SigElso

вібратор
Вібратор майданчиковий на опізнання.

22 повідомлення у цій темі

Слава Україні! Доброго часу доби, шановна громадо! Маю в наявності майданчиковий вібратор без будь яких маркувань. Пошуки по формі двигуна результатів не дає. Знайшов тільки декілька старих малюнків з цим двигуном. Хочу дізнатися його модель. Потрібні його робочі параметри бо не можу його навіть підключити що б протестувати, бо бувають низьковольтні моделі 48V.  В планах зробити з нього віброплиту до 100кг. 

Прихований текст

 

IMG_20230710_030807.jpg

IMG_20230710_030855.jpg

IMG_20230710_030921.jpg

Screenshot_2023-07-10-03-40-11-126_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2023-07-10-03-45-19-096_com.android.chrome.jpg

 

 

Змінено користувачем SigElso
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, SigElso написав:

бо бувають низьковольтні моделі 48V.

Не 48, а 36 вольт стандартні будівельні двигуни до вібраторів глибинних. Вони трифазні були.

До речі в мене є якийсь . Здається болгарський і здається на 380 в. чотирма болтами до чогось прикркчувався. Можемо навести на нього приціл, як бажання маєте.

Змінено користувачем Дядя_Уеф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гарні точила з них виходять, ті що 380. На брухті є один, просять 1000 грн. Думаю варто забрати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А что особенного в них для точила по сравнению с обычным движком ? 

Вижу только окна для охлаждения через которые абразивная пыль будет в внутрь попадать .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б показав світлину, але це "добре" задовбало....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Такі, з доробок добавити дірки з різьбами в валу та замінити шпильки на чотири болта.

IMG_20230710_222523.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, Cracker написав:

А что особенного в них для точила по сравнению с обычным движком ?

Если те о которых думаю, то более мощный вал и усиленые подшипниковые щиты.

Этим движкам легче держать нагрузку от камня. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

3Ф, 36В. В мене на віброплиті трохи більший, по два грузила на бік, споживає біля 10А на фазу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там чотири дроти стирчить, можливо 220 на одну фазу, інші два пускова обмотка. На 220 точно існують.

Ось той що на брухті, шильдик не читаємий, вилка на 380, кажуть знятий з робочого обладнання.

IMG_20230711_145142.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Y.fowler. написав:

Ось той що на брухті, шильдик не читаємий, вилка на 380, кажуть знятий з робочого обладнання.

В мене саме такий, 36В.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Если те о которых думаю, то более мощный вал и усиленые подшипниковые щиты.

Этим движкам легче держать нагрузку от камня. 

Степан - ну в теории наверное да , а на практике ... на работе стоял наждак самопальный в бытовке , обыкновенный движок типа АИР с валом 14 мм. В мастерской  были серьезные заводские с 450 мм кругами , но туда идти далеко , а надо сейчас , по этому  пили все ,всё на нем  в основном . Надо ли говорить что не жалел его ни кто аж ни разу . Сколько я там проработал( больше 10 лет)

столько он там и простоял , а сколько до этого - х.з

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Cracker написав:

обыкновенный движок типа АИР с валом 14

Стоял у меня дома, как понимаете ни кто его не насиловал, круг удачно пролетел мимо меня.

Обломало вал по подшипнику. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись задумувався зробити собі наждачок з такого вібродвигуна. У них на відміну від аналогічних за потужністю аирах  підшипники  більші і щити масивніші ну і вали товстіші і однаково в різні сторони відходять. Підключення 220/380 існують це якщо стаціонарні. Переносні здебільшого 36. Якщо є в наявності можна робити, якщо купляти і за токарні роботи платити то не сильно вигідно. Сам ідею закинув хоча можу  всі роботи виконати в домашніх умовах. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Stebium1 написав:

Стоял у меня дома, как понимаете ни кто его не насиловал, круг удачно пролетел мимо меня.

Обломало вал по подшипнику. 

Ого. Ну после такого и на воду дуть станешь .Хотя думаю что брак скорее всего . На производстве где когда-то работал обрыв вала движка редчайший случай . Ну   и защита круга - практически обязательная вещь . 

В свое время насадки под камни  на движки от совковых стиралок с полсотни сделал .  Там тоже 14 мм . Не помню чтобы что-то оборвало . 

На современном Sparky Professional MBG 150 и 175 мм( диаметр камней) диаметр вала 15 мм.

Но толще ,согласен  - по любому лучше .

 

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин тому, Cracker написав:

Хотя думаю что брак скорее всего

Да нет случай не единичный, я просто в своё время не послушался более опытных...

 

19 годин тому, Cracker написав:

Ну   и защита круга - практически обязательная вещь . 

И этого не было

19 годин тому, Cracker написав:

В свое время насадки под камни  на движки от совковых стиралок с полсотни сделал .  Там тоже 14 мм . Не помню чтобы что-то оборвало

А чему там обрывать? 1500 оборотов и 270 Вт 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А дома движок был на 3 кВт  с валом в 14 мм?

Или круг диаметром 150 мм предполагает какую-то супер нагрузку на вал ? в отличии от штатного механизма для которого предназначен двигатель ? 

Я склоняюсь к браку , причем без вариантов , если не еденичный случай- значить брак в не еденичных случаях .Типичный совковый брак.

Вал должен скорей согнуться , чем оборватся .

В гаражной мастерской товарища , китайское точило DWT  с кругами 150 мм , и валом - внимание ,-12 мм , работает уже 10 лет .

Я не говорю что это хорошо . Но тем не менее ,Слышали когда-то про обрыв вала у подобных ? 

...Гнутся , да бывает . 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И да , я совершенно согласен , что толще - однозначно лучше .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

А дома движок был на 3 кВт  с валом в 14 мм?

550Вт 3000об

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pasha65 написав:

3Ф, 36В. В мене на віброплиті трохи більший, по два грузила на бік, споживає біля 10А на фазу.

А як ви зрозуміли що у вас трохи більший ніж у мене? Цей двигун по розміру як АІР на 5 KW. Просто має якісь маленькі дебаланси. Що дуже дивно.  І це не саморобка. видно по довжині валу і самих дебалансах. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Y.fowler. написав:

Там чотири дроти стирчить, можливо 220 на одну фазу, інші два пускова обмотка. На 220 точно існують.

Ось той що на брухті, шильдик не читаємий, вилка на 380, кажуть знятий з робочого обладнання.

Я такі двигуни знаходив в інтернеті але як у мене, шпилька що скріплює копус проходить в середині двигуна, не бачив ні разу. Може хто бачив у зібраному вигляді цю почвару. Мені здається що цей вібратор частина якогось більшого механізму, тому його не видно в інтернетах. А ще в нього не регулюється сила вібрації, я так розумію що вага дебалансів вже налаштована під якусь конретну змушуючу силу та статичний момент.

Змінено користувачем SigElso
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можливо хтось може підсказати як вираховується змушуюча сила та статичний момент у вібраторів. Скажімо по масі дебалансів або якось інакше?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Накопав трішки додаткової інформації по моєму проєкту.


Я мав можливість глянути на дебаланс комерційної віброплити 100кг
Параметри виглядають приблизно так:
    Відцентрова сила - 18.4кН  (по паспорту)
    Потужність двигуна 3,6кВт 
    ВАГА ДЕБАЛАНСА БЕЗ ВАЛА - ~4.5кг. 
    Радіус дебалансу - 51мм
    Кількість обертів двигуна 3600об/хв але сам вібратор має 5400об/хв

 

А потім я трішки покопався у своєму вібраторі і дізнався таке:
    Вага дебалансу 1340гр, 670гр кожен. Це мало, треба додавати по 1600гр на кожну сторону
    Радіус дебалансу - 66мм
    Підшипник 405/6405 Статичне навантаження 19кН, гадаю цього достаньо для дебалансів 2.25кг
    Кількість обертів двигуна невідома але явно меньше 5400об/хв і це проблема. 
    Обмотки 220 + пускова. Стан на перший погляд - поганий. Треба мотати на 3Ф 220/380V та чіпляти до частотника 220V (маю в запасі декілька) тоді можна отримати до 6000об/хв в додачу буду мати регулювання частоти вібрації для різних типів матеріалу.

 

Але ось головне питання! Чи варта ця почвара мого часу? Тут у мене великі сумніви. Хто знає скільки зараз коштує перемотка двигуна ~2кВт? 

Прихований текст

 

IMG_20230730_233852.jpg

IMG_20230730_233947.jpg

IMG_20230730_234407.jpg

IMG_20230730_234426.jpg

 

 

Змінено користувачем SigElso
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку