Humanoid

Arduino GRBL 5 осей

30 повідомлень у цій темі

Доброго панове!
Є питаннячко. Маю arduiono MEGA 2560. Може хто поділитись, будь ласка, посиланнями на схеми підключення, прошивку для 5-ти осного ЧПК.
Щось я полазив по інтернету і мало інфи. Наче ще декілька років тому натрапляв багато на такі посилання. А от коли знадобилось щось а ні форумів, а ні аматорських сайтів не знаходжу.
Може не так шукаю

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Humanoid написав:

Доброго панове!
Є питаннячко. Маю arduiono MEGA 2560. Може хто поділитись, будь ласка, посиланнями на схеми підключення, прошивку для 5-ти осного ЧПК.
Щось я полазив по інтернету і мало інфи. Наче ще декілька років тому натрапляв багато на такі посилання. А от коли знадобилось щось а ні форумів, а ні аматорських сайтів не знаходжу.
Може не так шукаю

 

 ИМХО сомневаюсь, что такое было еще и нормально работающее. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Humanoid
мабуть ви шукаєте grbl-mega-5x, форк grbl-mega

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну так 3Д принтери на такому тільки і працюють.
Сам робив лазерний станочок на Ардуіно НАНО. років 5 назад. Працював аж бігом.
Тоді ж бачив багато матеріало по фрезерним/токарним ЧПК на цій основі.
Зараз находю багато інфи на 3- вісні версії. А менф треба 5- вісня. Знайшов прошиву наче на 5- вісей, але не можу ніде знайти куди що підключається.
https://github.com/perivar/grbl-Mega-5X
Та й прошива у вигляді первинного коду. Немає двоїчного файлу для загрузки.
Ну і немає описалова які там хитрощі по підключенню
Ну і программа керування теж є з можливісттю 5 вісей.
https://www.grblgru.com/
Ну і  мене цікавить це для своєї маленької настольної майстерні.
Судячи по відео що воно може то мене це задовольняє на усі 100 відсотків.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KDAntares написав:

@Humanoid
мабуть ви шукаєте grbl-mega-5x, форк grbl-mega

 

Мабуть так. Бо на неї і натрапив. Але немає а ні готового Хекс файлу, а ні опису куди що підключати, а ні схеми підключення.
Може є якісь ресурси де народ топчиться по цим питанням?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Humanoid написав:

Мабуть так. Бо на неї і натрапив. Але немає а ні готового Хекс файлу, а ні опису куди що підключати, а ні схеми підключення.
Може є якісь ресурси де народ топчиться по цим питанням?

а,це не той форк, цей дохлий
ось живий:
https://github.com/fra589/grbl-Mega-5X
там же на вікі, схеми включення з рампою 1.4, налаштування, хінт по г-кодам і т.д.
хекс збирається в arduino-ide(якщо нема, можу скомпілити, але трохи пізніше)

Змінено користувачем KDAntares
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, KDAntares написав:

хекс збирається в arduino-ide(якщо нема, можу скомпілити, але трохи пізніше)

Буду вдячний. То не к спєху. Як Вам буде зручно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ловіть :)

fra589_grbl-5x_fw.zip

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година тому, Humanoid написав:

Може хто поділитись, будь ласка, посиланнями на схеми підключення, прошивку для 5-ти осного ЧПК.

ну, на Рампс можна підключити пять осей, плюс шостий мотор- підлегла вісь. Програма GRBLgru у Вас вже є, можна вже працювати!:)

 

Ramps-podklyuchenie_2_AST3D.jpg

Гадаю, у Вас буде більше проблем з складанням G-кода аніж з підключенням електроніки.

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

ну, на Рампс можна підключити пять осей, плюс шостий мотор- підлегла вісь. Програма GRBLgru у Вас вже є, можна вже працювати!:)

 

Ну мені RAMPS не потрібен, бо я на сервах планую верстатик.B|

 

, KDAntares написав:

ловіть :)

fra589_grbl-5x_fw.zip

Величезна подяка! 9_9

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, newengine написав:

ну, на Рампс можна підключити пять осей, плюс шостий мотор- підлегла вісь.

у цій прошивці реалізували 6 незалежних (шоста - на aux роз'єм рампи)

 

3 години тому, Humanoid написав:

Ну мені RAMPS не потрібен, бо я на сервах планую верстатик

ну, це звісно імхо, але можливо простіше взяти рампу+dummy-панельки замість драйверів, і розвести step/dir/enable сервопаків на ці панельки? бо розводити плату з нуля може вийти не сильно оптимальніше

в будь якому випадку, номер піну рампи = номер піну ардуінки, схема включення тут:
https://github.com/fra589/grbl-Mega-5X/wiki/grbl-Mega-5X-pinout

Змінено користувачем KDAntares
p.s.
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, KDAntares написав:

 

Дивлюся у файл конфігурації
 

//----------------------------------------------------------------------
// Spindle, laser and other PWM output
//----------------------------------------------------------------------
// Chose the spindle pin output :
// SPINDLE_PWM_ON_D8  => 0-12v 16 bits PWM on RAMPS D8 (default)
// SPINDLE_PWM_ON_D9  => 0-12v 8 bits PWM on RAMPS D9
// SPINDLE_PWM_ON_D6  => 0-5v 8bits PWM on RAMPS Servo 2 signal (Mega 2560 D6)
// Uncomment the line which correspond to your hardware
#define SPINDLE_PWM_ON_D8
//#define SPINDLE_PWM_ON_D6
//#define SPINDLE_PWM_ON_D9 

І дивлюся в опис на Вікі
 

Spindle PWM is on D8 (0-12v on RAMPS by default), it can be moved to D6 or D11 (0-5v) by editing config.h

Coolant mist is on D9

Coolant flood is on D10

Шукаю D10, D11 у файлі конфігурації і не бачу такого зовсім. Чи вони якось там зашифровані?
Ну і мабуть я Вас ще раз напрягу перекомпілити. ШИМ шпінделя на 5 вольтову ногу D6.
Але підождіть будьте ласкаві, може ще щось не по замовчуванню тре буде.
Поки розбираюсь з ногами цього чуда. :$

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Humanoid написав:

Шукаю D10, D11 у файлі конфігурації і не бачу такого зовсім. Чи вони якось там зашифровані?


ох, за D10/D11 вже точно не пам'ятаю, але по мойму в grbl таймери з нульового по другий(чи третій?) зайняті, і чіплятись до зв'язаних з ними ніг в pwm режимі без зайвої потреби не рекомендується. тому частина ніг прибита намертво десь в глибинах коду. можу вже трохи помилятись, останній раз глибоко лазив в код grbl коли тюнив його під свій лазер

а, і так, уточню момент. 12-вольтові виходи у вас є у випадку з використанням рампи, на ці ноги підведено живлення з основного БП ч-з мосфет.
якщо ви таки чіпляєте свою 5-вольтову логіку напряму до ардуінки - то у вас всі ноги 5-вольтові


айе, напишете як визначитесь з конфігом, перекомпілю

Змінено користувачем KDAntares
p.s.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, KDAntares написав:

 

Я Вас трохи ще попитаю. Полазив по ногах дуньки...


Підкажіть таке питаннячко. В нього що, відсутній E-Stop? 
Я так розумію що ногами D16,D17,D23,D25 можна управляти з Gкода за допомогою кодів М62-М65.
Ну, а як можливо управляти ногами А9-А12,А15?  І що вони собою являють? Це просто перемикачі, чи то ШИМ, чи може якесь АЦП...

MEGA 2560.jpg
Схоже що і D9, D10 теж повинні управлятися з кода... Але не ясно як.

Змінено користувачем Humanoid
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Humanoid написав:

Підкажіть таке питаннячко. В нього що, відсутній E-Stop?

по мойму. alarm завжди при запуску плати, при включеному хомінгу, помилках з датчиків і перериванні циклу.
автор ще оригінального grbl колись писав (років дцять тому, зара не знайду де), що згідно з його імхо,
аварійку на ардуіні треба реалізовувати апаратно - розривом основного живлення з паралельним скиданням плати (контакт reset)

 

 

, Humanoid написав:

Ну, а як можливо управляти ногами А9-А12,А15?  І що вони собою являють? Це просто перемикачі, чи то ШИМ, чи може якесь АЦП...


це кнопки.
a9 - програмний перезапуск (на відміну від жорсткого, що на контакті reset)
a10 - утримання подачі/кнопка hold
а11 - запуск циклу/кнопка start
a12 - датчик відктиття дверей/door open, блокування циклу до закриття дверей
a15 - ... по моєму це для підключення краєшукача (не використовував, можу помилятись)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KDAntares написав:

 

Дуже вдячний за Вашу увагу до моїх дурнуватих запитань. Це дуже допомогає, коли є багато сумнівів
Я колись теж склепав лазерок з фанерки. На ардуіно Нано. тому трохи з ГРБЛ прожкою знайомий.
 Але там поставив слабеньуий лазер і він дуже довго пиляв навіть маленькі картинки.
То я його розібрав аби не заважав у гаражі. ))) 

laser.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KDAntares написав:

a12 - датчик відктиття дверей/door open, блокування циклу до закриття дверей
 

Може підкажете ще таке питання.
Як в тому мультику - "Шарик ти балбес!"
Куди підтягнута ножка до +5, чи до землі
Тобто контроль за закриттю дверцяти йде по 0, чи по 1 на ножці?
Тобто якщо контролю по дверцятам не передбачається, то треба ногу в землю зачепити? Чи я чогось не доганяю.

 


 

Змінено користувачем Humanoid
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Humanoid написав:

Тобто контроль за закриттю дверцяти йде по 0, чи по 1 на ножці?

можна і так і так, тільки тре буде в config.h вказати. якщо контроль не передбачається, його можна там же вимкнути. параметр по пам'яті не підкажу, тре дивитись. якщо не знайдете, пізніше гляну

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KDAntares написав:

тре дивитись. якщо не знайдете, пізніше гляну

Полазив по конфігу... Побачив фігу.
от що знайшов 
 

#define CMD_SAFETY_DOOR 0x84
....
// After the safety door switch has been toggled and restored, this setting sets the power-up delay
// between restoring the spindle and coolant and resuming the cycle.
#define SAFETY_DOOR_SPINDLE_DELAY 4.0 // Float (seconds)
#define SAFETY_DOOR_COOLANT_DELAY 1.0 // Float (seconds)

...
// inverting only two control pins, the safety door and reset. See cpu_map.h for other bit definitions.
// #define INVERT_CONTROL_PIN_MASK CONTROL_MASK // Default disabled. Uncomment to disable.
// #define INVERT_CONTROL_PIN_MASK ((1<<CONTROL_SAFETY_DOOR_BIT)|(1<<CONTROL_RESET_BIT)) // Default disabled.

Наскільки я розумію, від дверцят може пийти тільки сигнал що кінцевик перемкнувся. Тобто замкнути на землю. Таким чином я вважаю що по замовчанню на А12 одиниця (тобто +5). Якщо я не хочу його використовувати, то можу просто його замкнути перемичкою на землю. От тут питання, чи треба підтягнути через резистор його до+5? Чи може він підтягнутий в самому проці? 
Ну і ще питання до ножок що керують шпинделем.
Окрім ШІМ,та напрямку обертання, там є пін Enable. Цей пін що робить? Дає дозвіл та вмикає/вимикає ШІМ (тобто шпіндель)? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ага, фра переписав цей блок,тому в нього там конфіг трохи відрізняється від дефолтного (у дефолтного grbl/grbl-mega був параметр ENABLE_SAFETY_DOOR_INPUT_PIN . у фра я не бачу його обробку). ок, гляну по свободі, відпишу

ps. ага, розібрався. він просто робив форк від більш древньої версії grbl-mega(до 2к19р) коли ця опція формально була, але ще не була реалізована. якщо не горить, по свободі додам. думаю це буде оптимальніше ніж ставити жучки)
 

2 години тому, Humanoid написав:

Окрім ШІМ,та напрямку обертання, там є пін Enable. Цей пін що робить? Дає дозвіл та вмикає/вимикає ШІМ (тобто шпіндель)? 

так, це, якщо спрощено, вимикач драйвера, як енейбл пін на будь якій мікросхемі. якщо на ньому нуль - драйвер вважає що в нього нема дозволу на старт


p.p.s.

3 години тому, Humanoid написав:

Куди підтягнута ножка до +5, чи до землі

ага, ось, знайшов. по дефолту кнопки підтягнуті до землі (normal open, nоrmal high), дететкт по високому рівню. в принципі якщо у вас живлення не шумить, можете нічого з тим додатково не робити)

Змінено користувачем KDAntares
p.p.s.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, KDAntares написав:

ага, ось, знайшов. по дефолту кнопки підтягнуті до землі (normal open, nоrmal high), дететкт по високому рівню. 

Щось я не доганяю. Мабуть село геть не асфальтоване... (((
Тобто усе нормально запускається. Плата вважає що дверцята закриті бо в неї ноль на нозі. І для того щоб вона перелякалась (що двері відкрились), то від дверей потрібна одиниця. Тобто потрібно підвести напругу на вимикач дверей і при відкриванні отримати од дверцят 5 вольт на ногу... Якось я заплутався...
Чи можна взагалі ці ноги не розглядати і на них нічого не чіпляти?
Що нам дає 
можливость кнопки  програмний перезапуск , (як я розумію, все одно буде перервана робота попередня)
кнопки утримання подачі, (коли таке може знадобитися)
кнопки запуск циклу? (ну це і з програми не тяжко запустити , а доречі от для цієї кнопки потрібно її перевести в одиницю, чи одномоментно подати і зняти одиницю.)

Я заморочився з розводкою своєї платки замість РАМПСа, звідси і лізуть ті питання. Бо закажу в китайців і переробляти щось не дуже хочеться потім. Так що вибачайте якщо сильно напрягаю.

6 годин тому, KDAntares написав:

так, це, якщо спрощено, вимикач драйвера, як енейбл пін на будь якій мікросхемі. якщо на ньому нуль - драйвер вважає що в нього нема дозволу на старт


Мабуть я питання ставлю дуже коряво. То це що, якщо на Енейбл шпінделя немає одиниці, то плата не запуститься? Чи тільки шпіндель не запуститься?
Може десь є почитати про ці усі чудеса, щоб Вас не напрягати?

Змінено користувачем Humanoid
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

доброго ранку)

13 години тому, Humanoid написав:

То це що, якщо на Енейбл шпінделя немає одиниці, то плата не запуститься?

одиниці або нуля, залежить від драйвера, але якщо у вас повноцінний шпиндель з драйвером, а не движок від шуруповерта включений ч-з один мосфет, то так, без сигналу енейбл не запуститься.
приклад, розводка типового китайського драйвера типового китайського bldc шпинделя:
 

Прихований текст

spindle_marked.jpg


реалізовано це в принципі доволі просто. уявіть що у вас на PWM висить основний мосфет ч-з який ви керуєте обертами, а на енейблі - ще один, ч-з який подається живлення на перший(взагалі схема звісно складніша, але на пальцях так)
 

14 години тому, Humanoid написав:

Може десь є почитати про ці усі чудеса, щоб Вас не напрягати?


ох, та якби все десь було в компактному вигляді то порекомендував би... але сам по крихтам збирав, бо інфа переважно або у вигляді "це всім очевидно", або "зара я вам розкажу з чого починалась електроніка"))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KDAntares написав:

ох, та якби все десь було в компактному вигляді то порекомендував би... але сам по крихтам збирав, бо інфа переважно або у вигляді "це всім очевидно", або "зара я вам розкажу з чого починалась електроніка"))

Ну тоді от таке питаннячко.
От якщо я хочу поставити опторозв'язку.
По перше чи воно варто?
Ну і по друге
Скажімо якщо я ставлю на шпіндель, то в мене якась напруга є з боку шпинделя. І я можу забезпечити оті 5 вольт з боку шпинделя.
А якщо я ставлю на хід, скажімо від дверцят, то де брати оті 5 вольт?
 

opto.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Humanoid написав:

то де брати оті 5 вольт?

Гальванічна розв'язка передбачає або окреме живлення, або DC/DC перетворювач. Наприклад з 5В в 5В на декілька Вт.

Можна збільшити номінали резисторів і використати лише 12В на стороні верстата.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, Humanoid написав:

По перше чи воно варто?
Ну і по друге
Скажімо якщо я ставлю на шпіндель, то в мене якась напруга є з боку шпинделя. І я можу забезпечити оті 5 вольт з боку шпинделя.
А якщо я ставлю на хід, скажімо від дверцят, то де брати оті 5 вольт?

на нагрузку - якщо у вас на драйвері інпути не розв'язані - однозначно варто. 
на кнопки/ендстопи ну, таке, хіба у вас потенційно на них буде силові лінії пробивати, інакше сенсу не те щоб дуже багато.

власне так, як вірно вище зазначили, опторозв'язка передбачає що у вас логіка і виконуючий механізм мають незалежні джерела струму.
в останньому випадку, якщо вам чисто діоди оптопар заживити, то  5v можете взяти тупо ділителем з 12-вольтової ліні
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку