Seeker157

Трапецевидна різьба

11 повідомлень у цій темі

Доброго дня ,шановні!

Є питання,працюю на станку ЛТ10м,і вже дістали проханням нарізки трапецевидної різьби. Причому правої і лівої,вихід знайшов-прошу на таблиці показати такий вид різьб, і в основному питання відпадає. 

Але ,в мене виникло питання для самого себе,які станки справляються з нею. Дещо пам'ятаю,але не все ,я її нарізав ,і доволі часто,та вже навіть назву станка не згадаю.16к20 точно ріже,а от інші моделі,скажемо так поменьші з ВМЦ 750/500 мм. 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Думаю любой станок, где набор шестерёнок позволяет выполнять большие шаги,  и всё равно за частую приходится разбивать канавку, на крупных трапециях в конце пройти резцом с правильно заточенным профилем. На рус.форуме один азиат в невероятной дыре, трапецию делал "болгаркой", не думаю, что по ГОСТу, но его это удовлетворило.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну на рахунок любого станка,якось я не впевнений. На моєму станку,повний комплект ,але максимальний крок 6 мм(якщо не помиляюся). Пам'ятаю що на станку був ричаг,збільшення кроку різьби.

1а616 має максимальний крок 9 мм,і писали що ріже майже всі різьби,цікаво було б почути думку власників цього станка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Являюсь владельцем станка 1а616. Трапецию резал с шагом 5 и 6 мм без проблем.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А на увеличенном шаге 1а616 может резать метрическую резьбу с максимальным шагом 24 мм.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, Руслан Ф сказал:

А на увеличенном шаге 1а616 может резать метрическую резьбу с максимальным шагом 24 мм.

Так,дякую,24 мм,то помилився .Заліз в інет,переглядав. Можливості у нього дійсно хороші.

Чи спроможні на таке ,станки з ВМЦ 500 ,хоча думаю що мабуть ні.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Seeker157 сказал:

.16к20 точно ріже

колись читав таблиці на 16К20 то здається максимальний крок знаходив 12 мм а на ЛТ-10 -10мм. Ае на ЛТ там чотири шксткрні аж у гитарі, і щось мені здається що можна намутити і більші кроки. Але ніколи не допікало у цьому розібратися. А тепер у ємміграції і зовсім вже усе це непотрібно стало включно зі станками.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Дядя_Уеф сказал:

колись читав таблиці на 16К20 то здається максимальний крок знаходив 12 мм а на ЛТ-10 -10мм. Ае на ЛТ там чотири шксткрні аж у гитарі, і щось мені здається що можна намутити і більші кроки. Але ніколи не допікало у цьому розібратися. А тепер у ємміграції і зовсім вже усе це непотрібно стало включно зі станками.

Працюю на ЛТ стоїть 3 шестерні,а максимальний крок 6 мм,чомусь думаю що трапецію різати дозволяють  станки,у яких є збільшення кроку. Хоча може й помиляюся.

 

 

IMG_20220524_160849.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Seeker157 сказал:

чомусь думаю що трапецію різати дозволяють  станки,у яких є збільшення кроку.

Трапеции ведь бывает с разными шагами,поэтому вопрос немного некорректен.К примеру, в чем разница между  метрической резьбой с  шагом 5мм и трапецией  с шагом 5 мм?Для настройки станка на шаг-абсолютно никакой разницы.Из своей практики-в основном резал трапеции с распространеными шагами 4-5-6,а большие не резал-не было  необходимости. Поэтому, посоветую внимательно изучить таблицу своего  станка,а так же назначение  всех рукояток, и за что они отвечают. И,думаю,тогда,некоторые вопросы отпадут. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Додам трохи любительства. У мене китайський малюк 180х300. Офіційно в таблиці крок до 3мм. Реально якось треба було 8мм, підбором шестерень вирахував за формулою, різав. Але довго, бо слабенький він... Тобто, таблиця - це ще не межа, пробуйте!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, KOLIAN75 сказал:

Трапеции ведь бывает с разными шагами,поэтому вопрос немного некорректен.К примеру, в чем разница между  метрической резьбой с  шагом 5мм и трапецией  с шагом 5 мм?Для настройки станка на шаг-абсолютно никакой разницы.Из своей практики-в основном резал трапеции с распространеными шагами 4-5-6,а большие не резал-не было  необходимости. Поэтому, посоветую внимательно изучить таблицу своего  станка,а так же назначение  всех рукояток, и за что они отвечают. И,думаю,тогда,некоторые вопросы отпадут. 

Згоден з Вами,нарізаючи з кроком 5-6 мм,у налаштуваннях станка чи під метричну,чи під трапецевидну немає ніякої різниці. І на рахунок,не коректності питання,вимушений погодитися. При виготовленні винтів 35-40 мм ,крок там виходив десь до 12 мм(точно не пам'ятаю). Так,такі різьби не часто ріжеш,але іноді буває потреба. Таблицю і важелі переключення ,  знаю добре-ними питання не вирішиш. Єдиний варіант,як і вже згадували погратися шестернями. Треба буде спробувати. Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку