Georg_Adolfovich

Деякі розрахунки твердопаливного котла Холмова

15 повідомлень у цій темі

Добрий вечір. Може хтось в темі, як порахувати площі отворів для подачі повітря в дверцятах та на вторинне повітря, а також площу вікна, обведеного червоним на розрізі. Буду дуже вдячний. Потужність 6 кВт.

Якщо комусь буде потрібно, можу викласти моделі, деталювання і зробити деталювання в пдф. Скоріш за все викладу після розрахунків та тестів.

 

Збірка котла.JPG

Котел зпереду.JPG

Котел розріз.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене kalvis 10-16 подібної конструкції. Нетреба тих дирок і розрахунків. Всі потоки регулюються заслонками. Там де обведено червоним стоїть вогнетривка цегла з прямокутним каналом, є з більшим, є з меньшим.

1704201904_kalvis-2-30-500x500.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Wemas написав:

В мене kalvis 10-16 подібної конструкції.

Дякую. Є ще питання, чи використовуєте ви заслонку під номером 4? Бачив цю конструкцію, але не знаю чи робити собі таку, чи спрощену, як на моделі, яку я виклав.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Заслонка 4 використовується при розпалі, і коли треба підкинути дров (збільшує тягу). Котел такої конструкції економний але хоче сухих і не грубих дров. Ще один момент з практики: топку де закидаються дрова я би робив так щоб розширялась до низу, так як дуже часто низ згоряє, а зверху дрова зависають і не падають вниз.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Georg_Adolfovich написав:

як порахувати площі отворів для подачі повітря в дверцятах та на вторинне повітря

Занадто великі дверцята - буде закипати навіть при закритих дверях, малі - малий доступ повітря, погано розганяється. Газова щілина залежить від потужності котла, шамот (до 50 кВт) ставити не потрібно, сукупна площа отворів вторинного повітря також залежить від потужності. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, ZeS написав:

Занадто великі дверцята - буде закипати навіть при закритих дверях, малі - малий доступ повітря, погано розганяється. Газова щілина залежить від потужності котла, шамот (до 50 кВт) ставити не потрібно, сукупна площа отворів вторинного повітря також залежить від потужності. 

Дякую, але я це все і так розумію, мені б цифри, залежність тяги димоходу (Па), площі отворів щілини і вторинного повітря (мм2) та потужності (кВт). Хоча б приблизну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зі своєї практики і вивчення даної теми добавлю.

Такі котли потрібно використовувати не в режимі тління і т.п. 

Розрахунок тяги - для чого ??? Що дасть ця цифра, якщо інших факторів вагон які поламають усі хатки, а головне, що цієї тяги для нормальної віддачі - майже нема. Потрібно ставити витяг. В нас це ще тільки набирає популярності, але хто ловить суть - уже поставили.

В мене на котлу стоїть і наддув і витяг. 

Планую робити подібний котел - буде витяг ще мощніший і з регулюванням обертів. Купив на цей частотника, виявився ломом, поки покинув.

 

Два вентилятори плюс бак з розрахунку 1,5 куба на 100метрів. Тоді буде і ККД і економія дров на 30% - це вже напрацьована цифра.

А "тяга" - купа лишніх дров і диму, а через 5 років дирявий котел.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Потужний котел (40 квт) + теплоаккумулятор. 6квт то тільки газогенератор. Але якщо придивитися то  схожий на газогенератор поперечного горіння. Власна думка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Зі своєї практики і вивчення даної теми добавлю.

Такі котли потрібно використовувати не в режимі тління і т.п. 

Розрахунок тяги - для чого ??? Що дасть ця цифра, якщо інших факторів вагон які поламають усі хатки, а головне, що цієї тяги для нормальної віддачі - майже нема. Потрібно ставити витяг. В нас це ще тільки набирає популярності, але хто ловить суть - уже поставили.

В мене на котлу стоїть і наддув і витяг. 

Планую робити подібний котел - буде витяг ще мощніший і з регулюванням обертів. Купив на цей частотника, виявився ломом, поки покинув.

 

Два вентилятори плюс бак з розрахунку 1,5 куба на 100метрів. Тоді буде і ККД і економія дров на 30% - це вже напрацьована цифра.

А "тяга" - купа лишніх дров і диму, а через 5 років дирявий котел.

Я погоджуюсь, що сучасна автоматика з витягом і активним нагнітанням повітря це класна річ, але є інша сторона, це ціна. Згодом можна і поставити.

 

, Войциг написав:

Потужний котел (40 квт) + теплоаккумулятор. 6квт то тільки газогенератор. Але якщо придивитися то  схожий на газогенератор поперечного горіння. Власна думка. 

Потужний котел буде більшу частину часу знаходитися в режимі тління. Як на мене, це не той випадок, коли запас не зайвий.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Georg_Adolfovich написав:

але є інша сторона, це ціна

я робив сам і поки без автоматики. Щоправда, я дещо з цього робив в забугор'ї і попідглядував.

1 година тому, Georg_Adolfovich написав:

котел буде більшу частину часу знаходитися в режимі тління.

хана котлу, якщо сталь - дуже швидко протрухне. От чому я і наголошую про активну роботу, а не тління. Котел скопититься за пару років. 30% горючки в трубу, оте, що в трубу - ми потім ним і дихати будемо, а там, таки, - кака.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, Georg_Adolfovich написав:

 

 

Потужний котел буде більшу частину часу знаходитися в режимі тління. Як на мене, це не той випадок, коли запас не зайвий.

Ні якого режиму тління! Тільки напружене горіння. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не подскажите, а такой котёл без водяной рубашки возможен? Для работы на воздушный теплообменник.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Власне основа цього котла - газогенератор поперечного типу. А на яку топку з теплообмінником його навантажити немає різниці. Буде працювати і на повітряний теплообмінник, камеру газифікації та  згоряння газу дуже бажано футерувати шамотною цеглою. 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Основные опасения - не будут ли дрова газить от перегрева? Или просто верхней герметичной крышки достаточно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Герметична верхня кришка і гарна тяга або димосос - обов'язково. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку