burestar45

Гудить li-ion батарея коли працює інвертор

16 повідомлень у цій темі

Доброго здоров'я. Слава Україні!
Хочу трохи підготуватись до відключень електроенергії, а щоб не витратити все до останньої копійки на ecoflow та краще познайомитись з акумуляторним світом, вирішив збирати все окремо. Купив вживані li-ion акумулятори з mitsubishi outlander (збірка 7s), інвертор datouboss на 24 вольти — китайський, але по відгукам наче непоганий, bms та купу всього іншого. Все зібрав, запустив і... зіштовхнувся з проблемою, яку зовсім не очікував, а саме:
При роботі інвертора на холостому ході, із батареї доносяться якісь булькаючі звуки, причому з усіх банок. Коли підвищуємо навантаження до 400 ват, батарея починає гудіти і той гул дуже схожий на трансформаторний.
Якщо підключити батарею до електронного навантаження для тестування акумуляторів — ніякого шуму від акумулятора і від окремих банок немає зовсім.
Прикладу звуковий файл, я там нарізав трохи звуків підряд з різним навантаженням:
1. 18 ват навантаження, працює монітор
2. 110 ват, комп'ютер + монітор
3. 450 ват, комп'ютер під навантаженням + монітор
4. 1000 ват, комп'ютер під навантаженням + монітор + маленька електрична пічка
5. 550 ват, тільки електрична пічка — як чуєте, звук більш чіткий коли потужність суто активна
Якщо знаєте або маєте здогадки що то може бути таке — будь ласка підкажіть. Бо дуже не прикольно коли вогненебезпечний літій іон видає такі страшні звуки. 
Дякую.

batt1.mp3

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шум виникає через пульсацію струму, який споживає інвертор.  Підключити паралельно батареї електролітичний конденсатор в 10 000 ...15 000 мкФ, який бажано набрати з кількох банок, і розміщувати якомога  ближче до батареї. А якщо вже робити зовсім по правилам - то між батареєю і інверотром має бути LC- фільтр.В хороших інверторах він є, в дешевих - замість дроселів перемички, а конденсаторів взагалі немає. 

Ну і при такій ємності вже потрібен ланцюжок плавного заряду конденсатора - резистор+реле, або резистор + ручний вимикач.

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь!
Інвертор не те щоб дешевий, відкрив його і в середині все виглядає як на мене дуже не погано, але я на тому не розуміюся. Та і відгуків поганих на нього не знайшов, тим паче з шумом від батарей... 
Прикладу пару фотографій, може підкажете що типу от тут і тут немає того і того. А може там всі компоненти є, але брак.
Паралельно батареї поставити конденсаторну збірку звісно можна, але як на мене то вже шось за межею, думаю то має бути в інверторі все, бо виходить що інвертор то є на самодостатній пристрій.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

inv.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, burestar45 написав:

то є на самодостатній пристрій.

 Вся подібна бюджетна техніка збирається за принципом мінімальної достатності для роботи.Без ""зайвих"" деталей, які напряму не впливають на роботу, але підвищують комфорт експлуатації і довговічність приладу. А виробники не люблять виготовляти ""вічні"" апарати. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мене цікавить одне: а який внутрішній опір тих батареойк на 100Гц?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

батареойк на 100Гц?

100Гц  МЕАНДРУ!!! = 1кГц синусу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

24 вольти живлення. Я бачу на платі запобіжники на 20А. 24х20=480Вт. Як ви його кіловаттом грузили - я навіть не здогадуюсь :) , бо запожники в паралельному включенні не працюють. Але будемо думати, що два по 20 (китайський винахід) - то 40. Ладно, вийде 960Вт. В пікі.

100мкФ 450В коло радіаторів - їх призначення теж для мене загадкове.

Вихідний фільтр з дроселем на кільці і пара плівкових конденсаторів - виглядають замалими для нормального інвертора на кіловатт чи більше.

Моя думка - до

, burestar45 написав:

самодостатній пристрій.

там як до Китаю рачки.

Рекомендують поставити ємність - ставте, гірше не буде. Бо акумулятори угробити (а як вони булькають і якісь звуки видають - то це не за горами) значно дорожче. Ємність треба побільше. 15000мкФ - ні про що. Хоча б в 4-5 разів більше.

Калькуляція ємності проста - треба, щоб опір змінному струму ємності був порівняний з внутрішнім опором батареї, який - міліоми. 1000мкФ на 50Гц - 3,2Ом опору. 1000000мкФ відповідно - 3,2мОм. "Шкварчить" воно, звісно, не на 50Гц. Тож мільйон мікрофарад не треба. Та до чогось поряд ста тисяч бажано прагнути, бо і внутрішній опір нормальних батарейок менший 3,2Ом. Ну і зважаючи на те, що там імпульси і струм добрячий, то конденсатор не однією банкою, а кількома - дуже рекомендовано.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж колись ремонтував подібне чудо: 2*30А в китайський версії дає 60. Ще й дістатися до них було.😢 Ну таке...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, break написав:

бо запожники в паралельному

читати "бо запобіжники в паралельному".

Роздивився уважніше плату.
"чудо ворожої техніки", однако.

Тих запобіжників там аж 4 групи 2х20А - по одній "спайці" на кожен трансформатор. Тут я взагалі нічого не розумію. Китайська схемотехніка в такому варіанті реалізації для мене неосяжна. Нахіба вони так зробили і чого тим хотіли досягти - загадка. Якщо вони ввімкнули трансформатори паралельно по вторинній обмотці, то виходить, що перегоряння запобіжників зменшує допустиму потужність. І алгоритм роботи вийде такий - чіпляємо навантаження побільше, перегоряє один з запобіжників, лишається три, схема йде в перегруз, горить ще один, перегруз зростає і т.д. Зважаючи, що транзистор згорає на кілька порядків швидше, ніж запобіжник, то накривається все. Тобто якщо несподівано перегорить один з запобіжників, весь інвертор має вигоріти повністю. До стану "тільки в сміття". Може вони саме цього і хотіли?

Так що мої роздуми в повідомленні вище про потужність можна сміливо закреслювати. Як воно працює і який там комутується струм - знають тільки китайці.

Це не відміняє того, що ємність до акумулятора там не завадить.

До речі - можна поміряти, скільки воно споживає від акумулятора. Не маючи амперметра, та маючи китайський тестер. 1,3 метри мідного дроту перерізом 2,5кв.мм. має опір 10мОм. Це значить, що при струмі в 10А на ньому буде падати 0,1Вольта напруги, при 20А - 0,2В і т.д. Короткочасно такий дріт витримає 50А без пошкодження ізоляції. Бо роздуми про те, що комп споживав півкіловатти - то тільки роздуми.

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, break написав:

Якщо вони ввімкнули трансформатори паралельно по вторинній обмотці

Зазвичай вторинні обмотки вмикають послідовно. Також буває що кожна гілка має окремий випрямляч зі своїм конденсатором фільтру, і вже вони вмикаються послідовно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Одессит написав:

Зазвичай вторинні обмотки вмикають послідовно. Також буває

не в цьому випадку.

Тут - на первинній комутується 24 вольти, а на виході треба отримати 220 змінний струм. Про випрямляч зразу забудьте. Про послідовне увімкнення - теж, бо реалізація вийде занадто складною.

На скільки я розумію, китайці максимально намагались все здешевити.

Вони намалювали інвертор - чотири транзистори, трансформатор, пару конденсаторів. І далі просто маштабують, роблячи на одній такій збірці інвертор 500Вт, на двох - 1000 і так далі. Трансформатори мотають однакові, транзистори всі однакові, запобіжники всі - однакові. А інвертори роблять в асортименті.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Про послідовне увімкнення - теж, бо реалізація вийде занадто складною

Це ствердження (так воно і є суто фізично), чи припущення?
Така схема є стандартом і нічого не здорожчує.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Одессит написав:

Така схема є стандартом і нічого не здорожчує.

у інверторів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, break написав:

у інверторів?

Саме так. Бачив до 6-ти трансформаторів (паралельно по "низької" стороні, та послідовно по "вискокої").
Є варіант (у АРС) де два трансформатори послідовно по "низької" стороні, а по "високої" - паралельно.
Загалом це робиться для зменьшеня загальної вишини трансформаторного блока.
Це типова схема якої властиво "самобалансування" по потужності.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

100Гц  МЕАНДРУ!!! = 1кГц синусу. 

Т.з "меандр" може мати нульову швидкість зростання та спаду.
А тому - безкінечний "спектр"...
Порівнювати "частоти" можна лише за певних умов (т.з - миттєва частота)!!!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще раз усім привіт. Прочитав купу ваших коментів — дякую за думки, ціную безмірно. А тепер, якщо Вам цікаво, до практики та експериментів:
Як я казав раніше, 7 послідовно з'єднаних банок літія давали гул. Протестував збірку в парі зі свинцевим акумулятором, а саме 12В 100Аh стартерний акумулятор + 3S літій (різні комбінації із семи банок щоб уникнути ймовірність браку банок) і що ви думаєте? Ні булькотіння, ні гулу, як на ХХ, так і на 100 Вт, на кіловаті, і навіть на 1,8 кВт не було. Коли повернув усе на 7s літій — знову булькає навіть на холостому ході інвертора.
Може з таким оновленим "дано" з'являться якісь думки чого воно гудить на літії окрім того шо "то все китай і гімно дешеве"? Адже, думаю, то є не зовсім гімно. 1.5 кВт грузив упродовж 10 хвилин і навіть натяку на перегрів чи нестабільність не було, в той час як тут сумнівались навіть у кіловаті. Правда, вентилятори увімкнулись, але то очікувано так то. 
P. S. дані про споживану потужність знімав з BMS Jikong B2A8S20P + контролював ватметром (гуглиться як Intertek Cat 2 але не факт шо саме він, але в такому ж корпусі) 
Дякую за увагу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку