nansen

Питання по Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4

67 повідомлень у цій темі

Предлагаю в этой теме обсуждать вопросы, связанные с строительством 3д принтеров на ардуино. Популярным решением является применение базовой платы Arduino Mega 2560 + платы расширения RAMPS 1.4 + драйвер шагового двигателя А4988

 

Можно ли при такой компоновке применять шаговые двигатели с номинальным напряжением 24в?

 

Дискретность двигателя в 7,5°/шаг не велика будет? Обычно применяют двигатели с дискретностью около 1,8°/шаг

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При діаметрі шківа 16 мм дискретність лінійного руху буде трохи більше 1 мм, але якщо поставити мікрокрок 16, то стане 6.5 сотих мм, для 3Д- принтера нормально.

 

Як рахував:

Лінійне переміщення ременя за 1 оберт шківа Ф16:

16 мм * 3.14 = 50.24 мм 

За 1 крок: 

50.24 мм / (360 / 7.5) = 1.05 мм

За 1 16-й мікрокрок:

1.05 мм / 16 = 0.065 мм

 

Наче вірно?

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, klimantus написав:

При діаметрі шківа 16 мм дискретність лінійного руху буде трохи більше 1 мм, але якщо поставити мікрокрок 16, то стане 6.5 сотих мм, для 3Д- принтера нормально.

 

Як рахував:

Лінійне переміщення ременя за 1 оберт шківа Ф16:

16 мм * 3.14 = 50.24 мм 

За 1 крок: 

50.24 мм / (360 / 7.5) = 1.05 мм

За 1 16-й мікрокрок:

1.05 мм / 16 = 0.065 мм

 

Наче вірно?

 

 

 

 

16 зубців на шківі. Крок ремня 2 мм. За 1 об шківа 32 мм переміщення. Так правильніше рахувати.

Яка гарантія що двигун зупиниться, наприклад, на 15/16 кроку?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, nansen написав:

Можно ли при такой компоновке применять шаговые двигатели с номинальным напряжением 24в?

без переделки - нит, нужно либо перепаивать пол рампы, либо убирать с колодок драйверов пины питания шаговиков, и выводить проводами к источнику 24v, подобным макаром:

Прихований текст

1310-1_radic-driver-krokovych-motoru-a4988-a4988r.jpg

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про гаоантію кроку не зрозумів, повинно бути 100% або щось несправне.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, KDAntares написав:

без переделки - нит, нужно либо перепаивать пол рампы, либо убирать с колодок драйверов пины питания шаговиков, и выводить проводами к источнику 24v, подобным макаром:

  Приховати вміст

 

 

Можливо ви мали на увазі окреме живлення це якщо шаговики Уніполярні тобто на виході 6-ти проводні, тоді так!,. А подруге автор не вточнив які саме має шаговики з якою обмоткою, тобто скільки виводів, насправді різниця є.. наприклад з 6-ти виводними ну трохи є з чим побавитись, ніж зі звичайними 4-ри дротовими.

Змінено користувачем Frezchik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, KDAntares написав:

без переделки - нит, нужно либо перепаивать пол рампы, либо убирать с колодок драйверов пины питания шаговиков, и выводить проводами к источнику 24v, подобным макаром:

Та ну, які пів рампи? Треба на рапмпі випаяти діод через який йде живлення на Ардуіну, от і вся переробка.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, newengine написав:

Та ну, які пів рампи? Треба на рапмпі випаяти діод через який йде живлення на Ардуіну, от і вся переробка.

ага, якби ж то. в типовій китайській рампі(а більшість на руках саме такі):
полімерний самовідновлювальний запобіжник на вході(розрахований на 16v) - або замінити 30-вольтовим, або втулити жучок, і окремо втулити колодку для звичайного запобіжника
16-вольтові електроліти - замінити на хоча б 35v
в особливо китайських випадках кажуть, тре і мосфети міняти, але мені таке не попадалось
ну, і власне діод живлення ардуінки
тож так, пів рампи)
кажуть трапляються зразки де паяти треба менше(оригінальна рампа, чи небюджетний китай). але на руках зустрічав не те щоб часто

 

4 години тому, Frezchik написав:

Можливо ви мали на увазі окреме живлення це якщо шаговики Уніполярні тобто на виході 6-ти проводні, тоді так!,. 

ніт. я мав на увазі що якщо потрібно/хочеться 24v на моторах, то для більшості випадків простіше вивести окремо живлення шаговиків, ніж перепахувати плату)

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

RAMPS то було круто років 6-7 тому. Потім почали на тій же Mega2560 робити одноплатні контролери. MKS GEN, наприклад. А зараз взагалі попадаються нові плати на 64 біт.  Про 32 біт мовчу. То вже норма.

Одноплатники на 24В прекрасно себе почувають. 

5 годин тому, Frezchik написав:

Можливо ви мали на увазі окреме живлення це якщо шаговики Уніполярні тобто на виході 6-ти проводні, тоді так!,. А подруге автор не вточнив які саме має шаговики з якою обмоткою, тобто скільки виводів, насправді різниця є.. наприклад з 6-ти виводними ну трохи є з чим побавитись, ніж зі звичайними 4-ри дротовими.

6 виводні - відвід з центру обмотки. Крайні використовуємо і ніяких більше танців не треба. Я то все пройшов років 6 тому. 5 виводні  - так паяти прийдеться, і треба  знати що паяти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, klimantus написав:

Про гаоантію кроку не зрозумів, повинно бути 100% або щось несправне.

 

Наскільки гарантовано двигун зупиниться на утримання на 15/16 кроку? Або на 1/16 кроку. Чи на 31/32 кроку, якщо ділити крок на 32.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

якщо я вірно зрозумів питання, то на 100% гарантовано, тому що один стандартний крок двигуна ділиться на 16 частин (перемичками на платі драйвера), а для програми це виглядає вже як 16 кроків (або 2, 4, ... скільки поставиш)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мопед не мій.

 

Screenshot_181.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, softm написав:

Мопед не мій.

 

 

там явно одна вісь клинила періодично

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, softm написав:

Мопед не мій.

Я таких мопедів наловився вдосталь. Останнього, надіюся, виловив буквально пару днів тому. 

Перші  клинило, не вистачало крутного моменту двигунам з епсонів для тягання всіх кареток на ультику.

А останній виловлений мене нерально повеселив. Ну не міг я до такого додуматися ні в якому стані. Але виловив.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, ttnd3d написав:

А останній виловлений мене нерально повеселив. Ну не міг я до такого додуматися ні в якому стані. Але виловив.

про що мова?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

про що мова?

мова що зібравши все по інструкції всеодно будуть вилазити косяки,
зокрема наводки про які неміг би подумати, воблінги, механічні косяки там де їх немало би бутти

а це все вилазить як поганим друком там і мопедом як показав @softm, доречі мопед дуже наглядний,

я боровся з таким тільки по трьом осям майже два рокі, цей мопед то зявлявся то пропадав,

скільки я плат зафігачив а вони по 5-7 годин фрезерувались....

 

а ще є програмні косяки, це вишенька на торті :)

особисто проходив через це в різних варіаціях

 

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, newengine написав:

там явно одна вісь клинила періодично

 

Мав таке саме і вирішилось не механікою...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Serbond написав:

про що мова?

Про збій по одній з осей. Не механіка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, klimantus написав:

якщо я вірно зрозумів питання, то на 100% гарантовано, тому що один стандартний крок двигуна ділиться на 16 частин (перемичками на платі драйвера), а для програми це виглядає вже як 16 кроків (або 2, 4, ... скільки поставиш)

Так. І фізику по якій працює кроковий двигун ніхто не відміняв.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

витратьте трохи більше букв, напишіть що ж не так

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, klimantus написав:

витратьте трохи більше букв, напишіть що ж не так

https://3ddevice.com.ua/faq-voprosy-i-otvety-o-3d-printerakh/problemy-pri-3d-pechati/

це перше

а все інше це проблеми кінематики і відсутності контактів або присутності там де не тре,

невідмитий флюс на плата = трабл

кабаль шпінделя або потужного нагрівача поруч з кабелями моторів = зїжання по осям через викиди індуктивності при включенні виключенні

та все такого плану,

неекрановані провода = з часом можна щось зловити і на них..

тут цілу статтю можна написати по кожному вузлу

Змінено користувачем voronin_10
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, voronin_10 написав:

Не вилазить пластик - забите сопло. Тре поштрикати голкою.

За таке тим принтером по голові гепнути порадника треба. Бо ой не завжди сопло забивається. І штрикати можна так шо дзюру з 0,4 до 1---1,2 розширити, а пластик як не йшов так і не йде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не ясен вопрос с номинальным напряжением шагового двигателя, для управления которым ипользуется компоновка Arduino Mega 2560 + плата расширения RAMPS 1.4 + драйвер шагового двигателя А4988.

 

Какое номинальное напряжение должно быть у шагового двигателя?

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@nansen Може подивитись параметри драйвера допоможе?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nansen написав:

Какое номинальное напряжение должно быть у шагового двигателя?

сорри, но без уточнения модели мотора - це вопрос из серии "какая средняя температура по больнице")

если серъезно, номинальный у шаговиков ток(и его вы настраиваете на драйвере),
напряжение - допустимое. смотрите в даташите на мотор, популярные китайские размера nema-17 в основном работают в диапазоне 12-24V.
но бывает и экзотика, поэтому повторюсь - смотрите в даташит

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку