Vitalii43

Переломана каретка супорта токарного верстата 1615

33 повідомлення у цій темі

Згоден з Костянтином, також час від часу доводилося мати справу зі зварюванням чавунних деталей, це лотерея, при чому, як правило, програшна. Як правило, потрібен гарний нагрів всієї деталі перед зварюванням ( часом аж до темно- червоного кольору нагрівав) та повільне охолодження, щоб не порвало ( засипав зварені деталі попередньо розігрітою якомога краще за допомогою паяльної лампи  чавунною стружкою, спеціально назбирав її після робіт на строгальному), якби була піч, може було б краще. І то, після деякого часу остигання, можна почути приглушений звук тріскання, це значить, що вся робота даремна... Паяв також і ЛОКом, це мені сподобалося більше, хоча також не без браку...  Що поведе- це без сумніву, що триматиметься- геть не факт, якщо по живому тріснуло, то по шву швидше за все знову зламається. Шов буде відрізнятися по структурі від основного металу, плюс люба раковина, непровар чи підріз- і маємо концентратор напруги, який рано чи пізно своє зробить. Спробувати зварити Вам ніхто не завадить, цій каретці все одно квиток в одну сторону, гірше їй не буде. Я б спочатку заварив ( зарані впевнений, що з того нічого не вийде), потім викинув та знайшов таку ж саму чи підходячу під переробку. Зате був би впевнений, що все спробував. Або, якщо там гарний чавун, залишив би цю каретку на матеріал. Та це все тільки мої думки...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Врахуйте,що при зварюванні супорта ще й покрутить. Знову фрезерувати, шабрити з невідомим результатом...

Зварювати чавун справа непрогнозована і невдячна - одне по всім правилам робиш, а воно репнуло, інше як попало зашмаркав УОНІями або нержавійкою, і тримається як нове.  Простіше і надійніше, а значить дешевше знайти заміну або донора. 

...Ніколи не варив чавун напівавтоматом, кажуть є спеціальна проволока для цього діла, хоч і дорога, але ніби тримає,проконсультуйтеся у тих, хто з цим працює.

Я теж думаю що покруте. Колись мені розповідали: перевозили станок на кузові вантажівки, більший чим цей, чи його непривязали, коротше він впав на фартух ну і зрозуміло зломало супорт. Каже підігріли різаком і заварили електродом обмотаним мідною проводкою і нормально.

Сумнівний ремонт як на мене!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо не помиляюся, 1615 токарний - це попередник 1А616. Може від нього підійде (хоч приблизно).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Vitalii43 написав:

Сумнівний ремонт як на мене!

Навіть не пробуйте таке робити. В будь-якому випадку отримаєте позитивний результат та додаткові знання як не варто варити чавун. З негативної сторони, навіть при з'єднанні тих частин разом, служити за призначенням воно не буде. Можу посперечатись з тим, хто зі мною не згідний, коли він відповість на пару моїх запитаннь:

- Який вміст графіта в зварюваних деталях і яка міцнсть того виду чавуну ?;

- Яка міцність вийде після зварювання в зоні термічного впливу ?;

- Чи збережеться геометрія виробу після зварювання ?

 Ну і нарешті, все ж мабуть полишити згадувати технології зварювання чавуну більш, як півстолітньої давності з сумнівними результатами, коли іншого в наявності не було. Прогрес не стоїть на місці і ті "обмотування сусідом мого діда мідним дротом зварювального електрода"... (правда жоден не називає ні марки електрода, ні марки міді, якою обмотували) — то вже з минулого століття , як і пайка ЛОКом......добре, що хоч не ПОСом..))))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Варити чавун можна і нкжно,особливо якщо без варіантів!найкраще, на мою думку, то газове зварювання.

Так ,поведе,але потрібно гарно погріти і потім все одно мех-обробка.Гарно зварене в тому місці не трісне!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є в мене токарний 16б04, коли купував то не замітив що зламаний супорт, брав по ціні металолому, тому дуже не придивлявсь. Цілого не знайшов, тому вирішив варити, накупив різних електродів по чугуну, марка наче ЦЧ 4, та ще якісь круті, марку вже не пам'ятаю. Надивившись інтернету почав варити, без підігріву маленькими швами, щоб не допустити нагрівання більше 60 грн.  Результат був не втішний, пробував і електродами обмот. мідною проводкою , всерівно при повному охолодженні були тріщини. Тоді попробував напівавтоматом звичайною проводкою і заварив, вже років 4 тримається, варив дуже малими швами. Тому якщо не має іншого варіанту можна і спробувати заварити.

Змінено користувачем Владимир78
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ТС, ось цей хлопець зі станком 162МСС, про якого я писав вище, ще продає коробку подач. На фото, на задньому плані видно опору станини станка. Ви звонили йому ?

https://www.olx.ua/d/obyavlenie/korobka-podach-162mss-IDPsHFm.html

Ми ж тут хвилюємося/турбуємося/переживаємо !

Змінено користувачем Кулибкин
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Кулибкин написав:

ТС, ось цей хлопець зі станком 162МСС, про якого я писав вище, ще продає коробку подач. На фото, на задньому плані видно опору станини станка. Ви звонили йому ?

https://www.olx.ua/d/obyavlenie/korobka-podach-162mss-IDPsHFm.html

Ми ж тут хвилюємося/турбуємося/переживаємо !

Так, я з ним контактую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку