Ruslan Oleksiyovuch

3л722 брати чи ні ?

195 повідомлень у цій темі

, vaycartana написав:

ИМХО проще старое выкинуть и собрать на современной логике. 

Ніколи не пізно 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Ніколи не пізно 

Через 2 місяці буде 2 роки як куплено станок , а він ще навіть 1 гривні не віддав лише потягує ,  було вже декілька заказів на неї але поки відмовляю ,  ставлю покищо трансформатори яких не вистачало ,  а саме на блок живлення  логік  , він в мене нового зразка  невеликий по розмірах останнє фото на старіших моделях він просто конячих розмірів , також семисторний пускач   в порівняні з старим  як іграшка  ,далі трансформатор  керування станком , живлення клапанів , він то підключений  але є підозри що щось не те  , нагадаю   станок мені при продажі запустили але в чисто ручних режимах   тобто ускорені всі  ну і хід продольний , але він не реверсувався . Дуже велика вдячність Сергію Лилка  з м Лубни  ,людина дійсно  майстер своєї справи , і просто приємна людина ,  він і 3е711 ту мені відремонтував (блок поперечки ) 

20230610_132108.jpg

20230610_132118.jpg

20230610_132246.jpg

20230610_132041.jpg

20230610_132031.jpg

20230610_132010.jpg

20230608_193505.jpg

20230608_193451.jpg

20230608_193018.jpg

 

20230505_111119.jpg

IMG-a8ffdfd860d0d3b38fcfd0b98d2c4526-V.jpg

Змінено користувачем Ruslan Oleksiyovuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вам ще предстоїть, як і мені, настроїти сельсини стола як книжка пише.

 

selsins.jpg

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4x4 написав:

Вам ще предстоїть, як і мені, настроїти сельсини стола як книжка пише.

 

selsins.jpg

 

 

Може поділетесь опитом ! На то він і форум 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Може поділетесь опитом ! На то він і форум 

Звіняйте по ходу опитом прийдеться ділитися мені ,ви саме розбираєте , а то хіба не ви хтіли всю начинку сучасну ставити ,,

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

а то хіба не ви хтіли всю начинку сучасну ставити

Ні, не я, з кимось переплутали, в в мене повністю відновлений класичний шкаф по паспорту станка 89 рік, теристорний пускач, сельсіни, Логіка.

Тільки УЦИ звичайно сучасне ставлю заміть електроніки чи як там вона звалась, тільки кабель з шром залишився.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4x4 написав:

Ні, не я, з кимось переплутали, в в мене повністю відновлений класичний шкаф по паспорту станка 89 рік, теристорний пускач, сельсіни, Логіка.

Тільки УЦИ звичайно сучасне ставлю заміть електроніки чи як там вона звалась, тільки кабель з шром залишився.

Я теж роблю все по заводу 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.

Хочу замінити захисну стрічку на 3л722а  в мене стоїть зараз звичайна резинова з кордом але вона не друже з маслом і вже почало розложуватися , питання які розміри може хтось вже замовляв , бо інформація в інтернеті дещо  відрізняється  , в мене ширина старої стрічки 100мм а довжина невідома ,  знайшов що розмір її має бути 340см довжина та 11 см ширина  чи так це ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго  вечора ,

Сьогодні нарешті станок був запущений  в  автоматичний режим , продольний реверсується ,регулюється ,поперечка теж відпрацьовує  але ще потрібно сельсинами побавитися ,  розкажу про налаштування  продольного ходу сельсинами  і скажу що все що пише в паспорті не працює !!! Повторяв декілька разів   і нічого !!! Згідно паспорту за реверс зліва  відповідає лівий сельсин і навпаки за реверс  зправа  правий сельсин ,а фігушки !!! Програвся я мабуть більше години поки поняв алгоритм налаштування  ,тако  якщо стіл  поїхав в ліво  то за його реверс в праву сторону відповідає  правий сельсин  , коли поїхав  в право то крутимо лівий сельсин  ,і крутимо в іншу  аніж написано в паспорті     методом проб і помилок я добився максимального ходу по столу  і тоді закріпив  ручки Увага  стрілками в середину один  до одного це буде   максимальний хід ,  коли поставити стрілками в верх  то буде середній хід  а коли розвести  якби  в сторони то хід  мінімальний , ну тут напрошується тільки одне або неправильно сельсини підєднанні    або щось з проводкою або так має бути , бо рівно все навпаки  як написано в паспорті 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так і по розмірах ніхто не підказав !  Вийшло в мене тако 
104мм ширина  і довжина по рулетці   350см замовив з запасом , 380 , скільки буде по факту відпишу по встановленню , і того  1400грн за 2 куски , замовляв в Галпідшипнику кажуть вже в нас один мужчина таке купляв тільки трохи довше 🙂

, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Доброго дня.

Хочу замінити захисну стрічку на 3л722а  в мене стоїть зараз звичайна резинова з кордом але вона не друже з маслом і вже почало розложуватися , питання які розміри може хтось вже замовляв , бо інформація в інтернеті дещо  відрізняється  , в мене ширина старої стрічки 100мм а довжина невідома ,  знайшов що розмір її має бути 340см довжина та 11 см ширина  чи так це ?

 

Змінено користувачем Ruslan Oleksiyovuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З тими сельсінами то вічні приколи. Якщо в проводку ніїто не ліз, то можливо сельсіна треба повернути на 180 градусів.

Може якщо знімали стіл то  той сельсін який рейка крутить не в тому положенні.  У нас теж було що ручки провернув шліфовщик (та так що сельсін один аж провернувся у кріпленні з відривом пари дротів), я їх припаяв  але сельсіни працювали навпаки. Але прийшов електронщик який добре знайомий з цими верстатами і покрутив ті сельсіни зафіксував, і все запрацювало.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, DimonDSS написав:

З тими сельсінами то вічні приколи. Якщо в проводку ніїто не ліз, то можливо сельсіна треба повернути на 180 градусів.

Може якщо знімали стіл то  той сельсін який рейка крутить не в тому положенні.  У нас теж було що ручки провернув шліфовщик (та так що сельсін один аж провернувся у кріпленні з відривом пари дротів), я їх припаяв  але сельсіни працювали навпаки. Але прийшов електронщик який добре знайомий з цими верстатами і покрутив ті сельсіни зафіксував, і все запрацювало.

 

 

Буду біля станка то попробую  провернути обидва на 180 градусів але сумніваюся що поможе   бо згідно мануала все робив дотошто  і ніфіга,   почав хаотично крутити і о чудо  працює ,  але навиворіт  ,думаю що осилю , так чи інакше станок потрібно вивчати  з усіма його плюсами та мінусами 

Змінено користувачем Ruslan Oleksiyovuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ruslan Oleksiyovuch написав:

.

Змінено користувачем Дядько Максим
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От реально не доганяю суті цих плясок з СССР електронікою. Темі 2 роки,  а ви і далі розгадуєте ребус з радянським ЕВМ. Роботи по модернізації там на два-три тижні, особливо якщо станок чистий, помитий. Навіть в оригіналі елківська шафа то є жертва аборту. Ні зручностей, ні можливостей, ні ергономіки. Діло звісно хазяйське, але якби зараз в мене був такий проект з робочою оригінальною шафою - стриг би все під нуль.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Дядько Максим написав:

От реально не доганяю суті цих плясок з СССР електронікою. Темі 2 роки,  а ви і далі розгадуєте ребус з радянським ЕВМ. Роботи по модернізації там на два-три тижні, особливо якщо станок чистий, помитий. Навіть в оригіналі елківська шафа то є жертва аборту. Ні зручностей, ні можливостей, ні ергономіки. Діло звісно хазяйське, але якби зараз в мене був такий проект з робочою оригінальною шафою - стриг би все під нуль.

Темі 2 роки але по факту з пуском займаюся відсили  день  максимум  так як 2 роки були пляски   з майстернею переїздом і так далі , а підєднав я його тиждень назад   і в мене вже все крутиться і рухається  , станку 34р ! На рахунок шафи писав раніше  якби було таке як у вас то мабуть  теж все вирізавби  але в  мене дещо інакше , і якщо розібратися то немає там нічого страшного  одна плата і 3 логіки  відповідають за 80% роботи станка , решта на вертикалку , яка у вас таж ручна 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Темі 2 роки але по факту з пуском займаюся відсили  день  максимум  так як 2 роки були пляски   з майстернею переїздом і так далі , а підєднав я його тиждень назад   і в мене вже все крутиться і рухається  , станку 34р ! На рахунок шафи писав раніше  якби було таке як у вас то мабуть  теж все вирізавби  але в  мене дещо інакше , і якщо розібратися то немає там нічого страшного  одна плата і 3 логіки  відповідають за 80% роботи станка , решта на вертикалку , яка у вас таж ручна 

А і ще раз мова зайшла за зручності і ергономіку  то хтівби почути як хто з тих що робили модернізацію  поперечки  виславляють її діапазон ?? Оббігати кожного разу станок для виставляння  планки  яку зчитує індукційний  датчик , думаю що не дуже зручно  , ладно продольний можна виставити   зі сторони оператора  а поперечка , в оригіналі все на пульту !  Я не прихильник  старя  особливо електроніки ссср бо  з дитинства памятаю що телевізор  тиждень ремонтується потім 2 дні працює.   , але на рахунок 3л722 думки розділяються одні тиснуть на то що то лайно інші на то що норм воно працює  ,от це я і перевіру  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мені важко вам щось пояснювати, бо у вас і в мене різне відношення до ціни часу. Верт.подачу дописати в контролер при кожному сигналу реверсу поперечки це найлегше що можна зробити, але для моїх задач воно не потрібно. Скажу більше: при шліфовці стола фуганка 1500*400 і зйомі 1мм ні разу не відчув необхідності в цьому. Чому? Спробуєте шліфувати - зрозумієте. Стіл дує від нагріву, треба робити холості проходи для вихожування, змінювати величину врізання. Рідна логіка це зможе? Ні. Ви зможете шліфувати на рідній системі на краю столу 200мм  з точністю перемикання в 1мм? Ні. Датчики поперечки можете зсувати-розсувати примітивним двугуном аналогічному як на гідропанелі. Можна синхронно, можна по окремності: два двигуна.

Воно зі сторони виглядає, що ви хочете реанімувати зварювальний трансформатор ВДУ-306, а якщо його здати на лом, то вийде гарний інвертор з гарячим стартом, антизалипанням і купою прогресивних характеристик. Діло хазяйське, але для мене важливо щоб станок працював. Якщо я там сидітиму день з тестером чи осцилографом, то на наступний день осцилограф замінять кусачки :)

Час - гроші.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

Воно зі сторони виглядає, що ви хочете реанімувати зварювальний трансформатор ВДУ-306, а якщо його здати на лом, то вийде гарний інвертор з гарячим стартом, антизалипанням і купою прогресивних характеристик.

хтось таки здає, а хтось то тягне з прийомки додому і отримує зварювальний апарат який тягне 5ку і при тому не дратує сусідів. То приклад не зовсім вдалий:)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, gesichtslos написав:

хтось таки здає, а хтось то тягне з прийомки додому і отримує зварювальний апарат який тягне 5ку і при тому не дратує сусідів. То приклад не зовсім вдалий:)

От якраз вдалий, бо інвертор на 1 фазі менше блимає ніж трансформатор на трьох. Гаразд, мені вас не зрозуміти, як і вам мене. Я не маю що варити 5кою електродом, бо у мене шліфовка в день відро шламу сепаратором видає. Успіхів. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З продольним ходом розібралися  потрібно було на сельсинах  поміняти місцями   2 дроти 311 та 303  і все стало на свої місця , після того налаштування  відбулося згідно паспорту ,налаштування зайняло біля 5хв  , при різних швидкостях перебігу стола немає , далі як буде час  то займуся  поперечкою . 

На 3є711 поперечка теж керується  платою  ,пуск  та   тормоз двигуна  алеж ніхто не переробляє те все на контролер   та частотник  раз зробив і воно працює  роками 

20230621_162742.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

З продольним ходом розібралися  потрібно було на сельсинах  поміняти місцями   2 дроти 311 та 303  і все стало на свої місця , після того налаштування  відбулося згідно паспорту ,налаштування зайняло біля 5хв  , при різних швидкостях перебігу стола немає , далі як буде час  то займуся  поперечкою . 

На 3є711 поперечка теж керується  платою  ,пуск  та   тормоз двигуна  алеж ніхто не переробляє те все на контролер   та частотник  раз зробив і воно працює  роками 

20230621_162742.jpg

Ви помиляєтесь, ще й як переробляють. Мінімум два варіанти:

Твердотільні реле + реле часу 

Контролер + частотник. 

Просто в 3е711в поперечка не так зав'язана як в 3л. Плюс не забувайте, що не у всіх 711 стоїть асинхронник. Є варіація з гідроприводом, є з сервомотром, є з з СССР шаговиком, є з колекторником типу ПЯ. Поки що на саму просту 3е711в є на лохіксі сучасні плати, які навіть підходять по роз'ємах. Але шафа 711 це шафа на пускачах і релюхах, а не шафа з логіками 722. Не знаю як у вас, а в мене 722 мала ще заморочка з СССР уци. І там то все рахувались через логіку. Схеми тої модернізації не бачив ніхто, в паспорті про то ні слова.  Поки воно працює і то добре, але будь який електнощик вам скаже що стається з конденсаторами через 34 роки.  А от тоді якраз і квест починається, пошук який кондер висох. До речі, є в мішках куски рідного шкафа, можу подарувати. Воно мені вже точно не треба буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

Ви помиляєтесь, ще й як переробляють. Мінімум два варіанти:

Твердотільні реле + реле часу 

Контролер + частотник. 

Просто в 3е711в поперечка не так зав'язана як в 3л. Плюс не забувайте, що не у всіх 711 стоїть асинхронник. Є варіація з гідроприводом, є з сервомотром, є з з СССР шаговиком, є з колекторником типу ПЯ. Поки що на саму просту 3е711в є на лохіксі сучасні плати, які навіть підходять по роз'ємах. Але шафа 711 це шафа на пускачах і релюхах, а не шафа з логіками 722. Не знаю як у вас, а в мене 722 мала ще заморочка з СССР уци. І там то все рахувались через логіку. Схеми тої модернізації не бачив ніхто, в паспорті про то ні слова.  Поки воно працює і то добре, але будь який електнощик вам скаже що стається з конденсаторами через 34 роки.  А от тоді якраз і квест починається, пошук який кондер висох. До речі, є в мішках куски рідного шкафа, можу подарувати. Воно мені вже точно не треба буде.

 Я вже писав неодноразово що моя елка  89 року    , там  зовсім не так як у вас і у більшості користовачів цих верстатів , плата сельсинів відповідає за реверс та хід продольний та поперечний , всього 1 плата , за імпульс поперечки  відповідають лише 3 логічні елементи 101 303 та 403 ,, все !Все решта  купа тих логік  за вертикалку  ,  плата сельсинів перебрана   замінені транзистори  та конденсатори на сучасні ,   а і ще оті 3 логіки що на поперечку є теж вже готове сучасне рішення  !!! Починає робити мозок  в утіль , якщо робе то і курочити немає смислу ,Ск ньте фото того що у вас там в мішку може щось і заберу ,На фото  нижче плата яка відповідає і за поперечку і за продольну 

IMG-83eda96faf9b8a52f1edae0083305368-V.jpg

IMG-d65514cd640dff5156ed003d662a501e-V.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Прийшла змазка  ОКБ 122-7  , попробую трохи добавити в передні два підшипники,   знаю що змазка закладається раз і на увесь ресурс  шпінделя але ніхто  не розраховував що чтанок більше 30 років простоє в резерві заводу !!!  Тому паро грам добавимо  ,  рекомендують мені і в 3е711 використовувати її то при наступному ТО  добавлю і туди .

20230622_131334.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ось так виглядає плата сельсинів після діагностики та заміни всіх підозрілих елементів на нові,ну окрім мп22б які   вже давно не виробляються  , замінені на нові але ще тих часів . Краса .Це мені зробили ще одну на прозапас   буде резервною , та що зараз на станку теж повністю перебра   

IMG-14de9d7b191d569ee6d12fa036c67597-V.jpg

Змінено користувачем Ruslan Oleksiyovuch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б МБМ-и теж поміняв.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку