Наливайко

16М05А пригоди, ремонти, біди, ЧПКзація

101 повідомлення у цій темі

1 година назад, alesik написав:

..........Або іншим шляхом, замінити чавунні корпуси для опор, на стальні, гартовані, і підняти тиск, хоча це в принципі теж не дешево......

Це стосується задьньої гідроопори. А вона працює як важіль, і зі своїм завданням насправді справляється. На мою думку задня опора не є слабкою ланкою, так як на неї починає падати навантаження тільки при обточуванні довгих валів, які нам просто не влазять. І це легко перевірити - скалку в КМ шпінделя, індикатори на передній і задній краї шпінделя, прикладати зусилля туди сюди, слідкувати за відхиленням стрілок. Як попадеться мені шмат сталі, щоб у ньому зміг нарізати КМ5, спробую. Чому б ні?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Наливайко сказал:

адже мною замовлений вимірювач приїде через місяць.

Що за вимірювач?

2 часа назад, Наливайко сказал:

Як попадеться мені шмат сталі, щоб у ньому зміг нарізати КМ5, спробую

У ньому, чи на ньому?
Группа ДМ на Фейсбуці? Там некислі дядьки сидять, не всі пальцем роблені )

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин назад, alesik написав:

Що за вимірювач?

У ньому, чи на ньому?
Группа ДМ на Фейсбуці? Там некислі дядьки сидять, не всі пальцем роблені )

Мікрометри і штангу нутроміра для діаметрів овер 50 мм.

На ньому звичайно) 

Поки що не писатиму їм, бо є рішення.

Якщо з вашими гідроопорами щось буде не так, виключіть станок на день, почитайте літературу про гідростатику, і все само зремонтується. В мене так і сталось, зараз треба прикласти 65-70 кг, щоб підняти шпіндель на 0.02 мм. Нагадаю сам себе:

22 години назад, Наливайко написав:

По аналогії виходить, що у наших станків несуча здатність мала б бути біля 800 Н

Майже так і виходить, і я нічого не робив. Мабуть @ssf був правий, десь в каналах сміття причаїлось, яке виштовхнуло чергове ввімкнення гідравліки. Цих 65 кг для обдирки достатньо, можливості мого станка впираються в головний привід з його 18.9 Нм. Судячи по чудовому калькулятору Walter  мій двигун дозволяє здирати не більше ніж 1,2 мм з радіусу при подачі 0.1 мм/об. із сирих сталей. Хотілося б потужніший двигун, та цей слугуватиме мені запобіжником, поки я не маю грошей на розгул фантазії :) Щоб навантажити шпіндель на цих 70 кг, треба дерти 5мм з радіусу при діаметрі заготовки 100 мм.

Цікаво які опори в гідростатичного 16К20. Він мабуть може здерти за прохід всю заготовку, незалежно від діаметру.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.Питання по 16б05а,якщо можна?Міняю підшипникі в коробці подач.Старі підшипники були відкриті ,нові купив закриті металевими пильниками.Питання - знімати пильникі,вимивати змаску,чи ставити як є? Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт. Якщо підшипники людські, FAG, SKF і т. д. кришки не чіпай. Всередину закладена якісна сучасна змазка, розрахована на весь термін експлуатації підшипника. А розраховані вони на сотні кг навантажень і 2000+ годин експлуатації на високих швидкостях, яких в коробці не буває ніколи. Якщо це щось по 5 грн за жменьку, сам вирішуй.

Гідравлічна рідина, яку рекомендують для наших станків не може навіть поруч стояти із спеціальною підшипниковою змазкою, хіба що продукти зношування змивати і все.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підшипникі skf.Сумніви були через те ,що масло в коробці вимиє мастило з підшипників,через металеві пильникі,а потім через них же може з трудом потрапляти в середину.В мене ще питання,якщо можна?На корпусі передньої гідроопори токарного 16б05а є два гвинта м8, питання- це просто заглушки,чи вони щось підтримують? Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Yurik79 написав:

Підшипникі skf.Сумніви були через те ,що масло в коробці вимиє мастило з підшипників,через металеві пильникі,а потім через них же може з трудом потрапляти в середину.В мене ще питання,якщо можна?На корпусі передньої гідроопори токарного 16б05а є два гвинта м8, питання- це просто заглушки,чи вони щось підтримують? Дякую.

Не вимиє масло, все буде добре.

Гвинти закривають контрольні отвори, через них можна перевірити тиск в двох кишенях гідроопори. Реально потрібні тільки при виготовленні станка або заміні втулки гідроопори.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.Дуже допомогло.Я планував під'єднати в один з отворів манометр,щоб контролювати тиск в опорі.Ще раз величезне дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Yurik79 написав:

Дякую за відповідь.Дуже допомогло.Я планував під'єднати в один з отворів манометр,щоб контролювати тиск в опорі.Ще раз величезне дякую.

На здоров'я. Тільки зараз там нІчого контролювати, при нашій схемі тиск в кишенях міняється не пропорційно навантаженню чи відхиленню шпінделя від центру. Контролювати треба тільки тиск в осьовій опорі, там він адекватний відхиленню. Почитай тему, я пояснював що до чого.

Як вдасться посидіти місяць без заробітків, спробую виготовити кращу гідроопору. Є кілька ідей.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Yurik79 сказал:

Підшипникі skf.Сумніви були через те ,що масло в коробці вимиє мастило з підшипників,через металеві пильникі,а потім через них же може з трудом потрапляти в середину.

З одної сторони в заповнений підшипник мастила потрапить стільки, що аж вимиє рідне мастило, а з їншої сторони, в порожній (вимитий) підшипник свіже мастило потрапить вже з трудом.

Юрій, трохи суперечлива логіка, чи не так? :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Sebra сказал:

З одної сторони в заповнений підшипник мастила потрапить стільки, що аж вимиє рідне мастило, а з їншої сторони, в порожній (вимитий) підшипник свіже мастило потрапить вже з трудом.

Юрій, трохи суперечлива логіка, чи не так? :)

Можливо.Сумніваючись ,як воно насправді буде,краще запитати у тих , хто знає більше за тебе.А потім ,зваживши всі за і проти,прийняти єдине для СЕБЕ правильне рішення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таке питання. Як перевірити стан гідростатичних опор-втулок і шпінделя на станку при покупці, точніше при оглядинах, не розбираючи його? Як заміряти люфт в шпінделі, і чи можна крутити шпіндель (вручну), якщо в системі нема масла. Станок давно відключений. На що звернути увагу?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IvanR написав:

Таке питання. Як перевірити стан гідростатичних опор-втулок і шпінделя на станку при покупці, точніше при оглядинах, не розбираючи його? Як заміряти люфт в шпінделі, і чи можна крутити шпіндель (вручну), якщо в системі нема масла. Станок давно відключений. На що звернути увагу?

Можна поміряти радіальний люфт, він, якщо не помиляюсь, має бути в межах 4-х соток, решту оцінити не розбираючи, як на мене, то нормально не можливо. Вручну шпіндель крутится досить легко, не повинно бути заїдань. Як і при покупці будь-якого станув в першу чергу варто звернути увагу на комплектність, зняти кришку передньої бабки і подивитися на стан шестерень, ну і дивитися стан направляйок, якщо не планується повний ремонт

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, yurik_b написав:

Можна поміряти радіальний люфт, він, якщо не помиляюсь, має бути в межах 4-х соток, решту оцінити не розбираючи, як на мене, то нормально не можливо. Вручну шпіндель крутится досить легко, не повинно бути заїдань. Як і при покупці будь-якого станув в першу чергу варто звернути увагу на комплектність, зняти кришку передньої бабки і подивитися на стан шестерень, ну і дивитися стан направляйок, якщо не планується повний ремонт

 

А те що відсутне масло в парі шпіндель-гідростатична втулка не буде погано впливати на іх стан при прокручуванні, не з"являться задири, чи затири? Стан шестерень хороший, станок 1988 чи 89 року випуску, майже не працював, за розповідями продавця там були проблеми з двигуном. Тому його майже відразу відключили на ремонт. Вживу ще не бачив, тому перед цим хочу дізнатись на що звертати увагу. Направляйки прихвачені після конденсату, також прихвачений і фланець шпінделя. З фото зовсім нічого не зрозуміло, поганий фотоаппарат у продавця. Раковин по завірянням його нема, тільки порижіла поверхня від конденсату. Побачу вживу - зроблю нормальних фото.

Станок планував під повну переробку або на УЦИ, або в ЧПУ. В принципі можна і шліфонути всі направляйки, всеодно їх могло почести, тому їх стан мене не дуже хвилює, тим більше їх можна побачити і пощупати. 

А от більше всього хвилює який там стан втулок і чи не прихватив конденсат шпіндель всередині, там де втулки. І чи не "вграли" втулки при можливому холостому прокручуванні вручну шпінделя за роки простою станка, Майже 30 років простояв.

Радіальний люфт міряти індикатором, просто вставивши щось в конус шпінделя, типу довгої скалки і порухати в сторони? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Від прокручування вручну шпінделю ви нічого поганого не зробите.

, IvanR написав:

Радіальний люфт міряти індикатором, просто вставивши щось в конус шпінделя, типу довгої скалки і порухати в сторони? 

Дуже довгої скалки зовсім не порібно, пошукайте паспорт на станок там мало вказуватися. Приклавши надмірне зусилля до шпінделя Ви почнете його деформувати. Ще, за можливості, потрібно заглянути в бак маслостанції, її чистота покаже якої якості масло подавалося у втулки і з цього можна зробити висновок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В цілому, якщо не маєте власного станочного парку або ж доступу до нього, то це ката собі затія, на мою думку, краще в такому разі брати станок з можливістю перевірки в роботі. Особисто я коли перебирав свій (16б05а) витратив близько місяця часу при тому маючи станочний парк і не чіпаючи питання геометрії, точніше я залишив її на пізніше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, yurik_b написав:

В цілому, якщо не маєте власного станочного парку або ж доступу до нього, то це ката собі затія, на мою думку, краще в такому разі брати станок з можливістю перевірки в роботі. Особисто я коли перебирав свій (16б05а) витратив близько місяця часу при тому маючи станочний парк і не чіпаючи питання геометрії, точніше я залишив її на пізніше

 

Інший токарний станок, на якому працюю, в мене є. Зараз маленький 1602, раніше був ТВ-16. Даний станок розглядаю, як конструктор-заготовку, під переробку, швидше за все в ЧПУ. Шліфовку треба буде робити десь на стороні. По станині і направляючих більш-менш розумію, як воно робиться, а от гідростатичні втулки поки для мене темний ліс. Але ще треба побачити вживу, яке воно там все.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, yurik_b написав:

Можна поміряти радіальний люфт, він, якщо не помиляюсь, має бути в межах 4-х соток, решту оцінити не розбираючи, як на мене, то нормально не можливо. Вручну шпіндель крутится досить легко, не повинно бути заїдань.

 

Провірив люфт. шпінделя 6 соток, від руки, вставив в шпіндель свердло і піднімав рукою, крутиться не те щоб легко, але не туго, плавно, без скачків і заїдань, багато не крутив.

311248836_5705020089555288_6241129699075557664_n.mp4

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, IvanR написав:

 

Провірив люфт. шпінделя 6 соток, від руки, вставив в шпіндель свердло і піднімав рукою, крутиться не те щоб легко, але не туго, плавно, без скачків і заїдань, багато не крутив.

311248836_5705020089555288_6241129699075557664_n.mp4

на вигляд страшненький шпіндель, як не забуду, завтра поміряю на свойому, бо вже не пам'ятаю. Але по стану шпінделя я б такого не брав, але вирішувати Вам

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цей шпіндель вимагає реставрації, вона економічно не доцільна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Интересует один момент, Вы сделали прямой привод с мотора на шпиндель.

Какой момент имеет мотор? Хватает для работы? Если работать без перебора, а только на прямой передачи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я про це писав вище в гілці. Поставив двигун 1500 об/хв, 3 кВт, 18.6 Нм номінальний момент. Може нормально точити сталь до Ф80 мм, вище тільки на малесеньких зйомах. Вище 100 мм ледь ледь щось виходить. Нажаль мій станок сильно вібрує на переборі, точити з перебором неможливо. Вважаю, що цьому станку потрібен двигун на прямий привід мінімум 4.5 кВт, а краще 7-8, якщо номінальні оберти 1500 об/хв.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Наливайко написав:

Поставив двигун 1500 об/хв, 3 кВт, 18.6 Нм номінальний момент. Може нормально точити сталь до Ф80 мм, вище тільки на малесеньких зйомах. Вище 100 мм ледь ледь щось виходить. Нажаль мій станок сильно вібрує на переборі, точити з перебором неможливо. Вважаю, що цьому станку потрібен двигун на прямий привід мінімум 4.5 кВт, а краще 7-8, якщо номінальні оберти 1500 об/хв.

 

А якщо від 220 вольт підключати такий станок? Виходить треба двигун + частотник, точніше частотники (ще ж на маслостанцію треба).

Якщо так, то які оберти двигуна обрати? 1500,чи менше? Просто асинхронник, чи двигун з тахогенератором, чи серводвигун. Станок буде з УЦИ, просто як точний універсал.

Щодо маслостанції, можливо туди можна поставити однофазний двигун з такими ж характеристиками (оберти і потужність) щоб зекономити на частотнику? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку