akazukr

Ведучий шків з металолому...або якк я надумав робити гріндера...

12 posts in this topic

Всім доброго здоров'я! Поки чекав свою дівчину в неї під роботою, то забіг на поряд розташований металолом і там купив дві ось таких заготовки під ведучий шків  і два сотих патрончики без кулачків, але питання в мене саме по цих заготовках, які думаю використати як ведучі шківи... Гріндера я дуже хочу але хтів під ленту 1200-1800х50, для такої ведучий шків порядку 110 мм в діаметрі, тут жеж значно більше? зовншній діаметр 200 мм, ширина 85...Питання наступне, чи з цих заготовок може получитись добрий шків, під яку ленту, і які мають бути параметри  інших трьох роликів, чи простіше перахувати, що як для шківа 110мм потрібен мотор з обертами 3000 об/хв, а на 200мм шків з обертами меншими, орієнтовно 1500 об/хв, правильно?

1601970245394.JPEG

1601970245455.JPEG

1601970245541.JPEG

1601970245600.JPEG

0

Вот это настоящий Чипмейкер- любовь любовью, а про приемку и про гриндер не забыл!

А по делу- корпус патрона вполне может быть изготовлен

из серого чугуна , правда может быть и стальной.

Вот прямая ссылка на ГОСТ

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.gostrf.com/normadata/1/4294835/4294835910.pdf&ved=2ahUKEwjjh-zVzJ_sAhVmo4sKHZqjBmgQFjABegQIAxAB&usg=AOvVaw1ZjVWGeyTwzByu_AsOG1Yl

То есть, при высоких оборотах, да вдруг трещина- корпус-то б/у.

Я бы не рисковал.

0

Роби - так, як треба, а не - з шо під руку попало.

Тим більше там дирок повно.

Зробити його просто. 

1

@Al.P я думаю не составит труда отличить чугун от стали.

0

, Al.P написав:

Вот это настоящий Чипмейкер- любовь любовью, а про приемку и про гриндер не забыл!

А по делу- корпус патрона вполне может быть изготовлен

из серого чугуна , правда может быть и стальной.

Вот прямая ссылка на ГОСТ

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.gostrf.com/normadata/1/4294835/4294835910.pdf&ved=2ahUKEwjjh-zVzJ_sAhVmo4sKHZqjBmgQFjABegQIAxAB&usg=AOvVaw1ZjVWGeyTwzByu_AsOG1Yl

То есть, при высоких оборотах, да вдруг трещина- корпус-то б/у.

Я бы не рисковал.

Ви я так зрозумів про бу токарні патрони соті, я їх свідомо брав в якості лещат для круглих заготовок, та як донорів.

0

, Bogdan написав:

Роби - так, як треба, а не - з шо під руку попало.

Тим більше там дирок повно.

Зробити його просто. 

Ці всі отвори на токарному стесуються і там залишається цільком вдосталь цілого м'яса під 50ту лєнту. Заготовка з вигляду стальна...

0

3 часа назад, akazukr сказал:

стесуються

Тоді добре.

5 часов назад, akazukr сказал:

110мм потрібен мотор з обертами 3000 об/хв, а на 200мм шків з обертами меншими, орієнтовно 1500 об/хв, правильно?

1650, тобто на півтори тисячі двигун підійде, по цій математиці.

Швидкість стрічки для чорнухи має бути 20-25 м/с. тобто 20(25)/0,2*3,14*60 - 1900-2400об\хв. 

А те, що на 1500 - то замало буде. Хіба, що для титану, йому швидкість напилка найкраще ))) .

Тоді треба від двигуна і стартувати.

1500 - діаметр 320мм

3000 - 160мм.

або частотник

0

3 години назад, Bogdan написав:

Тоді добре.

1650, тобто на півтори тисячі двигун підійде, по цій математиці.

Швидкість стрічки для чорнухи має бути 20-25 м/с. тобто 20(25)/0,2*3,14*60 - 1900-2400об\хв. 

А те, що на 1500 - то замало буде. Хіба, що для титану, йому швидкість напилка найкраще ))) .

Тоді треба від двигуна і стартувати.

1500 - діаметр 320мм

3000 - 160мм.

або частотник

Дякую, за обгрунтовану відповідь! В мене по розрахунках на 20-25 м/с получилось 1875-2343 об/хв, я не перевіряв вас, просто мені так легше зрозуміти, що і звідки взято.

Що ж шків є,  частотник є, залишолось найти решту 99% жиліза))

0

9 часов назад, akazukr сказал:

.Питання наступне,  які мають бути параметри  інших трьох роликів, чи простіше перахувати,

Диаметры обводных и натяжного ролика , от диаметра приводного не зависят, для " классического " гриндера  они  будут 50-65 мм.

0

1 час назад, akazukr сказал:

1875-2343 об/хв, я не перевіряв вас, просто мені так легше зрозуміти, що і звідки взято

так я округлював ))) .

0

В 06.10.2020 в 20:35, akazukr сказал:

Дякую, за обгрунтовану відповідь! В мене по розрахунках на 20-25 м/с получилось 1875-2343 об/хв, я не перевіряв вас, просто мені так легше зрозуміти, що і звідки взято.

Що ж шків є,  частотник є, залишолось найти решту 99% жиліза))

При старте изготовления ,гриндера, тоже мучился вопросом о шкивах. В результате шкив 200 двигатель 2.2кВт 1500 Об. Железо обдираю на максималке, Хавает без проблем на китайских лентах. Если что попроще приходится понижать обороты. Скорость там вроде 17мс. Может меньше. Но у меня самый маленький размер 2м. Спустя какое-то время пользования, понимаю что больше скорость и не надо. Один раз порвалась лента, по моей глупости, ударил заготовкой. Это хорошо что боком стоял, ну летела красиво:-). Один товарищь по моим рекомендациям собирал гриндер, вышел симпатичный вариант. Ленты у него от 1500-1800.  Передние ролики диаметр 60 ширина 60. Тот что бочка примерно 100 диаметр (больше площадь контакта, лента себя ведет более послушно),  Конус 3 градуса. Дальше у кого как получается. По компановке, желательно чтоб тот что бочка, был повыше передних.  Так часть стружки захваченой лентой, не будет вам лететь в лицо(примерно в запазуху или ниже ;-)) Наклон запроектируйте, мне один раз, но пригодился покачто.  Если есть возможность, продумайте систему кожухов и вытяжки.  Воздух и мастерская вокруг будет более чистым. Ну и емкость под стол, там аж горы металической пыли собирается собираются. Удачи)))

2

6 годин назад, vendoteron написав:

При старте изготовления ,гриндера, тоже мучился вопросом о шкивах. В результате шкив 200 двигатель 2.2кВт 1500 Об. Железо обдираю на максималке, Хавает без проблем на китайских лентах. Если что попроще приходится понижать обороты. Скорость там вроде 17мс. Может меньше. Но у меня самый маленький размер 2м. Спустя какое-то время пользования, понимаю что больше скорость и не надо. Один раз порвалась лента, по моей глупости, ударил заготовкой. Это хорошо что боком стоял, ну летела красиво:-). Один товарищь по моим рекомендациям собирал гриндер, вышел симпатичный вариант. Ленты у него от 1500-1800.  Передние ролики диаметр 60 ширина 60. Тот что бочка примерно 100 диаметр (больше площадь контакта, лента себя ведет более послушно),  Конус 3 градуса. Дальше у кого как получается. По компановке, желательно чтоб тот что бочка, был повыше передних.  Так часть стружки захваченой лентой, не будет вам лететь в лицо(примерно в запазуху или ниже ;-)) Наклон запроектируйте, мне один раз, но пригодился покачто.  Если есть возможность, продумайте систему кожухов и вытяжки.  Воздух и мастерская вокруг будет более чистым. Ну и емкость под стол, там аж горы металической пыли собирается собираются. Удачи)))

Дякую за інформативну пораду) кожна крупинка інформації для мене дуже цінна.!

0