igor1993

Мікрометр бреше

14 повідомлень у цій темі

Купив мікрометр 25-50 vis новий без слідів використання , виставляю на нуль кмд-шкою 25мм і при збільшенні розміру кмд (30, 40,50 ) мікрометр починає брехати в мінус десь  по півсотки на кожній плитці , і в результаті на розмірі 50мм показує мінус 2 сотки. Чи можна якось вилікувати ?  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Попахує браком...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купувати ще один? 

Вводьте поправки при вимірюванні. Для більшості робіт цього достатньо. 

Або в металобрухт але спочатку кувалдочкой, щоб не продавали. 

Третій варіант, він годиться для переміщення продольних направляючих із задовільною точністю. 

Я б такий залишив і робив з поправками. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А може не точності вимірювання ?

Все повинно бути одн температури.

 

Поверхні перед вимірами і губки протерти чистою ганчіркою з розчинником, і без масла і ворса.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, igor1993 написав:

Купив мікрометр 25-50 vis новий без слідів використання , виставляю на нуль кмд-шкою 25мм і при збільшенні розміру кмд (30, 40,50 ) мікрометр починає брехати в мінус десь  по півсотки на кожній плитці , і в результаті на розмірі 50мм показує мінус 2 сотки. Чи можна якось вилікувати ?  

Люфт в парі гвинт/гайка відчутний руками?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мікрометр регулюється зазвичай. Треба відпустити гайку, яка знаходиться перед тріщоткою, зажати кмд в потрібному розмірі і затягнути. Перевірити на різних розмірах, якщо треба - підрегулювати до бажаного результату. В ютубі є відео налаштувань

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ніяких люфтів нема , гвинт обертається плавно , порівнював з радянським напівубитим мікрометром ( сср показує чітко на всьому діапазоні ).

Я так думаю брак , може корява шліфовка різьби . Виходить , що різьба від початку гвинта до кінця плавно змінює крок на якісь мікрони , і вкінці ходу вилазить майже 2,5 сотки 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serg95 написав:

Мікрометр регулюється зазвичай. Треба відпустити гайку, яка знаходиться перед тріщоткою, зажати кмд в потрібному розмірі і затягнути. Перевірити на різних розмірах, якщо треба - підрегулювати до бажаного результату. В ютубі є відео налаштувань

Мікрометр відрегульований , похибка плавно збільшується по мірі викручування гвинта

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, igor1993 написав:

Купив ... новий

 

 

Поверніть продавцю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, igor1993 написав:

Виходить , що різьба від початку гвинта до кінця плавно змінює крок

ні.

Оскільки похибка від розміру залежить пропорційно, то виходить, що нічого не змінюється. Різьба просто вишліфувана з кроком більше, ніж треба. На всю довжину. Або викинути, або взяти стосик плиток і написати таблицю.

Хоча - стосик брали, похибка рівномірна. Плитки руками брали? Не могли нагріти? Якщо ні - так і міряйте, -0,4мкм/1мм похибка.

До речі - точність мікрометру заявлено яку?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Stebium1 написав:

Пачпорт есть? Посмотрите есть ли там таблица поправок. 

Є все крім паспорта , може там була відмітка про брак , тому його і нема

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, break написав:

ні.

Оскільки похибка від розміру залежить пропорційно, то виходить, що нічого не змінюється. Різьба просто вишліфувана з кроком більше, ніж треба. На всю довжину. Або викинути, або взяти стосик плиток і написати таблицю.

Хоча - стосик брали, похибка рівномірна. Плитки руками брали? Не могли нагріти? Якщо ні - так і міряйте, -0,4мкм/1мм похибка.

До речі - точність мікрометру заявлено яку?

Паспорт відсутній , тому не знаю , в інтернеті не знайшов 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім дякую за допомогу  , спробую повернути продавцю . Тепер при покупці подібного інструменту буду з собою на пошту брати набір кмд )

Слава Україні!!

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, igor1993 написав:

Ніяких люфтів нема , гвинт обертається плавно , порівнював з радянським напівубитим мікрометром ( сср показує чітко на всьому діапазоні ).

Я так думаю брак , може корява шліфовка різьби . Виходить , що різьба від початку гвинта до кінця плавно змінює крок на якісь мікрони , і вкінці ходу вилазить майже 2,5 сотки 

 

А фрикціон при цьому працює адекватно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку