Artem

Повірочна лінійка, саморобна

16 повідомлень у цій темі

Доброго дня. Маю можливість придбати за копійки стійку від штангенрейсмасу 800 мм. Шкала майже не просматрюється, але діло не в шкалі хочу її взяти як заготовку для повірочної лінійки. Розмір її 800х35х16. Подібної теми не знайшов чи хтось робив лінійки з штангенрейсмасу чи великого штангенциркуля. 

Підкажіть можливо таке хтось робив, як вона себе веде на прогин і взагалі чи не бредова ця задумка?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#340165 Опубліковано: (змінено)

А вона ж сталева, ця стійка, правильно?

Якщо так, то її буде геморойно приводити в порядок, в плані підшабрити загартовану сталь.

Я не спеціаліст, просто це перше, що в голову прийшло, на основі старих тем та відео про ремонт\виготовлення повірочного інструменту. 

Змінено користувачем knife_life
Правопис.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Планував її віддати на шліфовку, тому що шабрити її не має по чому. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не буде з теї стойки повірочної лінейки.

Неправильне співвідношення ширини до товщини.

Якщо просто - то  дуже мала ширина (висота, коли поставити на ребро).

І вона буде прогинатись під своєю вагою,

у всякому разі на довжині 800 мм - точно.

Щоби переконатись, знайдіть та проаналізуйте розміри заводських лінійок.

 

Звичайно, можна порізати на меншу довжину,

але навіть сама коротка ШП-400 має висоту ребра у 2 рази вищу.

 

Поміркуйте про інші варіанти використання Вашої стойки.

Найкращий - продаж за призначенням.

Наступний - обмін на щось корисне, включаючи навіть олію або сало.

 

Бо як вже відріжете, то з'явиться нова тема :

" Що можна зробити з бублика від стойки ШР-800 ?" :D

А там варіантів аж один - гніт для капусти.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

... Трохи обдурив Вас.

Ще варіант - знайти решту компектуючих, та спробувати зробити зі стойки нормального штангенрейсмаса.

І тоді вже продати - але дорогше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як варіант. Подумаю

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#340171 Опубліковано: (змінено)

Є ще варіант взяти ніж гільйотини 860х55х20 теж провальна задумка?

Там і сталь думаю крепша буде для деформації

Змінено користувачем Artem
Помилка в тексті
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Буде дві гарних лінійки, або одна на 550.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artem написав:

Є ще варіант взяти ніж гільйотини 860х55х20

Як заготовки - дуже гарно.

 

, Artem написав:

теж провальна задумка?

Ви ж не написали, яка основна задача ?

Вам же не самі лінійки, у якості фетишу на сервант, потрібні, а для якоїсь роботи, і з якоюсь точністю.

Може вам і будівельного правИла буде досить.

 

Завжди починається з  основної поставленої задачі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дивлячись яка точність потрібна. Штангра від штангенрейсмусу - хліпенька і крива. Зразу крива, там похибка лінійності в десятку - ні о чьом.

Ніж так само може бути "шаблею", та цупкіший.

Просто готова лінійка з барахолки не дорожче клопотів, щоб з ножа чи стійки зробити "лінійку".

Та знову ж таки - дивлячись яка точність треба. Може дійсно в межах правила - так тоді стійка ту точність перекриває.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є станочок тв 16. Хочу його станину довести до ума. Плюс є задумка зробити саморобний станок трішки більший ніж тв 16, то лінійка сталася би в нагоді

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#340191 Опубліковано: (змінено)

Я колись дуже давно рівняв невеличку станинку і для цього використовував лекальну лінієчку довжиною всього в 80мм плюс ножа від деревообробного рейсмуса довжиною 400. Ніж перерізом десь 50х6. "Ненадьований". Ножа на ребро вистачало, щоб бути впевненим в 5 соток лінійності. А потім в мене з'явилась справжня лінійка 400мм з паспортом і своїм "будиночком"...

Тож все можна при розумінні потреб і їх "дружбі" з можливостями і спритністю рук.

Для станини токарного просто мати лінійку - мало. А от в якості лінійки цілком достатньо чогось з гарантованою геометрією довжиною в 200мм. Більше і не сильно треба. Лекальна така на тій же барахолці сайту - цілком бюджетна річ.

Та як писав вище - зробити лінійку з якоїсь довільної залізяки не завжди доречно і не завжди просто. От я свого ножа - виставив, поприкладував маленьку лінієчку вздовж леза, посовав по гарантовано рівній плиті і з'ясував - плюс-мінус рівне, гвинта-лижі-шаблі практично нема. І цифру в 0,05мм собі відклав - в цих межах ніж на ребро щось дозволяє контролювати. З уточненням на прямі руки. А був би там "пропелер гелікоптера" - максимум того ножа лишився б стругати дошки. Але знову ж таки - щоб зробити висновки треба було мати плиту Кл.1 і лекальну лінійку.

Змінено користувачем break
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лінійка на 400 зі своєю домівкою є). І на 200 локальна є, на 300 є від чогось чугунна штуковина с шабррваною поверхнею.  Хотілось би більший діапазон, мати ще 600-800. 

Є і повірочна плита на 400. Правда її геометрію не знаю так як купував вже після початку війни на осліп за недорого, доводити буду вже після війни. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#340194 Опубліковано: (змінено)

, Artem написав:

Хотілось би більший діапазон, мати ще 600-800.

Під 600-800 штанга точно не годиться, ніж - під величезним питанням за умови, що ви зможете перевірити його геометрію.
Ще нюанс - плоска шліфовка, якщо виконавець не "лекальщик", геометрію ножа не виправить, а добре щоб не зіпсувала. Бо на магнітному столі криве стає рівним, а після шліфовки - знов кривим, тільки по іншому. Плюс похибка рухів самого станка...

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artem написав:

Доброго дня. Маю можливість придбати за копійки стійку від штангенрейсмасу 800 мм. Шкала майже не просматрюється, але діло не в шкалі хочу її взяти як заготовку для повірочної лінійки. Розмір її 800х35х16. Подібної теми не знайшов чи хтось робив лінійки з штангенрейсмасу чи великого штангенциркуля. 

Підкажіть можливо таке хтось робив, як вона себе веде на прогин і взагалі чи не бредова ця задумка?

Я таке робив, але ще з більшого штангенрасмуса 1100мм на шкалі було а сама ще довша але й товща вона була.

Я її не шабрив не шліфував відрізав від основи і користувався як лінійкою повірочною, штангенресмус був новим, але лінійка давала + - 2-3 сотки, для починаючого чіпмейкера того достатньо, але коли вже я зміг прощупати ті дві сотки і придбав собі шд 1600 то ту лінійку продав.

Скажу так що сьогодні я б не різав його шкода гарна річ була.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Острозуб написав:

Я таке робив, але ще з більшого штангенрасмуса 1100мм на шкалі було а сама ще довша але й товща вона була.

Я її не шабрив не шліфував відрізав від основи і користувався як лінійкою повірочною, штангенресмус був новим, але лінійка давала + - 2-3 сотки, для починаючого чіпмейкера того достатньо, але коли вже я зміг прощупати ті дві сотки і придбав собі шд 1600 то ту лінійку продав.

Скажу так що сьогодні я б не різав його шкода гарна річ була.

 

Ага, дякую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку