hopscotch

Стереомікроскопи - питання та відповіді

3 сообщения в этой теме

Тема для обговорення різних питань з оптики стереомікроскопів - зокрема типу МБС.
================================
Маленька корисна порада власникам стеремікроскопів з диоптрійною корекцією тубусів, наприклад МБС-10, МБС-200, а також майже всі імпортні.
Помітив що власники часто неправильно налаштовують окуляри, і внаслідок цього у них порушується парфокальність - властивість оптичної системи зберігати чітке зображення при зміні її параметрів, як правило при зміні збільшення.
Це відбувається через те, що при неправильному положенні окулярів спостерігач для фокусування зміщує мікроскоп вище або нижче від розрахункового положення, і тому на виході об’єктива промені утворюють не паралельні пучки, і це порушує роботу блока зміни збільшення. Фактично, зміна збільшення виконується введенням в оптичну систему маленьких телескопів Галілея, подібні використовують в театральному біноклі. Вони не порушують паральність променів, а лише збільшують, а при перевертанні їх на 180° звеншують зображення. Зазвичай, в мікроскопах стоять по дві труби Галілея в кожному каналі, вони дають 2 збільшення і 2 зменшення, плюс до того є положення наскрізного ходу променів, воно дає найкращу якість зображення.
Головне для парфокальності - на виході з об’єктиву, та на вході в бінокулярну головку пучки променів повинні бути паралельними, ніби з нескінченості

Для правильного регулювання окулярів під свій зір, можна зняти бінокулярну головку(насадку) і подивитись на дуже далекі предмети, від 20 метрів і далі. Ви побачите збільшене зображення, як в бінокль. Якщо зображення нечітке, то необхідно обертання тубусів диоптріної корекції досягнути чіткого зображення при розслаблених очах. Якщо зображення двоїться, то це ознака порушення положень призм обертаючої системи, в цьому випадку може знадобитись ремонт у майстра. Наприклад  призми в МБС-1(2) дуже складно від’юстувати без додаткового устаткування, а МБС 9 та 10 значно простіше, навіть можна власними силами. Враховуйте це при покупці БУ мікроскопів, якщо при огляді виявили такий дефект, то можете сміливо вимагати зниження ціни на вартість регулювання.
 

Встановивши бінокулярну головку на мікроскоп необхідно сфокусувати його попередньо встановивши у хід променей наскрізні отвори барабану, без лінз. У МБС-1, 2, 9 та 10 це кратність 2Х, на інших мікроскопах з барабаном це відповідає кратності що повторюється на протилежних положеннях ручки перемикання збільшення, а на мікроскопі з плавною зміною збільшення (zoom), то встановіть середне положення.
Якщо все правильно зроблено, то при зміні збільшення фокусування повинно практично не збиватись, що додасть зручності в роботі.

2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Небольшая чисто практическая "добавка" для МБС-10 и подобных.
Как правильно настроить межзрачковое расстояние.
Сначала фокусируем микроскоп на "мишени" (крестик на бумаге, или ещё что-то контрастное). Причём фокусирем по одному тубусу, который без регулировки "диоптрий".
Затем уточняем "диоптрии" для второго тубуса.
Глядя уже двумя глазами в оба тубуса достаточно часто поочерёдно моргаем левым и правым глазами.
"Мишень" не должна смещаться.
Этот же приём позволяет оценить состояние "галилеев" на разных кратностях.

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
, Одессит написав:

 поочерёдно моргаем левым и правым глазами.
"Мишень" не должна смещаться.

Краще не мигати, обрати яку не будь деталь зображення та скосити розслаблені очі так, щоб зображення лівого і правого ока роздвоїлось - зображення повинні розходитись точно горизонтально і залишатись чіткими. Якщо одне зображення вище іншого, то буде сильна втома і головний біль, не зважаючи на здатність очей скомпенсувати такий перекос зображень.

Изменено пользователем hopscotch
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!


Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.


Войти сейчас