Alex_Shine

Термічка в кустарних умовах

7 повідомлень у цій темі

Всім миру. Хлопці таке питання. Маю велосипед і 105 кг власної ваги))) Їжду багато, тому вже тричі репалась вісь заднього колеса. Ось зробив ще одну, але ж незрозуміло з чого ( марку металу не знаю але по відчуттям щось звичайне) поставив, пригнув з бордюри вона знову погнулась. Хочу зробити ще, але планую якось підгартувати. Маю ще шток за амортизатора, він як раз 12мм діаметру , але ж на скільки знаю , він гартований тільки зверху. Хто цим займається, мож пару моментів підкажіть ? Маю пірометр , але до 650 градусів, горна звісно ж що нема. можу закласти її у твердопаливний котел до вуглів, чим гартувати ? масло вода ? при яких температурах, як зменшини внутрішні напруження після гартування ? Буду дуже вдячний за пораду

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно спробувати 35ХГСА. Які там розміри? Можу у себе пошукати. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як любитель, що пробував гартувати на око багато залізяччя невідомого складу, в горні, можу сказати, що шанси у вас невисокі.

1) Далеко не 100% гарантія того, що ви правильно знаєте марку сталі штока (ви ж її якось знаєте?)

2) Гріти на око - треба мати і трохи таланту, і немало експериментів, щоб вгадати температуру по кольору. І, обов'язково, спершу знати яка сталь, щоб розуміти до якої температури гріти.

3) Відпуск на око - для вашої деталі - мабуть, просто неможливий. У вас деталь, яка має пружинити, і з усіх нормальних матеріалів така деталь повинна відпускатись при високій температурі. Наприклад, із 40Х - при 500 градусах. По кольорам мінливості - вже десь при 350 градусах метал стає просто сірим, і все. Але пірометр ваш, якщо працює нормально, тут, мабуть, допоможе. Якщо працює нормально.

4) Якщо гартувати готову деталь, то її і деформує, і вигорить вуглець на поверхні, і може тріснути в місцях переходів між діаметрами (якщо там гострі кути, без галтелей). Тобто, треба давати значні припуски на фінішну обробку, і бути готовим рихтувати (при рихтовці може тріснути, звичайно).

5) від цієї деталі може залежати ваше здоров'я

 

Висновки:

А) Досить стрьомно таку деталь робити при такому списку ризиків :-) .

Б) Можливо, простіше в когось замовити гартований і відпущений шматок підходящої сталі? Очевидний варіант - взяти вісь з якоїсь техніки в якості заготовки - не пропоную тому, що осі бувають і цементовані, і гартовані на не повну товщину, і просто з усякого Г, яке працює тільки за рахунок товщини, etc.

 

Якби не було настільки стрьомно, що ви отримаєте шкоду здоров'ю через невдале гартування, я б вам міг віддати шматок прутка 60С2А гартованої на пружину, Ф18, L210. Сирий у мене є, і на всякі дрібниці я собі гартував - але я не професіонал в термічці, і мені тут відверто ссикотно, перепрошую.

Якщо кращих варіантів не знайдете - то загартувати можу, віддам просто так - але відповідальності не нестиму, використання на ваш власний ризик.

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

2Grif  там вісь довжиною 17мм. з обох кінців різьба М10 крок 1.25. 

2Knife-life . Дуже вдячний за таку розгорнуту відповідь. Замислився, впринципі... Можливо є сенс купити в магазині... але не факт що за великі ( як для такої деталі ) гроші вона буде адекватної якості

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Alex_Shine мабудь 170 мм, бо 17 замала. Можу надати дві заготовки по 200 мм 35ХГСА та 60С2А безкоштовно.

 

Роблю з марок ціх сталей різноманітні рукоятки. Термічно не обробояю. Є пружність. 
 

Чекаю листа.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гнеться бо така конструкція втулки. Я розумію це накрутна трещітка. Поміняти на втулку з барабаном. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробуйте виготовити з готового болта більшого діаметру та потрібної вам довжини. Тільки не кріпильного китайського, а наприклад болт кріплення гбц. Гарний матеріал - стрємянка, яка стягує ресори на камазах, зілах і тд.

Змінено користувачем Леня
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку