Giziz

Начал строить плазморез с ЧПУ.

215 повідомлень у цій темі

, Dimon написав:

буде біда, від ВЧ наводок згорить вся електроника по черзі, електроніку і ПК відсовуйте чим подалі від станка, і не заземляйте в один контур з рамою, бажано різні контори заземлення.

от блин, всем планам хана(((( 

тоесть, станок в одном месте, а драйвера и комп в другом и в ящике, а станок и ящик соединяют провода от моторов... правильно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

буде біда, від ВЧ наводок згорить вся електроника по черзі, електроніку і ПК відсовуйте чим подалі від станка, і не заземляйте в один контур з рамою, бажано різні контори заземлення.

Щоб засунути шкаф під станок вам потрібен апарат з пневмопідпалом а не з ВЧ, hypertherm або аналог.

у мене зараз така компоновка, якраз доробляю станок.

Можливо, я давно не дивився на ціни, раніше було точно 300.

Навіть якшо 100, додайте сюди thc 150-200, то за ті кошти, знову ж таки, краще дивитись на стіку F2100B/T

або LCNC.

 

от блин, всем планам хана(((( 

тоесть, станок в одном месте, а драйвера и комп в другом и в ящике, а станок и ящик соединяют провода от моторов... правильно?

и какое минимальное расстояние?

от блин, всем планам хана(((( 

тоесть, станок в одном месте, а драйвера и комп в другом и в ящике, а станок и ящик соединяют провода от моторов... правильно?

и какое минимальное расстояние?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, Dimon написав:

що би ще хотілося в ньому мати з налаштувань, я буду рівняти зі своїм старим Proma THC 150.

1. не має можливості виставити вольтаж який розпізнає чи є робоча дуга,

Порівняти з Proma THC 150. не можу бо з ним не працював. 

По пунктам .   не бачу необхідності виставляти вольтаж . Якщо дуги нема MACH зупиняє роботу , роблю ще одну спробу старту 

17 годин тому, Dimon написав:

Затримка перед сигналами up і down, буває що потрібно затримувати рух осі Z поки пробивається товстий метал, є навіть метод пробивки з рухом, щоб не так закидало сопло.

Затримка робиться в Шиткаме, 

17 годин тому, Dimon написав:

3. Гістерезис - виставляється гістерезис вольтажу для того щоб контролер знав на яку зміну вольтажу йому реагувати, а не пригати як м'ячик тоді, коли це не потрібно.

 

  В  MACH  вказується плавність зміни висоті THC. 

 

І ще. Перша плата в мене згоріла від ВЧ наводки.Тому і ставив допоміжне реле. Но плата THC була не 7UP. На 7UP  За 4 роки не було питань . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, Dimon написав:

Як на мене це дуже примітивний пристрій який має коштувати не більше 100$ для бюджетних станків, а за такі гроші як він коштує краще взяти той самий Proma THC 150 або аналог.

 Proma THC 150  дороще на 100 $

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, julio2203 написав:

от блин, всем планам хана(((( 

тоесть, станок в одном месте, а драйвера и комп в другом и в ящике, а станок и ящик соединяют провода от моторов... правильно?

и какое минимальное расстояние?

от блин, всем планам хана(((( 

тоесть, станок в одном месте, а драйвера и комп в другом и в ящике, а станок и ящик соединяют провода от моторов... правильно?

и какое минимальное расстояние?

Когда ,5 или 6 лет назад , я собирал свой станок так же было много страшилок про наводки, ВЧ помехи и т.п. 

В итоге кабеля , провода до сих пор валяются на земле как попало, без всяких экранов  . 

Но несколько правил все же есть . Разнести нужно  только саму плазму от управления ( хотя бы 2 м ). Заземление делайте по очереди . Сначала на самом вводе электрики - сам стол и аппарат плазмореза  , потом в розетке - управление . Кстати чистое заземление не обязательно , можно сделать простое зануление ( у меня сделано зануление ). 

         От стола блоком управления я бы отошел ( у меня 0.5 м )  чтобы не попадали искры . Да и вообще не пойму куда будут лететь искры в вашем случае . Непревычен маленький стол . Обычно это 1х2 м как минимум и высоким он не делается для удобства( 0.5 м). 

              Горелка Р80 универсальна для толщин до 20 мм и оптимальна по соотношению цена  -качество.

                  Без THC работать не сможете . Как мне не жалко было денег , но и то и другое купил на следующий день .

Если использовать ваш рукав ( покупать только плазматрон ) то нужно будет искать переходник - там заумные резьбы. 

Все что написал - мое личное мнение , проверенное ежедневной работой 5 лет . На догму не претендую .

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, julio2203 написав:

вы меня убили))))... вроде дето видел что 100 уе стоит. поищу, удостоверюсь. 

На счет MACH я бы  сильно не переживал .  Для личного пользования есть безпроблемные пиратские копии . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

еще вопросик созрел

датчики крайнего положения -лучше поставить простые механические? или индукционные? видел видосики что изза индукционных проблемы наводок были

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, julio2203 написав:

тоесть, станок в одном месте, а драйвера и комп в другом и в ящике, а станок и ящик соединяют провода от моторов... правильно?

Тут бабка надвоє ворожила. Одні кажуть так, інші - інакше.

Ось станки Lincoln Electric для воркшопів:

147431196.jpgcustom_resized_f5319126-a1c1-435c-9208-4a944a515de1.png

А ось ще один маленькитй виробник, Langmuir:

6e5e4842-6bc6-4b20-8f34-ad87001827c3.jpggallery1.jpg

Блоки керування закріплені на самому станку, знизу.

У мене FangLing теж закріплений на станку, прямо на порталі.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, Gjkzr написав:

Якщо дуги нема MACH зупиняє роботу , роблю ще одну спробу старту 

в тому то і справа, що мач бачить сигнал з thc а це може бути фальшивий сигнал від пілотної дуги, можливо ваш апарат має чітко виражену різницю між вольтами пілотної дуги і робочої і 7up розпізнає arcOK, я ж стикнувся з апаратом  edon і 7up постійно видавав arcOK від пілотної дуги, і часто не пробивши матеріал починав рух, я ж порекомендував власнику докупити датчик току який вони почали пропонувати до своїх контролерів. На THC 150 я граючись настройками міг добитись чіткого розпізнавання робочої дуги.

15 годин тому, Gjkzr написав:

Затримка робиться в Шиткаме, 

це трішки не те, затримка в шиткамі робиться на пробивку, а в THC 150 після сигналу arcOK, тобто різак пробив матеріал і почав рух, проїхав якусь відстань стабілізувалась дуга на висоті різу і тоді починає подавати сигнали Up / Down. Впринцепі в шиткамі також можна вимикати thc кодом, але то кому як зручніше.

15 годин тому, Gjkzr написав:

В  MACH  вказується плавність зміни висоті THC. 

В мачі виставляється швидкість роботи осі Z, а гістерезисом ви налаштовуєте чи реагувати контролеру на те чи інше коливання напруги. Якщо затримки це такий собі доп. бонус, то гістерезис є майже у всіх популярних THC.

 

Я просто рівняю ті контролери з якими я працював, тому роблю такі висновки, це моя суб'єктивна думка!

На сьогоднішній день я не користуюсь зовнішнім контролером THC, всю роботу замість нього виконує LCNC і всі налаштування я роблю прямо в програмі, а сигнал  arcOK отримую від самого плазмового апарату, і працює це все, повірте, набагато швидше і зручніше.

 

3 години тому, julio2203 написав:

еще вопросик созрел

датчики крайнего положения -лучше поставить простые механические? или индукционные? видел видосики что изза индукционных проблемы наводок были

Бажано ставити датчики КЗ, якщо відкритий датчик, то провід може зловити наводку і спрацювати. У мене стоять індукційні КЗ, гарно працюють, за весь час поміняв тільки 1 датчик.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Гаврилів Василь написав:

Тут бабка надвоє ворожила. Одні кажуть так, інші - інакше.

Ось станки Lincoln Electric для воркшопів:

У мене зараз така компоновка станка, але я купив апарат з пневмопідпалом дуги (hypertherm), на старому апараті з ВЧ я б собі  таке не позволив.

2023-05-20_121742.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

 

Бажано ставити датчики КЗ, якщо відкритий датчик, то провід може зловити наводку і спрацювати. У мене стоять індукційні КЗ, гарно працюють, за весь час поміняв тільки 1 датчик.

такой пойдет ? https://prom.ua/ua/p949395109-induktivnyj-kontsevoj-datchik.html?utm_source=google_pmax&utm_medium=cpc&utm_content=pmax&utm_campaign=Pmax_cpa_1_50_b2b&gclid=CjwKCAjw36GjBhAkEiwAKwIWyYG71DTOCref0L81PYPyZVStNqgeg0Ru_TYN56KkbQvJZMy9xT3EFRoC2nMQAvD_BwE

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Dimon написав:

така компоновка

Люкс. А як реалізоване видалення диму?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, julio2203 сказал:

еще вопросик созрел

датчики крайнего положения -лучше поставить простые механические? или индукционные? видел видосики что изза индукционных проблемы наводок были

Я поставил и через неделю снял за ненадобностью . работает только датчик касания металла

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

ні, цей живиться від змінного струму

https://cnc.prom.ua/ua/p6349187-induktivnyj-datchik-huron.html

ось такий піде, вам потрібно мінімум 4 датчика, 3 для обнулення XYZ і один для пошуку металу probe.

23 години тому, Гаврилів Василь написав:

Люкс. А як реалізоване видалення диму?

водяний стіл і загальна витяжка над столом, витяжку ще не доробив бо пересунув станок в інше приміщення, планую щось типу бокового зонта на стіні, щоб не заважав тельферу, ще не придумав як саме.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Dimon, ми самі над водяною колись ставили зонт. Тут питання у висоті водяного рівня і загальної витяжки. Якщо рівень буде змінний і встановлений якраз по верхньому рівні листа, то диму буде пару відсотків, і загальна витяжка справлятиметься.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

очередной видео отчет по постройке плазмы чпу

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

приступаю в прокладке кабелей и установке электроники. возник вопрос - а экраны кабелей нужно на массу?  если да, то получится общая масса станка и масса ящика что стоит отдельно

и еще - провоа моторов экранированы, а концевики тоже в экране должны быть? концевики ставлю механические

Змінено користувачем julio2203
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, julio2203 написав:

возник вопрос - а экраны кабелей нужно на массу?  если да, то получится общая масса станка и масса ящика что стоит отдельно

Екрани з'єднуйте на масу ящика з електронікою, зі сторони двигуна екрани не під'єднуйте!

Ще раз наголошу не об'єднуйте заземлення рами і електроніки! Зробіть окремий контур, або якщо є в розетці земля, то на неї.

Плазмовий апарат не потрібно заземляти.

3 години тому, julio2203 написав:

а концевики тоже в экране должны быть?

лишнім не буде, є дешеві екрановані кабелі називаються "сигнальні" січенням 0,22 їх для датчиків вистачить.

Змінено користувачем Dimon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

понял.... все учту

сорри, еще вопрос нарисовался по компоновке. 

сам аппарат плазморез можно установить на раму станка? хочестя чтоб все в куче было

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

ам аппарат плазморез можно установить на раму станка

не бачу причин не ставити в раму, тільки захистіть від бризг.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

понял принято. и теоретический вопрос - вообще от чего идут наводки и сбои? от самой плазмы при резе? или от осциллятора что поджигает дугу?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот такой ящик получился))). Сегодня буду женить со станком

 

IMG_20230529_075648.jpg

IMG_20230529_075648.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

странно - случайно запостил две одинаковые фото... хочу изменить, а не сохраняется((( что делаю неправильно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

и теоретический вопрос - вообще от чего идут наводки и сбои? от самой плазмы при резе? или от осциллятора что поджигает дугу?

від осцилятора основні наводки, а також при зриві робочої дуги сильний сплеск поміх.

, julio2203 написав:

Вот такой ящик получился))). Сегодня буду женить со станком

Гарно вийшло

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dimon написав:

Ну мабуть це контролер 7up+, про який вже згадали вище. Декілька місяців тому налаштовував знайомому станок з таким контролером, мені він не сподобався в роботі і конструктивно.

Але це вже кожному своє...

Теоретично можете запустити станок і без контролера висоти, спробувати порізати, але через короткий час виникне потреба у покупці, тому рекомендую вже почати вивчати варіанти.

Якщо є хист до паяння схем, є в інтернеті робочі схеми і прошивки, можна за копійки зробити нормальний THC.

Згоден. 7up це дно. Мені він вкрай не сподобався, зараз відновлював 2 плазми на одній стандартний , а на 7upProf. Так ось цей проф це кошмар. Затія не погана але реалізація, просто жесть. На моїй плазмі стоїть контроль висоти від NTMA. Якщо буде комусь цікаво то розповім про нього більш детально. З усіма його + та -. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку