелікс, продавці хвалять і Луч, і Фортуна, і все, що продають, самому зробити навряд, от і питаю допомоги.

В мене такий: https://ua.all.biz/uk/aparat-povitryano-plazmovogo-rizannya-lgk-63-g16798515

Фото як завжди не дає завантажити... Брав восени минулого року за 6,5к, плюс доставка, новим. У продавана було ще кілька китайських трансформаторних тіг-ів та ще одна плазма. Все нове, в фанерних коробках з повним комплектом розхідних матеріалів. Сказав би, що мені його вистачить, але збрешу, бо у мене компресор більше 500л не качне за хвилину, тому навіть з ресивером на 200л та плазма "на виріст")) Ламатись там практично нічому, точніше абсолютно все ремонтопридатне. Моніторте олх, зараз багато хто позбувається товару/"активів", можна щось смачне купити за пів ціни...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

http://plazmennaya-rezka.kiev.ua/metal-cutting/60-rectifiers-with-throttles-saturation.html

Прихований текст

Выпрямители с дросселями насыщения

Дросселем насыщения (Д. Н.) называют силовой  магнитный усилитель, действие которого основано на нелинейности характеристик ферромагнитных  материалов.

 Он представляет собой замкнутый магнитопровод, выполненный из электротехнической стали  с прямоугольной петлей гистерезиса, на оба боковых ярма которого надеты реакторная т (силовая) обмотка и обмотка управления. Реакторные обмотки соединены между собой последовательно, обмотки управления - встречно, что исключает трансформаторную связь между первыми и вторыми.

Три выполненных таким образом Д. Н. включены  между вторичными обмотками трехфазного силового трансформатора ТС с жесткой характеристикой и выпрямителем, собранным  по мостовой схеме Ларионова.

Обмотки управления питаются постоянным током. В зависимости от его величины изменяется магнитное состояние сердечников и, следовательно, индуктивность силовых обмоток Д.Н. и их реактивное сопротивление в цепи  переменного тока. Изменяя относительный малый по величине ток управления, можно в широких пределах плавно дистанционно регулировать ток нагрузки выпрямителя.

Возможны две принципиально отличные схемы включения Д. Н.: с внутренней положительной обратной связью и без нее.

По первому варианту выполнен, например, выпрямитель ИПР-120/600, входящий в комплект установки для плазменной резки ОПР-6,  по второму  - выпрямитель ИПГ-500, входящий в комплект аналогичной установки УГЭР-500 [16, 27].

Принципиальные схемы и внешние характеристики обоих выпрямителей показаны на рис. 20, а и б. Их технические данные будут приведены при описании комплектных установок в главе « Специализированные плазменно-дуговые аппараты».

 

 

Рис. 20. Принципиальные схемы и внешние характеристики выпрямителей с дросселями насыщения:

а - выпрямитель ИПР-120/600;

б – выпрямитель ИПГ-500.

 

            Схема выпрямителя ИПР-120/600 (рис.20,а) более совершенна по сравнению со схемой ИПГ-500. Неизменное направление тока в реакторных обмотках Д. Н ( обмотки Wc), включенных последовательно с кремниевыми вентилями выпрямительного моста, дает возможность осуществить внутреннюю обратную связь. Сердечники Д. Н. намагничиваются рабочим током, Это позволяет существенно уменьшить расчетную мощность Д. Н. и резко повысить его коэффициент усиления, т. е. уменьшить габариты и ток управления.

Благодаря применению дополнительных обратных связей (положительной по напряжению и отрицательной по току) внешние характеристики выпрямителя отличаются высокой крутизной, неизменной в широком диапазоне регулирования рабочего тока и напряжения.

Д. Н. выпрямителя выполнен с двумя обмотками управления ОУ1 и ОУ2, магнитные потоки которых направлены встречно. Обмотка ОУ2, подмагничивающая Д. Н., питается от независимого источника. Величина тока ісм регулируется сопротивлением R2. Обмотка ОУ1 размагничивает Д. Н. и получает питание от двух согласно включенных источников. Напряжение одного пропорционально напряжению дуги (и(ид) ), а напряжение другого — току (и(Iд)). Ампер-витки ОУ2 больше, чем ОУ1. R1 — сопротивление, являющееся регулятором тока.

Первоначально с ростом тока выходное напряжение источника падает. При этом уменьшается величина тока іу в обмотке ОУ1 уве-личиваются подмагничивающие (разностные) ампер-витки управления Д. Н., после чего напряжение на выходе источника поддерживается постоянным и независимым от тока. При дальнейшем увеличении тока растет напряжена вентильном мосту Д2 и при достижении определенного значения тока, устанавливаемого - переключателем на трансформаторе тока ТТ, оно превышает напряжение на диоде Д1. С этого момента ампер-витки обмотки ОУ1 начинают возрастать пропорционально току дуги, - размагничивают Д. Н., вызывая крутой спад  внешней вольт-амперной характеристики выпрямителя, т. е. система переходит на поддержание постоянства тока.

Выпрямитель ИПГ-500 выполнен по принципиальной схеме без внутренней обратной связи (рис. 20, б).

Важной особенностью такой схемы является параметрическая стабилизация выпрямленного тока в диапазоне изменений рабочего напряжения дуги, что исключает необходимость введения внешних обратных связей.

Вместе с обмоткой управления ОУ дросселя  насыщения уложено несколько витков ОС, включенных последовательно в силовую цепь выпрямителя  и выполняющих роль отрица-тельной обратной связи по току. Эта обратная связь несколько увеличивает длину круто падающего участка внешней характеристики выпрямителя, но ограничивает пределы его регулирования по току.

Выпрямитель ИПГ-500 по сравнению с ИПР-120/600 отличается более простой, надежной схемой и меньшей инерционностью благодаря меньшему коэффициенту усиления Д.Н. Однако он уступает ему по весовым показателям и по форме внешних характеристик.

В любом выпрямителе с Д. Н. расчетная мощность последнего близка к расчетной мощности силового трансформатора ТС. Поэтому выпрямители этого вида отличаются высоким весом и габаритами. Серьезным недостатком выпрямителей с Д.Н. является инерционность цепи управления, ограничивающая их применение в плазменных установках.

Существуют устройства, в которых трансформатор и дроссель насыщения расположены на общем сердечнике, например трансформаторы с подмагничиваемым шунтом (ТРПШ), трансформаторы с магнитной коммутацией витков (ТРМК) и другие, применение которых может существенно снизить габариты и вес выпрямителей. В настоящее время изучается возможность применения для питания плазмотронов некоторых конструкций выпрямителей с подобными трансформаторами.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Взяв на олх новий на 67А за 6500 плюс доставка, 380В, поки що привикаю. Якщо комусь таке треба, то оголошення ще актуальне. Мій однофазний різав 6 мм при 3 атм, цей хоче більше. До речі, таке питання. Ріжу вручну і не завжди вдається тримати плазмотрон перпендикулярно, є багато шліфовки. Зробив пантограф, але не вдало, запропонуйте варіанти. ЧПУ я б із задоволенням, але це зовсім інше, ціна трохи висока. Може, є варіанти?  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, zooh написав:

не завжди вдається тримати плазмотрон перпендикулярно

я прикупив з якогось ріжучого плоттера направляйки з гвинтом - вже майже "станок". Таку ж схему бачив багато в інших саморобних. Але знайти такі довгі "штанги" не просто. 

Ну, і це для прямолінійного різу. для кривого - тільки чпу, яке не так дорого і зробити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Різ у мене більше фігурний, лист 1,0*1,5м, скільки обійдеться ЧПУ самому зробити? Або купити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

механіку краще робити самому.

Автоматику - можна лише ходи для початку, а потім вже і дугу "автоматизувати".

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, zooh написав:

Взяв на олх новий на 67А за 6500 плюс доставка, 380В, поки що привикаю. Якщо комусь таке треба, то оголошення ще актуальне. Мій однофазний різав 6 мм при 3 атм, цей хоче більше. До речі, таке питання. Ріжу вручну і не завжди вдається тримати плазмотрон перпендикулярно, є багато шліфовки. Зробив пантограф, але не вдало, запропонуйте варіанти. ЧПУ я б із задоволенням, але це зовсім інше, ціна трохи висока. Може, є варіанти?  

Ну от, ще один, як і я казав, шукайте на олх, попадається регулярно.

У мого написано в паспорті розхід в 1500 л/хв, я теж офігів як отримав...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

механіку краще робити самому.

Автоматику - можна лише ходи для початку, а потім вже і дугу "автоматизувати".

 

 

Механіку можу зробити сам, інше треба починати читати і вивчати, часу треба багато і не факт, що воно запрацює. Може, хтось продає готові рішення? Або наполовину готові? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, zooh написав:

часу треба багато

на ютубі є готові проекти розжовані.

Потрібно комп з прогою, опторозв'язка, драйвери, двигуни, блок живлення. Для малої плазми бюджет невеликий.

Для серйозної плазми потрібно буде ще автоматичний регулятор дуги - недешева штука. В першому варіанті можна вручну підганяти.

Механіка китайська - "картонна", тому вигідніше робити самому. Навіть купивши готову електроніку "пачкою".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дайте посилання, буду вникати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку