sanlevdb

Багатозахідний черв'як та втулка.

51 повідомлення у цій темі

Доброго дня. Хочу порадитись з форумчанами та 'бувалими' в цих справах майстрах. Підійшов до відновлення одного вузла в мотоциклі. Який як і багато інших (які знаходились) в стані металолому. Це вузол зчеплення, в якому в мене зазор між витком черв'яка і різьби в корпусі 6 мм (так так, не дивуйтесь, черв'як майже вільно пролітає). Складність ремонту полягає в тому що там багатозахідна різьба з кроком 36, і широким профілем різьби. Один варіант нарізки черв'яка я вже знаю, то нарізка на фрезері з допомогою електронної ділильної головки. Але це тільки один із варіантів. Але невідомо що з того вийде. Тому і питаю поради. Черв'як черв'яком але потрібно і втулку для нього зробити, яка іде разом в кришкою. А тут якраз і саме цікаве, діаметри маленькі і різець при таких габаритах при нарізкі просто обломить. Ну і коло станка потрібно буде стрибати довго. Можливо хтось стикався з такою проблемою, або такими деталями. Само собою що хочеться щоб то все було зроблено в парі, і ходило плавно. Як то можна зробити черв'як і втулку (для запресовки в корпус)?  Бачив сьогодні в темі про корпус для електронної сигарети можливість печаті бронзою, але то напевно буде дорожче всього мотоцикла. 

photo_2019-11-19_21-19-08 (2).jpg

photo_2019-11-19_21-19-08 (3).jpg

photo_2019-11-19_21-19-08.jpg

photo_2019-11-19_21-19-09 (2).jpg

fssfvsfvsbsfbsfb.jpg

hfghfgh.jpg

s1dvs1vd9s1vd81svd.jpg

зображення_viber_2019-11-20_21-10-53.jpg

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можна спробувати втулку виготовити методом лиття...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Кіт.Сірко Облити існуючий черв'як? Теж така ідея є, але не знаю як воно себе веде. Ніколи такого не робив, але черв'як зробити всерівно треба. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, sanlevdb написав:

Складність ремонту полягає в тому що там багатозахідна різьба з кроком 36, і широким профілем різьби. Один варіант нарізки черв'яка я вже знаю, то нарізка на фрезері з допомогою електронної ділильної головки. Але це тільки один із варіантів. Але невідомо що з того вийде.

Такий червяк ріжеться на будь якому універсалі.Крок 36 повинен різатись з розмиканням маточної гайки тому проблем для самостійного виготовлення не бачу.Для профілю не обов'язково робити різець-лопату а можна різати врозбивку тонким різцем корстуючись малою продольною і набирати розмір по її лімбу.І так три рази.Потім гайку.

Починати раджу з гайки вона же втулка.

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Червяк по идее должен продаваться,зачем лишние проблемы себе создавать?Вот,поиск сразу находитScreenshots_2019-11-24-16-28-38.pngДаже если этот червяк отличается,то на работу сцепления это не отразится.Хотя сомневаюсь,что сильно отличается-ИЖ,он и с Африке ИЖ.Втулку думаю,сделать тоже не сильно проблематично,из бронзы.Бронза хорошо обрабатывается,а что бы не сломать резец,канавку резать вразбивку,так нагрузки будут небольшие,и все получится.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

крамольная мысль,так понимаю что это мотороллер совковый.типа вятки,если изготовить стальную гладкую втулку-фланец,вырезав все остатки из крышки,втулка с отверстием по внешнему диаметру толкателя-червяка,а в качестве резьбы ввернуть несколько стальных штифтов,хватит и 3-х,но никто не мешает например 6.Дешево,надежно,не требует супер ухищрений.Если не очень понятно написал-штифы радиально,к центру втулки.

прочитал что это еще хуже вятки,но не меняет ничего.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Barth Иж 49. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KOLIAN75 Якість того всього залишає бажати кращого Нажаль. 

_1110_va_1110_va_1110_.jpgi.gif

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@viksel На будь якому універсалі кажете. Я вже до стількох формумчан і не тільки звертався з таким питанням, щоб то зробити. Всі крутили носами. Я чув - в мене такий крок не ріже/то складно/купи нове/малий діаметр черв'яка/різець ломати буде і пішло поїхало.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, sanlevdb сказал:

@KOLIAN75 Якість того всього залишає бажати кращого Нажаль. 

_1110_va_1110_va_1110_.jpgi.gif

На выходных схожу к своим знакомым мотопродавцам,позадаю вопросы,посмотрю что они могут предложить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KOLIAN75 Буду дуже вдячний. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купити готове вийде в десятки разів дешевше.

А якщо виготовляти,  то це або токарно-фрезерний з ЧПК, або 4-5 координатний з ЧПК.

На універсалі на перший погляд не вистачить швидкості різання при такому кроці.  Але  для впевненності все одно треба креслення робити, тоді  це буде відразу видно, що до чого.

Але то все не дешево буде, однозначно.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Market Щодо купівлі черв'яка я ще погоджуся, якщо вийде знайди в задовільній якості то так. А з втулкою питання залишається відкритим. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Barth написав:

это мотороллер совковый.типа вятки

У ""В'ятки"" зчеплення вижимається ексцентриком. Це- Іж .Найпростіший варіант виготовлення втулки - литво,тим більше зараз можна надрукувати на 3-Д принтері випалювану модель з пінопласту. 

Змінено користувачем Куляста Блискавка
доповнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Market написав:

не вистачить швидкості різання при такому кроці

 

1 година назад, Market написав:

Але  для впевненності все одно треба креслення робити, тоді  це буде відразу видно, що до чого.

Сиджу і думаю, що прояснює креслення в тому чи вистарчить швидкості різання токарному станкуO.o.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тож дуже просто, ми це ще в 8-му класі проходили, коли на уроках труда токарному мастєрству навчались.

Подача, припуск, скорость резания, шаг резьбы  та інше.  Всі ці параметри взаємопов'язані.  Треба просто повторити матчасть, або вивчити  з нуля, якщо треба.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо  вінт  з кроком 35 метрічна  тризахідна,  то  на  навіть 16К20Ф3   легко (  при умові, що шпіндель з позиціюванням ) 

Можна і на універсальном,він ріже з кроком  0,5..112.,   але то вже майстерність токаря.  Не кожен токар універсал зможе нарізати 3-х  заходну різьбу.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Market написав:

тож дуже просто, ми це ще в 8-му класі проходили, коли на уроках труда токарному мастєрству навчались.

Подача, припуск, скорость резания, шаг резьбы  та інше.  Всі ці параметри взаємопов'язані.  Треба просто повторити матчасть, або вивчити  з нуля, якщо треба.

 

 

Всеодно, починати треба  з нормального креслення. Без креслення,  це буде несурйозно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Market написав:

 Не кожен токар універсал зможе нарізати 3-х  заходну різьбу.

Що саме ви маєте на увазі? Що не кожен кожен токар може двічі провернути шпиндель на 20 поділок (120°) ???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Market Тут всі дані є. Довжина черв'яка по факту 28 мм. Само собою що там буде канавка для виходу різця, яка потім відріжеться. І місце під приварку тяги для тросика. 

Але то поки що буде в замороженому. Цікавить парна деталь - гайка. 

fssfvsfvsbsfbsfb.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Володимир Фещук написав:

не кожен кожен токар може двічі провернути шпиндель на 20 поділок (120°) ???

Я не зовсім собі уявляю як провертати шпиндель при увімкненій передачі на гвинт переміщення супорта при нарізанні різьби і щоб нічого не збилось... Простіше два рази змістити різець на 1/3 кроку малою поздовжньою...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

можна спростити задачу нарізати різьбу з прямокутним профілем так звану "лєнточну"

впринципі можу порпобувати таке зробити але через 2-4 тижня коли запущу станок (16к25)

, Кіт.Сірко написав:

Я не зовсім собі уявляю як провертати шпиндель при увімкненій передачі на гвинт переміщення супорта при нарізанні різьби і щоб нічого не збилось... Простіше два рази змістити різець на 1/3 кроку малою поздовжньою...

дуже просто вивести з зачеплення шестерні гітари і провернути 

але звичайно малою повздовжньою буде простіше

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, sanlevdb сказал:

@KOLIAN75 Якість того всього залишає бажати кращого Нажаль. 

_1110_va_1110_va_1110_.jpgi.gif

как и мотоцикла :D

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Куляста Блискавка сказал:

У ""В'ятки"" зчеплення вижимається ексцентриком. Це- Іж .Найпростіший варіант виготовлення втулки - литво,тим більше зараз можна надрукувати на 3-Д принтері випалювану модель з пінопласту. 

это вроде не сцепление а переключение передач,судя по схеме.Ведь в 49 два способа,лапкой и рукояткой на баке.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Кіт.Сірко написав:

Я не зовсім собі уявляю як провертати шпиндель при увімкненій передачі на гвинт переміщення супорта при нарізанні різьби і щоб нічого не збилось... Простіше два рази змістити різець на 1/3 кроку малою поздовжньою...

Видно, що ви ніколи не цікавилися цим.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку