julio2203

фрезер чпу своими руками

16 повідомлень у цій темі

всем привет

вот создал тему, кто меет опыт - поделитесь пожалусто.

 

хочу сделать чпу небольшой, и чтоб грызть люминь.

возникли вопросы;

1 какого размера взять рельсы? естественно чем толще тем лучше, но цена прыгает заоблачно. интересует бюджетны вариант.

2 шпиндель - чтоб норм грызло.... если можно ссылку на али, или может ктото продает

 по ходу темы еще будут вопросы

 

спс. буду благодарен

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы в первую очередь думал о том из чего и как сделать и обработать станину а не про рельсы.

А так  - 20-25 рельса желательно с преднатягом и такой же ШВП. Можете тут на барахолке найти б/у рельсы. Если хода не больше 300-400 мм то хватит для алюминия.

По шпинделям не скажу, не использовал по металлу  алишные шпинделя. 

 

Я делал из станины от львовского пантографа, ШВП 25мм, шпиндель был из какой то импортной скоростной головки + мотор на 1,5 квт. Грызет люминь уже много лет. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, DimonDSS написав:

Я бы в первую очередь думал о том из чего и как сделать и обработать станину а не про рельсы.

А так  - 20-25 рельса желательно с преднатягом и такой же ШВП. Можете тут на барахолке найти б/у рельсы. Если хода не больше 300-400 мм то хватит для алюминия.

По шпинделям не скажу, не использовал по металлу  алишные шпинделя. 

 

Я делал из станины от львовского пантографа, ШВП 25мм, шпиндель был из какой то импортной скоростной головки + мотор на 1,5 квт. Грызет люминь уже много лет. 

да в принципе есть койкакой инструмент. плоскошлиф любой вид сварки, сверлилки, чпу плазморез, ну и по мелочи.

рабочее поле хотелось бы 600на 400..... 

ща в барахолке гляну, шось с разбегу не увидел

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

глянул в барахолке - только одно предложение по рельсам (((

по рельсам не понятен термин - с натягом? как я понимаю рельса как рельса плюс каретка, бывают качествнные и не очень.

по шпинделю - подскажите параметры для люминя - тоесть минимальную мощность в ватах и количество оборотов

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, julio2203 написав:

не понятен термин - с натягом

якщо по простому, то діаметр тіл кочення дещо більший ніж проміжок між рейкою і кареткою, тому за рахунок пружної деформації каретки отримуємо безлюфтову пару.

Змінено користувачем StatusQuo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, StatusQuo написав:

якщо по простому, то діаметр тіл кочення дещо більший ніж проміжок між рейкою і кареткою, тому за рахунок пружної деформації каретки отримуємо безлюфтову пару.

ну именно натяг понятен. рельсы с натягом имеют определенную маркировку чтоль?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

правильно поставлене запитання дає більшу вірогідність отримати правильну відповідь :D

по суті: для того щоб отримати передбачуваний результат одна із деталей має бути незмінною. В даному випадку це сама лінійна направляюча. Вона класифікується лише по класу точності. А ось каретки виготовляють з різним ступенем преднатягу, тому преднатяг ( preload ) вказують лише при замовленні кареток, або комплекту рейка-каретки.

 

load.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добавив каталог HIWIN у розділ "файли"

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

понял. спасибо

по шпинделю не подскажите мощность обороты?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

на жаль ні, це все дуже індивідуально, залежить від конструкції верстата, режимів різання, оброблюваного матеріалу, наявності зор, і т.д. і т.п. Я для себе вибрав 2,2 кВт з водяним охолодженням, але то як кажуть "на виріст" тому що планую обробляти деревину, але взяв бо була гарна ціна на нього, зайві кошти в наявності і надія на те що при необхідності верстат зможе і з алюмінієм впоратись.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

если не сложно интересует мнение!

преймущества и недостатки двух видов конструкций, именно по алюминию

 

1 портал по Y ездит на каретках вперед назад

2 портал по Y жестко стоит на месте, а ездит сам стол (как 3д принтер типа эндер)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для металообробки я б зупинився на варіанті 2, причому направляючі осі Y закріпив знизу до столу а каретки до корпуса верстата. Така конструкція хоч і потребує у два рази більше місця по осі Y але забезпечить однакову жорсткість в зоні різання по всій довжині столу і набагато спростить захист направляючих кареток і КГП від стружки і ЗОР. Зрозуміло що стіл повинен бути без наскрізних отворів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

если не сложно интересует мнение!

преймущества и недостатки двух видов конструкций, именно по алюминию

 

1 портал по Y ездит на каретках вперед назад

2 портал по Y жестко стоит на месте, а ездит сам стол (как 3д принтер типа эндер)

Все залежить від мас. Що легше буде по масі, звісно враховуючи масу оброблюваної деталі, якщо вона буде рухома, те легше ( з меншими зусиллями) буде рухати.  + прискорення можна буде поставити більше, що в свою чергу позитивно вплине на динаміку рухомої осі. 

А системі ЧПУ по барабану, вона працює з координатною сіткою і моторами. 

Якщо портал в зборі легший за стіл, то краще рухати порталом. Якщо легший стіл з встановленою на нього деталлю, краще рухати столом. Але зауважте, що направляйки для рухомого стола в 2 рази(а то й більше) довші треба брати за умови, що поле обробки в двох видах станка однакове закладати. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, andrysir1 написав:

Але зауважте, що направляйки для рухомого стола в 2 рази(а то й більше) довші треба брати за умови, що поле обробки в двох видах станка однакове закладати. 

вот этот фактор я тоже усек! и что важно - направляйки довольно дорогие

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

созрел вопрос по поводу установки кареток портала

допустим 2 варианта установки кореток

1 - устанавливаем рельсу на горизонтальную поверхность, портал будет давить на каретку сверху

2 - устанавливаем рельсу на вертикальную поверхность, типа сбоку, портал будет давить на боковую часть каретки

есть ли раздница?-  в плане точности, ходовых качеств, времени эксплуатации

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Есть допустимая нагрузка и иак и эдак, и для разных кареток она отличается

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку