Сергей дед

Роліки для гріндера

31 повідомлення у цій темі

Народ, хто небудь, підкажіть. Якщо ролики гріндера зробити не опуклими (бочкоподібними), а навпаки, радіусом всередину, стрічка не буде бігати, буде працювати, чи не буде?

Змінено користувачем Сергей дед
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На маленьких гріндерах на алі взагалі ролики з буртиками по краям і немає регулювання стрічки. На мою думку буде працювати навіть без регулювання, але з часом папір буде їсти ролик по краям і ролик стане з буртиками по краям. Треба пробувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не буде діла, стрічка буде сповзати на край роліка. В мене на гріндері колись зносився по середені гумовий ролік і стрічку не можливо було відрегулювати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бочка формує напрямок руху на середину (кут створює). Нямка - дві бочки - на яку вильне - туди і ломанеця. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мабуть же щось знали що на всіх плоскоременних бочки

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години тому, Сергей дед написав:

Народ, хто небудь, підкажіть. Якщо ролики гріндера зробити не опуклими (бочкоподібними), а навпаки, радіусом всередину, стрічка не буде бігати, буде працювати, чи не буде?

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

 

Це геть інше - тут різниця в швидкості. І ще кілька відмінностей.

А зі стрічкою - вигин стрічки формує напрямок руху, повертає її. Швидкість не міняється. 

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як приклад, стрікова пилка, тоненька, вона не реагує на різні боки бочечки, вона на вершині. якщо її здвинути, через перекос виникає спіральний рух на ту ж вершину.

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повертіть лінійку в руках для наглядності

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, Сергей дед написав:

Якщо ролики гріндера зробити не опуклими (бочкоподібними), а навпаки, радіусом всередину, стрічка не буде бігати, буде працювати, чи не буде?

 

Хороша тема. В мирний час можна було б сторінок на 10 розтягнути, суть-то задачі прикольна, із багатьма неочевидними нюансами. Щось типу "не злетить" (про літак на конвеєрній стрічці), або типу "чи стане тепліше в закритій кімнаті, де в розетку увімкнений відчинений холодильник" :-) .

 

 

Якщо по темі - то на випуклих шківах стрічка самоцентрується, і це описано в літературі по конструюванню. Наприклад, тут: https://mash-xxl.info/page/089140098125091138141054045042109249249122181171/

або тут: https://mash-xxl.info/page/230059080245037102255032053222068048167045145170/ .

 

Але точну причину такого самоцентрування - в хорошій літературі я не бачив (бо мало читав, думаю). На форумах пишуть, що причиною є різна швидкість точок на поверхні випуклого шківа, і що, мовляв, ремінь (чи стрічка на гріндері) переміщується туди, де швидкість максимальна.

 

Тут ясно, що швидкість дійсно різна на краях і центрі ободу випуклого шківа, і в центрі вона більша.

І очевидно з практики, що самоцентрування відбувається.

 

Можна припустити, що стрічка реально сама переміщується так, щоб та частина ободу шківа, яка рухається з максимальною швидкістю, опинилась під цією стрічкою.

 

Але по якому механізму, що там з точки зору фізики - хз.

Можливо, швидкість ні до чого, а щось інше впливає. Або швидкість впливає, але не так примітивно, як я припустив вище.

 

Тому цікаво було б побачити експеримент із увігнутим шківом :-) .

Хоча, з практичної точки зору, увігнутий шків виглядає складнішим у виготовленні, ніж вигнутий. Тим більше, що вигнутий може бути не бочкоподібний, а двома конусами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут все

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

О, не бачив цього уроку на даному каналі.

Цікава ілюстрація, але з гумовою (еластичною) стрічкою вона виглядає неідеальною - може здатись, що еластична гума не еквівалентна жорсткому ременю (чи ще більш жорсткій наждачній стрічці).

 

Тобто, гума і наждачка поводять себе однаково, і я на 99% впевнений, що по одній і тій же причині (яку в відео не називають).

І ця причина, очевидно не та, що "верхняя часть ленты растянута сильнее, чем нижняя" - бо жорстка наждачна стрічка не розтягується хоч скількись помітно, але чудово центрується.

 

Очевидно (насправді, ні :-) ), що розтягнення - не причина самоцентрування, а, в кращому випадку, прояв чогось іншого, що й викликає самоцентрування.

Бо гнучке розтягується і самоцентрується, негнучке не розтягується, але теж самоцентрується - значить, не обов'язково розтягуватись, щоб самоцентруватись.

 

Звичайно, я скажу "ну, так сили в системі діють" - буду правий, але нічого не поясню (що дуже схоже на поведінку частини вчителів, лол).

Які сили, як діють? Із відео не ясно. Зате наглядно видно відповідь на питання топік-стартера, про вігнутий ролик - стрічка з нього злітає.

 

Нажаль, за роботою поки не вистачає часу погуглити по підручникам.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, knife_life написав:

, не обов'язково розтягуватись, щоб самоцентруватись.

Далі - більше. Металева стрічка пилки ніяк не потянеться.

Я вже вище писав, що вона вигинається - міняє кут руху і по спіралі лізе до збалансованого місця. 

І повторюсь - лінійку в руки і все буде зрозуміло.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гріндер був зроблений у 2003му і після того не вмикався. 

IMG_20221010_185625.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Питання. Який приблизно робити радіус на роліках?  Хочу зробити щоб підходив і на 50 і на 80мм. Ширина дозволяє. І чи підходить супермоментгель для склеювання абразивної стрічки? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Сергій Лавріненко написав:

Питання. Який приблизно робити радіус на роліках?  Хочу зробити щоб підходив і на 50 і на 80мм. Ширина дозволяє. І чи підходить супермоментгель для склеювання абразивної стрічки? 

даже с минимальным  уклоном на одном ролике все будет работать - центровка ленты    радиус чем больше тем лучше для ленты я делал и 30 и 60 мм в диаметре - сейчас у меня ролики 55 мм  на последнем варианте  (50-80 мм ширина  все равно- больше радиус легче ленте и подшипникам       а также  можно использовать  меньше  натяжение  )  - место склейки должно быть эластично 

есть таблицы по скоростям для правильной работы  ленты    у меня шкив приводной 100мм -3000об   мне хватает (дешевые подшипники вот уже года три  служат - периодически  и не шумят)  но есть любители и побыстрей раскрутить 

(можно рассчитать скорости вращения подшипников - от диаметра ролика )

привел таблицу - первая что попалась  смотрите считайте какие диаметры роликов и шкива Вам делать

по гриндерам было уже много тем на форуме (да с таким поиском не найти  - на пример ввести в строку  поиска - ролики гриндера )  и чтоб система выдала темы с упоминанием 

 

skor.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую. 

Двіжка на 160Вт це дуже мало, треба ставити хоча б на 300-400, тим паче через конденсатор. 

Вірно? 

У кого на скільки Вт двигун стоїть? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Дуже дякую. 

Двіжка на 160Вт це дуже мало, треба ставити хоча б на 300-400, тим паче через конденсатор. 

Вірно? 

У кого на скільки Вт двигун стоїть? 

все зависит от Ваших задач  - может  Вы электроды вольфрамовые точить будете 

я строил  на 300 ватт - мне лично мало  1квт  иногда не хватало сейчас 1.5 к ватт однофазный  - пока хватает 160 ватт через емкость там осталось грубо -30% 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повідкопував двигуни. Хто знає на скільки він Вт?  PS це воно? 

Оберти гарні, проситься на алмазну чашку. 

IMG_20221011_175023.jpg

IMG_20221011_175030.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Конденсатор у нього на 10мкф, і абсолютно робоче усе. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Конденсатор у нього на 10мкф, і абсолютно робоче усе. 

примерно 200ватт - 30% так как емкость 170 ватт

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мабуть 0.5 кВт, мені підказали, що PS це кінська сила. Вірніше у нього десь 0.4 кВт. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Мабуть 0.5 кВт, мені підказали, що PS це кінська сила. Вірніше у нього десь 0.4 кВт. 

 

IMG_20221011_194717.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку