Zalizovskiy

Обговорення конструкції саморобного токарного верстату

156 повідомлень у цій темі

KNUTH Servoturn 410, теж роздивлявся його.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, ВованАлександрович сказал:

Дешева комбінація, навіть із найкращими станками 16к20, дала могутній країні СРСР максімум АЗЛК ( Автомобиль Заранее Лишенный Качества) или Иж- (Иж Юпитер 3 или Иж 412..ну их нахрен.)

Так шо" чугун", як дешева комбінація

можливо і пригодиться для сковорід, та шукайте ліпше Сталь!

 

 

20200323_181345.jpg20200326_164135.jpg20200326_174554.jpg20200326_174615.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, ВованАлександрович сказал:

20200323_181345.jpg20200326_164135.jpg20200326_174554.jpg20200326_174615.jpg

Це була проба швеллєр 160 ,укріпити арматурою 30мм , на поперечних косинках 150×60×8, с залиттям бетону( цемент, песок 3/1 ,та щебень)

Балка 1 метр. Вистоялась 2і неділі.

Крєпка штука получилась, це факт.

Але у неї з'явились стільки бугрів та цицьок, навіть після зварних прихваток, що прийшлось фрезерувати з чистової сторони!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ВованАлександрович написав:

Крєпка штука получилась, це факт.

А не пробували оцінити жорсткість? Наприклад покласти на дві опори, навантажити посередині і індикатором поміряти прогин? Цікаво порівняти із якоюсь моделлю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Zalizovskiy сказал:

А не пробували оцінити жорсткість? Наприклад покласти на дві опори, навантажити посередині і індикатором поміряти прогин? Цікаво порівняти із якоюсь моделлю.

Ні. Я вам кажу як механік - продумав і витягнув зі швеллєра 160 максимальну жорсткість. Після того, як висох бетон, пройшло 2і неділі, - пробні удари кувалдою зі всіх сторін просто радували - це справжній метровий моноліт !!! ( доречі і самий дешевий, навіть перещитав матеріали..) 

І всеж його повело горбами з чистової сторони, навідь від проварок і прехваток.

Лицева сторона була  пофрезерована ( ніхто не шліфував).

До плити приварені ноги-63 кутник з віброопорами на краях.

Зверху до плити притягнут токарний 120 кг

( 3 гвинта М12 наскрізь) Усе.

Ага ж...плита з бетоном- 30кг.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Zalizovskiy сказал:

KNUTH Servoturn 410, теж роздивлявся його.

Угу. Він самий :)

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для мене задача стоїть так: зробити верстат, який матиме кращі параметри за заводський, але з тим же бюджетом (покупка заводського і його відновлення + вдосконалення).

 

Інакше не бачу сенсу....

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прикинув ціну рельсових направляючих.

Для ВМЦ 500.

Рельсы Hiwin розмір 25, клас "H" 1,5м

Каретки кулькові, клас "H" 8 шт

15 000 грн. Це якщо в Україні брати....

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Reiter сказал:

Прикинув ціну рельсових направляючих.

Для ВМЦ 500.

Рельсы Hiwin розмір 25, клас "H" 1,5м

Каретки кулькові, клас "H" 8 шт

15 000 грн. Це якщо в Україні брати....

 

Не дешево, звісно. Але при цьому це лише кулькові, навіть не роликові. Жорсткість, мабуть, не дуже буде :( Все ж направляючі ковзання поки виглядають більш перспективно....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приплюсуйте поперечку, задню бабку, передню бабку та її начиння, КГП, серви+електроніку.

І процитую себе ж:

, Zalizovskiy написав:

Перевершити заводську конструкцію я зможу лише затративши в рази більше ресурсів, ніж потрібно для покупки готового верстату.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Zalizovskiy сказал:

Приплюсуйте поперечку, задню бабку, передню бабку та її начиння, КГП, серви+електроніку.

І процитую себе ж:

 

Ну якщо робити не на рельсах, а таки на направляючих ковзання, то буде дешевше :)

 

Я планував використати ось таку "залізяку". Заготовка лещат. Ширина 150, довжина 500. Якщо направляючі починатимуться від кулачків як в Myford, то довжину обточки можна мати 350-400. А ще була думка продовжити її під патроном (типу гапа), то можна ще збільшити. 

 

 

20210220_124023.jpg

20210220_124046.jpg

20210220_124028.jpg

20210220_124116.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zalizovskiy написав:

Перевершити заводську конструкцію я зможу лише затративши в рази більше ресурсів, ніж потрібно для покупки готового верстату.

Ну як скажете.

Для мене саморобні верстати виправдані. На це конкретно у мене є кілька причин:

1) якщо мені не потрібен індустріальний запас по жорсткості чи надійності. Промислові верстати валять по 10 років у 3 зміни.

2) якщо мені не потрібні дорогі приблуди промислових рішень, тим паче в промисловому виконанні: автозміна інструменту, промислова СОЖ, система охолодження направляючих, кареток, опор і гайок.

3) стандартні прості деталі. Якщо я поставив там КГП сандартного HIWIN чи TBI зі стандартною проточкою під BF/BK, то навіть якщо за пару років навернеться, захрустить, чи з'їсть абразивом, я просто виміняю.

4) специфічне станкобудування. Ну от хочу РМЦ на 3000мм з висотою центру 600мм. Крім незрозумілої модернізації якогось радянського карусельного мені просто нічого не світить. Це специфічне обладнання з закордону коштуватиме з новий ленд крузер. А задача може бути обточувати нанесений гумовий шар роликів з метрового барабана.

5) якщо мій бізнес взагалі не про то, але хочу розвиватись як інженер з будування верстатів, приспособ та автоматизації. Найкращий спосіб - бавитись у верстатобудівника на мінімалках.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

Для мене саморобні верстати виправдані. На це конкретно у мене є кілька причин:

Ні-ні! Ви мене невірно зрозуміли. Я зовсім не заперечую право на існування саморобних верстатів, ба я навіть дуже "за" розвиток приватного верстатобудування. Мій коментар слід розуміти як "Випадковий чувак на зразок мене (що має саморобний токарний і свердлильний і не має відповідної практики) на виготовлення кращого ніж наявні на ринку заводські верстати витратить загалом більше ресурсів, ніж потрібно на покупку готового." Але якщо на ринку просто відсутній необхідний станок, то і говорити немає про що - виготовлення то єдиний варіант. Якщо ж у гіпотетичного чувака вже є певний досвід та ще й підкріплений сяким-таким станочним парком, то ситуація може суттєво змінитися.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Reiter написав:

Я планував використати ось таку "залізяку"

А накидайте ескіз профілю цієї залізяки, цікаво буде змоделювати її поведінку. Інтуїтивно відчуваю, що на кручення вона буде так собі, а от осьове навантаження витримає досить значне.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Zalizovskiy сказал:

А накидайте ескіз профілю цієї залізяки, цікаво буде змоделювати її поведінку. Інтуїтивно відчуваю, що на кручення вона буде так собі, а от осьове навантаження витримає досить значне.

 

Ось. Художник я так собі :)

Довжина 500 мм.

20210220_172303.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повертаючись до теми станин.

 

Досить давно цікавився питанням станини з полімерграніту.

 

Як варіант можна виготовити станину повністю з полімерграніту.... То й же Knuth це підтверджує...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доречі. Роздивився краще свою заготовочку направляючих. Вона в окалині. Окалина зішкрябуєтьсч. Отже заготовка піддавалась якійсь термообробці. Чи можна припустити, що мало місце гартування? 

20210220_174717.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Напилок бере, але не можна сказати, що сильно.... Як перевірити чи гартована деталь?

 

Ну і поповнення купки залізяк. МП придбана в барахолці :)

20210221_140849.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Ось. Художник я так собі :)

Довжина 500 мм.

20210220_172303.jpg

Щоб намалювати профіль, прийшлося розв'язати систему рівнянь. :)

Отже, ескіз:

reiter_profile.jpg

Матеріал - інструментальна сталь. Довжина - 500мм.

Закріпив за торець, як про мене, він має достатню площу. Дядько Мізес зі мною згоден.

На іншому торці причепив суцільний масив довжиною 100мм, який ще й виступає на 60мм вбік.

Спочатку прикладаю навантаження на площину, яка розташована по осі профілю. Ситуація аналогічна підвішуванню вантажу. Навантаження - 200Н.

reiter_profile_200N_top.jpg

Прогин склав приблизно три сотки.

reiter_profile_200N_twist.jpg

Змінимо умови і прикладемо зусилля на виступ, імітуючи щось на зразок супорта, який хоче скрутити нашу "станину". Максимальне зміщення склало майже чотири сотки.

Як про мене, залізяка веде себе "не туйво" і використовувати лише її в якості станини не виправдано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zalizovskiy написав:

і використовувати лише її в якості станини не виправдано.

Хоча якщо присандалиті її на якогось бетонного пасинка епоксидкою і гвинтами, то ситуація може змінитися докорінно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Zalizovskiy сказал:

Хоча якщо присандалиті її на якогось бетонного пасинка епоксидкою і гвинтами, то ситуація може змінитися докорінно.

Саме так і думав. Цю залізяку лише в якості направляючих. А станмну з труби залитої бетоном.....

 

Дякую за Вашу працю. Плюсонув би не один раз, але це "нововведення" (трохи дибільне, якщо чесно) на форумі з обмеженням по підвищенню репутації зв'язує руки....

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Плюсонув би не один раз, але це "нововведення" (трохи дибільне, якщо чесно) на форумі з обмеженням по підвищенню репутації зв'язує руки....

Я не за "плюсики" це роблю. Вам допоможу, сам чогось навчуся, зараз прийдуть досвідченіші дядьки щось підправлять і всі разом ми отримаємо фан і досвід.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитав тему і дивно стало. Для чого моделювати ото все? Коли і так все зрозуміло. Є токарні верстати з інтегрованою станиною є з тумбою однією чи кількома. Якщо станина інтегрована то вона має бути коробчатої конструкції яка працює на кручення. Якщо на суцільні тумбі то момент кручення від станини має йти на тумбу, яка відповідно коробчатої конструкції. Якщо на кількох тумбах то момент кручення йде на фундамент верстату. Це вже давно обжовано в літературі ще 50х років. От від цього і пляшуть всі консруктори і шукають компроміс.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Для чого моделювати ото все?

Скажу за себе. Джаст фор фан. Це хоббі нубів, яким цікаво порівняти як сприймає навантаження той чи інший профіль і що буде якщо зробити "ось так". Звичайно ж усе це давно описане в спецлітературі ще в позаминулому столітті.

Тим не менш, промисловий вилов риби ніяк не зменшує кількість дядьків із вудками, які сидять на берегах ставків.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Zalizovskiy ну тоді рибальте).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку