Giziz

Начал строить плазморез с ЧПУ.

215 повідомлень у цій темі

, Dimon написав:

Який регулятор висоти (THC) будете використовувати?

хороший вопрос, использовать хочу ))) платить столько сколько стоит не хочу ))

на олх нашел чел продает дето в районе 5900 грн....без торга))

 

, Dimon написав:

 

Подивіться в сторону linuxcnc там є готові бібліотеки для різки кругів, квадратів, сегментів, ліній і т.д. + багато плюшок для плазми.

Правда, важче буде з установкою і налаштуванням ніж mach3, але це того варто!

Який регулятор висоти (THC) будете використовувати?

хороший вопрос, использовать хочу ))) платить столько сколько стоит не хочу ))

на олх нашел чел продает дето в районе 5900 грн....без торга))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну у вас варіантів немає, без THC ви нормально нічого не поріжете!

, julio2203 написав:

на олх нашел чел продает дето в районе 5900 грн....без торга))

якщо це proma-elektronika то це моє оголошення )) можете набрати підкажу вам по станку що цікавить.

На яких двигунах зупинилися?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Dimon написав:

ну у вас варіантів немає, без THC ви нормально нічого не поріжете!

якщо це proma-elektronika то це моє оголошення )) можете набрати підкажу вам по станку що цікавить.

На яких двигунах зупинилися?

 

сниму видосик все покажу. был  бы рад если скинете в личку телефон, наберу если возникнут вопросы

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година тому, Dimon написав:

 

якщо це proma-elektronika то це моє оголошення )

 

посмотрел и вашу обьяву, у вас как на дин рейку. до этого смотрел контроллер на пластине с крутилками

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, julio2203 написав:

посмотрел и вашу обьяву, у вас как на дин рейку. до этого смотрел контроллер на пластине с крутилками

THC от Егорова надёжное и проверенное устройство

Змінено користувачем Gjkzr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

посмотрел и вашу обьяву, у вас как на дин рейку. до этого смотрел контроллер на пластине с крутилками

Ну мабуть це контролер 7up+, про який вже згадали вище. Декілька місяців тому налаштовував знайомому станок з таким контролером, мені він не сподобався в роботі і конструктивно.

Але це вже кожному своє...

Теоретично можете запустити станок і без контролера висоти, спробувати порізати, але через короткий час виникне потреба у покупці, тому рекомендую вже почати вивчати варіанти.

Якщо є хист до паяння схем, є в інтернеті робочі схеми і прошивки, можна за копійки зробити нормальний THC.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Панове, не розводьте безглуздих комітетів. Дешевше, ніж FL F2100 з THC на борту, нічого не має і не буде. Ці стійки надійні, прості в під'єднанні, мають базові фігури, прекрасно читають G-коди. Франци дурнуватої ви ще шукаєте? Дешевше і простіше нічого не буде. Я тоді з жадності кілька стійок собі взяв, так вони не ламаються!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Гаврилів Василь написав:

Панове, не розводьте безглуздих комітетів. Дешевше, ніж FL F2100 з THC на борту, нічого не має і не буде. Ці стійки надійні, прості в під'єднанні, мають базові фігури, прекрасно читають G-коди. Франци дурнуватої ви ще шукаєте? Дешевше і простіше нічого не буде. Я тоді з жадності кілька стійок собі взяв, так вони не ламаються!

а можно ссылку где брали. или ссылку на саму модель. есть  лишняя?

 

пысы. касаемо платы мач3. если нет THC то не могу понять куда подключается сам плазморез, или может точнее - к каким контактам подключить кнопку пуска плазматрона? 

даже картинки поглядел, на схемах THC везде рисуют

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, julio2203 написав:

а можно ссылку где брали. или ссылку на саму модель. есть  лишняя?

https://www.aliexpress.com/item/1005004510985741.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.4a033ddaycYlGs&algo_pvid=a0cd95ff-cbaa-4f4c-b4a5-5571da8ff55c&algo_exp_id=a0cd95ff-cbaa-4f4c-b4a5-5571da8ff55c-1&pdp_npi=3%40dis!UAH!18422.1!12895.47!!!!!%402100b78b16843393786404942d07b2!12000029421884087!sea!UA!795069599&curPageLogUid=9iTKsIuzGkCW

Типу ось такий, F2100T. Я завтра подивлюсь, чи точно такий з ділильником напруги маю. За такі ж гроші і віддам.

Ось його мануал в додатку.

Якщо хтось знайде щось краще промислове в ціна-якість - ну дуже прошу показати клас. Тільки не старий Starfire, бо це дно і кара Єгипетська.

5 годин тому, julio2203 написав:

пысы. касаемо платы мач3. если нет THC то не могу понять куда подключается сам плазморез, или может точнее - к каким контактам подключить кнопку пуска плазматрона? 

даже картинки поглядел, на схемах THC везде рисуют

Універсально через реле. За плати вихід на реле з реле на піни роз'єму плазмотрона.

FangLing Shape Cutting Control System Operation and Installation ManualF2000(V2.6)20170922.pdf

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Гаврилів Василь написав:

Дешевше, ніж FL F2100 з THC на борту

ну це вже зовсім не бюджетна стійка для такого станочка, думаю що йому вся механіка +- в таку ціну вийшла )

Потрібно щоб julio2203 озвучив бюджет в який він хоче вкластися і від того будуть відповідні рекомендації і не будем розводити, як ви виразились, безглуздих комітетів.

 

Поставити таку стійку і не парити собі мозок це звичайно швидко і надійно, але якщо є лишній час і бажання розібратись то можна і зекономити.

До речі, який різак має стояти на цьому станочку?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Dimon написав:

ну це вже зовсім не бюджетна стійка для такого станочка, думаю що йому вся механіка +- в таку ціну вийшла )

Потрібно щоб julio2203 озвучив бюджет в який він хоче вкластися і від того будуть відповідні рекомендації і не будем розводити, як ви виразились, безглуздих комітетів.

 

Поставити таку стійку і не парити собі мозок це звичайно швидко і надійно, але якщо є лишній час і бажання розібратись то можна і зекономити.

До речі, який різак має стояти на цьому станочку?

вся механика и электроника мне обошлась примерно в тыщ 6. исходя из того что профиль труба уже была. 

стойку я покупать пока не буду, интересно пока что запустить на дешевой плате, попариться, мож что изучить по кодам, и тд. что то порезать изготовить пару табличек, мангал, предложить нашим котельщикам раскрой металла для изготовления котлов, как говориться прощупать рынок не с пустыми руками..... и если дело хоть чуть пойдет - то уже потом рассуждать далее. 

 

блин с другой стороны думаю - уже 53 года (((( оно мене треба? есть заказы по ремонту авто, хуже чем раньше.... но терпимо. смотрят на меня товарищи одногодки и удивляются)))

 

на станок планирую поставить р80, для эксперимента штатный плазмотрон.

касаемо электроники - как я понял потом, что не оч правильно сделал, что спеша купил два драйвера вт6600 и один 543 ... но уже куплено и смонтировано.прям ща сниму видосик... покажу

 

по управлению кнопкой плазмотрона - я так понял что используем реле что находится на плате мач3, но ввиду того что оно не выдержит нагрузки ставил промежуточное более мощно реле. тоесть - реле мач3 управляет выносным реле, а выносное реле включает выключает плазмотрон, правильно?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

залил ролик

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що ж, вітаю з рішенням! В такому разі раджу одразу подбати про такі речі:

1) витяжка, або водяний стіл. Плазма генерує дуже багато диму.

2) захист направляючих. Вони будуть постійно в атаці від іскри, диму та води у випадку водяного столу. Це дуже зменшує час життя направляючих

3) якщо все буде ОК, просто піратка Mach3 глючитиме, офіційна версія безпроблемна.

4) враховуючи розміри стола, ви можете усюди використати прості трапецевидні гвинти з гайками з компенсацією. На час окупності станочка має вистачити

5) варто усю конструкцію запхати в металевий ящик і вивестти гарну товсту землю. Плазма робить сильні наводки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, julio2203 написав:

но ввиду того что оно не выдержит нагрузки ставил промежуточное более мощно реле

не потрібно ніяких допоміжних реле, того що на платі вистачить з запасом, це ж тільки запуск, там міліампери!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

Що ж, вітаю з рішенням! В такому разі раджу одразу подбати про такі речі:

1) витяжка, або водяний стіл. Плазма генерує дуже багато диму.

2) захист направляючих. Вони будуть постійно в атаці від іскри, диму та води у випадку водяного столу. Це дуже зменшує час життя направляючих

3) якщо все буде ОК, просто піратка Mach3 глючитиме, офіційна версія безпроблемна.

4) враховуючи розміри стола, ви можете усюди використати прості трапецевидні гвинти з гайками з компенсацією. На час окупності станочка має вистачити

5) варто усю конструкцію запхати в металевий ящик і вивестти гарну товсту землю. Плазма робить сильні наводки

1 вытяжка есть - не проблема вообще

2 есть прикольные жестяные подоконники )))) их планирую использовать как защиту

3 на мач3 попробую, понравится -куплю лицензию

4 по тракециодальным винтам не совсем понял, но щас переделываю чтоб все регулировать можно было

5 металический ящик уже сделал, провода все экранированные купил, плюс везде гофру металическую поставлю где можно

, Dimon написав:

не потрібно ніяких допоміжних реле, того що на платі вистачить з запасом, це ж тільки запуск, там міліампери!

понял, спасибо.... упростили тему

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Dimon написав:

не потрібно ніяких допоміжних реле, того що на платі вистачить з запасом, це ж тільки запуск, там міліампери!

Без допоміжного реле в мене плата одразу згоріла . 

При підключенні через THC7UP  все гарно .

Все залежить від комплектації

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, julio2203 написав:

на станок планирую поставить р80, для эксперимента штатный плазмотрон.

касаемо электроники - как я понял потом, что не оч правильно сделал, что спеша купил два драйвера вт6600 и один 543 ... но уже куплено и смонтировано.прям ща сниму видосик... покажу

6600 драйвера проработали окоро года в ежедневном режиме . После сгорели  микросхемы от перегрева. для не постоянной работы вполне сгодится . Р80 лучше ставить сразу .Цена вопроса - 900 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

Ну мабуть це контролер 7up+, про який вже згадали вище. Декілька місяців тому налаштовував знайомому станок з таким контролером, мені він не сподобався в роботі і конструктивно

Цікаво ,чому не сподобався.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Gjkzr написав:

Без допоміжного реле в мене плата одразу згоріла . 

Сумніваюсь що згоріло саме через реле, мабуть це якийсь збіг обставин. Більше всього, що плата згоріла від вч наводок від плазмового апарату або ще щось.

На практиці два реле будуть тільки заважати, наприклад я часто роблю мітки під свердління і виставляю від 50 мс для якісної мітки, з двома релюхами ви отримаєте нестабільний підпал і затримки.

Не бачу логіки навіщо його ставити? Можна 10 шт підряд поставити що воно дасть, чи  може я чогось не розумію? Просвітіть будь ласка.

 

Змінено користувачем Dimon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, julio2203 написав:

3 на мач3 попробую, понравится -куплю лицензию

Ліцензія на мач3 коштувала, якщо я не помиляюсь біля 300$ то вже краще подивитись на автономні стійки як пропонував Гаврилів Василь.

Не хочеться мусолити тему на рахунок Мач3, але я не розумію навіщо люди купують це лайно яке вже мабуть років 15 не оновлюється і не підтримується, є абсолютно безкоштовний Linuxcnc

з вбудованим компонентом Plasmac  для плазмових станків, який на борту має стільки плюшок для різання що не всі промислові стійки таким похвастаються, стабільно працює, є постійна підтримка на форумі, постійно виходять оновлення. Я перейшов з мач3 на LCNC років 10 тому і перехрестився, зараз якщо будую якийсь станок то тільки на LCNC або на автономних чпу контролерах, залежно від задач.

Єдиний мінус, що мабуть новачок не відразу зможе встановити і налаштувати, хоча зараз це стало не важче ніж поставити той самий мач3.

Мабуть єдине пояснення тому що всі починають з мача це те що він працює на віндовсі, і не всі хочуть вивчати Лінукс, а даремно це того варто!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Gjkzr написав:

Цікаво ,чому не сподобався

ну я побавився з цим контролером 2 дні, і в принципі він свою роботу робить,

що би ще хотілося в ньому мати з налаштувань, я буду рівняти зі своїм старим Proma THC 150.

1. не має можливості виставити вольтаж який розпізнає чи є робоча дуга, у Proma виставляється поріг після якого контролер бачить що це робоча дуга, а не пілотна і працює, зауважу, стабільно без нарікань. У 7up пропонують додатково датчик току, по суті такий датчик можна зробити зі звичайного геркона.

2. Затримка перед сигналами up і down, буває що потрібно затримувати рух осі Z поки пробивається товстий метал, є навіть метод пробивки з рухом, щоб не так закидало сопло. (не обов'язкова функція але в Proma вона є це +)

3. Гістерезис - виставляється гістерезис вольтажу для того щоб контролер знав на яку зміну вольтажу йому реагувати, а не пригати як м'ячик тоді, коли це не потрібно. (у Proma виставляється від ±1V до ±15V)

Можливо я не знайшов потрібну інструкцію, бо сайту у розробника немає, є тільки канал на ютуб, і якщо всі перелічені функції там присутні то виправте мене.

Ще мені не зрозуміла ідея підключати всі кінцевики і датчики через цей контролер, це типу двойний захист чи як? Навіщо? Плата опторозв'язки за 5$ з цим добре справляється!

 

Як на мене це дуже примітивний пристрій який має коштувати не більше 100$ для бюджетних станків, а за такі гроші як він коштує краще взяти той самий Proma THC 150 або аналог.

Змінено користувачем Dimon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Dimon написав:

Ліцензія на мач3 коштувала, якщо я не помиляюсь біля 300$ то вже краще подивитись на автономні стійки як пропонував Гаврилів Василь.

 

вы меня убили))))... вроде дето видел что 100 уе стоит. поищу, удостоверюсь. 

 

7 годин тому, Dimon написав:

і не всі хочуть вивчати Лінукс

кроме того что нужно программу выучить, коды, и еще чтото.... так вдобавок и линукс ...и какой? а какие бывают линуксы? а дрова на него? а ляжет ли на железо .... сразу много вопросов, кроме того короба вопросов что уже есть. 

 хотя спорить не буду, практика выше грамматики))

10 годин тому, Gjkzr написав:

6600 драйвера проработали окоро года в ежедневном режиме . После сгорели  микросхемы от перегрева. для не постоянной работы вполне сгодится . Р80 лучше ставить сразу .Цена вопроса - 900 

ура, успокоили чуть. и вопрос - почему лучше сразу р80. 

900 это сам плазмотрон, рукав делать нужно..... а оно как по себе знаю - нетерплячка)) от и суну наверно штатный плазмотрон

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

возник вопрос - лучше спрошу, чем потом чревато:

 планирую мамку компа драйвера блоки пиания и тд засунуть в железный ящик, а сам ящик установить под стол станка. на стойке приделанной к станку установить только монитор и клаву, вынести юсб (Слово удалено системой) загрузки. кабеля моника клавы и юсб все будет в железной гофре. станок заземлен.

ничего страшного в таком расположении ящика?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, julio2203 написав:

а сам ящик установить под стол станка.

буде біда, від ВЧ наводок згорить вся електроника по черзі, електроніку і ПК відсовуйте чим подалі від станка, і не заземляйте в один контур з рамою, бажано різні контори заземлення.

Щоб засунути шкаф під станок вам потрібен апарат з пневмопідпалом а не з ВЧ, hypertherm або аналог.

у мене зараз така компоновка, якраз доробляю станок.

7 годин тому, julio2203 написав:

вы меня убили))))... вроде дето видел что 100 уе стоит. поищу, удостоверюсь

Можливо, я давно не дивився на ціни, раніше було точно 300.

Навіть якшо 100, додайте сюди thc 150-200, то за ті кошти, знову ж таки, краще дивитись на стіку F2100B/T

або LCNC.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку