San1084

Лиття по виплавлюваних моделях є питання.

8 повідомлень у цій темі

Доброго здоров'я всім. Я півтори року працюю в ливарні. В нас є білий цех, де працюю я і чорний. В білом ми з напарником печем з пенополістеролу різні вироби на замовлення. Потім їх в нашому цеху красять спеціальною краскою і лише тоді передають на відливку чи то зі сталі чи чавуна. Все було би нічого але почали вираховувати з зарплатні за брак погано відлитих деталій по повній їх вартості. В ливарні кажуть що в цьому винні ми. 

Тепер почну з фото та самого процесу виготовлення. Мій товариш виготовляє на ЧПК форми з алюмінію. Потім ці форми попадають до нас і в автоклавах ми печем з пенополістіролу продукцію. 

 

20230703_142038.jpg

20230703_142042.jpg

20230703_142016.jpg

20230703_142023.jpg

 

Потім у спеціальних камерах сушим їх протягом 2-3 неділь. Після просушки іде процес покраски та склейки в баян. Краску ми колотимо в кориті

Її рецепт такий

1. Дистенсилиманит 88.5%

2. Бентонит 4.5%

3. Декстрин 4.5%

4. Железный сурик 0.2%

5. Литосульфат тех. 2.3%

Вибачте що на російській так написано було.

Воду додаєм на око. Але густину провіряємо саморобною лійкою. Товщина краски не повинна перевищувати 0.7мм. От і зробили з товаришем експеремент і пофарбували кожен день різною товщиною. Перша на пробу була товстувата краска і вона в сушці почала тріскатись. Я взяв молярний скотч і посклеював тріщини де сильно відійшла краска. На другий день пофарбували тоньшим шаром. І як я здивувався що той баян що був ввесь в тріщенах відлився без браку і ідеально. Потім почався брак. Навідь з тоньшим шаром був брак. В ливарні кажуть що це форми сирі або фарба товста і.т.далі. Коли вони відливають наші форми поміщають в пісок і клеють усього один заливний літник. Далі коли заливають металл підключають до вакууму і скрізь пісок і фарбу висмоктують пари від пенополістеролу який згорає. Але я бачив коли заливають метал з літника буває стріляє метал, або газам нема куди діватися або і не знаю. Температуру металу перевірять спеціальной вудкой з патронами а потім на око))) 

 

Підскажіть хто знає причини браку? З 4 х відливок або 2 браки або 10. 10 браку це 1000грн. Буду дуже вдячний. 

 

20230703_144333.jpg

20230703_144251.jpg

20230703_144354.jpg

20230703_144401.jpg

Змінено користувачем San1084
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так а в чем заключается проблема брака? Трещины, спаи, непроливы?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, San1084 написав:

Воду додаєм на око. Але густину провіряємо саморобною лійкою.

може тут причина?

А може десь процентовку не витримали. Бентоніт при нагріві ж пухне, сильно. Бо вологий бентоніт при швидкому нагріві перетворюється на керамзит, з відповідним збільшенням об'єму.

От взагалі будучи далеким від технології бачу дві причини браку (невідомого, до речі... В чому брак у вас?) - вода у фарбі і не ті пропорції.

Ну і тупе питання - а нащо сушити пенополістерол два тижні? O.o

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, LAS написав:

Так а в чем заключается проблема брака? Трещины, спаи, непроливы?

Брак в непроливе то в нижней части то сверху.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, break написав:

може тут причина?

А може десь процентовку не витримали. Бентоніт при нагріві ж пухне, сильно. Бо вологий бентоніт при швидкому нагріві перетворюється на керамзит, з відповідним збільшенням об'єму.

От взагалі будучи далеким від технології бачу дві причини браку (невідомого, до речі... В чому брак у вас?) - вода у фарбі і не ті пропорції.

Ну і тупе питання - а нащо сушити пенополістерол два тижні? O.o

Сушим два тижні щоб вологи в середині не було 100%. У нас фарба приходить в сухому стані. І всі ці складові ми сипим по вагам. А вода незамінна складова. Так як без води це просто мука))) складові переводив у грами. Якщо зробити тонший шар нанесення то прилипає пісок після відливки і чистити його не дуже приємна справа. Я бачив у відео роблять невеликі дірочки як у літниках так і у формах. Щоб гази виходили. А в нас буває вони хлопають і через заливну горловину. Хоча цього не повинно бути. Можливо швидко заливають? Буду експерементувати з отворами. Таке відчуття що крізь фарбу не виходять гази і вакуум не справляється. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну так при чем непролив к краске? Вы красите противопригарной краской. И отдаете дальше по технологической цепочке. Вот если бы на отливках был бы пригар, вот тут вина очевидна. Значит что то нарушено дальше по технологии. Либо слишком много кассет для одной литниковой системы . И ещё, на сколько я помню, при изготовлении отливок по такой технологии, при нанесении каждого шара для создания формы, он сушится. А у Вас как я понял, Вы изготовили форму из полистирола, покрасили, соединили в ёлочку с одним стояком, а потом отдаете под заливку, где эту ёлку засыпают песком? И полистирол я так понял выгорает при заливке металлом?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 годин тому, San1084 написав:

Брак в непроливе то в нижней части то сверху.

Как по моим наблюдениям литник у вас низко разположен,но такое допустимо при центробежном литье, а у вас он должен быть в самой верхней части деталей.  Когда непролив и нижнейчасти, не справляется вакуумная система значит надо делать газовые отводы (вставлять во время формовки в вземле прутки 7-9 мм. потом перед заливкой их вытаскивать), тогда и при заливке не будет газовых пробок. 50 % брака- это уже ЧП  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, LAS написав:

Так а в чем заключается проблема брака? Трещины, спаи, непроливы?

Брак в непроливе то в нижней части то сверху.

20230707_150629.jpg

20230707_150553.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку