IMP

Саморобний рукав для ТІГ зварки

59 повідомлень у цій темі

11 година назад, Captain_Nemo написав:

Чем длиннее тем толще - ведь на сопротивлении проводов падает напряжение . 

По выбору сечения-

Если взять проводник 10мм2 то -  

уд сопр меди =0.017 Ом*мм2/м при длине кабеля=8м даст 0.0136 Ом сопротивления проводника что при токе 250А вызовет падение напряжения 3.4В.

Для 16мм2 соответственно 0.0085Ом и 2.1В

6мм2  при длине 8м - 0,023Ом 5.6 В (что может быть неск многовато для 250А)

зато 6мм2  при длине 4м  и 250А будет  0,013Ом и  2,8В что вполне себе.

В общем где-то так. 

 Гет' чисто заплутався ))) Мені вольти і ампери більш зрозуміліші, а тут ще й оми. Сергійович, зробіть скидку на відсутність технічної освіти у співрозмовника та не зовсім високий  його рівень інтелектуального розвитку і поясніть будь-часка яке січення на вашу думку і досвід краще купувати для водоохолоджуваного рукава довжиною біля 8м, або для стандатрного (4м). Максимальне навантаження вказав 250А, бо один з апаратів має такі характеристики. Проте ще жодного разу не ганяв його на таких струмах, та підозрюю, що такого й не знадобиться. Перед вихідними варив шаланду зерновоза і як не дивно обходився і половиною максимальних струмів. Аж сам здивувався, правда жаркувато було і не потрібно було довго прогрівати алюміній. Просто хотілося щоб при будь-якій роботі не виникало проблем з перегрівом рукава.

 Дякую за відповідь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

сам здивувався, правда жаркувато було і не потрібно було довго прогрівати алюміній. Просто хотілося щоб при будь-якій роботі не виникало проблем з перегрівом рукава.

 Дякую за відповідь.

Робіть рукав ( і пальник заодно)  з водяним охолодженням. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP  16 мм2, будет в самый раз.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста Блискавка написав:

Робіть рукав ( і пальник заодно)  з водяним охолодженням. 

В якому розумінні?  Планую силову жилу помістити в середині силіконової/ТКР трубки, щоб вона омивалась ожолоджуючою рідиною (воткою) А вже все це прикручується до пальника. Окремою трубкою охолодження відводиться від пальника.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, IMP сказал:

щоб вона омивалась ожолоджуючою рідиною (воткою)

З неї досить швидко , через сіліконові стінки , випаровуеться спірт. Тоді усе це цвіте рослинністю, слиззю зеленою.

У мене був рукав з такою схемою. Мідь поступово окислювалася та чомусь тріскалася, переріз зменьшувався, а нагрівання теплоносія збільшувалося. Дійшло до того, що закипав циркулятор. Я вже думав радіатора ставити з гвинтокрилом. 

Але вчасно зрозумів. Тепер воду з єлектронами у одну трубку не пускаю.

До речі подивився сьогодня. У мене ПЩ10 у три струни йде. 300А гарно витримуе. Довжина 4,5 метра .  

 

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

З неї досить швидко , через сіліконові стінки , випаровуеться спірт. Тоді усе це цвіте рослинністю, слиззю зеленою.

А як же класичні рукави? В справжнього силікону характеристики значно кращі від ПХВ канала. Я все-таки ризикну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А почему все таки антифриз автомобильный не  использовать , он имеет  присадки и  ингибиторы коррозии ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, Иванович написав:

А почему все таки антифриз автомобильный не  использовать , он имеет  присадки и  ингибиторы коррозии ?

Вже колись відповідав на це питання. Блок охолодження апріорі не може бути герметичним і охолоджуюча рідини часом  нагрівається. В більшості випадків варю аргоном в приміщенні. В складі антифризів присутня така речовина як етиленгліколь, яка в свою чергу не покращує здоров'я. Тому, я краще буду частково нюхати випари горілки, ніж етиленгліколю. Це мій особистий вибір і я його нікому не нав'язую.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
35 минут назад, IMP сказал:

А як же класичні рукави?

Про це не знаю, бо Бінцеля водяного не маю. В нього рукавчики чорні, а в мене прозорі, може через те й цвіте?

Користуюся дісцілятом. Зливаю на зиму, або у тепло заношу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Александр,   чтобы не нюхать любой спирт,  в период времени с положительными температурами можно  использовать  чистую дистиллированную воду, избегая тем самым развития  микрофлоры, а уже с наступлением холодов использовать раствор спирта, тогда и температура  в системе  по любому  будет ниже и  условий  для испарения спирта и развития микроорганизмов меньше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Про це не знаю, бо Бінцеля водяного не маю. В нього рукавчики чорні, а в мене прозорі, може через те й цвіте?

 Я маю, тому й говорю. Можливо й дійсно цвіте  через прозору трубку. Це — найвірогідніше.

, Дядя Уєф написав:

Користуюся дісцілятом. Зливаю на зиму, або у тепло заношу.

 Я також.... з додаванням чистого медичного....

, Иванович написав:

Александр,   чтобы не нюхать любой спирт,  в период времени с положительными температурами можно  использовать  чистую дистиллированную воду, избегая тем самым развития  микрофлоры, а уже с наступлением холодов использовать раствор спирта, тогда и температура  в системе  по любому  будет ниже и  условий  для испарения спирта и развития микроорганизмов меньше.

 Лінь мені міняти відповідно до сезону Приміщення зимою скоро вистигає і вночі не опалюється, тому й користуюсь воткою, що літом, що зимою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, IMP сказал:

краще купувати для водоохолоджуваного рукава довжиною біля 8м, або для стандатрного (4м)

Сечение выбирают исходя из падения напряжения при макс токе на сварочных кабелях. 

ЕМНИП по стандарту оно не должно превышать 10% от напряжения дуги т.е. прим. 3В. Это сделано для того что-бы кабеля на становились этакими  дополнительными "балластными" сопротивлениями 

Соответственно исходя из расчетов для 4м рукава кабеля 6мм2 за глаза. Для 8м рукава и 250А  сечение 6мм2 маловато нужно 10мм2.

Для 200А 6мм2 тоже маловат т.к. падение напряжения будет  4.6В 

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Captain_Nemo написав:

Сечение выбирают исходя из падения напряжения при макс токе на сварочных кабелях. 

ЕМНИП по стандарту оно не должно превышать 10% от напряжения дуги т.е. прим. 3В. Это сделано для того что-бы кабеля на становились этакими  дополнительными "балластными" сопротивлениями 

Соответственно исходя из расчетов для 4м рукава кабеля 6мм2 за глаза. Для 8м рукава и 250А  сечение 6мм2 маловато нужно 10мм2.

Для 200А 6мм2 тоже маловат т.к. падение напряжения будет  4.6В 

 Щиро вдячний за детальне роз'яснення. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 123 написав:

А я подзвонив, все як і написано, і в наявності, і продадуть на кг, але не менше чим  500 грн, і кратно 1 кг, виходить треба брати 2 кг, це 12,3 м довжина, або 3кг на двох скластись, вийде по 9,2 м приблизно.

 Сьогодні і я нарешті після "довгих" вихідних дозвонися до них. Дамочка, по киїівстарівському номері відповіла, що дійсно торгують і мають провід, мають в наявності і потрібний мені провід січенням 10 мм2 і продають кратно кілограму. але ...... бухтами, не менше 4 з чимось кілограмів !!!! :crazy_mini: (здається — 4,7) Відповідь була категорична і вже й не виясняв чи дійсно вони заокруглюють дану вагу до 47кг, чи просто примітка на сайті про продаж кілограмами не актуальна..... От такий у нас бізнес.

 До речі в мережі повно онлайн калькуляторів перерахунку ваги цього провода на довжину і згадувані цифри не вписуються в ці калькулятори: https://energoprom.net.ua/ru/calc-cabel/calc-provod-pch-kg-meter/

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
38 минут назад, IMP сказал:

От такий у нас бізнес.

Якщо зможу гляну почом у нас на базарі. Якщо вас влаштуе, то чому б не допомогти?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Якщо зможу гляну почом у нас на базарі. Якщо вас влаштуе, то чому б не допомогти?

Дякую! Я оце скинувши посилання на калькулятор  подивися що він знаходиться на сайті заводу, а завод — в Дніпрі. Подумав може попробувати безпосередньо звернутись на завод. Ще, як варіант, в нас торгують кабелями акустичними. в тому числі і мідними. Треба попробувати поцікавитись маркуванням, характеристиками та цінами. Просто зараз дуже багато роботи і не завжди в змозі зайнятись цими питаннями саме в робочий час.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP  На лоху.юа продают ПЩ-6 и ПЩ-4 на вес и размер. 

 Берем два куска по 6мм2 один засовываем в шланг прямой подачи, второй в шланг обратки, на входе и выходе паралелим и  имеем свои   12ммм2. Или 2 куска по 4мм2 и имеем тоненький мягкий рукав на 200А

Как такой вариант(ы)?

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Captain_Nemo написав:

 Берем два куска по 6мм2 один засовываем в шланг прямой подачи, второй в шланг обратки, на входе и выходе паралелим и  имеем свои   12ммм2.

Как такой вариант?

Дякую, але мені здається трохи геморний варіант. Прийдеться збільшувати січення трубки зливу до січення подачі + проблеми з перехідниками штуцерів....В принципі, офіціали Бінцеля продають як водяні, так і газові трубки разом з обжимами. Думаю, що при вашому варіанті можливо простіше було б замінити злив з газом на оригінальний, ніж городити злив з силовою жилою.

 Це — моя думка, можливо і хибна. Там і так ще прийдеться "городити"  штуцера під'єднання силової жили, бо  стандартних в Україні наче немає. Та й розбірний байонет з косим відводом охолоджуючої рідини  знайти проблематично, а наявні — з відводом під 90 градусів бажали б бути якіснішими. 

 Трохи гурман в питаннях підбору якості  комплектуючих, тому ліпити з будь-чого щось аби було не хочеться.

 

 До речі щойно знайшов табличку з цікавими параметрами, можливо кому буде цікаво: https://www.galkat.com/produktsiya/#1Чомусь не відкриває одразу табличку. Треба ще клікати по ТУ, яке цікавить, після чого в новому вікні відкриваються параметри та характеристики .

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А не проще купить уже готовый https://ru.aliexpress.com/item/32869223088.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1b0633edxPTDTA - ваш по цене врятле выйдет дешевле

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@pana к сожалению, не все так просто. 

ТС хочет свой крафтовый рукав. 

я уже поднимал этот вопрос на первых страницах темы. 

Посмотрим на результат))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, andrey.drabchuck сказал:

Посмотрим на результат))

Нічого з того путнього не вийде. Ще й дорого та геморно буде. Я вже проходив таке. Дуже багато прикрих недолугостей пов"язаних з пошуком трубочок, та виточуванням , зварюванням та пайкою різних фітінгів, пошуком кнопки , перероблянням та дороблянням. Але одна з тих спроб працюе і досі.

Коли не було за що та де купить, то це ще зрозуміти можна. А зараз - тільки Бінцеля купувати залишаеться. До речі, я у Німетчині заходив до зварювального салону, то там він набагато дорожче чім у нас.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Дядя Уєф сказал:

До речі, я у Німетчині заходив до зварювального салону, то там він набагато дорожче чім у нас.

Отсюда вывод -- у нас продают не Бинзель) А следовательно платить за лейб "Бизнель" на такой же китайской горелке нет смысла. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хлопці!  Ідеї виготовити рукав не полишив. Найбільша проблема в тому, що зробити хочу рукав з водяним охолодженням. Часто випадає робота на дорослих струмах ( іноді під 200 А і овер...). Сьогодні прийшла головка і байонет з адаптером, але банально не встиг забрати за браком часу. І тиждень — другий мабуть таке  буде продовжуватись. Роботи стільки, що приходиться відмовлятись. Завтра з самого ранку попробую забігти і забрати посилку. Біда, що продавці не в курсі, чи однакові різьби на головці і адаптеру ( буває 16Х1.5 і 3/8.  Спочатку вирішив "обкатати" тему на короткому  рукаві. Попалось випадково якраз потрібний відрізок ПЩ-6. Цікавився силіконовими трубками. На канал з силовою жилою вирішив взяти 10/2. На злив та газ малого січення зараз в наявності немає, але сказали, що буде. Виробники на свій силуконовий шланг дають гарантію до 1атм тиску. На тиск до 2.5 атм. кажуть потрібно армований, що зовсім не хотілось би ставити. Напевно спробую  ризикнути на звичайний вдягнути  по верху "зміїну шкіру".  Штуцера  однаково прийдеться робити, але все буде залежати від діаметру і кроку різьб. 

 Але однаково займусь, як трохи буде вільного часу.

 Купувати рукав не планую. В мене й так є в наявності 4 різних рукава під різні задачі.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, IMP сказал:

Виробники на свій силуконовий шланг дають гарантію до 1атм тиску.

Так ви виберіть переріз такий, щоб перепад тиску був меньше ниж 1 атм. Ви ж самі проєктуєте, можете це зробити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, andrey.drabchuck сказал:

Отсюда вывод -- у нас продают не Бинзель

Може й так але працюе надійно вже декілька років.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку